Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 26-Кві-2024, 01:33

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Обережно Високий тиск

Вагітність - Обережно 
Високий тиск Іноді майбутні мами лінуються дотримувати наказаний лікарем графік відвідин жіночої консультації, вважаючи себе цілком здоровим. Їм здається, що по допомогу слід звертатися тільки при поганому самопочутті.

На самій же справі деякі хвороби спочатку розвиваються непомітно, і лише фахівець здатний відмітити тривожні симптоми. Одні з них - це високий кров′яний тиск. Чим високий тиск небезпечний для жінки і майбутньої дитини, розповідає акушер-гінеколог Олена МУХИНА.

- Нагадаєте, будь ласка, який тиск вважається високе і як його виявляють?

- Як вам напевно відомо, апарат вимірює тиск відразу по двох параметрах: коли серцевий м’яз скорочується (тиск систоли) і коли серце знаходиться у спокої між цими скороченнями (дістолічеськоє тиск). Тому коли вам говорять ваші показники, наприклад 110/80, то перша цифра характеризує тиск систоли, друга - дістолічеськоє.
Якщо перша цифра 140 або вище, це означає підвищений (високе) тиск потоку крові на стінки артерій, і у лікаря з’являються всі підстави побоюватися за стан здоров′я майбутньої мами і її малюка. Фахівець може поставити діагноз "гіпертонія” і при нижчих показниках, якщо вони значно зросли в порівнянні із звичайною для жінки нормою.

Проблеми від високого тиску випробовує кожна десята вагітна жінка. У більшості з них до вагітності тиск був в нормі і таким же воно стане після пологів. Але серед майбутніх мам є і такі, у яких гіпертонія (високий тиск) спостерігалася задовго до початку вагітності, лікарі відносять їх до хроніків.
Незалежно від того, давно або зовсім недавно виявлено у вагітної жінки це захворювання, вона повинна знаходитися під строгим контролем лікаря.

При кожних відвідинах консультації у жінки, чекаючої малюка, вимірюють тиск, і якщо показники турбують лікаря, він негайно приймає заходи, щоб запобігти можливим ускладненням від високого тиску.
- Чим небезпечний високий тиск під час вагітності?

- В цьому випадку стискаються кровоносні судини матки, що забезпечують плід киснем і живильними речовинами, що кінець кінцем приводить до уповільнення зростання плоду. Обмежене кровопостачання також підвищує ризик передчасного відшаровування плаценти, яке в гострих випадках може викликати сильну кровотечу, небезпечну і для матері, і для дитини.
Найбільш явний симптом відторгнення - вагінальна кровотеча після двадцятого тижня вагітності. В цьому випадку треба негайно звертатися до лікаря!

Високий тиск під час вагітності може бути і симптомом прееклампсиі, яка несе з собою багато бід.

- Що таке прееклампсия?

- Це стан організму вагітної жінки, що характеризується високим тиском, наявністю білка в сечі, різким збільшенням ваги (біля одного кілограма за тиждень), набряками. Прееклампсия може супроводжуватися порушенням зору (пелена перед очима, мигтіння мушок), головними болями, блювотою, безсонням і гострим болем в шлунку.
Найчастіше вона розвивається після тридцятого тижня вагітності. Прееклампсией страждають близько 20% майбутніх мам, що мають хронічну гіпертонію (високий тиск), і приблизно 6% жінок, що не знали до вагітності, що таке високий тиск.
В більшості випадків хвороба протікає в м’якій формі: тиск, як правило, не піднімається вище 140/90, і немає ніяких гострих симптомів, окрім набряків особи і рук. Але це не привід для самозаспокоєння. Без своєчасного лікування прееклампсия може раптово перейти в рідкісне, але дуже серйозне захворювання, яке називається еклампсія.
Для неї характерні судоми і коматозний стан, при цьому загроза для життя матері і дитини дуже велика.

Але якщо ви регулярно відвідуєте лікаря, він триматиме під постійним спостереженням ваш тиск, робитиме аналізи на наявність білка в сечі і таким чином запобіжить подальшому розвитку хвороби.

- Що викликає прееклампсию?

- Її причини ще не вивчені досить добре. Дослідження показують, що організм жінок, страждаючих прееклампсией, виробляє дуже багато однієї речовини (тромбоксина А), яка стискає кровоносні судини, і дуже мало іншої речовини (простацикліна), яка розширює їх. Ймовірно, грають роль і інші чинники, зокрема кількість білка в раціоні вагітної.

- Як борються лікарі з високим тиском у майбутньої мами?

- Підхід до лікування високого тиску завжди індивідуальний. Воно залежатиме багато в чому від стану здоров′я жінки і від термінів вагітності. Якщо захворювання носить м’який характер, то лікар, швидше за все, обмежиться тим, що порекомендує дієту і постільний режим будинку до тих пір, поки не стабілізується тиск, або до пологів. Іноді наказує медикаментозне лікування.
  Але навіть в легких випадках необхідно відвідувати лікаря двічі в тиждень. Якщо, не дивлячись на заходи, що приймаються, стан вагітної жінки погіршується або вона страждає хронічною гіпертонією, її госпіталізують до пологів. Це допомагає уникнути серйозних ускладнень. У лікарні тиск у майбутньої мами вимірюється 3-4 рази на день, а її вага і рівень білка в сечі контролюються щодня.
Там же здійснюється нагляд за станом дитини: його рухи щодня реєструються за допомогою спеціальної апаратури.

В деяких випадках, коли високий тиск продовжує рости, лікарі вважають необхідними викликати передчасні пологи для того, щоб уникнути серйозних проблем для здоров′я матері: інфаркту, уражень печінки і нирок, набряку легенів.
Як правило, тиск піднімається до небезпечного рівня у жінок з хронічною гіпертонією, але іноді, з невідомої причини, воно підскакує і у жінок з прееклампсией в слабкій формі. Перед пологами жінкам з хронічною формою гіпертонії призначають внутрішньовенні вливання сульфату магнію для запобігання судомам.

При таких симптомах, як порушення зору, біль в підкладковій області або при дістолічеськом тиску вище 100, лікарі також наказують лікування сульфатом магнію.

Безумовно, передчасні пологи небажані, оскільки дитина, народжена на 31-му тижні вагітності, нерідко страждає від розладу дихання. Але в даному випадку це буває єдиним виходом: недоношені діти краще відчувають себе в інкубаторах, чим в утробі матері.



Джерело: http://vugillya.kiev.ua
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (13-Лип-2010)
Переглядів: 8546 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024