Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 25-Кві-2024, 23:29

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Стрімкі пологи
Здавалося б, що поганого в тому, що пологи йдуть дуже швидко? І мама скоріше "отмучаєтся” і стрес, що переживається малюком, буде коротший? Проте будь-який акушер-гінеколог скаже, що стрімкі і швидкі пологи - це серйозна патологія. І, на жаль, зустрічається вона не так вже рідко.

Стремительные і швидкі пологи пов′язані з порушенням скоротливої функції матки під час пологів.
Такі пологи можуть спочатку носити затяжний характер: сповільнені процеси розкриття шийки матки, передлежача частина плоду (головка при головному передлежанні і ягодічки - при тазовому) довгий час залишається притиснутою до входу в малий таз, а потім відбувається її стрімке просування через родові шляхи.
  Загальна тривалість пологів може відповідати нормальним показникам (10-12 ч), але період вигнання (безпосереднього народження дитини) різко укорочений. Можливий і інший варіант різко укорочені всі періоди пологів. В цьому випадку швидкі пологи протікають у первородящих менше 6 годин, у повторнородящих - менше 4 годин, стрімкі пологи - відповідно менше 4 і менше 2 годин.

Підготовка до 
пологів - Стрімкі пологи Причини

1. Генетична (природжена) патологія м’язових кліток (міоцитів), при якій різко підвищена їх збудливість, тобто для збудження скорочення м’язів матки потрібний менший потенціал, чим зазвичай.
Оскільки, як вже мовилося, ця причина є генетичною, то вона може передаватися по спадку. Отже, якщо у матері або найближчих родичок по материнській лінії (тітки, сестри) були швидкі або стрімкі пологи, можна припустити їх повторення.

2. Підвищена збудливість нервової системи. Відсутність психологічної готовності до пологів може вплинути на виникнення надмірно сильної пологової діяльності.

3. Порушення обміну речовин, захворювання залоз внутрішньої секреції, які були у жінки ще до вагітності, наприклад, підвищене вироблення гормонів щитовидної залози, гормонів надниркових.

4. Так званий обтяжений акушерсько-гінекологічний анамнез, тобто наявність у жінок гінекологічних захворювань, наприклад запальних, або попередні патологічні пологи, особливо якщо перші пологи були швидкими, травматічнимі для мами і дитини.

5. Одним із сприяючих чинників надмірно сильній пологовій діяльності є вік первородящей до 18 або старше 30 років. Це обумовлено тим, що до 18-20 років спостерігається незрілість, непідготовленість структур нервової системи до вагітності і пологів.
Жінки у віці старшого 30 років, як правило, до цього віку переносять які або запальні захворювання органів малого тазу, мають хронічні захворювання, хвороби залоз внутрішньої секреції.

6. Патології вагітності: важкий гестоз (токсикоз), захворювання нирок і ін.

7. Ситуації створювані медичним персоналом, зокрема необгрунтоване або надмірне застосування родостімулірующих препаратів.

Як це відбувається

Пологова діяльність при швидких або стрімких пологах зазвичай починається раптово і бурхливо - або після слабкості родових сил, що мала місце, або спочатку. При цьому дуже сильні сутички слідують одна за одною через короткі паузи і швидко приводять до повного розкриття шийки матки.

При раптово і пологах, що бурхливо почалися, протікають з інтенсивними і майже безперервними сутичками, породілля приходить в стан збудження, що виражається в підвищеній руховій активності, почастішанні пульсу і дихання, підйомі артеріального тиску. Потуги бувають також бурхливими, стрімкими, протягом 1-2 потуг народжується плід, а за ним послід.
Слід згадати, що сильні сутички можуть свідчити не тільки про надмірно сильною, але і про діськоордінірованной пологової діяльності, при якій, не дивлячись на інтенсивність сутичок, шийка матки залишається закритою на тій або іншій ділянці. Стрімкі пологи у багатонароджуючих жінок можуть закінчитися навіть за декілька хвилин.

Вони нерідко застають жінку в не самій відповідній обстановці, наприклад, в транспорті або в іншому суспільному місці, звідси велика вірогідність інфікування і інших наслідків не наданою під час медичної допомоги.

Можливі ускладнення

Стрімкі пологи можуть пройти без наслідків, проте не виключені ускладнення як для плоду, так і для матері. Надмірно сильна пологова діяльність загрожує матері небезпекою відшарування плаценти до народження малюка.
Це обумовлено тим, що м’язи матки майже постійно знаходяться в стані скорочення, матково-плацентарні судини пережаті, кровообіг між маткою і плацентою порушений. Якщо вчасно не надати жінці медичну допомогу (а в даному випадку рахунок йде на секунди), то кровотеча може спричинити за собою серйозні наслідки.
  Якщо ж при цьому кров скупчується між ділянкою плаценти, що відшарувалася, і маткою, матка переповнюється кров′ю, відшарування, що постійно поступає з ділянки, м’язи матки "просочуються” цією кров′ю і втрачають здатність скорочуватися, унаслідок чого кровотечу зупинити неможливо. Подібні ситуації чреваті видаленням матки.
Малюкові ж передчасне відшарування плаценти може загрожувати гострою гіпоксією (браком кисню). При стрімкому просуванні через родові шляхи головка плоду не встигає конфігурувати - зменшитися за рахунок того, що кости черепи в області швів і джерелець (м’яких з’єднань) знаходять одна на одну, як черепиця.
У нормі шви і джерельця у немовляти закриті сполучною тканиною, що дає можливість головці малюка пристосовуватися для проходження через кістки тазу матері.
Під час швидких або стрімких пологів головка плоду піддається швидкому і сильному здавленню, що може привести до її травми і внутрічерепним кровоїзліяніям, а це, у свою чергу, може викликати різні негативні наслідки: від оборотних парезів і паралічів до загибелі плоду.

Швидке просування дитини через родові шляхи часто обуславліваєт достатньо серйозні травми родових шляхів: глибокі розриви шийки матки, піхви, промежини. Швидке спорожнення матки може привести до того, що м’язи її погано скорочуються після пологів, що може викликати післяродову кровотечу.



Джерело: http://vugillya.kiev.ua
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (13-Лип-2010)
Переглядів: 3646 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024