Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 29-Бер-2024, 01:38

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Психологія дитинства

Як підготувати дитину до школи

Маля підросло, і на зміну найпершим батьківським хвилюванням приходять нові ситуації, що породжують тривогу й розгубленість молодих мам і тат. Канули в лету безсонні ночі, пелюшки, газики й перші зубки. На порядку денному коштує не вирішене питання про шкільну пору, що насувається. Як підготувати дитину до школиагітність Дослідження показали, що зараз батьки раніше починають задумуватися про те, як їх син або донька відправляться в школу, чим десять - п'ятнадцять років тому. Що вже там лукавити, вимоги школи до вступників у неї первачкам набагато зросли. Тепер усе частіше проводяться спеціальні тестування, перевіряючи, чи вміє дитина читати, лічити, малювати... Перевага влучення в "гарний" клас однозначно закріплене за найбільш розвиненими дітьми/ Як тільки маля зросліє і досягає п’яти - шестирічного рубежу, більшість батьків хвилюють питання із серії "Як підготувати дорогоцінне чадо до школи?", " Чи потрібно відвідувати додаткові заняття перед походом у перший клас?" і "Що взагалі на загал дитина повинен знати про школу, щоб навчання в ній було радісним?". У всьому цьому нам і має бути послідовно розібратися. Для багатьох дітей похід у школу пов'язаний з обов'язковою атрибутикою. Це, як правило, красиві ранці, шкільний костюм, що так нагадує костюм батьків. Приготування до школи перед Першим вересня - це воістину таємнича подія. Малята обожнюють вибирати приналежності для майбутнього плідного навчання, збирати свою першу шкільну сумку. Надайте їм таку можливість. Це буде один з перших кроків назустріч дорослого життя, де люди самі несуть за себе відповідальність і самі вирішують складні завдання. Маля одержить масу задоволення, залишиться гордий за пророблену роботу, а збори в школу тільки підстьобнуть інтерес і допоможуть упоратися з естет.

Хочу в школу…

Збори в школу починаються, звичайно, не за місяць до найголовнішого Першого вересня й не з магазинних полиць. Збори в школу починаються буквально з народження, ну, принаймні з того моменту, як маля починає шустро бігати й виявляти незвичайну цікавість до книжок і газетам. "Відмінником будеш?" - запитує численна родичка - " Давай-Давай, у школі це придасться", - вторять їм усі інші люди. Виходить, що про школу дитина чує практично все своє життя, не чи це благодатний ґрунт для того, щоб підготувати маляти до навчання максимально повно й природно. Нехай він чує тільки гарне! Батькам надто важливо створити в маляти відчуття великої значимості, важливості й престижності навчання. Із школи починається самостійний дорослий шлях дитини, адже він уперше виходить із родини в інше середовище, уперше вчиться ставити мети й досягати їх, брати на себе відповідальність за свої вчинки й робити прогнози на найближче майбутнє. Наприклад, усі діти із захватом розповідають, як їх батьки ходять на роботу. Для малят - це щось надприродні, що дає незаперечний авторитет дорослому. "Піду працювати, коли виросту" - вимовляється із придихом, діти часто відіграють "у роботу". Так чому б не представити маляті його прихід у школу саме як роботу. Дитина буде пишатися собою й дуже намагатися, щоб не вдарити в бруд особою й не втратитися дорогоцінного статусу "як великий". Батьки повинні максимально показувати свою радість від того, що їх дитина майже школяр, а головне, що він гідний їм бути. Так ви визнаєте в недавньому карапузові самостійну особистість, ви ставите його нарівні із собою, і одне це найкращим образом набудовує дитину на серйозний і впевнений лад. Він вас не підведе.

