Як влаштувати дитину в дитячий садок або школу без щеплень?Продивитись Перекласти
Порядок прийому дітей до дитячого садка встановлюється відповідним Положенням:
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305
ПОЛОЖЕННЯ про дошкільний навчальний заклад
6. Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
12. Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу державної та комунальної форми власності може здійснюватись: ... на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
... Адміністрація дошкільного навчального закладу зобов'язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.
Забороняється безпідставне відрахування дитини з дошкільного навчального закладу.
13. Порядок прийому, відрахування та збереження за дитиною місця у дошкільному навчальному закладі приватної форми власності визначається засновником (власником).
Порядок прийому дітей у школу встановлюється законом:
Закон України „Про загальну середню освіту"
Ст. 18. Зарахування учнів
2. Зарахування учнів до загальноосвітнього навчального закладу проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).
Як бачимо, в обох випадках:
особою, відповідальною за прийом дитини до дитячої установи, є керівник цієї установи, і саме він (керівник садка чи директор школи) остаточно вирішує питання про прийом дитини чи відмову.
сама наявність щеплень не відзначена як необхідна умова для прийому дитини. Такою необхідною умовою є наявність медичної довідки про стан здоров'я, тобто довідки про те, хвора дитина чи здорова на цей момент. Цілком очевидно, що відсутність щеплень сама по собі не означає хвороби дитини.
На практиці, як правило, керівника садка/школи цілком влаштовує таке, наприклад, формулювання в довідці: "За станом здоров'я дитина може відвідувати садок/школу". Цей варіант повністю відповідає законодавству, його й потрібно вимагати від поліклініки.
На практиці можна рекомендовати наступну послідовність дій, на прикладі влаштування дитини до дитячого садка:
Знайдіть садок, який Вас влаштовує, та спитайте завідувачку, чи прийме вона нещеплену дитину за наявності у неї медичної довідки про можливість відвідувати садок? Звичайно завідувачі погоджуються на це, тому що для них головне - це мати медичну «довідку-дозвіл», яку вони зможуть надати СЕС у випадку перевірки. Щоправда, деякі заведувачі мають особисту позицию на користь щеплень, інколи навіть агрессивну, - у такому разі розмова не матиме успіху, і потрібно буде йти домовлятися до іншого садка.
Під час бесіди з завідувачкою садка, дізнайтеся, який вигляд звичайно має довідка-дозвіл, яку надають інші діти з цього садка. Бажано побачити довідки саме з Вашої поліклініки та як саме сформульовано дозвіл в інших дітей. Якщо це можливо, відскануйте або сфотографуйте стандартні довідки, так щоб можна було побачити підпис лікаря. Ці копії стануть Вам у нагоді у випадку, якщо в поліклініці Ви отримаєте відповідь, що "ми завжди тільки перевіряємо чи здорова дитина, рішення про дозвіл відвідувати садок ухвалює завідувач садка, а ми ніяких дозволів не надаємо".
Домовившись із завідувачкою, потрібно отримати у МіськВНО скерування до цього садка. Майте на увазі при цьому, що відповідь "немає місць", на думку юристів, не є приводом для відмови у влаштуванні до садка і може бути підставою для судового позову про порушення права на освіту.
Отримавши скерування, потрібно у поліклініці пройти встановлений медогляд для садка, який підтверджує, що дитина здорова.
Вивчивши основні питання українського законодавства щодо права на освіту, в особистій розмові попрохайте у свого педіатра (або у його начальника) завізувати довідку-дозвіл до дитячого садка (наприклад, написати у виписці чи на окремому аркуші "Дозволяється відвідувати дитячий колектив"), аргументуючи це конституційним правом на освіту та фактичним здоров'ям дитини. Якщо педіатр при цьому буде наполягати на тому, що нещеплена дитина не може відвідувати колектив за станом здоров'я, то можливо поставити питання про надання Вам лікарняного листа для догляду за дитиною. Загалом, результат цієї бесіди буде залежати від непохитності Вашої позиції. Це питання краще вирішити у розмові, але у деяких випадках може знадобитися й письмове звернення.
Щоб перекласти ухвалення рішення на чужі «плечі», поліклініка може спробувати відправити Вас «по інстанціях», запевняючи, що дозвіл буде оформлено одразу після того, як свій дозвіл надасть, наприклад, СЕС або міський фтизіатр. Крім змарнованого часу, такі візити можуть мати й серйозніші наслідки: Ви можете отримати до медичної картки припис "забороняється відвідання дитячих установ" або "дозволяється відвідувати садок тільки після проведення вакцинації". Після цього ніхто у поліклініці вже не дасть Вам дозволу, аргументуючи це рішенням вищіх інстанцій. Тому, якщо дитина за результатами медичного огляду здорова, від таких «візитів» краще відмовитися.
Якщо у підсумку Ви отримаєте дозвіл - можна подавати документи до дитячого садка. Якщо ж це не вдасться, можливо спробувати отримати дозвіл у якій-небудь приватній медичній фірмі, пройшовши там відповідний медогляд.
