Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВт, 19-Бер-2024, 06:03

НАШІ ДІТКИ

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » МАЛЮК З'ЯВИВСЯ НА СВІТ » Дитячий садок і школа » Розвиваючі ігри для діток ясельної групи (Рівень розвитку. Аналізуємо граючись)
Розвиваючі ігри для діток ясельної групи
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 13:55 | Повідомлення # 1
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«Їжачок несе яблучка»

Програмовий зміст: Вчити дітей за кольором і величиною вибирати яблука, розрізняти поняття «більше», і «менше».Закріпити кольори: жовтий, червоний. Розвивати увагу, мислення. Виховувати дисциплінованість, зосередження.

Ускладнення: підібрати велике, мале Яблучка і поставити їжачкові на спину .

Хід заняття

На кожному столику стоять для кожної дитини їжачок з яблуками великими і малими.
Запропонувати дітям допомогти їжачкові на спинку заколоти велике і мале яблучко (Діти вкладають в карманчик за спиною їжачка яблука )
Визнати колір, (допомогти їжачкові ) смак.
В кінці заняття, їжачок дякує дітям за допомогу і йде до своєї хатинки.
---- Дитина розрізняє поняття «більше», «менше» називає колір величину.
---- Підбирає за кольором, величиною з допомогою вихователя .
---- Називає овочі, розрізняє з допомогою вихователя.


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 13:56 | Повідомлення # 2
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«Повісь кульки на нитки»

Вчити дітей самостійно підбирати за кольором кульки
Добирати кульки до ниток різного кольору
Вчити добирати за зразком кульки відповідно до кольору ниток
Хід гри

Дітки, до нас сьогодні в гості прийшов ведмедик. Він хоче розповісти нам історію про те, як він вчився літати. За допомогою кульок він хотів піднятися в гору. Подивіться якого кольору кульки? Але подув сильний вітер зірвав кульки із ниток. Ось подивіться залишились лиш нитки. Дітки, нам потрібно допомогти ведмедику і причепити кульки до ниток, але так, щоб кулька і нитка були однакового кольору. А зараз всі до роботи.
Молодці дітки, гарно старалися. Що ми з вами робили? Якого кольору ось ця кулька? А ось ця?


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 13:57 | Повідомлення # 3
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«Сховай мишку»

Вчити самостійно підбирати предмети за формою і кольором.
Закріпити геометричні форми, знання дітей про кольори.
Вчити дітей підбирати предмети за кольором
Хід гри

Дітки, подивіться, яка в мене гарна мишка. Ви знаєте чого боїться мишка? Вірно вона боїться, щоб її не з’їв котик. Мишка ховається від котика у нірку. Ось, подивіться, як багато мишок вони ховаються у свою нірку. Давайте подивимось, якого кольору в мишенят нірки. (Роздивляння) Але щоб котик не витягнув мишку із нірки, її потрібно закривати. А закривати її будемо – ось такими дверима, квадратиком. Щоб двері закрилися, потрібно, щоб двері і нірка були однакового кольору.
А зараз ви самі спробуєте сховати мишенят.


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 13:58 | Повідомлення # 4
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«Знайди таку саму»

Вчити самостійно вибирати об’єкт з кількох різних за величиною і кольором.
Вчити вибирати об’єкт з кількох за зразком.
Вчити обирати об’єкт з двох різних за зразком

Хід гри

Дітки, до нас в гості завітали мотрійки. Ось подивіться, які вони. Є велика мотрійка, менша і найменша. Давайте подивимось, якого вони кольору.
Якого кольору велика мотрійка? А найменша?
(Виставляю дві мотрійки однакові за величиною, але різні за кольором). Дітки, знайдіть таку саму мотрійку, яку я вам покажу.
Другий раз дітки вибирають за величиною. Ускладнення, за величиною і кольором із трьох мотрійок


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 13:58 | Повідомлення # 5
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«Зберемо яблучка в корзину»

Програмовий зміст: Вчити дітей за кольором і величиною підбирати яблука, розрізняти поняття « більш,» «менше» Закріпити кольори:

Ускладнення: підібрати велике, мале Яблучка і поставити їжачкові на спину .

Хід заняття

Роздати діткам великі і малі корзинки з яблуками червоного, (жовтого) кольору на столики. Запропонувати дітям допомогти ляльці Олі зібрати яблука в корзинку. Велике яблуко покласти в корзину велику, а мале в малу. Визначити колір.
В кінці заняття лялька задоволена і дякує діткам.
----Називає колір, величину
----Розрізняє поняття більше, менше
----Прибирає яблука в корзину за допомогою вихователя


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 13:59 | Повідомлення # 6
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«Чия це тінь?»

