Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 28-Бер-2024, 14:08

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Родинне життя

Суть батьківства та материнства
У вихованні дітей величезна роль покладається на обох батьків. Дуже часто більшість обов'язків у вихованні дитини бере на себе мати. Але саме присутність батька особливим чином впливає на формування характеру дитини, світогляду, віри у себе, цілеспрямованості та інших важливих якостей. Також від батька залежить здоровий психологічний, фізичний та духовний розвиток особистості. Батьківський вплив та сутність цього впливу можна охарактеризувати декількома важливими чинниками: послідовність, любов до матері, увага, турбота, участь, любов, час.
Суть батьківства та материнства




























1. Послідовність.


Послідовність характеризується як своєрідна передбачуваність щодо того чи іншого вчинку, реакції з боку батька. Діти хочуть бути впевненими у своїх батьках, їх вчинках, їх моральних цінностях, їх відношенні до самих дітей. Послідовність батьків дає дитині відчуття захищеності, впевненості, віри та сміливості у своїх складних стосунках із світом.
Саму послідовність можна охарактеризувати як захищеність від непередбаченого. Кожна дитина потребує спілкування із батьком особисто, вона чекає на цей час. Якщо зі свого боку вона не знає чи зможе вона сьогодні мати можливість спілкування чи ні, прийде батько сьогодні тверезий чи ні, буде батько сьогодні ласкавий та люб'язний чи навпаки суворий та непривітний, чи захоче тато обійняти або ж навпаки відштовхне, то в дитини породжується комплекс неповноцінності, незахищеності, неприйнятності, відчуження. Якщо вчинки батьків для дитини є непередбачувані та неочікувані, це призводить до глибоких травм. І навпаки, послідовність батьків у своїх стосунках з дитиною формує в ній відчуття свободи для розвитку особистості, підтримки та любові.

Послідовність батька можна охарактеризувати наступними чинниками:
  •   послідовність виконанні даних обіцянок, слова не розбігаються із ділом;
  • послідовність у дотримуванні встановлених правил та обов'язків;
  • доступність у часовому проміжку.
Послідовність - це місток через безодню із перилами, по якому рухається дитина, де послідовність батька - це безпосередньо перила.

2. Любов до матері.

Для дитини стосунки між батьками більш значущі, навіть ніж відношення до самих дітей. Мир та затишок у родині має для дитини величезне значення, тому що це світ у якому вона живе, і мир у цьому світі є найголовнішим. Дитина відчуває себе захищеною та щасливою, коли вона бачить, що її батьки кохають одне одного. Мати є для дитини джерелом кохання та ніжності, тепла та турботи, і, тому ставлення до матері батьком є запорука стабільності та захищеності.

Безумовно любов батька до матері є прикладом стосунків у сім'ї. Цим прикладом батько вчить як треба ставитись до матері і як взагалі поводитися із жінками та дівчатами. Батько стає начебто першим кавалером для підлітка дівчини, демонструючи приклад чоловічого відношення.

Любов батька до матері є запорукою цілісного розвитку особистості дитини.

3. Участь.

Протягом життя дитина проходить складні періоди становлення особистості. З кожним днем вона пізнає невідомий до цього світ, за перші роки вивчає мову, складні рухи та звички. І весь цей час пізнання всесвіту вона переборює свої страхи та невпевненість, робить відповідальні кроки. Дитина почувається невпевнено та боязко і їй потрібна допомога. Саме батько постає для дитини еталоном мужності, сили, впевненості, міцності, прикладом відваги та пошани. Саме батько для дитини, яка намагається пізнати світ є прикладом для взірця. У великому зовнішньому світі дитина відчуває потребу участі в його дослідженнях саме батька, який повинен стати міцною стіною, за якою можна сховатись, на яку можна спертися відпочити. Участь батька придає дитині впевненості, сміливості, підтримки, віри у свої сили, цілеспрямованість.

Чи знають батьки, які потреби у дітей, які в них сильні та слабкі сторони, які в них турботи? Чи приймає батько участь своїми порадами та присутністю, копи дитина приймає важливі рішення? Чи знаємо ми хто друзі наших дітей, чого бояться діти?

Участь батька допомагає формуванню цілісної особистості.

4. Увага.

Батьки повинні бути уважні до потреб дітей. Увага, це начебто вікно в душу дитини. Дуже часто дитина звертається до батьків за допомогою у вигляді спочатку примітивних потреб: почитати книжку, поліпити з пластиліну, потім допомогти одягнутися, поїсти, потім зробити уроки. Якщо батьки не звертали увагу на потреби дітей змалку, виправдовуючись надмірною зайнятістю, то з часом дитина розуміє, що батькам немає діла до неї. З часом батьки взагалі втрачають значення джерела інформації для дитини. Коли у дитини стане потреба вирішити важливе рішення, що впливатиме на подальше життя, дитина вже не прийде до батька, а туди, де йому дали увагу раніше у тяжкі моменти.

Увага передбачає зацікавленість, здоровий інтерес, допомогу, безмежну любов, відвертість та щирість. Станьте уважними до того, чим займається дитина, що її турбує та протягніть їй руку допомоги, на яку він зможе спертися протягом всього життя.

5. Турбота.

Протягом всього життя дитина потребує допомоги. Турбуйтеся долею своєї дитини. Інколи батько намагається "відкупитися" подарунками та грошима перед дитиною за прогаяний час, відчуваючи свою провину за це. Але діти добре відчувають мотиви та значення наших вчинків. Турбота це не завжди гроші, це може бути похвала, посмішка, обійми, пестощі, відверта розмова, щира зацікавленість, що день за днем придає дитині впевненості, віри та сили долати перешкоди та труднощі. Тільки разом з допомогою батька дитина виростає психологічно врівноваженою та здоровою особою.

6. Любов.

Кожна людина, дитина хоче відчувати, що її люблять. Розуміння того, що тебе люблять не дивлячись ні на що, робить дитину емоційно міцною та психологічно стабільною. Існує помилкове твердження начебто не потрібно балувати хлопчиків проявами батьківської любові, а то в них будуть збочення; начебто дівчата більше потребують кохання. Насправді ж батьківська любов не може впливати деструктивно по суті. Справжні прояви батьківської любові навпаки придають дітям впевненості та рівноваги, відчуття захищеності та безпеки.

Діти не вміють проявляти любов, вони її віддзеркалюють, (хні прояви любові є відеозображенням прийнятої любові від батьків.

7. Час.

Діти, як і дорослі потребують безроздільної уваги. Це ті моменти життя, коли дитина насичується спілкуванням з батьком, бере від нього всі важливі чинники життя, переймає його цінності та погляди. Треба знаходити вільний час для дитини, коли батько належить тільки їй. Ця присутність дає дитині можливість зрозуміти своє значення, важливість, невипадковість та асоціювати себе, ідентифікувати з батьком, сім'єю, родиною.

Проводьте вільний час з дітьми: ходіть у парки, зоопарк, театр, виставки, ліс, тобто знаходьте можливість для спілкування, тоді ви станете другом назавжди.



Джерело: http://babyrent.lviv.ua
Категорія: Родинне життя | Додав: Татіка (30-Січ-2010)
Переглядів: 2838 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024