Як не потрібно…

Тепер трохи про те, які помилки вільно або мимоволі припускають батьки на етапі підготовки малят до школи. У першу чергу, не треба лякати школою. Будь-які фрази типу: "Таких, як ти, у школу не візьмуть", "Туди беруть тільки гарного хлопців" і "У школі побачиш, як складно вчитися, ще назад у сад запросиш" не несуть ніякого виховного характеру, а навпаки, змушують дітей хвилюватися, замикатися, почувати непевність. Дитина може злякатися труднощів, що супроводжують шкільне навчання, якщо його увага постійна акцентувати на цьому. Ранні підйоми, обов'язкові уроки, страх одержати двійку й виявитися поганим учнем - усе це може остаточно отруїти життя починаючого школяра, понизивши самооцінку, і навіть відбити бажання вчитися. Дуже поширеною помилкою батьків є споконвічно неправильний настрой, мотивація. Бажання, щоб їх дитина була відмінником або уявлення про те, що тільки гарні оцінки дійсно відображають знання й успіхи, є вкрай згубним. Це не виходить, що треба кидатися в крайність і не обертати ніякої уваги на оцінки. Головне - не забувати про те, що маля йде в школу для того, щоб одержувати знання. І ще одне правило: ніякого грошового або іншого матеріального еквівалента за оцінки. Знову ж, не плутати із заохоченням. Заохочувати й хвалити дитину не тільки можна, але й просто необхідно. Так він зрозуміє, що робить щось дуже важливе, і робить це добре. Але в ідеалі заохочення повинне носити теж пізнавальний характер. Наприклад, похід у зоопарк, театр, сімейний день на природі, цікава книга. Саме ж заохочення повинне подаватися природно, без особливої прив'язки до оцінок або поведінки на минулому тижні. Дитина добре потрудилася в саду або початковій школі, досяг нових результатів, чомусь новому навчився - це безумовно приємна подія, у вихідні можна відправитися родиною в театр, небагато розважитися. От приблизно так. Украй неправильною стратегією є впровадження видачі кишенькових грошей відповідно до оцінок. Широко відома лінійка: "5" - 50 грн., "4" - 20 грн., "3" -5 грн. приводить тільки до одному - діти перестають вчитися й намагаються тільки заробити на походах у школу.

Куди піти вчитися?

Питання про те, чи треба відвідувати школи раннього розвитку, мовні групи й групи по ранньому навчанню математиці, читанню і письму, зостається відкритим. Одні батьки стовідсотково упевнені в необхідності таких занять, намагаючись із народження навчати малят різним наукам, інші батьки вважають, що всьому повинна навчити школа, а ранні заняття - це формена крадіжка дитинства й не більш того. Праві й ті й інші. Як? Кожний батько допомагає будувати долю своєї дитини. І кожний батько має право на своє бачення, як це краще зробити. Однак слід ураховувати, що зараз у школи надходять діти, що вже знають хоча б букви, що й уміють уважати в межах десяти. До всього іншого, на першій співбесіді їм задаються питання про навколишній світ і навіть про громадське життя. Звичайно, у школу попадають усі, але не варто забувати, що є таке поняття, як комплектація. Виходячи із цього, все-таки корисним буде приділити увагу елементарному навчанню, знайомству з буквами й цифрами, квітами й нотами. Усе це можна зробити будинку, по яскравих і цікавих книгах, а можна ходити в спеціальні групи раннього навчання. Як би не йшли справи в наших родинах, яким характером і здібностями не володіли наші діти, давайте пам'ятати, що перехід від саду до школи - це складний перехід і для батьків, і для дітей. Він вимагає чуйності, підтримки й максимальної любові від дорослих і прагнення від малят. Не будемо забувати, що все це взаємозалежне й укладене в коло. Більше любимо й допомагаємо - більше бачимо віддачі у вигляді успіху й інтересу в очах дітей. Виходить, що в наших руках зробити шкільне життя дітей радісної, повної відкриттів і успіхів.



Джерело: http://www.nanya.ru
Категорія: Психологія дитинства | Додав: Татіка (17-Сер-2009) | Автор: Кожевникова Марина
Переглядів: 2731 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024