Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 19-Кві-2024, 20:24

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Психологія дитинства

Чарівний світ книг. Як прищепити дитині інтерес до читання?

Хто володіє знанням - той володіє світом. У наше століття інформаційного буму це вираз як ніколи актуальний. І звичайно ж, батьки хочуть, щоб їх діти навчилися не тільки читати, але й розмірковувати, фантазувати, співпереживати. А всьому цьому сприяє любов до книг. Але як прищепити дитині інтерес до читання? Давайте міркувати разом!

Чарівний світ книг. Як прищепити дитині інтерес до читання? Поки маля не народилося...

Відомо, що вже із шістнадцятого тижня внутрішньоутробного розвитку плід починає чути звуки. Дитина чуйно реагує на мамин голос, у відповідь рухає ручками й ніжками... Так чому ж не почати знайомити маля з літературою ще до його народження? Адже навіть якщо він згодом не стане затятим книголюбом, те однаково такі "книжкові сеанси" благотворно позначаться на розвитку його інтелектуальної й емоційної сфери. Материнське слово, звернене до малюка, - це величезний розвиваючий стимул. "Так що ж йому читати?" - запитають майбутні мами. Тут немає однозначної відповіді. Деякі психологи й педагоги радять читати класичну поезію - наприклад Пушкіна. Але підійдуть і будь-які інші - дитячі вірші, народний фольклор... Головне, щоб у творі був закладений позитивний емоційний заряд... Маля не зрозуміє тексту, але йому буде зрозуміла мамина інтонація. Можна читати й прозу. Головне - робити це із задоволенням, зацікавленістю й виразом.

Книжки для дітей

Багато батьків прагнуть, щоб любов до читання з'явилася в маляти буквально з пелюшок. Можливо, у цьому віці не варто показувати малюку картки з буквами, які рекомендують методисти по ранньому навчанню. А от зацікавити дитину кольоровою і різнотекстурною книжкою - можна й навіть потрібно. Зараз у продажі по цілком доступній ціні є м'які книжки для самих маленьких. Вони виготовлені із тканини із щільною прокладкою, а корінець із пластику. За допомогою пластмасового кільця таку книгу легко кріпити до ліжечку або кріслу маляти. Звичайно книжка складається з десяти розвиваючих сторінок. У ній використані різні тканини й матеріали, що, безсумнівно, буде стимулювати тактильні почуття й розбудовувати дрібну моторику. Крім того, в книзі багато шарудливих елементів, так що й слух маляти не залишиться без справи. У книжку вмонтовані об'ємні звіринки, пищавка або безпечне дзеркало. На обкладинці є пластикове віконце, а в ньому - різнобарвні деталі, які можуть гриміти. При покупці важливо звернути увагу, щоб книжка не мала гострих кутів і дефектів - інакше маля може подряпатися.

Від року до трьох

Коли дитині виповнюється рік, віна вже свідомо виявляє цікавість до книгам. Правда, в основному пробує їх на зубок або рве. Але головне, вона знає: якщо мама брала в руки книжку - буде щось цікаве. Тепер пора знайомити маляти з світом казок. Варто почати з найпростіших і перевірених часом - підійде "Колобок", "Курочка Ряба", "Телефон" або "Мойдодир"... Також можна почитати й казки сучасних авторів. Головне, щоб вони були зрозумілими й не дуже довгими. А от ближче до трирічного рубежу казки коштує поступово подовжувати й ускладнювати. Наприклад, до українських чи російських казок додати англійські або німецькі - це ще й познайомить маляти з іншими культурами, розів'є допитливість і терпимість. Дуже часто діти, що до того не цікавились книгами, починають із задоволенням слухати розповіді й казки за мотивами відомих їм мультфільмів. Наприклад, якщо дитина із задоволенням дивиться "Попелюшку", то може зацікавитися й книгою - першоджерелом. Особливо якщо вона - з кольоровими ілюстраціями. Після прочитання можна запропонувати маляті зрівняти характери книжкових героїв з "мультяшними" - вони схожі або відрізняються? Буває так, що дитина в них заново закохується. Адже тепер у нього є можливість доповнювати образи своїми фантазіями, а не тільки одержувати готову і незмінну картинку з екрана. Маленькі діти люблять діафільми й електронні книги. Адже в першому випадку зміст прочитаного мамою оживає на стіні, а в СОТ- ром - книжка "сама себе читає". Таким способом дитина не тільки готується до самостійного читання, але ще й знайомиться з новими інформаційними носіями, що розвиває його кругозір. Дитина повинна вчитися на батьківському прикладі. Якщо в будинку багато книг, батьки часто читають і обговорюють цікавий зміст, то малюк буде мимоволі наслідувати ім. І, можливо, навіть сам попросить, щоб його навчили читати. Книжки краще "читати" разом з малям, постачаючи картинки коментарями: "Дивися, який гарний котик!", "А от - метелик, вона така яскрава!" Цим самим ви оживете книгу, а ближче до першого року дитина сам зможе пізнавати й називати персонажів. Навіть якщо він на той час ще не навчиться виголошувати слова, те однаково буде реагувати на знайомі картинки - посміхатися, тягтися до них, називати одним-двома складами. А це вже показник зацікавленості. Можна малюку прочитати короткий віршик або пісеньку, при цьому чіпаючи його ручки - нехай він ляскає в ритм або "варить кашку", як в " Сороці-Вороні". Головне, щоб дитині не знудило. Адже любов до читання - це не те, що треба прищеплювати насильно.

