Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 19-Кві-2024, 08:11

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Перший рік життя

Перший місяць життя малюка
Показники розвитку
У малюка є кілька основних рефлексів: "підошовний": якщо провести пальцем по стопі, дитина прийме ніжку; "смоктальний": проведіть пальцем по губах крихти і він тут же складе губки трубочкою і почне робити смоктальні руху; "хапальний": вкладіть кінчик пальця дитині в ручку і він міцно стисне його. Малюк утримує в полі зору нерухомий предмет. Може зосередити на ньому погляд. Якщо ви повільно пронесе перед обличчям крихти яскравий предмет (наприклад, брязкальце), маля починає плавно
стежити за рухом ваших рук.

Краще за все дитина фокусує погляд на відстані 25-30 см, це як раз то відстань, на якій сисний груди немовля бачить обличчя своєї мами. Дитина реагує на голосний звук (наприклад, бавовна) - здригається. Поступово маля починає прислухатися до звуків, голосам батьків. Коли ви викладаєте немовля на животик, він намагається піднімати й утримувати голівку. Зверніть увагу і на природні відправлення: в перший тиждень крихта мочиться до 10 разів на добу, потім приблизно 3 рази на кожне годування.

Режим дня

У середньому 6 годування через 3,5 години (якщо ви годуєте малюка на вимогу, то можливо більше).
Періоди неспання після годування на початку місяця складають 15 хвилин, до кінця місяця - майже годину.
У теплу пору року починайте гуляти з крихтою в перші дні після виписки з пологового будинку, в холодну - з другого тижня перебування вдома .. Тривалість першої прогулянки крихти - не більше 10 хвилин влітку і всього 3-5 хвилин при температурі повітря не нижче мінус 10 ° С. Тільки ваш маршрут повинен проходити далеко від автотрас і фабрик. Прогулянка скасовується, якщо за вікном сильний вітер - 15-20 метрів на секунду, вологість вище 85% (така погода сприяє переохолодження) або сильний дощ. Взимку носіть дитину на вулицю відразу після годування: діти краще переносять холод, коли добре поїсти.

Фізичне виховання і догляд

Після виписки з пологового будинку зверніть увагу на загоєння пупкової ранки. Протягом 2 тижнів обробляйте її (раз на добу) після купання дитини ватним тампоном з розчином перекису водню. Потім іншим тампоном просушіть ранку, змастивши її будь-яким антисептичним розчином (зеленки, хлорофіліпту). Переодягаючись малюка, влаштовуйте йому кілька разів на день короткі (по 1-2 хвилини) повітряні ванни. Температура повітря в кімнаті 20-22 ° С (для вірності придбайте термометр і повісьте його на рівні дитячого ліжечка). Вранці не забудьте провести гігієнічний туалет всього тіла - протріть вологою серветкою (а потім відразу ж просушіть) личко, ручки, пахви, спинку, сіднички, жваво тик, грудку. Статеві органи обмиваються наприкінці процедури. Щодня купайте крихту або перед нічним сном в 19-20 годин (але не раніше ніж через годину після годівлі), або після будь-якого денного сну перед годуванням. Поки не зажила пупкова ранка, у воду бажано додавати слабкий розчин марганцівки. Його треба готувати заздалегідь, не розчиняється кристали, потрапивши на ніжну дитячу шкіру, можуть викликати опік. Не забувайте, що процедура купання носить не тільки гігієнічний, але і розвиваючий характер: вплив на рецептори шкіри води, ваших дотиків стимулюють розвиток органів почуттів дитини. Тому - то й купати малюка з милом і мити голову шампунем слід не частіше 2 разів на тиждень. Після водної процедури, витираючи дитини, ніжно промокає його шкіру махровим рушником (не тріть!), При необхідності - змастіть складочки дитячим маслом та іншим спеціальним засобом (підбір дитячої косметики - справа серйозна, краще проконсультуватися з лікарем).

Турботи і справи для мам і тат

Попри те, що більшу частину дня малюк спить, короткі періоди неспання цілком можна використовувати для розвитку крихти. Підвісьте над ліжком (на рівні грудей малюка) не нижче 50 - 70 см іграшки - брязкальця або яскраві обертаються мобілі. У моменти неспання крихти можете ненадовго включати мелодійну музику (тільки не голосно). Частіше співайте малюкові смішні та колисанки пісеньки, будуйте веселі гримаси (підморгує, висовує язик, робіть великі очі). Будете здивовані - дитина спробує вам наслідувати! Ну і звичайно, розмовляйте з крихтою, можна коментувати те, що відбувається, а можна просто ... сюсюкати. Не хвилюйтеся, ваша сюсюкання - найважливіша підготовка до правильного сприйняття мови, зараз крихітка реагує не на ваші слова, а на інтонацію ніжності та любові. Взагалі тон мови дуже важливий - намагайтеся, як би ви не втомилися, не підвищувати голосу і не кричати на малюка: зараз крихітка вас все одно не зрозуміє, тільки сильно злякається. Тому й сімейні конфлікти краще залагоджувати в іншій кімнаті - маля дуже чутливий до таких подразників.


Категорія: Перший рік життя | Додав: Татіка (24-Сер-2009) | Автор: МОЙ РЕБЁНОК №02/2006
Переглядів: 1989 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024