Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 25-Кві-2024, 23:09

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Перший рік життя

Четвертий місяць життя
Показники розвитку
Малюк як і раніше, продовжує зростати - і хоча він робить це вже дещо повільніше, ніж у попередні місяці, темпи росту і розвитку залишаються все ще дуже високими. До кінця четвертого місяця життя дитини маса збільшується в середньому на 750 -800 грамів, коло голови стає більше на 1-1,5 сантиметри, а грудей - на 1,5-2 см. Лінійний ж зростання дитини збільшується в середньому на 2,5 сантиметри. Невтомно розвиваються аналітичні центри головного мозку і вся нервова система в цілому - для того, щоб переконатися в справедливості цього твердження, достатньо порівняти навички та вміння чотиримісячного малюка з тими, що властиві дітям третього місяця життя. 

Звичайно, потужність, з якої функціонують аналізатори дитини цього віку далека від 100% - наприклад, органи слуху малюка поки що "вміють" диференціювати лише звуки, що розрізняються між собою на кілька цілих тонів, у той час, як однорічна дитина вловлює різницю в десяті частки тонів. До цих пір ще не "заробила" у повному обсязі можливість стереоскопічною оцінки навколишнього простору, тільки-тільки розпочався процес тонкого розпізнавання запахів ... Але в цілому вміння та навички чотиримісячного малюка незрівнянно більш досконалий і різнобічну, ніж ті, що були на момент народження.

Зростають і удосконалюються також і інші органи і системи дитини - маса легень у цьому віці вже майже в два рази перевищує таку у новонароджених, і приблизно в стільки ж разів збільшується площа легеневої поверхні, на якій відбувається газообмін в процесі дихання. У 1,5 рази в порівнянні з періодом новонародженості збільшилися розміри підшлункової залози, маса печінки стала більше на цілих 40-50 грамів ... Малюк став набагато краще справлятися з переварюванням їжі - тепер він може спати практично всю ніч, піднімаючи батьків лише на зорі (їсти тому що хочеться:). До речі, тепер у дитини вже є більш-менш оформлене уявлення про час доби: принаймні день від ночі він уже відрізняє і добові ритми з відповідними піками і спади активності йому також добре знайомі.

Протягом 4-го місяця життя так званий "комплекс пожвавлення" - Яскраво виражену позитивну реакцію у відповідь на привітне звернення дорослого демонструють практично всі немовлята. Особливо активно малюки дарують сліпучі усмішки, звичайно ж, мамам. І, звичайно ж, під час, безпосередньо передує годівлі:) І взагалі, дитина 4-х місяців вже вміє легко виділяти власну матір з оточення - навіть якщо в будинку повним повно інших людей. Той час, що мама і малюк провели разом, не пройшло марно: маленька людина вже твердо знає, що в цьому світі є, принаймні, одна жива істота, готове за першим покликом прийти на допомогу, нагодувати, захистити і подарувати свої кохання, тепло і ласку. Ще краще, якщо малюк до цього часу добре знає і інше така істота - мається на увазі, батько, звичайно:) Правда, для цього татові малюка потрібно дуже і дуже постаратися. На жаль, життєві реалії найчастіше такі, що по кількості проведеного з дитиною часу переважна більшість батьків конкурувати з матерями просто не в змозі. Вихід один: свою присутність у житті дитини батько має зробити максимально яскравим і незабутнім - от це якраз і вимагає старань:)

Слуховий аналізатор малюка чотирьох місяців вже цілком здатний вирішувати всі покладені на нього природою завдання - дитина може впевнено виявляти поглядом джерело звуку, розташований поза його полів зору. Для оцінки цього вміння спробуйте, наприклад, зателефонувати до дзвіночок (або включити магнітолу), стоячи збоку або ззаду, на відстані метра від лежить в ліжечку малюка - після 2-3 секунд пріслушіванія, дитина безпомилково поверне голову в Вашу сторону, знайде газами джерело звуку і подивився на нього довгим поглядом вивчають.

Те, що малюк вже навчився чудово користуватися своїм слухом, можна побачити й тому, наскільки різним буває його реакція на різні за характером звуки і шуми. Якщо у Вас є хоч якесь музичну освіту, а в будинку в наявності музичний інструмент, здатний виробляє на світ мелодії (барабани в даному випадку не годяться:), то можете спробувати зробити наступний тест. Дочекайтеся, коли маленька людина буде не спати і зіграйте йому протягом хвилини-другий що-небудь розмірено-мінорний - колискову, наприклад. Або сумну баладу. Потім зробіть паузу в 15-20 секунд і "сбацала" щось запально-танцювальне. Якщо малюк видав на Вашу "танкову" комплекс пожвавлення, значить все у нього в порядку. Знову перейдіть на мінор - незабаром маленька людина заспокоїться і почне демонструвати ліричний настрій. Втім, для проведення цього тесту можна запросто використовувати і магнітофон, і CD-плеєр, і комп'ютер, і свій власний голос - так що музичну освіту батьків тут обов'язковим, звичайно ж не є:)

