Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 29-Бер-2024, 11:48

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Здоров'я наших дітей

Йдемо на щеплення!

Запитання "Чи не завдасть звичайна ін'єкція вакцини шкоди малюку?", завжди хвилює мам. Звичайно, не завдасть. Зате проведення щеплення запобігатиме розвитку інфекційних захворювань, ускладнення, після яких можуть бути значно страшнішими, аніж побоювання перед виконанням цієї процедури.

Йдемо на щеплення! Перебуваючи в материнському лоні, малятко захищене від інфекційних хвороб антитілами (захисними факторами) матері. Коли дитина народжується, то мама передає їй свої антитіла. Маля стає начебто нашпигованим необхідними часточками - імуноглобулінами, які знищують бактерії, що потрапляють в організм. Саме тому наші діти до 3-6 місячного віку вкрай рідко хворіють на інфекційні захворювання. Вигодовування малюка грудним молоком також забезпечує надходження додаткової кількості антитіл. Все це передбачила природа, тому що маля лише починає пристосовуватися до світу і ще не здатне самостійно продукувати власні антитіла. У віці 3-6 місяців загроза захворіти в дитини стає особливо високою, адже "мамині" імуноглобуліни на цей час вже зруйновуються чи використовуються, а свої власні тільки починають продукуватися.

Що відбувається в організмі після проведення щеплення?

Після потрапляння в організм дитини антигену вакцини (чужорідної часточки), який містить послаблений або вбитий збудник хвороби, починається вироблення захисних антитіл саме проти цього збудника. Деякі щеплення створюють пожиттєвий захист, інші в певні проміжки часу треба повторювати, аби зміцнювати, поновлювати їх дію. До речі, процес вироблення антитіл в організмі дитини має назву імунізація.

Увага!

Малюка перед кожним щепленням повинен оглянути дільничний педіатр і визначити, чи варто саме сьогодні виконувати таку процедуру. Уважно спостерігайте за дитиною не менше, ніж годину після того, як щеплення зроблене, оскільки саме в цей проміжок часу в неї може розвинутись алергічна реакція негайного типу (анафілактичний шок, набряк Квінке, кропивниця тощо). Краще впродовж цього періоду залишитися в межах поліклініки, адже тут є все необхідне для надання невідкладної допомоги. Через кілька днів після щеплення в малюка може виникнути алергічна реакція сповільненого типу (підвищення температури тіла, почервоніння місця уколу, висипання на тілі тощо). Про це треба обов'язково повідомити дільничного педіатра. Якщо дитина перенесла гостре інфекційне захворювання, щеплення можна робити відразу після одужання. У випадку наявності в дитини хронічного захворювання, щеплення треба виконувати після того, як проведена попередня підготовка малюка до цієї процедури за призначенням лікаря. Плануючи тривалу поїздку з дитиною в іншу місцевість, не забудьте прихопити із собою довідку, яка свідчить про час і види проведених щеплень, а також містить інформацію про те, які щеплення потрібно зробити за місцем тимчасового перебування, аби не порушувати календар щеплень і забезпечити дитині максимально стійкий імунітет.

Шість запитань, які вас турбують

- Для чого дитині потрібні профілактичні щеплення? Щеплення, проведені маляті, створюють у його організмі основу імунітету (протистояння інфекціям).

- Чи можуть вакцини завдати шкоди організмові дитини? Всі сучасні вакцини, що застосовуються в нашій країні, проходять ретельний контроль і відповідають світовим стандартам. Вони не можуть зашкодити організмові вашої доньки чи сина.

- Чи може захворіти щеплена дитина? Так, може, тому що жодна вакцина не дає стовідсоткового захисту на все життя. Однак, якщо навіть малюк і захворіє, недуга перебігатиме в легкій формі, й дитина не загине.

- Чому щеплення роблять повторно? Для продовження терміну дії вакцини і створення надійного імунітету.

- В чому виражається реакція на щеплення? Вона проявляється короткотривалим підвищенням температури тіла, місцевою реакцією (почервоніння, припухлість у місці щеплення). Температура може утримуватися на підвищених цифрах протягом трьох днів і спадає після вживання жарознижувальних препаратів. Проте такі випадки трапляються з незначним відсотком дітей.

- Як потрібно готувати дитину до щеплення? Батьки повинні оберігати малюка від контакту з інфекційними хворими, дітям із проявами харчової алергії треба суворо дотримуватися дієти.



Джерело: http://moyadutuna.com.ua
Категорія: Здоров'я наших дітей | Додав: Татіка (18-Сер-2009) | Автор: Тетяна Недошитко, кандидат медичних
Переглядів: 1595 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024