Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 26-Кві-2024, 02:39

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Notabene

Не всі хвороби, які ти за звичкою називаєш дитячими, залишаються в минулому.

Не всі хвороби, які ти за звичкою називаєш дитячими, залишаються в минулому.

ПРИЩІ
Подивився на себе в дзеркало – все обличчя в прищах. І плечі теж. І ще, здається, спина.
Що це? Більше половини підлітків у період статевого дозрівання мучаться через прищі. Але приблизно до 23 років, таких людей залишається менше 10%. Якщо прищі прийшли до тебе на порозі пенсії, причина зрозуміла: шкіра стала жирною, закорковані сальні залози. Швидше за все, у тебе проблеми з кишківником – наприклад, гастрит або дисбактеріоз. Або ти нарешті добив свою печінку пиятиками, і вона не справляється з токсинами, що потрапили в організм. Звертайтеся негайно до терапевта (лікувати нутрощі), а якщо прищі глибокі – ще й до дерматолога. І не витискайте прищі – таким чином можна занести в ранки інфекцію, а сліди можуть залишитися на все життя.

Профілактика

Зрозуміло – не пиячити, берегти кишківник і грамотно доглядати за шкірою. "Але якщо шкіра від природи блищить, як шмат сала, не їжте багато солодкого і жирного, така їжа підвищує вироблення шкірного сала, – радить дерматокосметолог вищої категорії Оксана Криворучко. – Не рекомендую також занадто захоплюватися середземноморською дієтою, тому що в морепродуктах міститься багато йоду, який провокує акне ".

Інша думка
Самотній прищик може бути реакцією організму на стрес – наприклад, після розмови з керівником. Також ти можеш покритися прищами, якщо працюєш з препаратами, які містять галогени (йод, бром) або хлор. Або якщо ти надмірно займаєшся в тренажерів і переїдаєш стероїди.

КОРОТКОЗОРІСТЬ
Ти раптом помітив, що не розрізняєш номерні знаки автомобілів, що їдуть попереду. Можливо, варто починати серйозно хвилюватися.

Що це?
Міопія, яку називають короткозорістю, – дефект зору, коли світлові промені, проходячи через зіницю, не перетинаються в одній точці на сітківці. Частіше за все це пов’язано з порушенням форми очного яблука – його подовженням. Найпростіше заробити короткозорість у дитинстві, коли око росте, а ти без міри навантажуєш його підручниками, телевізором і комп’ютерними іграми. Проте кандидат медичних наук, офтальмолог Борис Городецький регулярно стикається з пацієнтами, які отримали зниження гостроти зору вже після 20. Перша і найбільш часта причина – різноманітні травми голови в цілому і очей зокрема. "Ми називаємо новорічною травму, коли корок від шампанського залітає прямо в око”, – розповідає Б. Городецький. Далі – наслідки гострих вірусних інфекцій типу кліщового енцефаліту, хвороби Лайма та інших. Отруєння метиловим спиртом, солями важких металів, будь-які види радіації здатні вплинути на прозорість кришталика ока й спровокувати "псевдокорокозорість”. І нарешті, міопія може стати наслідком порушень горезвісного обміну речовин – так, у хворих діабетом часто розвивається катаракта, яка проявляється як міопія. Звичайно, можна зробити лазерну корекцію зору. Але це дорого, і не кожному така операція показана. Перевір, раптом тобі личать окуляри?

Профілактика
Бережи голову, вона в будь-якому випадку слабке місце. І ще варто пам’ятати, що після 40 років у чоловіків зростає небезпека глаукоми – підвищеного внутрішньоочного тиску. На початковому етапі симптомів у цієї хвороби немає, а наслідки можуть бути жахливими. Так що, починаючи з цього віку, мінімум – раз на рік перевіряй очний тиск у лікаря.

Інша думка
Якщо ти довго сидів за комп’ютером, цілу ніч читав книжку або подивився шість фільмів підряд, то, швидше за все, твої очі втомилися і зір впав тимчасово. Відпочинь – і зір має відновитися.

АДЕНОЇДИ
Ти застудився, використав купу носовичків, потім вилікувався, позбувся нежиті, а дихати носом все одно неможливо, особливо коли лежиш. Доводиться спати з відкритим ротом. Ти почав хропіти, а подруга помічає в тебе короткі зупинки дихання уві сні – так зване апное.

Що це?
Мигдалини, які знаходяться в носоглотці, потрібні дітям – вони безстрашно б’ються з інфекціями, які дитина вдихає через ніс. До 18-20 років від цих мигдалин майже нічого не залишається, тому що організм з добре розвиненою імунною системою їх не потребує. Але іноді залишки аденоїдної тканини запалюються – це і є хвороба, яку називають аденоїдами. Серед дорослих аденоїди зустрічаються приблизно у кожного п’ятого, але не всі звертають на них увагу, а даремно.