Якщо усі ці варіанти виявляться безрезультатними - можна писати листи до прокуратури, облдержадміністрації, Президента України, у яких стисло змалювати ситуацію та акцентувати увагу на вимозі захисту конституційного права дитини на освіту.
Наибільш ефективним шляхом у такому випадку, на думку юристів, є захист права на освіту через суд. Шанси отримати позитивне судове рішення є дуже високими, тому що справа зачіпає конституційні гарантії та засадничі права людини. Щоб подати позов до суду потрібно отримати з садка письмову відмову приймати Вашу дитину.
У жодному разі не можна користуватися незаконним методом - оформленням так званої "липової" довідки. Такий варіант є злочином, й крім того, у цьому випадку дитина у всіх документах буде відзначена як щеплена, що скоріш за все не врятує її від позачергового або планового щеплення за місцем навчання. Навіть якщо батьки попереджають персонал про "індивідуальний графік", такій дитині, як правило, не вдається уникнути "належного" їй щеплення. [spoiler]
Зразки заяв
[spoiler]Завідувачу пологового будудинку
п. <П.І.Б. Завідувача>
...............................................
...............................................
батьків <П.І.Б. дитини>
<П.І.Б. батька>
<П.І.Б. мами>
Заява
Я, <П.І.Б. батька>, заявляю про відмову від усіх профілактичних щеплень та інших процедур, пов'язаних із введенням в організм сторонніх речовин або іонізуючих випромінювань моїй дитині <П.І.Б. дитини>.
1) Відмовляюся від вакцинацій через наявність у їхньому складі одного (у деяких випадках- декількох відразу) з токсичних компонентів: солей ртуті, солей алюмінію, формальдегіду, фенолу. За результатами міжнародних досліджень ці речовини є причинами розвитку Аутизму, хвороби Альцгеймера, раку, Синдрому Раптової Дитячої Смерті.
2) Відмовляюся від можливої вакцинації краснухи, Гепатиту В, вітрянки з етичних та релігійних міркувань через використання у виробництві вакцин диплоїдних клітин тканин абортованих плодів людини.
3) Дана відмова є обміркованим та зваженим рішенням, прийнятим на підставі детального і всебічного вивчення питань, пов'язаних з вакцинацією, особистого досвіду і цілком відповідає нормам діючого законодавства.
Ознайомлений зі змістом Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", лікарем проінформований про можливі наслідки відсутності щеплень.
Також хочу звернути Вашу увагу, що вакцинопрофілактика суперечить законодавству України, оскільки внаслідок неї здоров'ю пацієнта може бути завдано шкоди через поствакцинальні ускладнення (Додаток 1 до Інструкції з Наказу МОЗ №48 від 03.02.2006), що заборонено статтею 42 Закону України „Основи законодавства України про охорону здоров'я".
Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я":
Ст.42 Медичне втручання (застосування методів діагностики, профілактики або лікування, пов'язаних із впливом на організм людини) допускається лише в тому разі, коли воно не може завдати шкоди здоров'ю пацієнта.
Додаток 1 до Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за побічною дією імунобіологічних препаратів Післявакцинальні реакції та ускладнення.
А. Коди клінічних проявів післявакцинальних реакцій :
1. Підвищення температури до 390 С.
2. Підвищення температури більше 390 С (сильна загальна).
3. Температура, яка не зареєстрована в медичній документації.
4. Біль, набряк м‘яких тканин > 50 мм, гіперемія у місці введення > 80 мм, інфільтрат > 20 мм (сильна місцева).
5. Лімфоаденопатія.
6. Головний біль.
7. Дратівливість, порушення сну.
8. Висипання неалергічного ґенезу.
9. Анорексія, нудота, біль у животі, диспепсія, діарея.
10. Катаральні явища.
11. Міальгія, артралгія.
В. Коди клінічних проявів післявакцинальних ускладнень:
12. Абсцеси.
13. Анафілактичний шок та анафілактоїдні реакції.
14. Алергічні реакції (набряк Квінке, висипка типу кропивниці, синдром Стівенса-Джонсона, Лайела).
15. Гіпотензивний-гіпореспонсивний синдром (гостра серцево-судинна недостатність, гіпотонія, зниження тонусу м‘язів, короткочасне порушення або втрата свідомості, судинні порушення в анамнезі).
16. Артрити.
17. Безперервний пронизливий крик (тривалістю від 3 годин і більше).
18. Судоми фебрильні.
19. Судоми афебрильні.
20. Менінгіти/енцефаліти.
21. Анестезія/ парестезія.
22. Гострий в‘ялий параліч.
23. Вакциноасоційований паралітичний поліомієліт.
24. Синдром Гійєна-Барре (полірадікулоневрит).
25. Підгострий склерозувальний паненцефаліт.
26. Паротит, орхіт.
27. Тромбоцитопенія.
28. Підшкірний холодний абсцес.
29. Поверхнева виразка понад 10 мм.
30. Регіональний лімфаденіт(и).
31. Келоїдний рубець.
32. Генералізована БЦЖ-інфекція, остеомієліт, остеїт.
дата________________________
підпис______________________