Програмовий зміст: Вчити дітей впізнавати силуети знайомих героїв з казок «Ріпка», «Колобок». Вчити давати відповіді на запитання вихователя. Формувати виразність мовлення. Розвивати увагу, пам’ять. Виховувати цікавість до казкових героїв.

Ускладнення: діти називають казку і усіх її героїв..

Хід заняття

Діти, всі ви любите казочки. Сьогодні до нас прийшли казкові герої, вони заблукали і не знають з якої казки. Показую силует, і виставляю його на фланелеграф
Хто це? Вірно бабуся. В якій казці є такий персонаж? (Показую усіх героїв)
Казкові герої вам усім дуже вдячні, за те, що ви їх відправили у свою казку.


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 14:00 | Повідомлення # 7
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«Предметні та сюжетні картинки»

Програмовий зміст: Вчити дітей розглядати картинку, називати персонажі, оточуючі предмети, їхні кольори, характеризувати взаємовідносини між персонажами. Ототожнювати уявлення дітей про властивості деяких предметів.
Вчити слухати розповідь вихователя складену за картиною, доказувати слова в реченні. Виправляти в узгодженні особових займенників з іменниками. Розвивати увагу, мову, спостережливість. Виховувати цікавість, посидючість.

Ускладнення: Доповнювати речення вихователя словами, узгоджувати займенники з іменниками.

Хід заняття

Діти подивіться, які чудові картинки я принесла. Давайте їх розглянемо. Що це? Вірно, машинка. Яка машина? Де їздить машина?? Що це? Вірно, яблуко. Яке яблуко? Де ростуть яблука? і т. д.
А зараз ми пораємо в гру, я буду починати говорити, а ви мою розповідь будете закінчувати словами. Сьогодні ми поїдемо на…..
В садку я буду рвати….


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 14:00 | Повідомлення # 8
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«Зберемо фрукти»

Програмовий зміст: Вчити дітей впізнавати фрукти за зовнішнім виглядом, правильно називати їх, розрізняти за формою, величиною, кольором. Збирати в корзинку. Збагатити словник словами: смачне, соковите, солодке, кисле, узагальнююче слово «фрукти». Розвивати мову, пам’ять. Виховувати цікавість до заняття, посидючість.
Ускладнення: зібрати в один кошик яблука, а в другий – груші.

Хід заняття

Дітки, яка зараз пора року? Вірно, вже настала осінь. Осінь щедра, красива, всі листочки золотом вкрила. Сьогодні осінь запросила до нас яблуневий сад. Вітер подув і до долу впало дуже багато яблук, які ми будемо з вами збирати. А куди ми будемо збирати яблучка? Так у кошик. Ой подивіться скільки яблук. Які яблука? (великі, маленькі) Якого кольору? Яке яблучко? (кругленьке) Мабуть, яблучко дужне смачне і подивіться, яке воно соковите. А яке і ще може бути яблучко? (кисле, солодке) Дітки ми з вами збирали фрукти – яблучка. А зараз послухайте віршик про яблучка:
Яблука червоні,
Яблука доспілі.
Яблука ми з’їли –
Наші щічки почервоніли.
----Називає фрукти, розрізняє форму, величину
----Пізнає фрукти за зовнішнім виглядом.
----Збирає фрукти в корзину за допомогою вихователя


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 14:01 | Повідомлення # 9
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«Пори року»

Програмовий зміст: Розширювати знання дітей про зміни, що відбуваються в живій і неживій природі (весною, літом, восени та в взимку).
Вчити помічати і правильно називати об’єкти живої і не живої природи, а також природні явища.
Розвивати вміння правильно відповідати на запитання за змістом картинок. Виховувати естетичні почуття від сприймання краси різної пори року.

Ускладнення: впізнати на картинці усі пори року.

Хід заняття

Дітки яка зараз пора року? Вірно зима. А як ви знаєте, що це зима? Так на дворі сніг та дуже холодно. Ось подивіться, що на картинці зображено. На картинці зображені грибочки, жовте листя, курчатка. В яку пору року все це відбувається.? Подивіться, що зображено, ось на цій картинці. Котик ловить рибку, жабеня ловить метелика, квітнуть квіточки. В яку пору року все це відбувається?
----Називає об’єкти живої і неживої природи, природні явища.
----Називає пори року
----Дитина відповідає по зображенню на картинці за допомогою вихователя


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 14:02 | Повідомлення # 10
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«На чому ми подорожуємо»

Програмовий зміст: Дати дітям знання про деякі знайомі види транспорту ( машина, автобус, тролейбус, трамвай). Розказати по картинці, що є такий транспорт як: поїзд, вертоліт, кораблик. Вчити співвідносити їх з іграшковими машинами і знаходити на картинці.
Ускладнення: де і який транспорт? Як їде (вертоліт в повітрі, корабель по воді, машина по дорозі).

