Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 25-Кві-2024, 08:43

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Notabene

Як взяти дитину з дитячого будинку

На сьогоднішній день дитячі будинки не рідкість. Говорити про те, яка кількість дітей-сиріт знаходиться в таких установах, мабуть буде зайвим, кожен розуміє, що ця кількість дуже велика. Діти, які залишилися без батьківського тепла, безумовно позбавлені дуже важливого, саме тієї частки, яка необхідна всім нам. Навіть найкращі і турботливі працівники дитячих будинків не зможуть замінити таким дітям справжніх батьків. Як взяти дитину з дитячого будинку Ті люди, які прийняли рішення взяти малюка з дитячого будинку, безумовно, стикаються з безліччю проблем.

І ці проблеми пов'язані не тільки з величезних кількістю необхідних документів дають на це право, а й, на жаль іноді навіть з осудом з боку інших людей. Обидві ці проблеми можна вирішити, а люди, які хочуть подарувати собі і дитині справжню сім'ю заслуговують тільки повагу.

Що потрібно робити

Для того щоб отримати дозвіл на право бути усиновлювачем необхідно звернутися до органу опіки та піклування за місцем проживання. Це спеціально уповноважений орган державної влади, на який покладено функції з опіки та піклування.

При зверненні необхідно мати з собою документи, а саме:

- Заява, з проханням дати висновок про можливість бути усиновлювачем (або від руки, або друкований текст).

- Коротка автобіографія яка пишеться особисто у вільній формі (або від руки, або друкований текст). У ній обов'язково вказується: прізвище, ім'я, по батькові, національність, дата і місце народження, місце проживання, освіта, місце роботи, сімейний стан. Наприкінці вказується дата і ставиться підпис.

- копія паспорту (сторінки 1, 2, 11)

- довідка з місця роботи із зазначенням посади та заробітної плати за останніх 6 місяців або копія декларації про доходи, характеристика;

- копія свідоцтва про шлюб, якщо заявники перебувають у шлюбі, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально,

- при усиновленні дитини одним із подружжя; -документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням (форма 3 із ЖЕКу);

- висновок про стан здоров'я кожного заявника

– обов’язково від державного медичного закладу (з даними огляду венеролога, психіатра, фтизіатра, терапевта, нарколога, результатами лабораторного аналізу Вассермана, на СНІД);

- довідка про наявність чи відсутність судимості, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання.

Внутрішньо сімейне усиновлення громадянами України Перелік документів, необхідний для усиновлення дитини одного із подружжя другим із подружжя

1. Заява одного із подружжя (того, хто бажає усиновити/ удочерити дитину) до служби у справах неповнолітніх за місцем проживання дитини.

2. Довідка про заробітну плату або копія декларації про доходи, засвідчена в установленому порядку.

3. Копія свідоцтва про шлюб.

4. Висновок про стан здоров’я заявника

5. Нотаріально засвідчена письмова згода на усиновлення другого з подружжя (у разі усиновлення одним із подружжя), якщо інше не передбачене законодавством.

6. Довідка про наявність чи відсутність судимості, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання.

7. Свідоцтво про народження дитини.

8. Свідоцтво про смерть одного з батьків або копія рішення суду про позбавлення батьківських прав чи визнання їх недієздатними.

9. Згода батька (матері) на усиновлення, засвідчена нотаріусом. Повний перелік документів потрібно уточнювати в органі опіки.

Хто може бути усиновлювачем Як взяти дитину з дитячого будинку

Різниця у віці між усиновлювачем, що не перебувають у шлюбі, і усиновлюваної дитини повинна бути не менше шістнадцяти років (у деяких випадках суд вирішує меншу різницю у віці).

