Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 02-Тра-2024, 05:38

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Психологія дитинства

Збираємо дитину в школу

ДО ПОКУПКИ ПОТРІБНО... ПРИНЮХАТИСЯ

Насамперед , ранець - а саме цього різновиду учнівських сумок медики віддають перевагу - не слід купувати на виріст. Розмір заплічного портфеля повинен відповідати віку дитини. У занадто великий рюкзак діти люблять запихати про всякий випадок усе, що треба й не треба, а щоденне носіння перевантаженого ранця явно не поліпшує поставу й навіть може привести до серйозних хвороб хребта. Що ж стосується матеріалу, з якого зроблена сумка, те найбільш краща натуральна шкіра мало кому по кишені. Залишаються кожзамінник і синтетичні тканини. При покупці зшитих з них учнівських сумок фахівці радять не соромитися й... обнюхати виріб: якщо в ніс ударить різкий "хімічний" захід, від покупки краще відмовитися. Те ж ставиться й до пеналів. Збираємо дитину в школу

Здобуваючи шкільно-письмові приналежності, треба обов'язково з'ясувати, ким і із чого вони зроблені. Найпростіше розв'язати цю проблему тем батькам, чий гаманець дозволяє "екіпірувати" чадо в спеціалізованих магазинах або секціях більших універмагів, де продаються канцтовари відомих фірм Європи й Америки. Їхнього виробу всім гарні - якість перевірена десятиліттями, з "екологією" усе в порядку, а яскраві впакування постачені описом російською мовою .

Значно дешевше вітчизняні шкільні приналежності, причому в російських виробників ще з радянських часів залишився "рефлекс" дотримання всіляких ГОСТів (а вони для дитячих товарів були досить твердими). ДО того ж партійне гасло "Хімію - на службу народу" у життя перетворював не занадто успішно, і багато наші підприємства вже відвикли працювати на натуральній сировині. Правда, їх продукція теж, в основному, магазинна.

Більшості ж батьків з міркувань економії доводиться за шкільною "екіпіруванням" відправлятися на ринок, де багатий вибір дешевих виробів з Китаю, Кореї й Туреччини. Але, на жаль, саме ці привабливі за ціною канцтовари становлять чималу небезпеку для дитячого організму. Наприклад, яскраві фломастери, що продаються на базарах або з рук, найчастіше виявляються заправленими хімічною речовиною сумнівної якості. Навіть малюнок, зроблений таким фломастером, довго видає неприємний захід. Те ж ставиться й до дешевого імпортного пластиліну, що купується звичайно для первачків. І хоча на коробках є "щиросерде визнання" виробників: "Після роботи ретельно вимити руки теплою водою з милом" або "Не допускати влучення в рот", найкраще , очевидно, зовсім не "допускати" такі вироби до дітей. Збираємо дитину в школу

ВІДУЧІТЬ ЧАДО ПОКУСУВАТИ РУЧКУ

Купуючи канцтовари, треба враховувати, що дитина може використовувати їх аж ніяк не по призначенню. Так, члени московського відділення "Грінпіс", що проводили дослідження у звичайних школах, з'ясували, що п'ята частина опитаних ними учнів хоч раз у житті підпалювали пластикову лінійку, удвічі більше хлопців любувалися таким "феєрверком", 81% знали, що при цьому виділяється "якась гидота". чи Навряд дітей насторожило роз'яснення грінпісівців, що один із продуктів горіння пластику - газ фосген - використовувався у війнах XX століття як отруйна речовина. Вдихнувши "цю гидоту" усього один раз, школяр ризикує нанести своєму здоров'ю збиток на все життя. Отруєння, проблеми зі шлунком, неадекватні психічні реакції - лише частина наслідків "безневинної витівки" із пластиковою лінійкою. Може, розумніше пошукати дерев'яну - палити й ламати її безпечніше та й дешевше.

Батькам не зайво знати, що багато обкладинок для зошитів, ручки, пенали зроблені з полі - вінілхлориду (ПВ Хпах, пах,пух,пух), а цей матеріал у кислім середовищі, наприклад, у роті школяра, кусаючого кінчик ручки, починає виділяти небезпечна речовина - вінілхлорид. Найбільш невинний результат обгризування виробів із ПВХ - запалення слизуватої оболонки ясен і неба. Куди небезпечніше віддалені наслідки дурної звички: учені вважають, що вінілхлорид може стати причиною мутації кліток

. Але самими "підступними" серед канцтовар, на думку працівників санепіднагляду, бувають... невинні олівці. Визначити "на око", чи містить матеріал, з якого вони зроблені, який-небудь підступ, звичайному покупцеві практично неможливо, тому краще підстрахуватися й зажадати в продавця гігієнічний сертифікат. Що ж стосується учнівських зошитів, то при покупці не зайва річ їх пролистати, щоб переконатися в гладкості паперу й наявності чітко видних кліток - лінійок. Як тільки коротке "жіноче літо" поступається місцем дощовій негоді, щоденний "багаж" учня поповнюється мішечком зі змінним взуттям. Найчастіше "смєнка" дитині підбирається за принципом: "на змінах бігати зійде"... Згодом за такий підхід хлопці розплачувався й мозолями, і мозолями, і плоскостопістю.

ЗАБІГ НА ШКІЛЬНУ ДИСТАНЦІЮ

Прикиньте, скільки часу діти проводять у школі. Навіть самі молодші, з обліком "продльонки", - не менш 6 годин. Про старших і говорити нема чого - у них нерідко виходить більше цілого робочого дня дорослої людини. От і виходить, що "смєнка"- головне для школярів взуття, а виходить, і вимоги до неї особливі.

В ідеалі - це якісні туфлі або черевики фірм, що спеціалізуються на виробництві саме дитячого й підліткового взуття, де при виготовленні враховане все: і необхідні для дитячої ноги натуральні матеріали, і кліматичні умови, і особливості будови стопи різних вікових категорій. Взуття з натуральної шкіри досить міцна й у той же час дає можливість ногам "дихати". "Смєнка" зі штучних матеріалів непроникна ні для повітря, ні для вологи. Тому нога в таких черевиках не тільки потіє, але й мокне. А попрілості на ступні й між пальцями - прекрасне середовище для розвитку грибкових захворювань. Але... за шкіряну пару в дорогому магазині прийде викласти суму, рівну місячному бюджету середньостатистичної російської родини. Тому якщо покупка "натуральних" виробів занадто обтяжить сімейний гаманець, для повсякденної носки школярам підійде хоч і менш міцна, але цілком гігієнічне взуття з текстильним верхом. Однак здобуваючи її, обов'язково зверніть увагу, не чи зроблені підбивка й устілка зі штучного матеріалу - адже в такому випадку "зовнішній" текстиль просто втрачає зміст.

Не годиться в якості "змінної" і спортивне взуття: у настільки улюблених хлопчиськами кедів і кросівок, навіть зшитих з натуральної шкіри, підошва завжди штучна. Якщо в них до того ж відсутні й рельєфні устілки (супінатори), те школяр крім пітливості ніг наживе ще й плоскостопість. А це не тільки деформація стопи, але й болі в гомілках, попереку й навіть головні. Запущені ж випадки плоскостопості вимагають згодом носіння спеціального ортопедичного взуття, а іноді й хірургічного втручання



Джерело: http://lechebnik.info
Категорія: Психологія дитинства | Додав: Татіка (27-Сер-2009) | Автор: Ольга ВЛАДИМИРОВА
Переглядів: 1449 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024