Від трьох до шести

У цьому віці дитина активно пізнає світ. В її голові народжуються сто тисяч "чому". От тут - те й варто знову залучити увага маляти до книг. Можна розповісти, що існують не тільки книги казок, але й енциклопедії. І що там зібрані відповіді практично на всі питання. Наприклад, дитина запитує: "Чому літак літає?" Звичайно, куди простіше відмахнутися або "чесно збрехати", що він махає крилами, як пташка... Але набагато корисніше буде брати дитячу енциклопедію й разом з дитиною пошукати там слово "літак". Добре, якщо такі енциклопедії з'являться в будинку якомога раніше . Адже ніхто не знає, коли саме малюк запитає у вас: "А як це влаштоване?" Починаючи із трьох років, або навіть небагато раніше, треба пропонувати дитині вчити букви й склади. Добре, якщо це буде відбуватися в ігровій формі. Наприклад, діти дуже люблять кубики з буквами. Спочатку вони з них будують башточки, а пізніше звертають увагу й на букви. От отут і варто скласти разом з малюком перше слово. Нехай це буде його ім'я або "мама", "тато"... Випливає вибирати слова, емоційно значимі для дитини. Ті, з якими в нього зв'язані гарні спогади й добрі почуття. Ці емоційні зв'язки сприяють інтересу, і як наслідок - запам'ятовуванню. Часто в батьків виникає бажання перевірити навички дитини. Але дітям частіше усього це не подобається. Тому буде краще, якщо ви просто по спостерігайте за грою дитини. Чи використовує віна нові слова, чи пробує зібрати слово самостійно? Чим ближче дитина до шкільного віку, тим більше в нього повинне з'являтися іграшок, пов'язаних із читанням. Підійдуть пазлы, на яких є які-небудь написи, наприклад - назви мультфільмів або порід тварин. Гарну навчальну роль може зіграти й "дитячий комп'ютер" - зовні він схожий на дорослий, чому обов'язково сподобається маляті. У ньому багато розвиваючих ігор, в тому числі зі словами, буквами й звуками. Але що ж робити, якщо дитина із задоволенням слухає читання дорослих, але сам так і не поривається читати, хоча вже вміє робити це самостійно? Тут можна піти на хитрість. Наприклад, при читанні вголос зупинитися на самому цікавім місці під приводом, що вам колись або утомилися ока. Головне, щоб дитина зрозуміла: якщо прагнеш довідатися цікаву інформацію негайно - те простіше прочитати самому, чим чекати батьків. Якщо в будинку є діти, які молодше його, те можна сказати: "Ти сьогодні за старшого, почитай сестричці книгу. Адже вона маленька, ще не вміє читати, а ти вже великий і розумний". Дитина відчує, що в нього вірять, уважають самостійним і "дорослим" - і, можливо, почне поводитися відповідно. І звичайно ж, це буде гарним прикладом для його молодших братів або сестер. Адже вони повторюють не тільки за дорослими, але й за всіма іншими членами родини. Тому щоб прищепити дітям інтерес до читання, треба створити в родині таку атмосферу, у якій любов один до одного живе поруч із любов'ю до чарівного світу книжок.



Джерело: http://www.nanya.ru
Категорія: Психологія дитинства | Додав: Татіка (17-Сер-2009) | Автор: Большакова Олена
Переглядів: 2728 | Рейтинг: 2.3/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024