Хід заняття

Дітки сьогодні ми з вами поїдемо в подорож. На чому можна їздити? Давайте розглянемо картинки і подивимось, що це за транспорт. ( Розгляд картинок). А зараз ми пограємо в гру «Знайди такий самий транспорт». Подивіться, що це на картинці? Вірно, поїзд, а зараз знайдіть іграшковий поїзд.
Ну, що ж, вирушаємо у подорож полетимо на літаку. Де літає літак? (Показуємо, як літає літак). А зараз поїдемо на поїзді. Де їздить поїзд? ( Показую, як їде поїзд).
----Дитина може розповісти про призначення транспорту
----Називає транспорт і знає до якого виду він належить.
----Дитина називає транспорт


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 14:03 | Повідомлення # 11
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«Овочі та фрукти»

Вчити добирати викладки до отворів, орієнтуватись на колір та форму
Вчити добирати вкладки до отворів орієнтуючись на колір та форму. Називати овочі.
Вчити добирати вкладки до отворів, орієнтуючись на колір та форму.

Хід заняття

Осінь, осінь вже прийшла. Своїми дарами всіх пригощає. Давайте подивимось, що нам осінь принесла. Розглядання овочів і фруктів (колір, форма) Раптом подув вітерець і забрав усі дари осені, залишились лише пусті місця. Зараз дітки, я вам роздам по дві картки і ви спробуєте в них кольоровий картон, який би відповідав кольору даному фрукту. (Показ) Молодці, дітки, всі старались.
Де ростуть яблука? Де росте картопля? Якого кольору яблучко і т.д.


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Ср, 09-Вер-2009, 14:04 | Повідомлення # 12
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
«Нагодуй тваринок»

Програмовий зміст: Закріплювати і розширювати знання дітей про свійських та диких тварин. З’ясувати, що вони полюбляють їсти. Підібрати на картинці їжу для кожної тваринки. Розвивати увагу. Виховувати бажання нагодувати тваринок.

Ускладнення: називати тварин та їх дитинчат, а також знати, які відносяться до свійських, а які до диких.

Хід заняття

Кожній дитині роздаємо матеріал: тваринки і їжу для них. Діти називають тваринку, звуконаслідує голос тваринки і їх дитинчат. Потім підбирає їжу для тваринок.
Діти, ось послухайте віршик про песика:
У-у-у
Песик на шнурку,
Цуценяток п’ять кудлатих
Полягало біля хати.
У-у-у
Песик на шнурку

----Називає свійські та дикі тварини, що вони їдять
----Називає свійські тварини, звуконаслідує голос.
----Називає тварин за допомогою вихователя.


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Пт, 25-Вер-2009, 11:52 | Повідомлення # 13
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
Ігри на розвиток пам'яті

Магазин
Запропонуйте дитині “піти в магазин” і купити необхідні предмети, назви яких потрібно запам'ятати. Починати слід з 2-3 предметів

Чарівна торбинка
Покладіть в непрозору торбинку 10-12 іграшок, добре знайомих дитині (фігурки тварин, машинки, різні предмети). По одній виймайте іграшки і розповідайте про їх призначення, виставте всі іграшки в ряд, щоб малюк міг добре роздивитись. Покладіть іграшки до торбинки та запросіть малюка назвати іграшку, що є в торбинці і розповісти, як з нею можна гратися. Потім пограйтесь цими іграшками з дитиною.

У бабусі в селі
Запропонуйте послухати розповідь дівчинки Олі, яка гостювала в селі у бабусі:
"Прокинулась Оля в бабусиній хатці вранці, а бабусі немає. Вийшла вона на подвір'я, а там гуртом зібралися кури, що клювали пшеницю. Їх загукував голосистий півень, мама-квочка з курчатами греблися у травичці. Качки, наївшись, йшли до водички. Бабуся видоїла корівку й несла молоко в дійничці, а за нею біг котик і просив молочка. Песик Жук охороняв це велике господарство."
Розкладіть малюнки з зображенням тварин і запросіть вибрати тих, про кого розповідала Оля.
Змінюйте розповідь і малюнки.

Повтори за мною
Кінцем олівця вистучіть по столу певний ритм. Ритмічна фраза має бути короткою та чіткою. Запропонуйте дитині повторити ритм

День народження зайчика
У зайчика Вухастика сьогодні день народження! До нього прийшли гості! Зайчиком буде ваш малюк, а гостями - його іграшки. Назвіть 5-8 іграшок по іменам і розсадіть за столом - чаювати. А "зайчик" пригощає гостей чаєм, нащиваючи кожного гостя по імені. Кількість гостей можна збільшувати.

