Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 29-Бер-2024, 14:43

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Екологія для майбутніх мам
Почнемо з того, що стан здоров'я будь-якої людини, у тому числі й вагітної жінки, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на 50% залежить від соціально-психологічних факторів, на 20-25% від факторів спадкоємних і на 20-25% від стану навколишнього середовища. Екологія для майбутніх мам
Організм вагітної жінки сприйнятливий до різного роду шкідливих речовин, джерелом яких є простір її перебування. Шкідливі речовини, що попадають в організм майбутньої мами, можуть вплинути на ріст і розвиток плоду. Саме, протягом перших 14 - 60-ти днів ембріон піддається більшому ризику, тому що в цей період формується мозок та основні органи життєдіяльності. Однак дитина піддається небезпеки протягом всіх дев’яти місяців, тут важливо враховувати тип і кількість речовини, що впливає.

Повітря

Американськими дослідниками підтверджено, що в різних містах неблагополучне навколишнє середовище винне в 20 - 30% ускладнень під час вагітності. Ученим давно відомо про зв’язок між якістю повітря й захворюваністю немовляти.

Американські вчені довели, що забруднення атмосфери підвищує ймовірність народження дітей з пороками розвитку. Більше десятка досліджень, проведених у США, Бразилії, Мексиці, Південній Кореї, Європі, демонструє зв’язок концентрації шкідливих речовин в атмосфері з передчасними пологами, малою вагою немовляти дитячою смертністю.

Епідеміологи з Каліфорнійського Університету (Лос-Анджелес, США) вивчили вплив на плин вагітності й здоров’я новонароджених дітей двох основних забруднювачів атмосфери - вигарного газу й озону, що викидаються двигунами внутрішнього згоряння. Лікарі оцінювали вміст токсичних речовин у повітрі того району, де проживала майбутня мати, і зіставляли його з імовірністю розвитку в дитини вроджених пороків розвитку. Результати виявилися досить жалюгідними: чим більше забруднювачів утримувалося в повітрі, яким дихала жінка, тим вище виявлялася ймовірність народження дитини з уродженим пороком серця, що вимагає кардіохірургічного втручання.

Звичайно, вагітній жінці краще жити в сільській місцевості, на дачі, подалі від викидів промислових підприємств і самих небезпечних забруднень повітря, пов’язаних з автотранспортом. Але якщо у вас немає такої можливості, вибирайте місця для прогулянок у місті подалі від магістралей, особливо у вечірній час, тому що саме тоді концентрація шкідливих викидів у повітрі над усе.

Вода

Якість водопровідної води у великих містах забезпечують очисні споруди. Допоможуть поліпшити якість води всілякі фільтри, саме головне - не забувати їх регулярно міняти, тому що там можуть накопичуватися частки важких металів і фільтр сам може стати джерелом шкоди. Не забудьте перевірити при покупці наявність гігієнічного сертифікату.

Екологія житла

Сучасну моду на синтетичні покриття, килими, лінолеум, які можуть виділяти фенол, формальдегід і інші шкідливі речовини, навряд чи можна вважати функціональною та корисною. Порада тут тільки одна: віддавати перевагу в облаштуванні квартири натуральним матеріалам, наприклад дереву.

Інша небезпека - надмірна наповненість сучасних квартир побутовою технікою. Якщо техніка працює постійно, вона може зробити несприятливий вплив на вагітну і її плід, тому не варто подовгу сидіти біля працюючої мікрохвильової печі або за комп’ютером і годинами розмовляти по стільниковому телефоні.

Як показали дослідження, найбільш критичним є другий місяць вагітності, коли розвиваються більшість органів плоду і формуються риси обличчя. Забруднене повітря житлових і службових приміщень є головним чинником ризику для здоров’я вагітних жінок. До такого однозначного висновку прийшли експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). За даними вчених, повітря в приміщеннях офісів і квартир в 4-6 разів брудніше атмосферного й в 8-10 разів токсичніше.

Повітря в приміщеннях

Джерелами забруднення повітря в приміщенні є:

  • хімічні речовини, що потрапили у приміщення ззовні;
  • сам будинок і його обстановка виділяють небезпечні для здоров’я речовини. Більше 100 хімічних сполук може одночасно бути присутнім у повітрі житлових приміщень, офісах. У тому числі аерозолі свинцю, кадмію, ртуті, міді, цинку, фенолу, формальдегіду, у концентраціях, що найчастіше перевищують ГДК у кілька разів;
  • отрутні випари й частки від миючих засобів, які використовуються в побуті. Причому їхня концентрація в 1000 разів вище, ніж у відкритому повітрі;
  • бактерії, віруси, спори грибків і цвілі;
  • пил (є одним з основних джерел інфекцій);
  • тютюновий дим;
  • електропобутові прилади, у першу чергу екрани телевізорів і комп’ютерів.

