Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 19-Кві-2024, 20:57

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Здоров'я наших дітей

У категорії матеріалів: 40
Показано матеріалів: 11-20
Сторінки: « 1 2 3 4 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Комментарям · Переглядам
 Що таке КРИВОШИЯ?
Кривошия - це недорозвинення м'язових тканин та хребтово-рухового сегментів шийного відділу хребта, фізіологічне відхилення від норми.
Причиною кривошиї може бути змушене положення голівки дитини під час вагітності з обвиванням шиї пуповиною, стан здоров'я породіллі - наявність хронічних захворювань внутрішніх органів, травма під час пологів і післяпологові травми, які часто призводять до функціональних блокувань шийних хребців (зсув їх відносно один одного). Блокування найчастіше зустрічається в 1-2-му (пологова травма) або 6-7-му (перший місяць життя) хребцях. У більш пізньому віці кривошия може виникнути через травми, запальні процеси у м'язових тканинах та інше...
Через підвивих першого шийного хребеця - атланта, порушується кровообіг у головному мозку, організм починає пристосовуватися до цього, відбувається змушене викривлення в шийному відділі хребта і як наслідок поворот голови в сторони обмежений. У зоні підвивиха й блокування хребців, частково закриваються зони росту тіла хребця. Відбувається недорозвинення або аномалія окремих хребців. Атлант (перший шийний хребець) формується до 6-7 місячного віку, та має форму "ложа" (у нормі), на якому розміщується череп, недорозвиненість призводить до хронічного кисневого голодування. Навантаження на втримання черепа розподіляються на 2 й 3-й шийні хребці, через що вони злегка кифозуються (випирають дорзальніше). У нормальному стані всі хребці в шийному відділі повинні бути в лордозі (вигин уперед) тим самим, забезпечуючи нормальне кровопостачання, іннервацію й роботу нервової системи. От чому дуже важливо саме в дитячому віці, якомога раніше виправити навіть незначну кривошию.
Здоров'я наших дітей | Переглядів: 2763 | Додав: Татіка | Дата: 30-Лис-2011 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Зі 143 тисяч євро, виділених державою на лікування дитини в Угорщині, до лікарні (до того ж, не тієї) дійшло 115 тисяч. Решта "осіла" у посередника.

 
Журналісти розкрили одну зі схем медичних афер в Україні
 Смерть 4-річної Христинки Баб'як із Херсона розкрила корупційну схему в Міністерстві охорони здоров'я: відправляючи дитину на лікування через посередника, чиновники кладуть собі в кишеню десятки тисяч євро.


Майже 40% грошей, що виділяють на медицину, в Україні просто пропадають, розповіла дочка знаменитого академіка Амосова, сама відомий лікар Катерина Амосова, коментуючи намір влади реформувати і цю сферу.



Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1154 | Додав: Татіка | Дата: 27-Чер-2011 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Іноді трапляється так, що мала дитина до трьох років в напружених ситуаціях починає наносити собі удари або битися головою об стіну чи  підлогу.

Це викликає у мами справжній шок. Якщо врахувати, що ці удари бувають зовсім неабиякі, у будь-кого з батьків виникають цілком логічні запитання, які можна розділити на три умовні категорії.

  • Причина такої поведінки. Чому вона так робить? Що в сім'ї провокує у дитини таку поведінку?Чи  винні батьки в чому-небудь?
  • Хочу, щоб цього не було. Як зробити так, щоб дитина не завдавала собі ударів?
  • Як правильно реагувати мамі на таку поведінку малюка?

Треба сказати, що не існує однозначної відповіді на жодне з цих запитань. Тому що поведінка дитини, яка б'є себе - це всього лише симптом. Це як головний біль - симптом дисбалансу в організмі, причини якого можуть бути у кожної людини свої.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 5298 | Додав: Татіка | Дата: 23-Гру-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Леся Беш

Історія лікування бронхіальної астми (БА) — це не лише історія великих досягнень, але й багатьох, нерідко непоправних, помилок. І, напевне, найбільшим розчаруванням стали роки захоплення хірургічними методами її лікування, тоді як найбільшим успіхом можна вважати створення інгаляційних глюкокортикостероїдів (ІГКС). Однак і сьогодні існують проблеми, які породжують помилки в лікуванні даної патології, передусім це: труднощі у визначенні своєчасного діагнозу, особливо в найменших дітей; складності у виборі схеми лікування; варіант «трудної» астми, яка погано піддається терапії; забезпечення співпраці між усіма учасниками лікувального процесу.

