Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 26-Кві-2024, 09:22

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Перший рік життя

Третій місяць життя
Показники розвитку
По-перше, тримісячний малюк уже вміє бути "співрозмовником" - нехай поки що й не особливо балакучий. Будучи у вертикальному положенні на руках у дорослої людини, він не тільки здатний утримувати голову, але й може при цьому фіксувати поглядом обличчя іншої людини, яка звернулася до його дорогоцінною персони з привітною промовою. Іноді таке зосередження на обличчі співрозмовника триває більше хвилини - чи це не самий, що ні їсти, справжній "розмова по душам"? Можливо, комусь це досягнення здаватиметься не особливо значущим - адже фіксувати обличчя мовця дорослого вміють і двомісячні діти. Так, вміють - але тільки в положенні лежачи. Освоєння ж візуального зосередження в положенні "сидячи" вимагає від нервової системи малюка чималої праці - так що насправді це нове зорове уміння дитини дійсно гідно поваги.

По-друге, тримісячна дитина чудово вміє лежати на животі, спираючись на передпліччя і досить тривале утримуючи голову у вертикальному положенні. А це завжди справляє враження на дорослих, що запам'яталися малюка крихітним і абсолютно безпорадним істотою - яким він, власне, і був на момент виписки з пологового будинку. Якщо ж лежить на животі малюк ще й "зловить" особа візитера поглядом або виголосить пару звуків, то вироблене враження буде просто надзвичайним.

До речі, про звуки. На третьому місяці життя інтенсивно продовжується (втім, у багатьох малюків тільки починається) підготовчий етап розвитку мовлення - гудіння. З кожною прожитого тижнем вокальна продукція дитини стає все різноманітніше - вимовні (як гласні, так і приголосні) звуки нерідко зливаються один з одним, утворюючи найпростіші комбінації типу "а-а-а-и-и" або "г-у-у" . Ці нехитрі спічі є свідченням істотного прогресу у розвитку емоційної сфери дитини - тому що малюки такого віку гуляти лише будучи в прекрасному настрої. Адже всього лише три місяці тому маленька людина ще не вмів демонструвати батькам свою задоволеність життям, скупо і абсолютно раціонально сигналізуючи плачем лише в тих випадках, коли йому дошкуляв той чи інший дискомфорт.

Деякі малюки вже до кінця третього місяця життя здатні демонструвати так званий "комплекс пожвавлення" - позитивну емоційну реакцію у відповідь на ласкаве звернення до нього дорослого. Спробуйте нахилитися над лежачим на спині пильнують дитиною так, щоб відстань між Вашим і його обличчям становило 30-40 см, і хвилину-другу присвятити хвалінню малюка, не забуваючи при цьому привітно усміхатися. Спочатку дитина буде придивлятися і прислухатися, а потім (якщо Вам пощастить:), він широко посміхнеться, відсуває ручками та ніжками, і навіть, можливо, скаже кілька коротких звуків. Втім, якщо всього цього і не буде, засмучуватися не варто - більшість дітей вміє так "комплексно пожвавлюватися" не на третьому, а на четвертому, і навіть п'ятому місяці життя. Так що все ще попереду:)

А ще діти трьох місяців життя нерідко вміють спиратися на ніжки - якщо їх підтримувати під пахви, зрозуміло. Для перевірки цього вміння потрібно повернути малюка обличчям до себе і, фіксуючи обома руками його тулуб, надати можливість стопах дитини стикнутися з твердою і плоскою поверхнею. Зазвичай при цьому малюк випрямляє ноги в колінах і "стоїть", спираючись на всю ступню. Використовувати це моторне "уміння" дитини як фізичної вправи не варто - тому що опорно-руховий апарат тримісячного маляти ще не зовсім готовий до навантажень, що виникають в результаті додання тілу вертикального положення. Тим більше, що існує безліч інших гімнастичних вправ, що дозволяють розвивати мускулатуру і нервову систему дітей цього віку.

Крім того, протягом третього місяця свого поза утробного існування маленькі люди нерідко демонструють захопленим батькам та гостям масу інших навичок та вмінь - сміх і захоплений вереск, наприклад. Багато дітей можуть перевертатися на один бік, а то й взагалі зі спини на живіт, і деякі примудряються незбагненним чином розгорнутися в ліжечку на 90, або більше градусів. Практично всі малюки цього віку можуть дотягуватися ручками до підвішених над ліжком брязкалець, радуючи виробленим гуркотом і без того щасливих мам і тат. А дехто з тримісячних вундеркіндів вміє навіть делікатно утримувати маленьку брязкальце, вкладену йому в руку.

А дехто вміє і того більше - вже до цього віку індивідуальність темпів нервово-психічного розвитку дітей стає абсолютно очевидною. Чим старше вік, тим кращий розкид освоєних малюками навичок та вмінь - так що не варто зопалу робити серйозних негативних висновків, помітивши помірне відставання у розвитку тієї чи іншої сфери малюка: спочатку слід проконсультуватися з компетентним фахівцем. Це дозволить уникнути зайвих переживань і вчасно помітити моменти, дійсно потребують корекції.

