Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 18-Кві-2024, 08:49

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Репродуктивне здоров'я і планування вагітності

Штучне запліднення – мрія чи реальність?!

Напевно багатьом відома казка про царя, який шукав найсолодшу річ у світі. Після тривалих пошуків і смакувань плодів та страв усіх народів світу  він випадково помітив, як спить немовля на руках своєї матері. І в ту мить вельможа зрозумів, що усі його пошуки були даремними – найсолодшим є сон немовляти.

Жоден парфумер Всесвіту ніколи не придумає схожого запаху, яким володіють малюки. Ця суміш материнського молока та тендітної шкіри дитяти немає аналогів.


Наймилішою у світі є посмішка дитини, навіть, якщо вона ще неусвідомлена. Коли посеред ночі ви прокидаєтеся і помічаєте заплющені оченята та усміхнене личко свого дитятка – то ладні віддати усе на світі, щоб воно було у безпеці та зростало здоровим.

Усі ці почуття можна охопити одним висловом – радощі материнства. Щасливі ті жінки, які мають змогу їх відчути. На жаль, сьогодні безпліддя є однією із болючих проблем багатьох сімейних пар.

Це починалося давно…

Розвиток ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій) розпочався в ще 70-х роках ХХ сторіччя. Саме тоді були розроблені перші препарати, щоб стимулювати овуляцію. Першою дитиною, зачаття якої відбулося поза організмом матері – у пробірці, стала Луїза Браун. Вона народилася 25 липня 1978 року в невеличкому англійському містечку. Дівчинку «охрестили» дитям століття не лише в рідній Англії, а й в усіх державах світу. Хрещеними батьками першої «дитини з пробірки» стали англійські вчені гінеколог Патрік Стептоу і эмбріолог Роберт Едвардс. Через рік її «братик» з’явився в австралійському Мельбурні. Відтак, практика штучного запліднення активно поширилася в США, Франції, Бельгії, Німеччині. Cьогодні близько 700 тисяч безплідних подружніх пар щороку вдаються до цього методу. На світ з’являється близько 30 тисяч зачатих цим способом дітей. 2002-й рік став роком, коли завдяки штучному заплідненню народилося мільйонне немовля.

Досвід України

В Україні майже 1,5 млн. подружніх пар страждають від безпліддя. Упродовж 2006 р. в Києві зареєстровано 1 тис. 691 безплідна пара, з них жіноче безпліддя зареєстроване в 1 тис. 315 випадках, чоловіче – в 149, сумісне – в 224. Загальна кількість сімей, які потребують лікування із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій – 550. За статистикою, 2 з 10 подружній пар не можуть народити дитину.

30 листопада 1984 року в Україні вперше була запліднена яйцеклітина in vitro. Та лише 1991 року наші медики раділи від народження малюка «з пробірки». Це трапилося в Харкові завдяки видатному українському репродуктологу Федору Дахну.

1 травня 2008 року клініка «Інтерсоно» у Львові святкуватиме 7 років своєї медичної діяльності. За допомогою її працівників на теренах нашого регіону народилося понад 600 малюків. Серед них є одна четвірня (невдовзі їм виповниться по 2 рочки), декілька трійнят та двійнят. Після народження малюків, лікарі, за згодою батьків, стежать за здоров’ям дітей. Наразі не зафіксовано жодного випадку патології чи відхилення в розвитку.

Державна підтримка

Клініки штучного запліднення є практично в усіх великих містах України (Києві, Харкові, Сімферополі, Одесі, Донецьку, Дніпропетровську, Івано-Франківську). Проте наші медики працюють у набагато важчих умовах, ніж їхні колеги закордоном. Адже в багатьох країнах держава оплачує декілька спроб завагітніти безплідній парі. У Німеччині вона надає фінансову допомогу, коли доведено, що жодним іншим способом пара завагітніти не може. Франція оплачує перших дві спроби штучного запліднення. А Ізраїль – узагалі всі спроби завагітніти екстракорпоральним методом до того часу, поки сім’я не матиме двох дітей.

Психологічні моменти
Коли про штучне запліднення заговорили в Україні, чимало сімей отримали нову надію врешті-решт пізнати радощі батьківства. Однак попри те, що запліднення in vitro отримало благословення Папи Римського, чимало подружніх пар не можуть позбутися страхів, які пов’язують із цим методом.  Подолати безпідставні переживання та депресію вам допоможе підтримка психолога.  Такий фахівець є практично у кожному медичному закладі, який спеціалізується на штучному заплідненні. Адже безпліддя – не смертельний вирок, а наявність перешкод на шляху досягнення вагітності.

Медичне обстеження

Початок лікування для штучного зачаття медики радять призначати на 19-21 день менструального циклу. До визначеного дня пацієнтам уже слід мати результати таких обстежень:

– Спермограма чоловіка. Її радять робити насамперед. Цей аналіз швидко та легко проводять і він досить інформативний. Саме за його результатом лікар може попередньо прогнозувати етапи лікування.

– Обстеження обох партнерів на СНІД та сифіліс, гепатити В, С.

– Обстеження дружини на ТОРЧ-інфекції, мазки на флору, цитологію та заключення гінеколога.

– Гормональний аналіз дружини на початку менструального циклу.