Профілактика
Не їсти холодне на морозі і намагатися ходити в сухому взутті. І, якщо не ліньки, проводити так звану гігієну носа, кажучи простіше – купити в аптеці морську воду і промивати ніс в домашніх умовах, рекомендує ЛОР-лікар вищої категорії Сергій Ісаченко. Якщо ж проблема все-таки виникла, аденоїди потрібно вирізати – після операції доведеться пару днів полежати в лікарні, а потім ще кілька тижнів не піднімати тяжкості, не їсти дуже гарячу їжу і не ходити в лазню.

Інша думка
Можливо, це – алергічний набряк слизової носа. Звернись до фахівця, тому що дихання через ніс у будь-якому випадку потрібно відновлювати.

ЗАПАЛЕННЯ АПЕНДИКСА
У тебе раптом різко заболів живіт – ниє в області пупка і вище, і заважає жити. Ношпа не допомагає. Через кілька годин біль змістився в правий бік і трохи вниз. На лівому боці лежати незручно – в животі важкість. Стрибати на правій нозі боляче. Піднялася температура.

Що це?
Питання -”А тобі в дитинстві апендицит вирізали? Дай подивитися шрам? "- неправильне. Найчастіше гостре запалення апендикса трапляється саме в 18-30 років. "Теорій виникнення запалення дуже багато, але єдиної немає, – розповідає хірург багатопрофільної клініки” Країна здоров’я "Іван Миколаїв. – У США, наприклад, раніше вважали, що апендикс потрібно вирізати всім у ранньому віці, але виявилося, що це шкідливо: апендикс виробляє спеціальні захисні клітини, і при його вирізанні може порушитися загальний імунітет ". Після операції ти півтора тижні провалявся в лікарні, буде боляче сміятися і кашляти, а потім ще довго тобі не можна буде піднімати тяжкості.

Профілактика
Гострий апендицит – досить поширене захворювання, 5 випадків на 1000 осіб на рік. А профілактика його неможлива. "Апендицит знаходиться в списку найбільш непередбачуваних хвороб, – говорить Ніколаєв. – А про те, що не можна ковтати кісточки від винограду, – це страшилки для дітей ".

Інша думка

Приблизно такі симптоми спостерігаються при запаленні жовчного міхура або нападі жовчно-кам’яної хвороби. Діагноз нехай ставить лікар, і якомога швидше – протягом декількох годин запалення апендикса може перерости в серйозне і небезпечне для життя ускладнення.

ЕНУРЕЗ
Прокинувся в мокрій постелі – збирайся до лікаря, час настав.

Що це?
Мимовільне сечовипускання у дорослому віці може бути наслідком травми спинного мозку, хронічних захворювань нирок, сечового міхура і сечовивідних шляхів або епілепсії – під час нападів. Тобі доведеться звертатися до лікаря, щоб лікувати основні захворювання. Якщо ж ти здоровий, організм буде контролювати сам себе навіть уві сні і конфузу не трапиться.

Профілактика
Головне – намагатися не допускати травм і загострень хронічних захворювань. І не зловживати алкоголем – алкоголік, що знаходиться в несвідомому стані, себе не контролює.

Інша думка

Можливо, ти просто перевтомився, занадто міцно заснув і пропустив момент, коли потрібно було прокинутися і сходити в туалет. Але це – разовий випадок, так що просто нікому не кажи, попери простирадла і візьми відпустку.

ГЛАНДИ
Горло болить так, що їсти абсолютно неможливо, навіть воду пити важко. А якщо підійти до дзеркала, широко відкрити рот і сказати "а-а-а”, в горлі все буде яскраво-червоним.

Що це?

Якщо тобі видалили гланди (піднебінні мигдалини, що виконують захисну функцію) в дитинстві, швидше за все, в дорослому віці їх запалення боятися не варто. А от якщо не видалили, ти – в зоні ризику.

Профілактика
Все так само, як з аденоїдами. При розвитку захворювання (хронічний тонзиліт) необхідно спостереження і лікування у фахівця. А виривання тільки в крайньому випадку – хірургічне втручання підвищує ризик появи астми та інших неприємностей.

Інша думка
Подібні симптоми має інша хвороба горла – фарингіт. Так що візит до лікаря не зашкодить в будь-якому випадку.

ДІАБЕТ ПЕРШОГО ТИПУ
Замучила сухість у роті, спрага. Вночі прокидаєшся – то води попити, то від неї позбутися. Швидко худнеш – минув місяць, а одяг потрібен на розмір менший.

