Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 19-Кві-2024, 22:59

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Перший рік життя

9 -й місяць життя
Показники розвитку
Малюк намагається стояти самостійно, без опори. Правда, поки що утримувати рівновагу довше декількох секунд у нього не виходить. Дитина вже може ходити, тримаючись за борт ліжечка або манежу. Малюк легко встає з будь-якого становища.

Дитина вже виконує різні складні дії з різноманітними предметами та іграшками в залежності від їх властивостей (відкриває коробочки, катає кульки, перебирає кубики, збирає предмети). Якщо ви поставите малюку питання "де?" І назвете який-небудь знайомий предмет, то, незалежно від місця розташування цього предмета, дитина відразу знайде його поглядом. Малюк вже добре знає своє ім'я! Зараз дітлахам дуже подобається наслідувати дорослим - повторювати за ними склади, манеру говорити, інтонації. Дитина активно освоює мову, намагається говорити склади. Якщо малюк п'є з пляшки, то вже сам тримає її і виймає з рота, закінчуючи пити. Правда, перший час все ж таки потрібно стежити за тим, щоб крихта не захлинувся. Йому дуже подобається брати їжу руками, так що без розплескати супчиків на кухні не обійтися.

Режим дня

У середньому 5 годувань через 4 години.
Періоди бодрствування після годування становлять 2-2,5 години.
Сон після неспання триває 1,5-2 години. Днем дитина спить 2-3 рази. Нічний сон - 10-11 годин.
Якщо ви пізно укладіть крихту на денний сон, не дивуйтеся, що ввечері маленький карапуз довго не зможе заснути. Укладати малюка краще через півгодини - годину після їжі. Прислухайтеся до біоритмам крихти! Проміжок між закінченням другого денного сну і початком нічного відпочинку має бути не менше 4 годин, інакше малеча просто не встигне як слід нагулятися! Крім того, діти краще засинають, коли в кімнаті прохолодно. Перед тим як укладати крихту, провітріть приміщення. Є ще один секрет солодкого сну: спробуйте укладати дитину без ковдри, а потім, коли він засне, обережно сховайтеся.

Фізичне виховання і догляд 

У раціон дитини включаються все нові й нові страви. Однак варто почекати з розширенням меню, якщо малюк хворий, у нього активно ріжуться зубки, якщо крихті тільки що зробили щеплення, а також у спекотну погоду. У спекотні дні вироблення травних соків зменшується, і їжа, особливо незнайома, погано засвоюється.

Зараз малюку дуже подобається бути в центрі уваги - сидячи на своєму високому стільчику, він активно спілкується з усіма членами родини. Однак дитина повинна мати "свої" годинник - коли він буде грати один. Природно, з іграшками. Кроха обожнює кидати, так надайте йому гумові іграшки, кульки, ганчір'яну ляльку (яку можна часто прати). Спробуйте прикріпити до поперечин ліжечка або манежу кермо, видає різні звуки, коли його крутять. Вже можна придбати іграшки на коліщатах (конячку, візок), які до моменту активного ходіння малюк буде штовхати поперед себе.

Дитину захоплює світ тихих звуків (голосні його поки лякають): що це там цокає на полиці? що шарудить у мами в руках? Змайструєте для малюка брязкальце з пластикової пляшки, всередину якої насипте пісок або горох. Також на розтерзання малюку можна віддати непотрібну пакувальний папір (газети не підходять) - малюки обожнюють рвати її.

Якщо дитина застудився, може статися, що після пари годин сну він прокидається від сильного нападу кашлю, голос у нього різко сідає, маляті не вистачає повітря. Це - напад помилкового крупа (виникає приблизно у 5% всіх дітей). Не втрачайте самовладання, викличте лікаря, а самі з малям на руках йдіть у ванну, відкрийте крани, вологе повітря пом'якшить роздратовану слизову. Ніжки крихти опустіть в гарячу воду.

Турботи і справи для мам і тат 


Навчіться говорити правильне "ні". Малюк повинен знати, то дозволено, а що ні. У такому віці це навіть не питання виховання, а питання дитячої безпеки. Зверніть увагу, як саме ви вимовляєте забороняють "ні". Краще за все спокійно і твердо сказати: "Не чіпай розетку, це - небезпечно". Адже якщо ви, посміхаючись, жартівливо погрозив пальцем, проворкуєте: "Солодкий мій, залиш, будь ласка, розетку в спокої", цим тільки зіб'єте крихту з пантелику . Малюк, бачачи ваше ласкаве обличчя, не зможе зрозуміти суть заборони.

Оскільки зараз ви включили в меню малюка все більше фруктів і овочів, зверніть увагу на посуд. Справа в тому, що вітамін С руйнується при зіткненні з металом. Тому ніж повинен бути з нержавіючої сталі, терка - пластмасовій або скляній. Крім того, не слід готувати дитячі пюре і каші в алюмінієвому посуді - цей метал досить нестійкий, а для малюків небезпечні навіть мінімальні його кількості в їжі. Віддайте перевагу тефлоновою і емальованому посуді, постійно стежачи за цілісністю внутрішніх покриттів.


Категорія: Перший рік життя | Додав: Татіка (24-Сер-2009) | Автор: МОЙ РЕБЁНОК №02/2006
Переглядів: 1733 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024