Відомо, що підставою для фахових дій лікаря є діагноз, тобто точне розпізнавання хвороби. Сучасний рівень медичних знань дозволяє ефективно лікувати алергічну патологію вже на ранніх стадіях її виникнення. Водночас у такій ситуації підвищується відповідальність лікаря за своєчасність і правильність визначення діагнозу. На думку талановитого клініциста академіка В. Н. Виноградова, більшість помилок допускається на амбулаторному етапі, коли лікар самостійно вирішує питання первинної діагностики. Ми зіставили поліклінічні і клінічні діагнози 254 хворих, які проліковані з приводу БА у Львівському міському дитячому алергологічному центрі у 2006–2008 роках, і виявили помилковий діагноз у 61 (24%) дитини. Переважно такі діти (52 дітей — 20,5%) скеровувалися у спеціалізований центр з діагнозом гострий обструктивний бронхіт. І це не дивно, оскільки донині не існує єдиних підходів до трактування бронхообструктивного синдрому (БОС) в педіатрії, залишаються до кінця не розробленими критерії диференціальної діагностики цілого ряду респіраторних захворювань, які перебігають з симптомами бронхіальної обструкції.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1934 | Додав: Татіка | Дата: 14-Гру-2010 | Рейтинг: 4.0/1 | Комментарі (0)

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

Н А К А З

31.12.2009 N 1086

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 серпня 2010 р.
за N 594/17889


Про затвердження форми первинної облікової
документації N 063-2/о "Інформована згода
та оцінка стану здоров'я особи або дитини
одним з батьків або іншим законним
представником дитини на проведення
щеплення або туберкулінодіагностики"
та Інструкції щодо її заповнення


З метою реалізації статті 43 Основ законодавства України про
охорону здоров'я та статті 12 Закону України "Про
захист населення від інфекційних хвороб"
Н А К А З У Ю:
Здоров'я наших дітей | Переглядів: 5619 | Додав: Татіка | Дата: 26-Жов-2010 | Рейтинг: 5.0/3 | Комментарі (0)

Люди відрізняються один від одного не тільки кольором очей, шкіри або зростанням, але і групою крові, а також її резус-фактором. До певного часу нам буває абсолютно все одно, яка саме кров біжить по наших жилах.

"В школі я ховалася від медичних оглядів в туалетах і роздягальнях. Удома, опираючись виклику доктора, вдавалася до всяких хитрощів: притискалася лобом до замерзлої шибки, щоб його охолодити і приховати підвищену температуру, кашляла під ковдрою, струшувала градусник.
А коли я виросла, ні на хвороби, ні на профілактичні медогляди якось не вистачало час, завжди знаходилися важливіші і абсолютно невідкладні поділа. В результаті, про існування такої речі, як резус-фактор, а також про те, що у мене він негативний, я дізналася лише в двадцять один рік - тобто в ту пору, коли вирішила стати матір’ю”.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 2244 | Додав: Татіка | Дата: 13-Лип-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Євген Суслов

Євген Суслов

Діагноз у буквальному перекладі з грецького означає розпізнавання, а в медицині — це висновок про захворювання. Діагноз може бути прижиттєвим і посмертним, раннім і пізнім щодо перебігу хвороби, правильним і помилковим. І звісно ж, успіх у лікуванні того чи іншого захворювання залежить від точності діагнозу. «Лікуватися і йти потемки — те саме», — писав Валентин Пікуль, зіштовхнувшись із малоефективним лікуванням через помилку в діагнозі. Видатний грецький лікар Гіппократ використовував у діагностичному дослідженні все, що сприймалося органами чуття, ведучи спостереження «...поглядом, дотиком, слухом, нюхом і смаком». Цивілізація подарувала медицині широкий арсенал діагностичних засобів, які безупинно збільшуються завдяки новим відкриттям у суміжних науках — фізиці, хімії, біології. Вводяться нові та вдосконалюються старі методики, розробляються спеціальні проби та тести.

Ось уже 90 років використовується проба французького вченого Манту для діагностики туберкульозу. Реакція широко застосовується завдяки її простоті: під шкіру вводиться туберкулін (препарат, виготовлений із знешкоджених продуктів життєдіяльності збудників туберкульозу) і через три дні за характером реакції на шкірі ставлять діагноз. Проте вона має недоліки — у 40% випадків трапляються помилки, а головне — ускладнення: від легких (підвищення температури, болі в м’язах) до важких алергічних реакцій (аж до шоку в людей із підвищеною чутливістю і нападів епілепсії). Тому в усьому світі вчені намагаються знайти більш чутливі й безпечні методи діагностики туберкульозу. Адже щорічно у світі 10 мільйонів чоловік хворіють на туберкульоз, із них 3 мільйони вмирають. В Україні з 1995 року оголошено епідемію туберкульозу, оскільки число хворих перевищило мільйон, а смертність за останні 10 років збільшилася вдвічі (щорічно туберкульоз забирає понад 10 тисяч життів). Більшість хворих на туберкульоз виявляється вже під час їхнього звертання за медичною допомогою, а це, як правило, супроводжується значною кількістю осіб, з якими хворі мали контакт, пізньою діагностикою та високою смертністю.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1817 | Додав: Татіка | Дата: 02-Тра-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Выдержки из статьи "Ракетоноситель для клетки. Как ни странно, но уникальными методиками диагностики и лечения туберкулеза и рака, разработанными украинскими учеными, интересуются только за рубежом".

