Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 29-Бер-2024, 14:28

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Перший рік життя

12 -й місяць життя
Показники розвитку

За цей місяць малюк виросте всього на 1 см, а вага його збільшиться на 350 грамів. Коло грудної клітки повинна бути на 2 см більше окружності голови. Якщо, помер малюка ви виявили якісь відхилення, повідомте про це лікаря. Малюк починає самостійно ходити, присідає і випрямляється без опори, нахилившись, може підняти з підлоги предмет. Карапуз віддасть вам іграшку, якщо його про це попросить. Дитина виконує розучені дії з іграшками (катає, годує). Може перенести дії, розучені з одним предметом, на іншій. Наприклад, навчившись годувати ляльку, він з успіхом виконає це ж дію і з вами, і з іншими іграшками. Маля активно освоює мова. У його лексиконі з'являються двоскладовою слова (близько десяти). Ваш малюк вже може виконувати найпростіші доручення! "Принеси", "віддай", "знайди" - такі слова повинні бути частими гостями у спілкуванні з малюком. Адже малюк розуміє (вже без попереднього показу) назви предметів, дій, імена дорослих. 

Режим дня

У середньому 5 годувань через 4 години.
Періоди неспання після годування складають 2-2.5 години.
Сон після неспання 1,5-2 години. Днем дитина спить 2 рази. Нічний сон - 10-11 годин.

Не поспішайте перекладати малюка на чотириразове годування. Це надмірно збільшує об'єм їжі, перевантажуючи шлунково - кишковий тракт, що може бути небезпечний поносом, блювотою. Якщо все гаразд, поступово після року переводите крихту на чотириразові режим. Змінюється режим розподілу твердої та рідкої їжі. Вранці краще щільна їжа, наприклад каша (вівсяна, гречана, рисова, манна). Кефір ж "зміщується" на полудень, тобто на третій годування. Добовий об'єм їжі дитини має становити 1200 мл. Так що приблизно прикидати, коли і скільки з'їв крихта. 

Фізичне виховання і догляд

Коли ваш малюк робить щось непевно - ходить, підіймається на крісло або сходинки, - не переживайте. Це - не відставання в розвитку. Швидше за все, у дитини ще свіжі неприємні спогади, коли він упав з дивана і забився. Тому, якщо малюк боїться відірватися від вашої руки, запропонуйте йому пластмасову паличку. Нехай "тримається" за неї. 

Звичайно, ви з перших днів купаєтеся у ванні, граєте, проте саме зараз настає час, коли малюк може самостійно сидіти там. Ми радимо придбати спеціальний стільчик для купання, так ви будете почувати себе спокійніше. Настав час водних ігор! Гумові каченята і рибки - це здорово, але не менше задоволення малюкові доставлять порожні стаканчики з-під йогурту, маленькі пластикові пляшки (у кришках проробіть цвяшком пару дірочок, вийдуть веселі брязкальця), пластмасові ємності різноманітних форм і кольорів. Ні за яких обставин не залишайте малюка одного в ванні. Нехай розривається від дзвінків телефон, тікає на плиті суп - здоров'я дитини дорожче. Малюк може потонути, навіть якщо рівень води у ванні не перевищує декількох сантиметрів.
Попри те, що ваша дитина дуже рухливий, не забувайте про гімнастики. Вона виконує регулюючу та координуючу функцію в розвитку рухів. Малюкові дуже подобається спостерігати за тим, як рухаються по вулиці люди, як собачки бігають у дворі. Не позбавляйте його цього задоволення. Наприкінці першого року ви з крихтою обов'язково повинні відвідати дитячу поліклініку. Лікарі, оглянувши малюка, підведуть підсумки психічного і фізичного розвитку в грудничковий період. 

Турботи і справи для мам і тат 

Настав час, коли мамочка буде розриватися на частини між радістю і роздратуванням. З одного боку, малюк горить бажанням допомагати вам по господарству. Зрозуміло, що поки це загрожує руйнуванням. З іншого - так забавно спостерігати, як старанно крихта копіює ваші рухи! Знайдіть компроміс: звичайно, доручати дитині витирати тарілки ще зарано, а ось повозити чистою ганчіркою по дверцятах холодильника, коли ви займаєтеся розморозкою, - в самий раз.

Придбайте малюкові розвиваючу іграшку - скриньку з прорізами різних форм, а до нього всілякі деталі. Спочатку малюк буде намагатися втиснути циліндр в трикутний отвір, проте через деякий час карапуз стане справжнім асом. Вирішили влаштувати святкування першого дня народження? Чудово! Тільки не забудьте просте правило: кількість запрошених карапузів повинно дорівнювати числу років іменинника. Так що прибережіть сценарій веселого дитячого свята на пару років. Поки маленький іменинник ще толком і не розуміє, що відбувається. Запросіть бабусь і дідусів, нехай це буде сімейне свято.



Категорія: Перший рік життя | Додав: Татіка (24-Сер-2009) | Автор: МОЙ РЕБЁНОК №02/2006
Переглядів: 1320 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024