Як "співрозмовник" малюк також "виріс" - до кінця четвертого місяця життя діти зазвичай нагороджують частенько звертаються до них дорослим не просто уважним вивченням і усмішками, а й гучним сміхом. Якщо дорослий говорить що-небудь смішне (на погляд малюка), зрозуміло:) Але особливо цікаві чотиримісячний малюкам не дорослі, а діти - якщо поруч із Вашим немовлям знаходиться інше маленька істота, варто останньому лише подати голос, як Ваш малюк відразу почне шукати його поглядом. І знайде, врешті-решт, не сумнівайтеся!
Крім гучного сміху, чотиримісячний малюк може обдарувати дорослого співрозмовника і самої, що не є справжньою "промовою". Ну, майже "справжньою", ладно вже ...:) Звуки, які виробляє на світ дитина цього віку, у фізіології та педіатрії офіційно іменуються "сопілкою" - тому що дійсно нерідко бувають досить мелодійними і співучими.

Нормалізувалися м'язовий тонус в руках малюка і стрімко розвиваються мозкові центри дозволяють цим самим рукам знайти собі справи - до кінця четвертого місяця життя більшість дітей вже не просто розглядають предмети, а й намагаються дотягнутися до таких руками, обмацати, а то й захопити. Під час годування дитина також впевнено пускає "в хід" свої руки - намагається притримувати ними груди матері або пляшку з сумішшю. Втім, окремі вундеркінди норовлять крім рук притримати заповітний джерело калорій і позитивних емоцій ще й ... ногою. Але вдається це дійсно трохи - тому що гіпертонус в м'язових групах нижніх кінцівок у цьому віці все ще зберігається:)

Що ще вміє чотиримісячний малюк? Все те, що вміє тримісячний - тільки більш впевнено. А ще діти цього віку можуть демонструвати захопленим батькам масу інших цікавих умінь. Яких? Ось це ми сподіваємося дізнатися з Вашою допомогою - пишіть нам, не соромлячись: думається це буде цікаво будь-якій людині, яка носить чудове звання мами чи тата. Або навіть тим, хто тільки "приміряє" на себе ці самі звання.

Режим дня

У середньому 6 годувань через 3,5 години (якщо ви годуєте малюка на вимогу, то можливо більше). Періоди неспання після годування становлять 1-1,5 години. Сон після неспання 2-2,5 години. Днем малюк спить 4 рази. Нічний сон тривалістю 11 годин.

Фізичне виховання і догляд

Анатомічний і фізіологічний "прорив", який зробила центральна нервова система дитини у попередні три місяці, вимагає адекватної розвиваючої навантаження - так що у небайдужих батьків-ентузіастів турбот у цей час явно прибуває. Потрібно освоювати нову техніку масажну, новий гімнастичний комплекс, інтенсифікувати і ускладнювати стимулюючі впливу на нервово-психічну сферу малюка. А це вимагає часу і сил - так що кріпіться, дорогі тата й мами ... У розраду можна сказати тільки одне: у порівнянні з наступними навантаженнями на Вас, навантаження нинішні дуже скоро здадуться незначними:)

З дієтетиці ж поки що все йде як і раніше: четвертий місяць життя не має на увазі введення в раціон малюка принципово нової їжі - що б там не було написано на етикетках та упаковках продуктів дитячого харчування:) І "грудничку", і "искусственники" отримують все що їм необхідно для росту і розвитку з материнського молока і адаптованої суміші відповідно. За винятком хіба що вже згадуваного раніше вітаміну D (для дітей, що знаходяться на природному вигодовуванні).

Турботи і справи для мам і тат 

Серед медичних аспектів четвертого місяця життя самим, мабуть, примітним є вакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту та коклюшу. Зазвичай до цього часу малюк, якого батьки вирішили прищепити проти цих захворювань, вже оглянуто всіма фахівцями і факт наявності або відсутності об'єктивних протипоказань до проведення вакцинації вже прояснене. І якщо лікарями дано "зелене світло", батькам залишається лише ще раз ознайомитися з характеристиками різних вакцин - для того, щоб обрати для своєї дитини кращу.

Для багатьох мам і тат цей місяць запам'ятовується як приніс, нарешті, довгоочікуване полегшення - епізоди нез'ясовного плачу і нападів кишкових кольок у дитини стають значно більш рідкісними. Малюк повільно, але вірно пристосовується до життя у великому і прекрасному світі - і нам (батькам і лікарям, мається на увазі), треба просто допомогти йому зробити це з мінімальними витратами сил і максимальним


Категорія: Перший рік життя | Додав: Татіка (24-Сер-2009) | Автор: МОЙ РЕБЁНОК №02/2006
Переглядів: 3330 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024