Повтори одне за одним
Грають 3-4 дитини. Першому гравцю треба назвати будь-яке слово, він його повторює і додає до нього своє. Друга дитина повторює по порядку всі слова і додає до них своє і т.д. Той, хто помиляється, вибуває з гри. Чим більше дітей, тим веселіша, але й складніша гра.

Що змінилося?
Розкладіть на столі 5-6 предметів, які не пов'язані між собою, які неможливо згрупувати: м'ячик, книга, тарілка, молоток,груша, вазочка. Запропонуйте дитині запам'ятати, що де лежить. Коли дитина відвернеться, поміняйте місцями 2-3 предмети, а потім запитайте: "Що змінилося?"
Для ускладнення збільшуйте кількість предметів.

Де чий портрет?
Підготуйте 5 різнокольорових карток із наклеєними зображеннями людей: немовляти, дівчинки, юнака, жінки, діда; і 5 таких же пустих карток. Запропонуйте дитині запам'ятати картки із зображеннями, час запам'ятовування - 10 секунд. Через кілька хвилин покажіть дитині пусті картки і попросіть СКАЗАТИ, та картці якого кольору був той чи інший портрет.

Слухай та виконуй
Назвіть кілька дій, не показуючи їх, і запропонуйте дитині відтворити ці дії в тий послідовності, у якій вони були названі.

Художник
Ваш малюк буде "художником", а ви - "замовником". Художник уважно дивиться на свого замовника, потім відвертається і по пам'яті описує зовнішність замовника. Якщо "художник" повільно виконує завдання, натякніть йому запитанням: "Яке в мене волосся? Які очі? У що одягнута?" Треба вчити підкреслівати гарні риси, забороняється промовляти образливі вислови, що вказують на якісь фізичні недоліки.

Запам'ятай рух
Покажіть дитині рух, що складається з 3-4 дій. Малюк має повторити ці дії - спочатку в порядку, в якому вони були показані, а потім - у зворотньому.

Розвідники
Варіант I. Потрібно обрати "розвідника" і "командира". Всі інші діти - "загін".
У кімнаті хаотично розставлені стільці. "Розвідник" проходить поміж стільців із різних боків. "Командир" спостерігає за діями "розвідника". Потім він проводить "загін" тим шляхом, якиу показав "розвідник". Далі вже другий "розвідник" прокладає новий шлях, і наступний "командир" повторює його.

Варіант ІІ. У цілому гра проходить так само, тільки "командир" веде "загін" із того місця, на якому закінчив свій шлях "розвідник", і в те місце, з якого "розвідник" вийшов.

Пари картинок
Потрібні пари картинок, пов'язаних одна з одною за змістом. Розкласти їх попарно, наприклад: олівець - альбом, вишня - малина, книжка - окуляри, дерево - ліс. Закрийте один ряд, коли малюк підтвердить, що запам'ятав, але обов'язково попередьте, що закриєте, і треба буде згадати його, користуючись другим.
Якщо дитина легко справляється із завданням, ускладніть його, поступово збільшуючи кількість пар картинок, скорочуючи час розглядання картинок, віддаляючи зв'язок між картинками.

Зменшилося чи додалося?
Потрібні групи по 3-4 картки із зображеннями, пов'язаними одне з одним за змістом: дерев, тварин, одягу тощо. Розклаіть їх впереміш. Запросіть дитину уважно подивитись і запам'ятати. Потім попросіть відвернутись і заберіть 4-5 картинок, які стосуються як мінімум трьох різних груп. Нехай малюк подивиться і визначіть, яких картинок не вистачає.
В іншому варіанті можна не лише забрати картинки, але й додати нові, або ж одночасно одні забрати, а інші додати. Можна ускладнити завдання - не попереджувати про свої дії.

Картинка допомогає слову
Візьміть 10 картинок і підберіть до них по слову, пов'язаному з картинкою за змістом. Розкладіть їх впереміш. Запросіть дитину уважно подивитись і запам'ятати. Потім попросіть відвернутись і заберіть 4-5 картинок, які стосуються як мінімум трьох різних груп. Нехай малюк подивиться і визначіть, яких картинок не вистачає.
В іншому варіанті можна не лише забрати картинки, але й додати нові, або ж одночасно одні забрати, а інші додати. Можна ускладнити завдання - не попереджувати про свої дії.


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
Форум » МАЛЮК З'ЯВИВСЯ НА СВІТ » Дитячий садок і школа » Розвиваючі ігри для діток ясельної групи (Рівень розвитку. Аналізуємо граючись)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


"НАШІ ДІТКИ" © 2024