Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 18-Кві-2024, 23:37

НАШІ ДІТКИ

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » В ОЧІКУВАННІ ДИВА » Планування і діагностика вагітності » Словник для вагітних, розшифровуємо незрозумілі терміни та
Словник для вагітних, розшифровуємо незрозумілі терміни та
ТатікаДата: Сб, 15-Січ-2011, 13:43 | Повідомлення # 1
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
Під час вагітності дізнаєшся багато чого нового.

Лікарі постійно щось записують у картку вагітної та в обміннку, а майбутня мама дорвавшись до записів розгадує ребуси smile Мол щож то таке і чи не страшно. Повірте не такий страшний вовк як його малюють точніше пишуть. То просто не зрозумілі терміни і не більше.

Щоб запобігти хвилюванням і стресам давайте спробуємо скласти список найчастіше вживаних та розібратися що вони означають!


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Сб, 15-Січ-2011, 13:46 | Повідомлення # 2
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
HBAg тест на гепатит
АФП альфа-фетопротеїн
А альбумін (білок)у сечі
АТ артеріальний тиск
КР кесарів розтин
E/Eng голова дитини притиснута до входу в малий таз
ТП передбачений термін пологів
Fe призначено приймання заліза
СД серце дитини
СД (+) або √ серце дитини прослуховується
СД (?) серце дитини не прослуховується
РД (+) рухи дитини прослуховуються
ДМ дно матки
Hb рівень гемоглобіну
↑АТ високий кров'яний тиск
ОДМ остання дата місячних
АСП аналіз сечі, взятий посеред сечовиділення
АС-норма або √ аналіз сечі нормальний
NE розміщення голови дитини над входом у малий таз
Набряки (+) набряки
Para O первістка
ПЕкл. прееклампсія (важка форма пізнього токсикозу вагітності, що супроводжується порушенням функцій центральної та вегетативної нервової системи у вигляді таких симптомів як: головні болі, порушення зору, підвищений кров'яний тиск - понад 140/90, сліди білка в сечі, надмірне збільшення маси: набряклі гомілки, ступні або руки)
1 ваг перша вагітність
Гіпотроф.Д гіпотрофічна дитина (з низькою вагою)
НВ наступне відвідування
Сліди або + знайдені сліди
УЗД ультразвукове дослідження
ВО вагінальне обстеження
РВ тест на сифіліс (реакція Вассермана)
Госп госпіталізація


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Сб, 15-Січ-2011, 13:47 | Повідомлення # 3
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
АМНІОЦЕНТЕЗ
Тест на виявлення можливих дефектів плоду, його генетичної структури і ступеня розвитку, під час якого з матки за допомогою пункції на аналіз беруть навколоплідну рідину.

БІОПСІЯ ХОРІОНУ
Хоріон - зовнішня оболонка плоду, ззовні вона покрита ворсинками. Вони вростають в матку, і з них утворюється плацента. Біопсія (це коли на аналіз беруть шматочок тканини) проводиться через піхву на ранніх строках вагітності і тільки при підозрі на серйозні генетичні відхилення.

БЛАСТОЦИСТА
Найперша стадія розвитку ембріону, коли він ще як слід не закріпився в матці.

ВУЗРП
Внутрішньоутробна затримка розвитку плода, сьогодні це успішно лікується.

ГЕСТАЦІЙНИЙ ВІК
Вік дитини всередині мами.

ГЕСТОЗ

Ускладнення вагітності, при якому з-за порушень у судинній системі і крові відбувається розлад функцій важливих органів. Можна помітити набряк. При гестозі важливо стежити за артеріальним тиском.

ДОППЛЕР
Апарат, який вимірює кровотік у маткових артеріях, показує, наскільки добре малюк забезпечений харчуванням і киснем.

КЕГЕЛЬ
Комплекс вправ для зміцнення тазових і піхвових м'язів, придуманий гінекологом Кегелем. Вправи прості у виконанні і не вимагають ніяких тренажерів. Потрібні вони для того, щоб пологи проходили швидше і легше, без сильного болю, розривів та інших малоприємних речей. Зарядку потрібно робити якомога частіше, по кілька хвилин на день.

КТГ
Кардіотокографія. Оцінює стан дитини у віці 28-30 тижнів, вимірює частоту серцевих скорочень на хвилину. Робиться для того, щоб зрозуміти, як себе почуває маля, чи вистачає йому кисню, чи немає порушень у розвитку.

3D-УЗД
Тривимірне ультразвукове дослідження. Відносно новий метод, що дозволяє отримати об'ємне зображення дитини, близьке до чіткої фотографії. При бажанні його можна записати на DVD.

ЕПІДУРАЛЬНА АНЕСТЕЗІЯ
Місцеве знеболювання під час пологів або кесаревого розтину. Між хребцями в попереку вводиться голка, а через неї катетер (трубочка діаметром менша від міліметра). Потім голку витягують, а через катетер вводять знеболююче. Катетер підключений до апарата, який постійно подає ліки. При початку потуг (власне пологів) подача ліків припиняється. Спинний мозок при епідуральній анестезії зачепити практично неможливо.


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
ТатікаДата: Сб, 15-Січ-2011, 13:48 | Повідомлення # 4
Мама трьох принцес
Группа: Адміністратори
Повідомлень: 739
Статус: Offline
3Д УЗД - це тип ультразвукового дослідження, при якому замість двомірного зображення створюється тримірне. УЗ хвилі направлені не зверху вниз, а під різними кутами, що дає можливість побудувати трьохмірну картинку.

4Д УЗД - до трьох виміврів додається четвертий - час, тобто можна бачити рухи плоду.


Якщо я онлайні, то це ще .... не говорить про те, що я тут ..... може це просто моє ..... АЛІБІ.
 
Форум » В ОЧІКУВАННІ ДИВА » Планування і діагностика вагітності » Словник для вагітних, розшифровуємо незрозумілі терміни та
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


"НАШІ ДІТКИ" © 2024