Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 25-Кві-2024, 22:45

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Перший рік життя

Другий місяць життя малюка
Показники розвитку
Малюк довгостроково зосереджує погляд на обличчі дорослого або на нерухомому предметі. Може довго (до 1 метра) стежити за вашим рухом або за рухом яскравої іграшки. При тривалому звуці повертає голівку. Лежачи на животі, піднімає і протягом декількох секунд підводить голівку. Це дуже важка робота для дитини - адже м'язи шиї і спини ще надто слабенькі! Тому не лякайтеся, що після таких рухів малюк якийсь час може знеможено лежати, не ворухнувшись. Дитина починає видавати окремі звуки. Приблизно з 6-го тижня життя відбувається щось дивне - ваш малюк починає сміятися. Цей сміх відрізняється від тих швидкоплинних посмішок, які ви 

Зараз усмішка говорить про щастя, достатку і любові, з'являючись на дитячому личку, коли він ситий і задоволений. Чи не ревнуйте, якщо ваш дитинча обдарує усмішкою чужої людини. Просто в малюка починають формуватися основи соціальних відносин. Як і раніше система тепловіддачі крихти недосконала - він легко замерзає і перегрівається.

Режим дня

У середньому 6 годувань через 3,5 години (якщо ви годуєте малюка на вимогу, то можливо більше). Періоди неспання після годування становлять 1-1,5 години. Сон після неспання 2-2,5 години. Днем малюк спить 4 рази. Нічний сон тривалістю 11 годин. Деякі малюки часто прокидаються вночі, проспав всього кілька годин після годування. Поки що це нормально: у дитини не встановився правильний ритм сну і неспання. Малюк ще не дуже розуміє різницю між вдень і вночі, тому ваше завдання - відпрацювати ритуали засипання перед тривалим відходом до сну (купання, колискова, ніжні прогладжування). Під час бадьорих періодів, навпаки, активніше спонукати дитину до ігор, пестить і возитеся з крихтою. Щоденні прогулянки (хоча б 20 хвилин) обов'язкові!

Фізичне виховання і догляд

Оскільки м'язи спини у дитини ще дуже слабкі, прагніть менше використовувати вертикальні перенесення і авто крісла. Зрозуміло, вирушаючи в поліклініку чи авто мандрівки, ці речі необхідні, однак використовувати їх, скажімо, під час щоденної прогулянки, коли ви могли б покласти крихту в дитячу коляску, не слід. В іншому випадку це може призвести до викривлення хребта дитини. Регулярно проводите малюкові сеанси масажу, що сприяє правильному кровообігу, стимулює розвиток дитини. Робіть масаж під час неспання, але не відразу після годування, почніть з кількох хвилин, потім збільшить тривалість. Накрийте стіл байковою ковдрочкою, потім клейонкою, а зверху - простирадлом. Під час масажу не робіть різких рухів, не підвищуйте голос, руки повинні бути теплими, нігті - короткими. Якщо ви почуваєте себе невпевнено, зверніться до масажний кабінет районної поліклініки, там вам покажуть основні прийоми. Спочатку погладжуйте ручки по напрямку від зап'ястя до плеча. Потім переходьте до ніжок - від стопи до стегна. Животик теж можна по масажувати - ніжно погладжувати його за годинниковою стрілкою. Коли робите масаж, обов'язково викладайте крихту на живіт. А самі тим часом ніжно погладжуйте спинку. Не забудьте м'яко розтерти і злегка розім'яти стопи малюка. Викладаючи дитину на животик, підставте під його стопи руку так, щоб він у неї опирався. Хай крихта спробує повзти. Не забувайте підстригати дитинці нігтики - інакше він випадково може себе подряпати. Намагайтеся не зістригали нігті дуже коротко, маляті це неприємно, та й надалі іноді призводить до вростання краю нігтя в шкіру.

Турботи і справи для мам і тат

Ваш малюк з кожним днем стає усе сильніше й активніше, тому звикайте до основних правил дитячої безпеки. Не залишайте дитину одну без нагляду (навіть "на хвилинку") на пеленальному столику. Раптове різкий рух, і малюк опиниться на підлозі. Навіть відвертаючись, завжди притримуйте малюка рукою. Якщо ви користуєтеся пустушкою, ніколи не надягайте ланцюжок або стрічку з соскою на шию малюку. Це правило стосується також ланцюжків з хрестиками і амулетами. Ланцюжки та стрічки можуть стати причиною асфіксії (задушення), якщо малюк здійснить незручне рух. Після того як дитині виповниться місяць, ви обов'язково повинні відвідати поліклініку (попередньо отримавши поліс медичного страхування): крихту , крім дільничного педіатра, оглянуть окуліст, хірург, ортопед, невропатолог. Все більше часу приділяйте сумісних ігор - тільки не перестарайтеся, занадто активне тормошеніе може перевозбудіть дитини. Обертовий мобіль над ліжком підвісьте так, щоб час від часу малюк міг намагатися чіпати його руками.


Категорія: Перший рік життя | Додав: Татіка (24-Сер-2009) | Автор: МОЙ РЕБЁНОК №02/2006
Переглядів: 1495 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024