Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 24-Січ-2019, 01:59

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 307
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Психологія дитинства

Місто дружнє до дітей

місто дружнє до дітей.pngМета

Інтеграція зусиль усіх членів територіальної громади міста для створення передумов для повноцінного і здорового розвитку дітей, а також для участі самих дітей у формуванні міського середовища.

Обґрунтування

Діти – привілейована категорія мешканців міста, яка заслуговує на особливу увагу з боку усіх членів територіальної громади. На жаль, подібні заяви нерідко залишаються лише словами. На рівні держави в цілому і на рівні окремих територій уже тривалий час виділяється недостатньо коштів на розвиток мережі та матеріальне забезпечення освітніх і культурно-розважальних закладів для дітей, забезпечення якості послуг, які вони надають, створення умов для комфортного, цікавого та безпечного проживання дітей у місті. Проблеми поглиблюються ще й внаслідок того, що діти потерпають від матеріальних та психологічних проблем у своїх родинах, що є відображенням негативних загальнодержавних соціально-економічних тенденцій останніх років.

Стан справ у Вінниці є типовим для більшості міст України: недостатня забезпеченість дошкільними закладами, не найкращий матеріально-технічний стан шкіл, обмежена інфраструктура для дозвілля дітей та занять спортом, невисокий рівень насиченості й різноманітності організації гурткової роботи. Однак останнім часом чимало зроблено для вирівнювання ситуації у місті: збільшено кількість місць у дошкільних закладах, щорічно виділяються кошти на капітальний ремонт навчальних закладів, покращується їхнє матеріальне забезпечення, стимулюється використання комп’ютерної техніки і забезпечення доступу до мережі Інтернет, здійснюється підтримка талановитих дітей, будуються дитячі майданчики та ін.

У 2009 році після вивчення досвіду запровадження у містах Європи і світу програми UNICEF «Міста, дружні до дітей» у місті була розроблена та ухвалена власна комплексна довгострокова програма «Вінниця – місто дружнє до дітей», яка має стати основою для принципової зміни підходів до формату відносин «місто – діти». Йдеться не лише про виділення містом додаткових ресурсів для створення сприятливих умов життя та розвитку дітей, а й про подолання відомчих підходів і синергію зусиль, стимулювання творчих ідей та громадських ініціатив, і головне – створення механізмів залучення самих дітей до планування розвитку міста з урахуванням їхніх потреб та вподобань.

 

Довгострокові плани

 • Забезпечити поступове приведення до належного матеріально-технічного стану приміщень усіх закладів системи дошкільної, загальної та позашкільної освіти і комфортні умови перебування у них дітей, доведення їх мережі до чисельності, яка відповідала б потребам міста.
 • Оновити матеріально-технічну базу навчально-виховних закладів.
 • Покращити якісний склад педагогічних працівників за рахунок запровадження сучасних технологій кадрової роботи (залучення молодих фахівців, конкурсний відбір, ефективні системи атестації, забезпечення професійного росту, формування резерву на керівні посади).
 • Здійснювати постійний контроль за якістю навчання, аналізувати результати ЗНО, щорічно визначати додаткові заходи для подолання виявлених відставань, особливу увагу приділяти якості вивчення іноземних мов.
 • Стимулювати запровадження педагогічних інновацій та альтернативних освітньо-виховних програм, створювати механізми мотивації для тих педагогів, які їх запроваджують.
 • Здійснювати постійний моніторинг і коригування атмосфери відносин між дітьми і педагогами в освітньо-виховних закладах, створити інститут шкільних психологів.
 • Створити систему постійного моніторингу стану здоров’я дітей і якості надання їм лікувальних послуг, а також популяризації профілактики захворювань, норм гігієни та здорового способу життя серед дітей та їхніх батьків; розвивати програми оздоровлення.
 • Розширювати мережу та різноманітність гуртків і загальноміських заходів для розвитку творчих здібностей дітей та заняття спортом на основі вивчення запитів самих дітей та їхніх батьків, забезпечувати рівний доступ до них дітей з різних сімей.
 • Розвивати інфраструктуру для дозвілля дітей на дворових територіях та територіях відпочинку.
 • Підвищувати безпечність проживання дітей у місті, посилити профілактику правопорушень, спрямованих проти дітей, дорожньо-транспортних пригод та нещасних випадків.
 • Модернізувати систему профорієнтації, професійної підготовки та підготовки до дорослого життя старшокласників на основі співпраці з середніми спеціальними і вищими навчальними закладами, підприємствами та бізнес-структурами міста.
 • Створити прозору систему залучення у систему освіти позабюджетних коштів, сприяти залученню додаткових ресурсів для реалізації дитячих програм через розширення участі у грантових програмах міжнародних фондів, а також завдяки розвитку корпоративної соціальної відповідальності у бізнес-середовищі міста.
 • Створити дієву систему впливу самих дітей на формування міського середовища в їхніх інтересах через інститути дитячої дорадчої ради, дитячих омбудсменів, творчі конкурси та соціологічні опитування.

Першочергові заходи

 • Ліквідація черги у ДНЗ, запровадження програми підвищення якості дошкільної підготовки, запровадження гнучкого графіку їх роботи відповідно до потреб мешканців.
 • Щорічне виконання робіт з покращення матеріально-технічного стану і забезпечення освітньо-культурних закладів, будівництва дитячих майданчиків, розвитку інфраструктури для дозвілля та занять спортом дітей в обсягах, не менших, ніж у попередні роки, фінансування передбачених законом виплат педагогічним працівникам у повному обсязі.
 • Реорганізація роботи дитячо-підліткових клубів за місцем проживання.
 • Розширення програми занять фізкультурою у ДНЗ та школах, підготовка вчителів лікувальної фізкультури, інформаційна підтримка програми за участю відомих спортсменів.
 • Подальше підвищення якості усіх елементів програми літнього оздоровлення дітей, збільшення кількості дітей, яких вона охоплює.
 • Запровадження програми консультування для молоді та молодих родин з питань здоров’я і підготовки до сімейного життя.
 • Оновлення програми «Вінниця – місто дружнє до дітей» на основі співпраці дитячої дорадчої ради з усіма управліннями міської ради.
 • Завершення пілотного проекту «Сад подільського каменю» в рамках програми облаштування шкільних дворів.
 • Розробка загальноміської щорічної програми дитячих свят та фестивалів.


Джерело: http://www.vmr.gov.ua
Категорія: Психологія дитинства | Додав: Татіка (12-Лип-2014)
Переглядів: 890 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

 • "НАШІ ДІТКИ" © 2019