Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНд, 05-Тра-2024, 10:47

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Notabene

Плата за бебі-бум

Днями молоді сім'ї отримали багатообіцяючий сигнал від Кабміну. З ініціативи головного соціального відомства, на дітей, народжених у двійня або трійня, встановлені більш високі суми "підйомних". І відтепер такі сім'ї будуть отримувати набагато більше, ніж їм належало б з досвіду останніх років.

Близнята "подорожчає". Нагадаємо, що з цього року, як і було обіцяно новим урядом, держава зобов'язалася платити за "нових" українців, народжених після 31 грудня 2007 року, не порівну, як у попередні роки, а по висхідній за кожної наступної дитини: за другого - удвічі більше, ніж за першим, а за третій - відразу вчетверо більше. З урахуванням того, що "базовий" бебі-приз збільшено майже в півтора рази, з 8500 до 12 240 грн., "Тариф" за другого малюка тепер становить 25 тис. грн., А за третю і наступних - 50 тис. грн. Відповідно батькам двійнят належало б 12 240 грн. х 2 = 24 480 грн., а трійні - 36 720 грн. Що теж дуже непогано. Однак у Мінпраці визнали, що близнюків слід "оцінювати" не порівну, яких-небудь "клонів", а як звичайних немовлят, тобто, платити як за "першим", "другого" і "третьому" дитини.

Як роз'яснили фахівці Мінпраці, залежно від складу сім'ї батьки отримають такі суми:

Ситуації:

Якщо дитина в родині перша - 12 240 грн.

Якщо перший народжується двійня (трійня) - 12 240 грн. на одного, 25 тис. на других і 50 тис. грн. на третій.

Якщо в сім'ї є одна дитина (рідна чи усиновлена), виплата на другу - 25 тис. грн.

Якщо в сім'ї є одна дитина (в т.ч. діти матері або батька від інших шлюбів, що проживають у цій сім'ї, або повнолітні або проживають окремо діти матері) і народжується двійня (трійня) - 25 тис. на одного, 50 тис. на другий і 50 тис. грн. на третій.

Якщо в сім'ї є двоє старших дітей (в т.ч. від перших шлюбів матері або батька, які проживають у цій сім'ї) і народжується двійня (трійня) - по 50 тис. грн. на кожного новонародженого.

Якщо перша дитина померла, виплата на другу - 25 тис. грн.

Якщо дитина народжується у жінки, яка перших двох дітей віддала в дитячий будинок, - 12240 грн.

Усиновителям або опікунам на кожну усиновлену або взяту під опіку дитину - 12240 рн.

Якщо допомога вже була призначена до моменту встановлення опіки чи усиновлення - залишається та ж сума.

Зрозуміло, що при цьому автоматично збільшується і "рейтинг" наступних дітей. Наприклад, за дитину, народжену після двійні, багатодітна мама отримає відразу 50 тис. грн., Так само як і якщо вона зважиться народити третього малюка після близнюків.

Як дріб. Як і раніше, суму ділять на частини. Перший - найбільший транш - призначений на першочергові витрати (див. табл.) І становить 4800, 4840 і 5000 грн. відповідно на першого, другого і третього малюка. А решта суми розбивається помісячно: по 620 грн. протягом року сім'ям, які народили первістка, по 840 грн. протягом 2-х років - за другий і по 1250 грн. протягом 3-х років - за третє спадкоємця. Неважко порахувати, скільки належить батькам близнят. Поки що повні суми, почали отримувати тільки ті сім'ї, де черговість дітей була очевидна. А в спірних ситуаціях (коли народжувалися близнюки або в родині були діти від перших шлюбів) поки платили порівну, але не менше однієї базової суми на немовля. Тепер їм зроблять перерахунок з 1 січня і донараховано різницю прямо на картку.

КОНТРОЛЬ. Зі збільшенням суми держдопомоги Кабмін обіцяє посилити контроль за її витрачанням. Якщо протягом першого року життя дитини батьки не відвідують дільничного лікаря хоча б кожні три місяці, до них завітає інспектор з органів соцзахисту, який повинен переконатися, чи забезпечений малюку належний догляд. Якщо все гаразд, претензій до батьків не буде. Якщо ні, виплати зупинять.

ТЕРМІНИ. З 1 січня термін звернення за держдопомогу збільшено з 6 місяців до року. Причому, дія цієї норми поширюється також і на дітей, народжених у 2007 р. Але зрозуміло, що такі мами отримають суму, що діє на момент народження маляти.

Совбези Спорожніли

Минулорічні проблеми з виплатами дитячих грошей, коли всіх працюючих мам масово перекидали з місць роботи в райсобес і примушували збирати безліч довідок, до цих пір викликає у новоспечених батьків побоювання, що вони не зможуть чи не встигнуть отримати такі потрібні в цей важкий період гроші. Тому ми навели довідки в декількох соцзабезах. "Що ви, черг у нас немає з літа минулого року, а зараз і зовсім по 1-2 людини в коридорі", - сказали нам в одному зі спальних районів, де в силу переважання молоді народжуваність повинна бути найбільшою. Слова чиновників підтвердила і наша співробітниця, яка як раз зараз оформляє виплату. "Треба лише заздалегідь відкрити рахунок в банку і зняти копії з документів, оскільки в соцзабезі ксерокса немає", - порадила вона.

ДОКУМЕНТИ.

Знадобляться:

1) паспорт мами;

2) заяву мами (усиновлювача або опікуна);

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) оригінал довідки з РАГСу для призначення допомоги. Від іногородніх ніяких додаткових паперів не попросять, оскільки довідка з РАЦСу вилучається і отримати виплату двічі неможливо. Усиновителі або опікуни подають ще копію рішення про усиновлення або опіки. Якщо дитина не перше, потрібна також довідка про склад сім'ї, яку видають у ЖЕКу, а які живуть в сільській місцевості - у сільраді.

Багато соцзабезів перестраховуються, вимагаючи довідку про присвоєння коду, але це вже порушення, тому можете качати права. До речі, від батьків близнят можуть знадобитися довідка про склад сім'ї та копії свідоцтв про народження старших дітей, а якщо ці папери вже є у справі, їм просто донарахувати гроші на картку. До уваги. У багатьох соцзабезах ще висять старі переліки довідок, тому не втрачайте час на їх збір.

ЯКЩО втратити головне ДОВІДКА. "Така мама повинна звернутися в соцзабез із заявою. Потім її пропускають через базу даних Мінпраці, перевіряючи, чи отримала вона гроші десь в іншому місці. Після чого видається дублікат, за яким можна оформити виплату. За минулий рік у нас було 20 -30 подібних звернень на всю країну ", - пояснили нам у Мінпраці та соцполітики

. Без таких гарантій не можна, адже це фактично чек на отримання великої суми бюджетних грошей.



Джерело: http://babymama.com.ua
Категорія: Notabene | Додав: Татіка (15-Гру-2009)
Переглядів: 1732 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024