Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 29-Бер-2024, 15:17

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Схуднути після пологів: як не стати жертвою власного прагнення

Для кожної жінки народження дитяти — це не лише нові відчуття в житті, але і величезне випробування в емоційному і фізичному плані. Рідко зустрічаються жінки, які здатні дуже спокійно перенести зміни, що відбуваються з власним тілом в процесі вагітності і пологів. І вже точно жодна жінка не може похвалитися тим, що не мріє схуднути після пологів. А цьому є маса протипоказань, але, на жаль, молоді мами інколи схильні зловживати зовсім не корисними методиками схуднення, дивлячись в екран телевізора і бачивши там знаменитостей, що дивно виглядають після пологів.

Схуднути після пологів: як не стати жертвою власного прагнення Хитрощі природи

Збільшення у вазі під час вагітності — сповна закономірний фізіологічний процес, який закладений самою природою. Організм готується до виношування і збереження вагітності, значно змінюється гормональний фон, в результаті модифікації змінних процесів накопичується жирова тканина в області стегон і живота. Це змінює подобу жінки, додаючи її образу безперечної жіночності.

На жаль, цей процес накопичення жиру може бути багато разів збільшений самою жінкою. Як це ні дивно до цих пір існує думка, що вагітній жінці украй необхідно є за два! Це зовсім не так — фізіологічні процеси під час вагітності розподілені таким чином, що жінці потрібне лише незначне збільшення кількості споживаних калорій щоденно — максимум на 500, але набагато більшу увагу варто приділяти раціоналізації живлення, а не збільшенню калорійності їжі.

Крім того багато жінок схильні вважати, що під час вагітності не потрібне жодне фізичне навантаження, і перестають займатися спортом. Звичайно, це обгрунтовано при деяких патологіях цього періоду, але загалом і в цілому в більшості випадків адекватне фізичне навантаження необхідне, тому що саме вона готує організм до пологів і стимулює повноцінний обмін речовин і кровотік як в організмі жінки, так і в організмі плоду.

Отже, в результаті цих і деяких інших причин відбувається значне збільшення маси тіла, незначна частина якого «вирушає» в процесі пологів, але основна вага залишається разом з жінкою — 10, 15, а деколи і 20 кг.. Що ж робити в цій ситуації?

На помилках вчаться?

Не дивлячись ні на що — ні на застереження лікарів, ні на усвідомлену шкоду всіх «дієтичних» маніпуляцій в післяродовому періоді - багато жінок сідають на строгу дієту. Причому часом це перша дієта, що попалася під руку, — незбалансована, виснажуюча організм.

Задумайтеся самі — зайва вага була набрана протягом довгого часу — цілих 9 місяців організм нагромаджував жирову тканину. Думати, що одномоментно можна позбавитися від цих відкладень щонайменше безрозсудно. Необхідне планомірне і плавне зниження ваги, якщо ви хочете зберегти своє здоров'я.

По-перше нераціональні, читай — незбалансовані, дієти самі по собі шкідливі організму. Ще більшого негативу вони набувають в тому світлі, що після пологів жінці необхідно відновлюватися не менше 2 місяців — нормально їсти, а не катувати себе, доповнюючи і без того напружені днинки ще і практичною відсутністю їжі!

По-друге самокатування ні до чого хорошому не наводить, екстремальні методики не лише не повернуть вагу, але і можуть посилити положення – постійний голод наводить до «синдрому холодильника». Одна з моїх подруг, худнувши з ранку до вечора, знаходилася під постійним гнітом голоду, але як тільки маленьку дочку удавалося укласти спати, спустошувала холодильник. А оскільки жінка була практично весь день надана самій собі, то зайву вагу вона набрала в рекордні терміни – і це при тому, що вона весь цей час «сиділа на дієті»!

По-третє елементарно не варто переїдати. Поширене думка-міф: кількість їжі значно збільшує об'єми і якість грудного молока. Але головним чином на склад грудного молока впливає саме збалансованість раціону, а зовсім не величезні кількості їжі. До речі, на вироблення грудного молока впливає гормон пролактін. На його секрецію у свою чергу діє декілька гормонів — у тому числі і естроген. Викликає вироблення пролактіну і рефлекторна стимуляція сосків під час годування.

По-четверте доведений медичний факт: жінка за час годування грудьми природним чином втрачає вагу, більшою мірою – це заслуга гормональних перебудов. Да-да, саме втрачає вагу, а не набирає, як прийнято вважати. Вивід досить простий: хочете нормально схуднути після пологів – годуєте грудьми! Здається, вже давно пора розпрощатися з помилковими думками, ніби «годування псує груди» і «якщо немає молока, то його і не буде». Найголовніше – правильний підхід до лактації і догляду за грудьми. Ох, якби учили в наших пологових будинках правильно годувати немовляти, не було б стільки «іськусственников». Про користь природного вигодовування навіть не починатиму – стрункий хор фахівців це підтверджує.




Джерело: http://suwo.ru
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (25-Вер-2009) | Автор: Ольга Зоріна
Переглядів: 1814 | Рейтинг: 4.4/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024