Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 18-Кві-2024, 17:25

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Пологовий будинок починається з клізми

Плюси і мінуси загальноприйнятих гігієнічних процедур

Після надходження в пологовий будинок більшість наших співвітчизниць проходять через обов′язкові процедури, які перетворилися на своєрідний ритуал: виголювання промежини і клізму. Далеко не всі пацієнтки медичних установ розуміють, для чого здійснюються ці маніпуляції. Виникає питання: а чи обов′язкові вони?

Спершу викладемо ті міркування, якими керується персонал пологових будинків.

Підготовка до пологів - Пологовий будинок починається з клізми Клізма

Нерви, що йдуть до прямої кишки, сечового міхура і матки, проходять через одне нервове сплетення. Тому імпульси, що відносяться до матки, поступають і до сусідніх органів, стимулюючи і їх скорочення і спорожнення.
З іншого боку, унаслідок тієї ж содружественності, заповнена сечового міхура і прямої кишки перешкоджає як максимальному скороченню, так і максимальному розслабленню матки, що заважатиме матці в її важкій роботі. При спорожнених сусідніх органах головці дитини надається більше свободи при проходженні по родових шляхах.
Під час просування передлежачої частини (як правило, головки дитини) вміст кишечника може бути видавлений просто механічно. Відповідно, можливе забруднення як дитини, що народжується, так і родблока.

Виголювання промежини

волосся, що Росте в цій області, є потенційним джерелом інфекції для дитини. Вони заважають акуратному і якісному накладенню швів у разі розривів і розрізу промежини.

Тепер представимо альтернативну думку на цю тему.

Клізма

В США проводилися дослідження, що показали, що на тривалість пологів клізма не впливає. Досвід показує, що забруднення рідким вмістом кишечника після клізми може бути значніше і важче віддаляється, чим без неї. Спорожнення кишечника відбувається декілька раніше повного народження головки, ще тільки при її прорезиванії в потужном періоді.

Отже, контакт дитини з калом виключається при дотриманні елементарних гігієнічних заходів. У цьому періоді жінка, як правило, знаходиться на гінекологічному кріслі, і все, що виливається під час пологів (навколоплідна рідина, кров, мочивши), потрапляє в подставленнний в обов′язковому порядку лоток.
Якщо вже так трапилося, що під час пологів відбулася дефекація, то і кал потрапляє все в той же лоток. Відповідно, забруднення родблока не відбувається. Правда, доводиться визнати, що це додасть клопоту персоналу.

Існують ситуації, при яких клізма дійсно необхідна, наприклад при щільному заляганні калу в прямій кишці, що може бути результатом запоровши.

Виголювання промежини


В даний час перед народженням дитини для дезинфекції промежини завжди використовуються антисептичні розчини, і волосся, що росте там, не може бути джерелом інфекції. Як правило, в пологах відбуваються розриви або проводяться розрізи, не перехідні на зону зростання волосся.
Отже, виходячи і з цих міркувань, гоління не є необхідним. Дослідження, що проводилися в США, не показали залежності між виголюванням промежини і захворюваністю новонароджених. Більш того, у матерів, які пройшли через цю процедуру, було виявлено деяке збільшення числа інфекційних ускладнень.
Це пояснюється тим, що після навіть найделікатнішого гоління одноразовим приладом з’являються мікроранки, в які можуть потрапити хвороботворні мікроби.

Але є ситуації, що дійсно вимагають "верстата”: деякі анатомічні особливості промежини, планове кесареве перетин (в цьому випадку виголюють волосся по середній лінії живота), вірогідність кесарева перетини, лобкові воші.

В переважній більшості пологових будинків в цивілізованих країнах вже відійшли від практики як очищення кишечника, так і виголювання промежини. У ряді пологових будинків нашої країни також лояльніше стали відноситися до небажання породіль піддаватися цим маніпуляціям. Але, на жаль, співробітники вітчизняних пологових будинків далеко не завжди йдуть назустріч пацієнткам.
Тому дамо читачкам декілька рад:

1. Віддаючи свої речі рідним в приймальному спокої, про всяк випадок все-таки захопите з собою одноразовий верстат.

2. Якщо вам неприємна думка про виголювання промежини в лікарні, зробіть це удома самі за допомогою чоловіка.

3. Не соромтеся і спробуйте наперед обговорити "лоскітливе” питання з персоналом пологового будинку. Не виключено, що вам підуть назустріч, особливо якщо ви народжуєте на комерційній основі.

4. Можливо, ви просто домовитеся про те, що зробите клізму за всіма правилами удома, і питання буде вичерпано. В цьому випадку вам стануть в нагоді знання про правила постановки клізми. Цю процедуру проводять в початковій стадії пологів.
При значному розкритті шийки матки і тим більше в потужном періоді клізма не ставиться (зокрема в тих пологових будинках, де ця процедура є обов′язкової під час вступу жінки на пологи). Вам потрібно буде придбати в аптеці кухоль (чашу) Эсмарха1 - гумовий резервуар для води об’ємом 1,5 - 2 літри. Під час процедури жінка лежить на лівому боці або стоїть рачки, спершись ліктями.
Налийте в кухоль Есмарха 1,5 літра теплої води (її температура повинна бути не вище 37° З), спустите небагато воду, щоб вигнати з трубки повітря. Підвішувати кухоль слід на висоті 1 - 1,5 метра від тієї площини, на якій ви лежите. Змастіть наконечник вазеліном, дитячим кремом або милом.

Після того, як ви почнете робити клізму, в першу ж хвилину повинне з’явитися відчуття наповнення кишечника. Якщо цього не відбулося, поміняйте положення наконечника. Зменшити неприємні відчуття від наповненості кишечника і ослабити позиви на стілець допоможуть глибоке спокійне дихання і погладжування живота. Прослідкуєте, щоб після закінчення води в клізмі в кишечник не потрапило повітря.
Наповнивши кишечник, ви можете відразу ж попрямувати в туалет. Якщо ви вважаєте, що вам потрібна повторна клізма, ви можете це зробити хвилини через 30 - 40, коли будете упевнені, що вода від попередньої клізми повністю вийшла.

1 Фрідріх Серпень Есмарх (1823-1908), німецький хірург, один із засновників асептики і антисептики.

Наталія Грідчина

Лікар акушер-гінеколог

Центр планування сім’ї і репродукції ЮЗАО м. Москви




Джерело: http://vugillya.kiev.ua
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (13-Лип-2010)
Переглядів: 4481 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024