Режим дня

У середньому 6 годувань через 3,5 години з шестигодинним нічною перервою (якщо ви годуєте малюка на вимогу, то, можливо, більше), але деяких дітей-штучник до кінця місяця вже буває можна перевести на 5-разове годування (через 4 години). Періоди неспання після годування становлять 1-1,5 години. Сон після неспання 2-2,5 години. Днем малюк спить 4 рази. Нічний сон тривалістю 11 годин. Щоденні прогулянки

Фізичне виховання і догляд

До речі, на третьому місяці життя грудне молоко (або дуже хороша, збагачена таурином і полі ненасиченими жирними кислотами збалансована суміш) - це практично все, що потрібно дитині для повної забезпеченості усіма необхідними для продуктивного росту і розвитку хімічними речовинами. В овочевих, фруктових та інших енергетично значимих прикорму тримісячний дитина зовсім не потрібні. Виняток становить лише вітамін D (іноді іменований D-гормоном) - тому що саме цього вкрай важливого для попередження рахіту речовини в жіночому молоці, на жаль, замало. Однак, сапплементація D-гормоном являє собою щоденну добавку в раціон малюка дуже невеликих кількостей цієї речовини, і на гучний титул "прикорм", взагалі претендувати не може:) Так що годуєте грудьми і тільки грудьми (або сумішшю, якщо з грудним молоком є невирішені проблеми) і не поспішайте з модифікаціями дієти - у малюка попереду все життя, так що часу для ознайомлення з неповторним смаковими різноманітністю всіляких дарів природи у нього більше, ніж достатньо.

Не забувайте про необхідність постійних розвиваючих занять з дитиною. Стрімко зростаючий головний мозок малюка потребує адекватної навантаженні і тому жадібно вбирає будь-яку інформацію - чи то імпульсація з шкірних рецепторів, стимульованих дбайливими і досвідченими руками масажиста або сигнали з вестибулярного апарату, що атакують мозкові центри маленької людини під час виконання ним рефлекторних вправ. Все піде на користь малюку - так що, вперед (і, бажано, з піснею:), шановні мами і тата.

Турботи і справи для мам і тат

Наближається час чергової вакцинації - і вакцинації досить складною. У три місяці малюк повинен отримати щеплення проти вкрай неприємних інфекцій - дифтерії, правця, поліомієліту та коклюшу. Перші три захворювання продовжують залишатися смертельно небезпечними навіть зараз - у вік розквіту антибіотико терапії та високих фармтехнологій. Та й епідситуації з цими мікробами подекуди залишає бажати кращого. Коклюш, звісно, не такий жахливий, але теж нічого хорошого собою не представляє. З іншого боку, загальноприйнята нині технологія вакцинації проти вищезазначених інфекцій не гарантує (на жаль) від ряду неприємних, хоча і рідкісних послепрівівочних ускладнень. І тому батькам треба з усією відповідальністю підійти до вирішення питання "вакцинувати чи не вакцинувати". А для цього не завадить поговорити з досвідченим фахівцем, причому, можливо, не з одним і не один раз.

Якщо батьками прийнято рішення про вакцинацію, то малюкові належить обов'язковий візит до педіатра, а то й дитячого невропатолога. Останнє характерно для Росії - за кордоном в переважній більшості випадків середньостатистичні здорові діти з дитячими невропатологами зустрічаються виключно рідко. Досить часто призначаються і загальні аналізи крові та сечі - для виключення "прихованих" протипоказань до вакцинації. Іноді здоровим дітям рекомендується також стандартний профілактичний огляд дитячого хірурга (якщо цей огляд не був проведений на другому місяці життя). У випадках же, коли малюк до трьох місяців життя вже встиг обзавестися будь-якими діагнозами, процес перед щеплювального обстеження може бути більш важким - до нього підключаються дитячі спеціалісти самих різних профілів.

Спілкування з педіатром може знадобитися і не тільки з приводу вакцинації - у тримісячних дітей, на жаль, досить часто зустрічаються проблеми. "Класична трійця" - діатез, рахіт і кишкові кольки - досить часто спонукає батьків шукати оптимальні шляхи боротьби з нею. Бувають і інші складності, у вирішенні яких ми готові надати всім хто звернувся за порадою посильну допомогу. Втім, давайте будемо разом з Вами з усіх сил сподіватися, що така допомога не знадобиться - здоровий, красивий і життєрадісний малюк доставляє педіатра позитивних емоцій не менше, ніж батькам. 


Категорія: Перший рік життя | Додав: Татіка (24-Сер-2009) | Автор: МОЙ РЕБЁНОК №02/2006
Переглядів: 3369 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024