РІЗНОВИДИ штучного запліднення

Інсемінацію спермою чоловіка (введення сперми в порожнину матки) медики рекомендують, коли подружня пара відносно молодого віку (до 35 років); є несуттєві зміни в спермограмі, або присутні цервікальні чинники, які знерухомлюють сперматозоїди або вбивають їх. Також цю процедуру застосовують у випадках жіночого і чоловічого безпліддя зі збереженою транспортною функцією маткових труб, з  порушеням менструального циклу. Для багатьох пацієнтів інсемінація спермою чоловіка є першим етапом лікування.

Інсемінація спермою донора
  допомагає сім’ям, в яких причина безпліддя пов’язана з порушенням сперматогенезу. Для цієї процедури медики використовують лише кріоконсервовану сперму. Її купляють у харківському банку сперми. У Львові наразі такого банку немає, оскільки це вимагає чималих фінансових та медичних затрат.

Запліднення
in vitro і перенесення ембріонів в порожнину матки (технологія IVF-ET) рекомендують пацієнтам при складних формах жіночого та чоловічого безпліддя, серйозних порушеннях овуляції. Коли в пацієнтки відсутні чи непрохідні маткові труби – це єдиний шанс для зачаття.

Штучне запліднення полягає в тому, що яйцеклітини жінки та сперматозоїди чоловіка з’єднуються поза людським організмом. Усіх їх штучно запліднюють і вирощують 2-3 дні у пробірці. In vitro (з лат. дослівно – в склі), тобто поза тілом матері – звідси й назва – «екстракорпоральний метод запліднення» (лат. extra – поза, назовні; corpus – тіло). На певному етапі їхнього розвитку два-три ембріони імплантують (вводять) в організм жінки, а решту заморожують. Якщо приживаються обидва чи усі, то за бажанням жінки один (два) забирають. Коли ж не приживається жодний – знову вводять ембріони, які раніше заморозили й зберігали в спеціальному холодильнику.

Інтрацитоплазматичне введення єдиного сперматозоїда (ICSI) – наразі один із найскладніших методів. Фахівці радять його парам, в яких є проблема важкого чоловічого безпліддя. Раніше цей діагноз вважали абсолютно безнадійними. У цьому випадку в чоловіка відсутні сперматозоїди в еякуляті. Медики роблять пацієнтові біопсію яєчка. Так вони отримують бодай декілька сперматозоїдів із тканини яєчка.
       
Донація яйцеклітин (ооцитів)
На цю процедуру скеровують пацієнток, у яких відсутні яйники або – передчасна чи фізіологічна менопауза. Для цього яйцеклітину донора запліднюють спермою чоловіка реципієнта. Після цього її переносять у порожнину матки реципієнта, яка й виношує дитину.

Сурогатне материнство

Навіть у наш розвинутий час цей різновид планування народження дитини піддають гострій критиці. Та попри все, саме сурогатне материнство допоможе пацієнтці народити генетично рідне маля, якщо в неї відсутня матка або вона неспроможна самостійно виносити плід.
    
Подружжя має право на інформацію про:
– процедуру штучного запліднення та медичні і правові аспекти її наслідків;

– результати медико-генетичного обстеження донора, зовнішні його дані, національність (якщо для запліднення використовується сперма донора);

– відомості про проведення штучної інсемінації, особу донора складають лікарську таємницю;

– сперму донора використовують лише кріоконсервовану, не раніше 3-х місяців після забору і повторного обстеження крові донора на СНІД.

– усю необхідну інформацію надає лікар, який здійснює медичне втручання.

Вікові категорії та успішність лікування
Досить дивно, що у XXI сторіччі ми не володіємо інформацією, яка б нам допомогла. Можливо причина в тому, що тему штучного запліднення не надто часто висвітлюють у засобах масової інформації. Коли ж журналісти до неї звертаються, то здебільшого подають факти у  непривабливому вигляді. Пам’ятайте, хто володіє інформацією, володіє світом, а своїм життям керує насамперед! Адже від того, наскільки вчасно ви звернетеся за допомогою до фахівців залежить успіх лікування. Коли вік жінки до 35 років – 50 % успішності запліднення;
35-38 р. – 35 %;
39-41 р. – 15 % на своїх яйцеклітинах.
Після 41 року жінка може завагітніти завдяки донорським яйцеклітинам. Тут можна простежити дивну тенденцію – успішність запліднення досягає 80 %. Яєчники в цьому віці майже перестають працювати, зате матка – повноцінно виконує всі свої функції. Крім цього вагітність у такому віці значно омолоджує загальний стан організму.

Звичайно, щоб наважитися на штучне запліднення слід усе ретельно обдумати. Важко зробити лише перший крок. Багатьох пацієнтів уже після  безкоштовної консультації спеціаліста-репродуктолога покидають безпідставні хвилювання.

Кожен із нас творець свого щастя. Лише, використавши усі відомі методи для зачаття малюка, ви зможете сказати, що зробили усе від вас залежне. В іншому випадку, просто не смійте опускати руки…

Автор та редакція висловлюють вдячність за сприяння у підготовці матеріалу керівникові медичного центру «Інтерсоно» Олені Мороз.

Автор: Леся Кічура

Джерело: http://www.para.te.ua
Категорія: Репродуктивне здоров'я і планування вагітності | Додав: Татіка (12-Кві-2010)
Переглядів: 6297 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024