Свинець

Свинець широко застосовується в промисловості вже протягом багатьох сторіч. У наш час він входить до складу бензину, фарб і інших продуктів, які використовуються у будинку й на роботі. Свинець небезпечний для здоров’я кожної людини, особливо для малят, а також ще не народжених дітей.

Висока концентрація свинцю може привести:

  • до розвитку патологічного плину вагітності;
  • до недорозвиненості плоду;
  • до передчасних пологів;
  • до недостатньої маси тіла немовляти.

Маленькі діти найбільш чутливі до токсичної дії свинцю, що проявляється в зміні фізичного й психологічного розвитку - відставанні у зрості, агресії, гіперактивності, а також зниженні здатності до навчання.

У немовлят і дітей до 7 років можуть може спостерігатися:

  • дратівливість;
  • болю в животі;
  • атаксія (розлад координації рухів);
  • втрата свідомості.

Жінки, які живуть у старих будинках, більшою мірою піддані впливу високих концентрацій свинцю. Близько 80% житлових будинків, побудованих до 1978 року, були пофарбовані фарбою, що містить свинець. Фарба, що облупилася, утворює свинцевий пил, а він у свою чергу дуже небезпечний для організму.

Летючі органічні сполуки (формальдегіди, пестициди, розчинники, чистячі засоби)

Хімікати широко використовуються як компоненти виробів побутового використання. Фарби, лаки й віск містять органічні розчинники, як і більша частина засобів що чистять, дезінфікують, косметичних, знежирюють та інших. Розчинники - це рідини, що розчиняють інші хімікати; більшість із них дуже швидко випаровується в повітрі. Різні види палива також складаються з органічних хімічних речовин.

Джерела

  • будматеріали (ламіновані підлоги, клеї). Глянсовий папір і газети, виготовлені з паперу низької якості;
  • побутова хімія, лак для волосся, клей і фарби;
  • в одязі після хімчистки можуть перебувати залишкова кількість розчинника.

Вплив на здоров’я

  • головні болі;
  • роздратування на шкірі;
  • задишка;
  • нудота, блювота;
  • носова кровотеча.

Електромагнітні поля

Електромагнітне випромінювання (ЕМВ), не можна відчути. Але воно існує й діє на організм людини. Який механізм впливу ЕМВ ще не вивчений. Вплив цього випромінювання проявляється не відразу, а в міру нагромадження, тому буває складно віднести те або інше захворювання, що раптово виникло в людини, на рахунок приладів, з якими він контактував. Але численні спостереження говорять про те, що ЕМВ знижує імунітет, впливає на ендокринну систему.

Під час же вагітності воно може привести до:

  • мимовільних абортів;
  • передчасним пологам;
  • появі вроджених пороків розвитку у дітей.

Електромагнітне випромінювання виходить від багатьох. Причому, якщо кілька приладів розташовані на невеликій відстані один від одного, їхні випромінювання ніби нашаровуються. І в зонах таких перетинань електромагнітне поле підсилюється. Тому дуже важливо розставити електроприлади правильно.

Які ж прилади випромінюють електромагнітні поля?

Усе, що включаються в розетку або працює від батарей, акумуляторів. Холодильник, кавоварка, тостер, Мікрохвильова пічка, електроплита, фен, телевізор у більшому або меншому ступені поширюють електромагнітні хвилі.

Радіація

Кожна людина піддається якійсь кількості фонової радіації (радіація у навколишньому середовищі).

Джерела радіації

  • космічна радіація;
  • радіоактивні речовини в ґрунті (уран, радон);
  • радіонукліди в продуктах;
  • устаткування (рентгенівське).

Вплив на здоров’я

Радіація впливає на здоров’я людини по-різному: можуть з’явитися почервоніння на шкірі, з одного боку, з іншого же — розвивається рак. Шкідливість наслідків залежить від кількості радіації, від її типу й часу впливу.

Радон

Радон - це радіоактивний газ, що зустрічається в природі, що не має кольору, запаху й смаку.

Джерела

Більша ймовірність високого вмісту радону в приміщенні характерна для будинків, побудованих на ґрунті. Джерелом радону служить уран, що у малих кількостях присутній у всіх ґрунтах і породах. Радон також зустрічається в природних умовах у воді деяких колодязів. Отже, вплив радону проявляється в різному ступені в різних регіонах.

Вплив на здоров’я

Довгостроковий вплив радону підвищує ризик захворювання онкологією легенів. За даними Агентства по захисту навколишнього середовища (The Environmental Protection Agency) від раку легенів, викликаного радоном, помирає від 30 000 до 60 000 чоловік у рік.

Будьте обережні і пам’ятайте, що гранично допустимі концентрації (ГДК), розроблені у відношенні хімічних сполук, визначені щодо організму жінок поза вагітністю. У той час як вагітність підсилює чутливість жіночого організму до несприятливих факторів навколишнього середовища, до числа яких у першу чергу варто віднести хімічні речовини.




Джерело: http://mamusi.org.ua
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (22-Бер-2010)
Переглядів: 2020 | Теги: Вагітність, екологія, материнство | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024