Усиновлювачами можуть бути повнолітні особи будь-якої статі, крім осіб, визнаних судом недієздатними або обмежено дієздатними;

подружжя, один з яких визнано судом недієздатним або обмежено дієздатним (якщо всиновлюють обидва подружжя);

осіб, позбавлених по суду батьківських прав або обмежених судом у батьківських правах;

осіб, відсторонених від обов'язків опікуна (піклувальника) за неналежне виконання покладених на нього законом обов'язків; колишніх усиновителів, якщо усиновлення скасовано судом з їхньої вини;

осіб, які за станом здоров'я не можуть здійснювати батьківські права;

осіб, які на момент встановлення усиновлення не мають доходу, що забезпечує усиновляти дитину прожитковий мінімум;

осіб, що не мають постійного місця проживання;

осіб, які мають на момент встановлення усиновлення судимість за умисний злочин проти життя чи здоров'я громадян;

осіб, що проживають в житлових приміщеннях, що не відповідають санітарним і технічним правилам і нормам.

Після дозволу на усиновлення

Коли всі необхідні документи зібрані, орган опіки протягом 15 робочих днів зобов'язаний обстежити житлові умови кандидата. Після цього кандидатові видаються письмовий висновок, з яким можна звернутися до органу опіки та піклування за мету знаходження дитячого закладу (якщо Ви хочете взяти дитину з конкретного дитячого будинку) або в регіональний банк даних про дітей позбавлених батьківського піклування. Кандидату видається необхідна інформація про дітей, яких можна усиновити. Коли дитина (або кілька дітей) обраний, видається дозвіл на його відвідування.

Що таке опікунство

На жаль усиновлення не завжди є простою справою і часто потенційні батьки стикаються з труднощами збору необхідних документів. Зараз своєрідною альтернативою усиновлення можна розглянути опікунство, яке дає новим батькам всі необхідні права. Опікуни несуть за дитину таку саму відповідальність, як і звичайні батьки при усиновленні, але є одна важлива відмінність. Якщо дитина має біологічних батьків, то вони мають право відвідувати дитину, також дитина не буде носити прізвище опікунів і відповідно всі дані свідоцтва про народження залишаться незмінними. Існує також форма піклування і ці два поняття часто плутають. Опіка може бути встановлена над дітьми до 14 років, а піклування над дітьми від 14 до 18 років. Щоб оформити опікунство доведеться також звернутися до органу опіки та отримати список документів. Незважаючи на те, що опіку оформити трохи легше, ніж усиновлення список документів досить великий і оформлення може зайняти в середньому близько 3 місяців. Стандартний пакет: Ваша заява на опікунство, згода другого з подружжя (якщо є одруженим), довідка про стан здоров'я, довідка з місця роботи (включаючи посаду та заробітну плату), довідка про наявність житла (виписка з будинкової книги), характеристика (можна отримати за місцем роботу або проживання) + автобіографія, довідка ОВС, копія паспорта. Важливий момент: під час оформлення опікунства на утримання кожного підопічного дитини виплачуються щомісячно грошові кошти.

Всім потенційним майбутнім батькам здається складним іноді вибрати саме своєї дитини через те, що всіх дітей під час відвідування дитячого будинку звичайно жаль. Багатьом помилково представляється картина, коли Ви приходите до дитячого будинку і бачите цілу юрбу дітлахів. Це невірно. Ви будете вибирати дитину заздалегідь з оператором державного банку даних про дітей-сиріт. Можливо, Ви побачите малюка на сайтах дитячих будинків, у спеціальних телепередачах і газетах. У цьому випадку що зацікавило Вас дитині доведеться з'ясувати інформацію про те, чи займається хтось вже його усиновленням чи можливо його хтось відвідує. Якщо Ви вибрали якоїсь дитини, то Вам видадуть дозвіл на його відвідування і в дитячому будинку Ви побачите лише цієї дитини, інших дітей Ви або не побачите зовсім або тільки з далека і поспілкуватися з ними буде практично неможливо.

Як взяти дитину з дитячого будинку Право на щастя мають усі, і якщо біологічні батьки не змогли дати дитині справжню сім'ю це можете зробити Ви. Багато сімей вирішили зробити цей крок, стикаються з різними проблемами, в тому числі з психологічними. Ви повинні розуміти, що з подібними труднощами стикаються багато людей, і ці проблеми можна подолати. В обмін на деякі складності Ви отримаєте справжнє щастя, щастя бути батьками!



Джерело: http://www.pervenez
Категорія: Notabene | Додав: Татіка (25-Вер-2009) | Автор: Румянцева Ніна
Переглядів: 10780 | Рейтинг: 5.0/14
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024