Автор: Ольга ПАВЛОЦКАЯ

"Зеркало Недели", № 11 (640) 24 — 30 марта 2007

Интервью с известным ученым, изобретателем принципиально новых, нетоксичных и неинвазивных методов диагностики и лечения туберкулеза и рака, заведующим лабораторией патоморфологии Института фтизиатрии и пульмонологии профессором Евгением Сусловым. Научная школа профессора Е.Суслова, представленная более чем двадцатью учениками и последователями, получила признание и хорошо известна в нашей стране и за ее пределами.

Альтернатива реакции Манту

Как известно, основным методом диагностики туберкулеза на сегодняшний день является реакция Манту, изобретенная еще сто лет тому назад французским ученым. После подкожного введения туберкулина реакция определяется на третий день с помощью линейки (в идеале размер папулы, пузырька, не должен превышать 5 мм). Точность такой диагностики, по оценкам специалистов, составляет в среднем 50%. Кроме того, она может вызывать осложнения: легкие (температурные реакции и боль в мышцах) и тяжелые (аллергические реакции вплоть до анафилактического шока и отека Квинке). В прошлом году в пяти областях Украины после введения туберкулина несколько сотен детей серьезно заболели. Тогда Министерство здравоохранения приняло решение временно приостановить туберкулинодиагностику до выяснения обстоятельств трагедии. Тем не менее ничего так и не выяснив, МЗ позже возобновил проведение реакции Манту.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 2401 | Додав: Татіка | Дата: 02-Тра-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Сколько бы автор ни призывал родителей относиться к детским болезням спокойно и философски, не как к трагедиям, а как ко временным мелким неприятностям, удается это далеко не всем и не всегда. В конце концов совсем не редкость ситуации, когда мама просто не может сказать, сколько раз за год ребенок болел ОРЗ – эти ОРЗ просто не заканчиваются. Одни сопли плавно перетекают в другие, заложенный нос переходит в заболевшее ухо, бледнеет покрасневшее горло, но сипнет голос, увлажняется кашель, но в очередной раз повышается температура…

КТО В ЭТОМ ВИНОВАТ?

Раньше говорили: «Что поделать, такой уродился» и добавляли: «Потерпи, перерастет».

Сейчас говорят: «Плохой иммунитет» и, как правило, добавляют: «Надо полечить».

Давайте попробуем разобраться, что же все-таки надо делать – терпеть или лечить?

Родители должны знать, что врожденные нарушения иммунитета – т. н. первичные иммунодефициты – редкость. Они проявляются не просто частыми ОРВИ, а очень тяжелыми ОРВИ с опаснейшими бактериальными осложнениями, которые с трудом поддаются лечению. Врожденный иммунодефицит – это состояние смертельно опасное и оно не имеет никакого отношения к двухмесячному насморку.

Таким образом, частые ОРЗ – в подавляющем большинстве случаев следствие вторичного иммунодефицита – т. е. ребенок родился нормальным, но под действием определенных внешних факторов его иммунитет или не развивается, или чем-то угнетается.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 2538 | Додав: Татіка | Дата: 16-Кві-2010 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарі (0)

Уявити собі жінку, яка цікавиться питаннями дитячого здоров'я і не чув про внутрішньочерепному тиску - ВЧТ, просто неможливо.

Фрази на кшталт «у нас внутрішньочерепний» або «ми лікуємо внутрішньочерепний тиск» настільки міцно увійшли в лексикон середньостатистичного відвідувача дитячої поліклініки, що багато хто просто перестали замислюватися над сенсом цих слів.

Тим не менше частота розмов, частота діагностування та лікування частота - зовсім не свідчать про те, що саме поняття «внутрішньочерепний тиск» або діагноз «підвищення внутрішньочерепного тиску» у свою чергу зрозумілі широким масам трудящих.

Хоча на перший погляд все ніби як очевидно. І суть проблем (з точки зору обивателя) виглядає приблизно так. Є голова. Там усередині є мозок, судини, в судинах тиск - це ж всі знають - он і у бабусі тиск, і у дідуся. Але у бабусь-дідусів серце пошкоджене, а у дитя все інакше. Серце щось здорове, але вагітність була невдала, під час пологів кисню не вистачало, або пуповина обмотала, чи ще якась болячка трапилася, або головою стукнувся, або ліки погане дали - ось судини і пошкодилися, тепер тиск у голові висока, звідси і купа проблем: болить голова, плаче, не слухається маму, погано спить, тремтить підборіддям, смикає ногою, ходить навшпиньках, погано (неправильно) говорить, б'ється в пісочниці, смокче палець, відмовляється від їжі і ще десятки, якщо не сотні наслідків цих пошкоджень -підвищень. А оскільки перераховані вище скарги-симптоми можливі в тій чи іншій мірі практично у кожної дитини, так стає легко з'ясованими наявність, по суті, епідемії внутрішньочерепного тиску, і ця епідемія набирає обертів. Звичайно, лікарі з цим активно борються, і більшість дітей благополучно видужує - спасибі медицині, або як казав класик: «Слава, слава Айболитя! Слава добрим лікарям! »
Здоров'я наших дітей | Переглядів: 7244 | Додав: Татіка | Дата: 16-Кві-2010 | Рейтинг: 4.3/6 | Комментарі (0)

Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024