Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 25-Тра-2018, 18:50

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 307
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

ПРАВА ВАГІТНИХ У ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ
ПРАВА ВАГІТНИХ У ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ

Дуже часто, потрапляючи до пологового будинку, жінка почувається немовби загнаною вівцею. Лікарі не вважають за потрібне повідомляти про її стан, результати аналізів, маніпуляції, які збираються робити. Наш український пацієнт сприймає це вже як належне, не знаючи своїх прав і не відаючи, як ними користуватися. А права він має.

Населення має активно вимагати уваги до себе.
Сьогодні абсолютно змінені підходи до надання акушерської допомоги у пологових будинках. Зокрема, ці технології затверджені в основних наказах МОЗ України, на які населення може посилатися: це наказ № 503 (про амбулаторну допомогу) та наказ № 620 (про стаціонарну акушерсько-гінекологічну допомогу).
Отже, які ж права мають вагітні та їхні родичі?
Право на психологічну підготовку до пологів. Наказом № 503 МОЗ України затверджено школи відповідального батьківства при жіночих консультаціях, які готують родину до пологів і батьківства. Дуже важливо кожному подружжю пройти цю школу. Саме там їх поінформують, як себе поводити під час вагітності, пологів і які вони мають права.
Право вибору пологового будинку і лікаря. У сімейному кодексі зазначено, що кожен пацієнт має право обрати лікувальний заклад і фахівця. Також це підтверджено наказом № 620 МОЗ України. Але тут хочу застерегти жінок від помилки - якщо заздалегідь відомо, що під час пологів у вас може виникнути планова операція, а обраний вами лікар не володіє цією технікою. Щоб цього не сталося, питання вибору лікаря треба узгодити з адміністрацією пологового будинку.
Право на інформацію. Медперсонал зобов'язаний інформувати жінку про її стан здоров'я та майбутньої дитини, результати аналізів, будь-які маніпуляції, які робитимуть, тощо. Всю подібну інформацію жінка має право отримати не лише в усній, а й у письмовій формі. Це означає, що їй не можуть відмовити в бажанні подивитися записи в історії пологів.
Ці права передбачені Сімейним кодексом України.
Право на психологічну підтримку. У пологовому будинку закритого типу вагітна залишається наодинці зі своїм страхом, хвилюваннями. Якщо медпрацівники з нею не спілкуються, не пояснюють її стан, звичайно, жінка дуже непокоїться. Така стресова ситуація негативно впливає на розвиток пологової діяльності.
Коли ж вагітна має психологічну підтримку з боку родини і медичних працівників, вона стає співучасником пологів і не відчуває такого стресового навантаження. Такі пологи відбуваються набагато легше як для роділлі, так і для акушерів. Адже дискоординація пологової діяльності може спричинити кровотечу, підвищення тиску та появу інших ускладнень, які негативно впливають на стан жінки та новонародженого.
Право на сімейні (партнерські) пологи. Присутність чоловіка під час пологів сьогодні вже ні в кого не викликає шоку. Навпаки, така ініціатива має всіляко підтримуватися медпрацівниками. Доведено, що під час таких пологів жінка почувається значно спокійніше і впевненіше, це запобігає багатьом ускладненням.
Подружня пара має завчасно звернутися до адміністрації пологового будинку (головного лікаря, заввідділення) і повідомити про своє бажання партнерських пологів. І ніхто не має права відмовити їй у цьому.
Присутніми під час пологів можуть бути не більше 2 осіб. Якщо жінка бажає взяти до пологової зали не чоловіка, а матір, сестру чи іншу людину, вони мають право пройти навчання у школі батьківства і підготуватися до своєї ролі в пологах.
Пологи мають відбуватися лише в індивідуальному пологовому залі. Величезні пологові зали з двома ліжками (залишки радянської системи) сьогодні є порушенням прав людини і заборонені законодавством.
