Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСр, 24-Кві-2024, 12:02

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Епідуральная анастезія

Підготовка до пологів - Епідуральная анастезія 
Складна анестезія для легенів родовp

Про епідуральной анестезію при пологах ходять самі різні чутки. Перебільшують як її можливості, так і її небезпеки. Ми зібрали сучасні дані про цей вид знеболення, щоб внести ясність до важливого для жінок питання.

О застосуванні цього виду анестезії при пологах частіше замислюються жінки після тридцяти, а також ті, кому не обійтися без кесарева перетини. Багато хто дуже добре пам’ятає родові болі при появі на світло першої дитини, і хотіли б уникнути цієї долі на других (або третіх) пологах.
Останні п’ятдесят років знеболення пологів за допомогою епідуральной анестезії активно застосовується на Заході, де в розділ кута ставиться комфорт пацієнтки. У Росії багато хто знає лише, що це - "укол в хребет”. Відповідно, відносяться або як до послуги для вибраних, або навпаки, як до чогось простого, на зразок валеріани, і доступному мало не в будь-якому пологовому будинку на першу вимогу.
І те і інше, зрозуміло, невірно.

Що відбувається насправді?

Лікар анестезіолог за допомогою голки вводить якнайтонший катетер в епідуральноє простір (область, розташовану уздовж хребта) в районі поясниці, тому що саме тут знаходяться нерви, що відповідають за чутливість органів малого тазу. Голка потім забирається, а катетер закріплюється на спині породіллі.
По катетеру поволі поступає знеболюючий засіб, який не дає больовим імпульсам проходити до головного мозку, і жінка болю не відчуває, хоча повністю залишається в свідомості. При кесаревому розтині ліки підбираються так, що породілля не може ворушити нижньою частиною тіла (це необхідно при будь-якій хірургічній операції), а при звичайних пологах їй залишають можливість нормально рухатися.

Увага!

Процедуру епідуральной анестезії може проводити тільки досвідчений анестезіолог-реаніматолог, який постійно знаходиться біля породіллі. Він стежить за станом жінки, реакцією організму на ліки, перевіряє якість знеболення, артеріальний тиск матері, серцебиття плоду і т.п., щоб своєчасно уникнути можливих ускладнень.
Майстерність анестезіолога - це уміння: - правильно знайти місце введення катетера, підібрати вигляд і концентрацію препарату.

- Абсолютно індивідуально підійти до кожного випадку епідуральной анестезії - Правильно заздалегідь оцінити загальний стан здоров′я, потреби організму, тривалість операції і так далі. Лише після цього ухвалюється рішення про те, як краще провести знеболення.
- Грамотно контролювати надходження ліків і точно вибрати час, найбільш відповідний для початку його введення: наприклад, перед штучним стимулюванням пологів або в перший період сутичок, щоб, наприклад, дія знеболюючого препарату закінчилася до моменту потуг і жінка могла самостійно тужитися. А іноді потрібно, щоб знеболення тривало до самого завершення пологів.

До підбору клініки і фахівця-анестезіолога треба підходити дуже обережно, оскільки персонал далеко не кожного пологового будинку володіє достатнім досвідом і кваліфікацією в застосуванні цього методу анестезії.

Поцікавтеся "послужним списком” вибраного пологового будинку.

Епідуральная анестезія

Плюси

- в порівнянні із загальним наркозом: дає шанс знеболення астматикам і жінкам з проблемами органів дихання, оскільки загальний наркоз вимушує лікаря до штучної вентиляції легенів. При звичайних пологах він не застосовується - тільки при операціях, якщо виникають ускладнення під час пологів.

- В порівнянні з ін’єкціями знеболюючих ліків: не дає препаратам проникати в кров плоду, тобто не шкодить здоров′ю дитини, не змінює перебігу самих пологів (звичайні знеболюючі засоби проникають через плаценту в кров плоду, крім того діють на нервову систему так, що можуть впливати на сутички і пологову діяльність), повністю позбавляє від болю (звичайні ін’єкції тільки ослабляють її)..

- Cнижает артеріальний тиск, що важливе при гіпертонії або захворюваннях нирок або серця у породіль.

- Можна застосовувати в будь-якому віці.

- Дозволяє знеболювати пологи жінкам з полівалентною алергією на лікарські препарати, оскільки тут фігурує всього лише один препарат; - Відсутність болю знижує рівень стресу, що сприятливо і для мами, і для малюка.

Мінуси

- Навіть невеликі погрішності у виконанні можуть привести, наприклад, до часткової втрати чутливості кінцівок і т. п., тому успіх цілком залежить від кваліфікації анестезіолога.

- Кожен організм індивідуально реагує на введення знеболюючих препаратів, саме тому необхідна присутність кваліфікованого анестезіолога.

- Використання застарілих методів може привести до запалення (як наслідок - порушення руху ніг, спини). На самому початку використовувалися багаторазові інструменти, які обробляли антисептиками. На голці залишалися найдрібніші частинки антисептика і потрапляли в нервову систему, викликаючи типове антисептичне запалення, навіть менінгіти, енцефаліт.
Зараз епідуральная анестезія проводиться тільки одноразовим інструментом, тонкими голками і препаратами останнього покоління з мінімальною токсичністю. Обов′язково переконаєтеся в цьому!

- Після знеболення у деяких може виникнути головний біль, але вона проходить через декілька днів без наслідків.

Це не епідуральная анестезія!

З епідуральной часто плутають спінальную анестезію. Вона швидша і простіша, знеболююче дію набагато могутніше. Але ліки вводяться прямо в спинномозковий канал, який знайти легше, ніж потрібну епідуральную область. Спінальную анестезію прагнуть використовувати в екстрених випадках.
Лікар просто вводить голкою дуже невелику дозу ліків, ніякого катетера не залишається. Але, як у будь-якого сильнодіючого засобу, у спінальной анестезії частіше трапляються ускладнення. Просто - вона небезпечніша.

Перед початком процедури лікар зобов′язаний розповісти жінці про те, як проходитиме процедура, які відчуття, побічні явища і ускладнення можуть виникнути. Тільки після отримання письмової згоди породіллі можна приступати до самої процедури.



Джерело: http://vugillya.kiev.ua
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (13-Лип-2010)
Переглядів: 1509 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024