Що це?
Цукровий діабет – група хвороб, що характеризується підвищенням рівня глюкози в крові через порушення вироблення та / або ефективності дії інсуліну. На цукровий діабет страждає 5-6% населення планети, в розвинених країнах число хворих кожні 10-15 років збільшується в два рази. Діабет другого типу – хвороба літніх або надміру гладких людей, тобто "зароблений”. Діабет першого типу вважається "дитячим” – він обумовлений генетично і в більшості випадків виявляється ще до закінчення школи. Але може виникнути і набагато пізніше, з цілком незрозумілих причин. І навіть якщо ніхто з предків не хворів на діабет, а ти молодий і стрункий, все одно може виникнути – якщо ти переніс важкий панкреатит (запалення підшлункової залози). Діабет також може бути симптомом ряду серйозних хвороб – синдрому Кушинга або метаболічного синдрому.

ГОРБАТІСТЬ
Тебе переслідують болі в спині, особливо між лопатками. Тобі важко нагинатися, боляче ходити. А потім лікар говорить страшне – "кістковий туберкульоз”.

Що це?
Викривлення хребта властиве підліткам, це може бути кіфосколіоз (викривлення хребта вправо або вліво в поєднанні з сутулістю) чи хвороба Шайермана-Мау (дуже сильне викривлення хребта в грудному відділі). У дорослому віці горбатість може стати наслідком кісткової форми туберкульозу – коли інфекція потрапляє в кісткову тканину, руйнує її, і кістка перетворюється на подобу губки. Лікування займе дуже багато часу – буває, що і кілька років. Крім цілого списку ліків, хворому доведеться використовувати корсет, тому що пошкоджені кістки повинні знаходитися в стані нерухомості. Хірург зробить операцію і виріже зруйновані ділянки кісток – при ранній діагностиці захворювання, швидше за все, вони відновляться.

Профілактика
Перевір, чи робили тобі в дитинстві щеплення від туберкульозу, і якщо ні – зроби. Також тримайся подалі від в’язниць, притулків та інших місць концентрації туберкульозних хворих – паличка Коха передається через повітря.

Інша думка
Болі в спині можуть бути невралгічними – від них добре допомагають фізкультура і масаж. А от від сколіозу доведеться лікуватися у лікаря.

6 ХВОРОБ З ДИТИНСТВА, ЯКИХ ТЕЖ варто побоюватися
Вітрянка

Дорослі дуже важко переносять вітрянку – температура вище 39 0, оперізуючий лишай, схожий на герпес, бульбашки з каламутною рідиною на тілі, голові, слизовій порожнині рота і статевих органах. Якщо в дитинстві ти не перехворів цією неприємною хворобою – не підходь до хворих: ймовірність заразитися наближається до 100%.

Краснуха

Підвищується температура, запалюються лімфовузли, болять суглоби – лежи спокійно і обмеж спілкування з оточуючими. Тому що краснуха дуже заразна. З чоловіками, що хворіють на краснуху, нічого страшного не відбудеться, але для вагітних жінок це страшна хвороба, особливо на ранніх термінах вагітності, в 99% випадків вона спричинює патологію плоду.

Свинка
Висока температура, набрякле обличчя і небезпека запалення яєчок, яке може спричинити безпліддя. Свинка (епідемічний паротит) також може спровокувати панкреатит. При цьому свинка – хвороба не дуже заразна. Спілкуючись з хворим, просто стій не надто близько до нього, а краще збоку, щоб він на тебе не дихав: вірус свинки погано виживає в повітрі.

Коклюш
Мабуть, єдина хвороба, яку в дорослому віці перенести легше, ніж у дитинстві. Тільки від судомного кашлю все болить. Правда, коклюш може ускладнитися пневмонією. Спілкуючись з хворим на коклюш, старайся, щоб він на тебе не кашляв – марлева маска може бути хорошою профілактикою.

Кір
Переносять важко і діти, і дорослі. Симптоми – кашель, світлобоязнь, головний біль, різке підвищення температури, як ускладнення – енцефаліт. Поширюється повітряно-крапельним шляхом, але не передається через предмети і третіх осіб. Марлева маска допоможе тобі і в цьому випадку.

Скарлатина
Якщо захворієш, доведеться сидіти на вимушеній дієті, тому що ковтати все одно неможливо – дуже болить горло. А ще є небезпека отиту, ревматизму і пороку серця, ревматоїдного артриту та ускладнень на нирках. Постарайся не спілкуватися з хворим на скарлатину і не брати в руки його речі – ця хвороба передається не тільки повітряно-краплинним шляхом, але і через предмети.



Джерело: http://chasipodii.net
Категорія: Notabene | Додав: Татіка (30-Лис-2011) | Автор: Текст: Євген Коган; ілюстрації: Мар
Переглядів: 2029 | Теги: скарлатинапрофілактика, вітрянка, хвороби, свинка, діти, коклюш, краснуха, кір, прищі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024