Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 26-Кві-2024, 17:09

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Грудне вигодовування

Лактазная недостатність
"Ледачий″ фермент, або Кому молоко не на користь. Яка ж радість, що у мами є молоко і малятку не доводиться з перших днів життя харчуватися штучною сумішшю. Але радість несподівано змінялася засмученням: у малюка всі ознаки лактазной недостатності, а значить, прощай, грудне вигодовування?..

Это розхожа думка, яка вірна далеко не у всіх випадках. Про тих, кому молоко не на користь, розповідає "Няні” лікар-дієтолог Вера Олексіївна Ськворцова.

Частічеая лактазная недостатність - захворювання, яке сьогодні буває досить часто у дітей перших місяців життя. У організмі такі малюки не вистачає ферменту лактази. Він потрібний, щоб розщеплювати лактозу - основний вуглевод, який міститься в молоці. Коли крихта смокче мамине молочко, із-за пониженої активності лактази не виходить до кінця розщепнути лактозу.
У шлунково-кишковому тракті активізуються процеси бродіння. А раз бродіння, значить, у малятка підвищується газоутворення, він може рясно відригувати.

Батьки повинні насторожитися, якщо крихту почнуть турбувати болі в животі, постійно відходитимуть гази. Стілець стане рідким (окремо грудочки, окремо пінява вода) і частим. Зараз багато хто продовжує помилково вважати, що частий стілець при природному вигодовуванні - норма. Насправді це вірно тільки для перших двох тижнів життя малюка при природному вигодовуванні.
Потім нормою вважається 3-5 разів на добу. При цьому консистенція повинна бути кашкоподібною.

Ще одна очевидна ознака лактазной недостатності - неспокій малюка при годуванні і після нього. Дитина спочатку активно смокче груди, а через деякий час його починають мучити болі в животі, турбують гази. Він вередує, сучит ніжками, підтискає їх до черевця, "випльовує” груди. Такі діти часто бувають неспокійними, багато кричать.
Мами, не підозрюючи про причину, намагаються заспокоїти і прикладають їх зайвий раз до грудей. Це викликає ще більший неспокій, і виходить замкнутий круг

Часткова лактазная недостатність може бути і у дітей, які знаходяться на штучному вигодовуванні, оскільки лактоза - єдиний вуглевод більшості молочних сумішей. В цьому випадку можливі інші ознаки захворювання. Так само болить черевце, малюк відригує, у нього відходять газіки, але стілець в цьому випадку рідкісний і крутий. Розвивається замочна форма захворювання.
Проте зрозуміти, що виною тому всі ті ж "ледачі” ферменти, можна. Характер стільця той же: спочатку круті грудочки, потім - пінява вода.

Все це - привід звернутися до лікаря. Але дільничний педіатр навряд чи відразу поставить діагноз: лактазная недостатність. Тому що розлади шлунково-кишкового тракту можуть бути викликані деякими інфекціями (наприклад, стафілокок) або бути проявами дисбактеріозу. Проте тут є одне важливе "але”: дісбіоз часто є лише наслідком лактазной недостатності.
  І якщо лікувати тільки його, не стосуючись причини, результат може бути нульовим. Імено тому, якщо проблема затягується і викликає весь більший неспокій, слід здати аналізи на повне обстеження вуглеводів. Аналіз на загальні вуглеводи роблять практично в кожному медичному центрі.

Повний же спектр, мабуть, тільки у нас, у Відділенні дитячого харчування Інституту педіатрії РАМН.

Вагітність - Лактазная
 недостатність У страху ока великі…

В тій чи іншій мірі незначне зниження активності лактази є у багатьох новонароджених. Але у більшості малюків все вирішується само собою. Без стороннього втручання активність ферменту приходить в норму до трьох-чотирьом місяців.

При серйозніших формах захворювання без втручання лікарів не обійтися. Якщо вчасно не розпізнати його і не призначити лікування, все може закінчитися недостатньою надбавкою у вазі (гіпотрофією), і хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. А в окремих випадках і повним обезводненням організму.
Тільки не треба лякатися. Ситуація вимагає уваги батьків, але абсолютно не критична. Цілком піддається лікуванню. Адже йдеться лише про часткову недостатність лактази в організмі, а не повній її відсутності. Таких украй важких випадків у всьому світі науково доведено лише 10. Повна відсутність лактази - спадкове захворювання.

Якщо стурбована мама звернулася до доктора, крихту обстежували і встановили, що справа дійсна в "ледачому” ферменті, то йому призначають лікування. Весь його сенс - позбавити малюка від мук і небажаних наслідків, але при цьому зберегти грудне вигодовування.

Тому, всупереч існуючій думці, ми не відлучаємо малятка від маминих грудей відразу. Намагаємося зберегти природне вигодовування. Спочатку призначаємо фермент лактазу. Її додають в дозах, рекомендованих лікарем, у воду і дають дитині перед годуванням.
Якщо такий спосіб результатів не дає, то просимо маму зціджувати, розводити лактазу прямо в молоці, якийсь час почекати, щоб розщепнулася частина лактози, і потім годувати малюка з пляшки. Але в цьому випадку, на жаль, крихта позбавляється так необхідного тактільного контакту з мамою.

Якщо і цього недостатньо, то частково вводимо лікувальне живлення - молочну безлактозную суміш. Невеликими порціями, але на початку кожного годування, щоб визначити ту кількість, яка потрібна для досягнення позитивних результатів. У окремих випадках на декілька днів виключаємо з раціону малятка мамине молоко повністю, але потім знову вводимо. Як правило, допомагає.

У тому випадку, коли малюк спочатку був на штучному вигодовуванні і у нього виявилася лактазная недостатність, призначається нізколактозная суміш. Тому що хоч би у малій кількості, але лактоза повинна бути присутньою в організмі дитини. Це - єдине джерело галактози, яка необхідна для нормального розвитку організму.
На сьогоднішній день в Росії представлені три молочні безлактозниє змішай: "Нутрілак безлактозний″ (ВАТ Нутрітек, Росія), "NAN безлактозний″ (Нестле, Швейцарія), "Mamex безлактозний″ (INC, Данія). Вони є у вільному продажі і доступні за ціною.


Джерело: http://vugillya.kiev.ua
Категорія: Грудне вигодовування | Додав: Татіка (13-Лип-2010)
Переглядів: 1652 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024