Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 29-Бер-2024, 16:24

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Психологія дитинства

Він устав... Поповз... Пішов!
Причин для хвилювань у батьків маленької дитини може бути безліч. Як поїв, як поспав - от, мабуть, основні проблеми, що найбільше займають маму грудничка. У цей, ще "доползунковий" період, маля постійно перебуває під батьківським доглядом.

Дуже швидко все міняється, коли маленьке, але, виявляється досить волелюбна істота, починає плазувати й відправляється у вільне плавання по незвіданих і таких притягальних куточках квартири. А вуж, коли маля, погойдуючись, падаючи й встаючи, хапаючись руками за всі предмети, що попадаються, починає ходити!..

Перетворення ліжкового грудничка в домашнього першопрохідника не повинне застати батьків врасплох. До цієї ситуації можна й потрібно готуватися майже так само як готувалися чоловік і жінка до майбутнього народження крохи. Адже багато наших, таких звичних домашніх речей можуть приховувати небезпеку для недосвідченої й допитливої дитини. Але це зовсім не означає, що кращий засіб безпеки, це звичне ліжечко, манеж, чудова річ і засіб безпеки, де підросле маля, схопившись рученятами за огородження, буде тужливо спостерігати за життям у квартирі.

Як тільки чоловічок поповзе або піде, треба його випускати на волю. По-перше, маленькому дуже корисно розширювати кругозір, по-друге, апартаменти для нього досить просто убезпечити. Про це, до речі, добре подбала британська фірма "Mothercare". Вона представляє безліч виробів, спеціально створених і призначених для того, щоб зробити житло маленької людини комфортним і безпечним. Щоб зрозуміти, що конкретно потрібно саме вам, огляньте поглядом свій будинок, поставте себе на місце крихітного створення, і ви відразу побачите можливі "проблемні" місця й предмети.

Наприклад, двері. Двері в кімнати, дверцята шаф, сервантів і холодильників. Щоб маля не травмувало маленькі пальчики існують поролонові упори, що надіваються на верхню частину кімнатних дверей. Для різних шаф передбачені спеціальні замки, із секретами, які відомі тільки батькам і жоден дитині у світі не зможе самостійно відкрити їх. Є й багатофункціональні фіксатори. Наприклад, гнучкий замок можна використати для холодильника або для кришки унітаза - адже цікавий чоловічок може намагатися досконально досліджувати й це, на перший погляд, невигадливе місце.

Серйозну небезпеку для життя маляти представляють відкриті в літній період вікна. Обов'язково встановите замок-фіксатор на віконну раму, щоб маля випадково не випало з вікна.

И вуж, звичайно, не обов'язково міняти всі меблі в будинку, тільки тому, що в більшості предметів гострі кути. М'які кутові накладки на них - порятунок вашого маляти від травм, а меблів від вигнання. До речі, не варто забувати й про те, що важкі, що ризикують звалитися від необережного поштовху предмети, необхідно встановити й закріпити таким чином, щоб дитині було неможливо їх зрушити. А тендітні й коштовні вещички, начебто вазочок і сервізів з японської порцеляни, краще взагалі забрати подалі. Всі розетки, до яких повзун може дотягтися, треба закрити спеціальними заглушками, а всі електричні проведення видалити з його поля зору або замаскувати їх.

Якщо в будинку є місце, куди шлях дитині ви хотіли б на якийсь час взагалі закрити, гарним рішенням будуть ворота безпеки для дверних прорізів. Вони бувають дерев'яними й металевими. Дуже прості в установці й переміщенні з місця на місце, деякі навіть не вимагають привинчивания до стіни. Крім того, вони прекрасний варіант для тимчасового закриття сходи. Деякі моделі можна брати із собою в дорогу або використати як віконні бар'єри. Маля на відміну від дорослих відкрити воротца не в змозі, та й перелізти через них не в силах.

Скла - предмет особливого занепокоєння всіх батьків першопрохідника. І вуж, звичайно, не через їхню особливу цінність. Розіб'ються - і Бог з ними! Головне, щоб з маля не постраждало. Усе буде в порядку, якщо купити відповідну плівку. Вона прозора й непомітна. Її потрібно наклеїти на стекла дверей, столів тощо. Якщо дитина й розіб'є скло, то осколки, склеєні плівкою, не розлетяться, і він не поріжеться. До речі, ця штука придасться вам і надалі. Наприклад, коли на день народження до вашому повзрослевшему чаду прийде безліч однолітків - паливод. Тоді плівка теж буде якраз...

Дітей як магнітом притягає до себе практично будь-яка побутова й аудио-видео техніка. Але притягательнее всього й доступней відеомагнітофон: коштує, як правило, низько й використається часто. Чарівне "заковтування" і виштовхування касети заворожує маляти. Природно, хочеться спробувати й самому завести чарівний механізм. Або хоча б палець сунути. Дозволяти йому це робити, звичайно, не коштує, але й гніватися на дитину за допитливість, не потрібно. Що цікаво, виробу безпеки, при всіх їхніх очевидних плюсах, гарні ще й тим, що своїм існуванням у будинку, дозволяють запобігти конфліктам з дитиною із приводу різних заборон і уникнути нескінченних "не можна". Так, якщо використати замок для відеомагнітофона (є замки на щілину для касети й на всю панель), маля незабаром переконається в безплідності своїх спроб і відступлять.

Кухня, місце для дитини, звичайно, не саме підходяще, але адже маму найчастіше можна знайти саме там, у її улюбленої іграшки, за назвою плита. Завдання батьків зробити цю "іграшку" недосяжної й безпечної для крохи. Для цього можна використати захисний екран на плиту. Він, немов дахом, відгородить маляти від конфорок і каструльок зі сковородами, що коштують на них. Ширина екрана регулюється, а підходить він, практично до будь-якої плити. Існують ще й так звані ступори на ручки плити. Якщо ви скористаєтеся ними, то навіть найдужчий карапуз не зможе включити конфорку.


Джерело: http://www.malecha.org.ua
Категорія: Психологія дитинства | Додав: Татіка (03-Січ-2010)
Переглядів: 1064 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024