Право на демедикалізацію пологів. Сьогодні медпрацівники пологових будинків мусять прагнути провести пологи так, щоб жінка не отримала жодної ін'єкції чи таблетки, а мала можливість народити дитину в максимально природних умовах. Будь-які втручання можуть відбуватися лише за суворими медичними показаннями.
Право на свободу дій у пологах. Сьогодні не обов'язкова класична позиція народження дитини на рахманівському ліжку. Кожна роділля може народжувати в такій позі, яка для неї є зручною. Можна народити на звичайному ліжку, на стільчику, на м'ячі, на колінах у чоловіка. Словом, повна свобода вибору і ніяких обмежень!
Право на контакт шкіра до шкіри. Відразу після народження дитину кладуть на живіт матері. Їй надається можливість контакту шкіра до шкіри, щоб пом'якшити стрес після пологів і обсіменитися маминою мікрофлорою.
Якщо породілля після кесаревого розтину, ми пропонуємо покласти малюка на груди батькові.
Такі дії запобігають інфекційним захворюванням матері і новонародженого. Це також запобігає ускладненням пологів. А малюк швидше й ліпше адаптується до навколишнього світу.
Право на індивідуальне перебування. У палаті має перебувати лише мати з дитиною. Індивідуальні пологові зали, окреме перебування впроваджуються для того, щоб дитинка з перших днів мала "домашню" мікрофлору. Сьогодні наказом МОЗ № 59 впроваджено створення сімейних палат, де чоловік може цілодобово перебувати з дружиною і малюком. Це також полегшує роботу медпрацівникам.
Право на грудне вигодовування. Традиція годування груддю в нашій країні тривалий час була порушена. Сьогодні не можна годувати лише за наявності відкритої форми туберкульозу або ВІЛ/СНІДу в матері. Навіть коли жінці зробили кесарів розтин і вона певний час не здатна самотужки підняти дитину, щоб прикласти до грудей, це має робити акушерка.
Породіллі мають надати повну інформацію про грудне вигодовування, показати, як годувати дитину і доглядати за грудьми. Маля треба годувати на вимогу, а не за розкладом пологового будинку. Окрім грудного молока, малюк не потребує іншої їжі чи питва - ані водички, ані соків аж до 4-5 місяців. Такі норми запобігають виникненню розладів травлення у дитини.
Право побачити свою мертвонароджену дитину. Обов'язково дитину після народження мають показати матері. Якщо мати непритомна, дитину відразу показують родичам. Тому ми наполягаємо, щоб хтось із родини був присутнім під час пологів.
У разі тяжких ускладнень у дитини родину також відразу повинні попередити.
Наявність прав не означає вседозволеність. Законодавством заборонено:
Пологи вдома. Такі пологи сьогодні заборонені нашим законодавством, тому я закликаю жінок не ризикувати своїм здоров'ям і здоров'ям своєї дитини. Ми наразі робимо все можливе, щоб наблизити перебування в пологовому будинку до домашніх умов. Ті медпрацівники, які на вашу вимогу приймають пологи вдома або самі закликають вас до цього, - порушують закон. Вони діють нелегально. Але вся відповідальність за непередбачувані ускладнення лягає на роділлю, яка приймає рішення народжувати вдома.
Замовлені (або пришвидшені) пологи. Іноді трапляється, що обраний вами лікар на час ваших пологів іде у відпустку і пропонує жінці штучно викликати пологи. Я застерігаю жінок, що цього робити не можна. Цим жінка шкодить і собі, і дитині.
Кесарів розтин на замовлення роділлі. Кесарів розтин не можна застосовувати як знеболення пологів. Він дозволяється лише за медичними показаннями, якщо мова йде про рятування життя матері чи дитини. Лікар зобов'язаний перелічити вагітній усі показання до такої операції.
Крім того, раптовий контакт дитини з повітрям, як у разі кесаревого розтину, погіршує її адаптацію до цього світу.
Як кажуть, незнання закону не звільняє від відповідальності. А тому, шановні жінки, будьте уважними до себе, шануйтеся і вимагайте до себе уваги.

Джерело: http://www.vz.kiev.ua/pop/38-05/1.shtml
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Даяна (21-Жов-2009)
Переглядів: 2294 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2018