Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 25-Кві-2024, 15:45

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Здоров'я наших дітей

Резус-конфлікт
Люди відрізняються один від одного не тільки кольором очей, шкіри або зростанням, але і групою крові, а також її резус-фактором. До певного часу нам буває абсолютно все одно, яка саме кров біжить по наших жилах.

"В школі я ховалася від медичних оглядів в туалетах і роздягальнях. Удома, опираючись виклику доктора, вдавалася до всяких хитрощів: притискалася лобом до замерзлої шибки, щоб його охолодити і приховати підвищену температуру, кашляла під ковдрою, струшувала градусник.
А коли я виросла, ні на хвороби, ні на профілактичні медогляди якось не вистачало час, завжди знаходилися важливіші і абсолютно невідкладні поділа. В результаті, про існування такої речі, як резус-фактор, а також про те, що у мене він негативний, я дізналася лише в двадцять один рік - тобто в ту пору, коли вирішила стати матір’ю”.

Загальне - Резус-конфлікт Така різна кров


Резус-фактор - це антиген (або білок), який знаходиться на поверхні еритроцитів (червоних кров′яних тілець). Його виявили всього лише років 35 тому. А заразом і з’ясували, що близько 85% чоловіків і жінок мають цей резус-фактор і, отже, є резус-положітельнимі.
А інші 15%, відповідно, резус-фактора не мають і називаються резус-отріцательнимі.

В звичайному житті ні наявність, ні відсутність резус-фактора ніякої особливої ролі не грає. Він стає важливий лише при таких надзвичайних обставинах, як, наприклад, переливання крові. Або вагітність.
Чому вагітність? Тому, що якщо у майбутньої мами резус-фактор негативний, а у тата - позитивний, дитина може успадкувати як мамин резус, так і батьків, тут вірогідність п’ятдесят на п’ятдесят. Якщо він успадкує мамин негативний, все добре, ніякій небезпеці. А якщо батьків позитивний? Тоді виникає загроза резус-конфлікта.

Що це таке? Це несумісність крові матері і її плоду. Резус-фактор плоду долає плацентарний бар’єр і потрапляє в кров матері. А її організм, "не дізнається плід” і сприймаючи його як щось чужорідне, починає виробляти захисні антитіла. Ці антитіла проникають через плаценту і починають "битися” з еритроцитами майбутньої дитини, знищуючи їх.
До чого це може привести? І до викидня, якщо материнський організм відторгатиме плід. І до того, що в крові майбутнього малюка почне вироблятися велика кількість білірубіну, речовини, що офарблює шкіру в жовтий колір і приводить до жовтяниці новонароджених. Також білірубін може пошкодити мозок майбутньої дитини, викликати у нього порушення в розвитку слуху і мови.
Крім того, оскільки еритроцити в крові плоду постійно знищуватимуться, його печінка і селезінка прискорять вироблення червоних кров′яних тілець, різко збільшуючись в розмірах. У цій гонці вони, проте, неминуче програють, і в результаті у майбутньої дитини може початися анемія, викликана загрозливо низьким змістом еритроцитів і гемоглобіну.
Крім цього, резус-конфлікт може викликати природжену водянку(набряклість) плоду і навіть привести до його загибелі.

Як боротися?

Існують заходи профілактики і способи лікування резус-конфлікта. Найперша з них - це якомога раніше дізнатися свою групу крові і свій резус-фактор, а також групу і резус майбутнього батька. Іноді резус-конфлікт починається і при несумісності крові мами і малюка по групі, наприклад, якщо у матері група крові 0, а у майбутньої дитини А або В.
На щастя, подібна несумісність менш небезпечна і не провіщає серйозних ускладнень. Якщо у обох батьків резус однаковий, приводів для хвилювань немає. Якщо ж у мами він негативний, а у тата позитивний, їй доведеться регулярно проходити через таку процедуру, як аналіз крові з вени.

Так лікарі зможуть постійно контролювати кількість антитіл у вашій крові і відмітити почало резус-конфлікта. До 32-го тижня вагітності кров слід здавати один раз в місяць, з 32-ою до 35-ої - двічі в місяць, а потім аж до дня пологів щонеділі.

Якщо все-таки резус-конфлікт почнеться, фахівці можуть удатися до різних заходів по порятунку малюка. В деяких випадках викликаються передчасні пологи і робиться обмінне переливання крові новонародженому - лікарі вводять йому кров такої ж групи, але з негативним резусом. Цю операцію проводять протягом 36 годин після народження дитини.

Також існує можливість зменшити ризик розвитку резус-конфлікта при подальших пологах. Наприклад, за допомогою введення спеціальної вакцини - антирезус-імуноглобуліну відразу ж (протягом 72 годин) після перших пологів або перерваної вагітності. Принцип дії цього препарату заснований на тому, що він "зв′язує” агресивні тіла в крові матері і виводить їх з її організму.
  Після цього вони вже не можуть загрожувати здоров′ю і життю майбутнього малюка. Якщо ж з якоїсь причини резус-антітела не вводилися профілактично, таке "щеплення” можна зробити і під час вагітності. Введення антирезус-імуноглобуліну роблять і після пункції плодового міхура, амніоцентеза і оперативного втручання при позаматковій вагітності.>

Хеппі-енд

"А взагалі, - закінчив свою розповідь лікар, - вам зараз слід знати тільки одне: прогноз хороший. Отже регулярно здайте кров і ні про що більше не думайте”. І я відправилася здавати кров. Один раз, другий, третій… І незабаром з’ясувала, що не така вже це осоружна процедура. Ставши буденною, вона перестала здаватися якимсь жахливим випробуванням.
Подумаєш, раз - і готово. Одне погано - подібний аналіз потрібно робити вранці і обов′язково на голодний шлунок. Але найголовнішим було, що кожен подальший аналіз демонстрував один і той же результат - ніякої загрозливої кількості антитіл в моїй крові і, отже, ніякого резус-конфлікта.

З такими показниками я дійшла і до довгожданого дня пологів. І провела на світло абсолютно здорову дочечку. Її поява, природно, витіснила з моєї голови всі інші думки. І, на жаль, я абсолютно забула попросити ввести мені антирезус-імуноглобулін протягом 72 годин після пологів. А мені його ніхто і не запропонував.



Джерело: http://vugillya.kiev.ua
Категорія: Здоров'я наших дітей | Додав: Татіка (13-Лип-2010)
Переглядів: 2245 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024