Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 29-Бер-2024, 03:50

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Здоров'я наших дітей

Гострі дитячі інфекції
Коклюш
Завдяки вакцинації коклюш в даний час зустрічається рідко, але не зник остаточно. Він як і раніше є довгостроково протікає захворюванням, виснажливим для дитини.
Безпосередньо після контакту з баціллоносітелем починається інкубаційний період, який триває приблизно 8 -10 днів, не викликаючи жодних проявів. Потім з'являється кашель, посилюється з кожним днем. Підвищується температура тіла. 
До кінця 2-го тижня кашель стає довший, важче, набуває нападоподібний характер. Під час нападу обличчя хворого червоніє, на очах виступають сльози. Можливі крововиливи в очну оболонку, носові кровотечі. Напад кашлю закінчується глибоким свистячим вдихом, відходженням в'язкої мокроти (нерідко - блюванням).
Напади повторюються від 5 до 30 і більше разів на добу. Їх тривалість та частота визначають ступінь тяжкості захворювання, яке розвивається протягом 2-3 тижнів. Тривалість хвороби від 5 до 12 тижнів.
Дитина ніби передчуває початок нападу: відчуває неприємні відчуття в горлі, чхає. Напад кашлю може з'явитися після плачу, під час їжі або сну. При цьому порушується не тільки дихання, але й серцево-судинна діяльність. Часті напади сприяють розвитку легеневої емфіземи. Постійні порушення сну, страх що виснажує кашлю роблять дитину неспокійною, дуже збудженим, що сприяє повторення нападів.
Коклюш у грудних дітей (до 10 місяців) має свої особливості. Тривалі напади кашлю в цьому віці можуть призвести до зупинки дихання. Щоб уникнути ризику асфіксії малюка потрібно госпіталізувати.
Можливі ускладнення: Хворобливі стани, пов'язані з сильно вираженими симптомами самого коклюшу; ускладнення внаслідок приєднання вторинної інфекції; послідовні хворобливі стани.
До перших відносяться: різко виражена емфізема легеневої тканини; крововиливи; судоми і спазм гортані (останній може призвести до смерті); крововиливу до мозок з утворенням спастичних паралічів; важка блювота, нетримання сечі; виразки на вуздечці мови та ін
Вторинна інфекція при коклюші веде до розвитку пневмоній, які відрізняються тривалим хвилеподібним течією.
Лікування буде більш ефективною, якщо розпочато вчасно. Не дивлячись на безліч існуючих препаратів, що полегшують стан хворих, обов'язкова умова успішного результату хвороби - свіже повітря. Замінити його неможливо ніякими лікарськими засобами. Дитина повинна спати в добре провітреному кімнаті, а то й на свіжому повітрі. Напади стають рідше, і малюк добре спить.
Не менш важливо - харчування. При тяжкому стані потрібно готувати протерту їжу, багату вітаміну; мінеральними солями (поживні супи, протертий ріг, пюре з овочів, свіжоприготовані мяс паштети).

Часта блювота створює умови для голодування, тому кращі часті годування невеликими порціями. Дуже корисні кисломолочні продукти, фруктові та овочеві соки. 

Дифтерія 
Гостре інфекційне захворювання, що протікає з явищами плівчастими запалення на місці проникнення збудника хвороби. Викликається дифтерія особливим мікробом - дифтерійній паличкою, відкритою тільки в минулому столітті. Дифтерійна паличка стійка до холоду, висушування, може зберігатися протягом декількох тижнів на предметах, речах. Під дією сонячних променів гине через кілька годин; дуже чутлива до дезінфікуючих засобів. Якщо біда не минула ваш будинок, прокип'ятіть речі та постіль хворої дитини, посуд і його іграшки (обдайте хоча б окропом); ручки дверей, кранів, сидіння унітазу вимийте і обробіть хлораміном.
Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом, через предмети і речі, якими користувався хворий. Місце впровадження - слизова оболонка. Дифтерійна паличка, потрапляючи на слизову оболонку горла, носа, гортані, почуває себе дуже комфортно. Вона блискавично розмножується, виробляючи отрута, що отруює організм. Токсин вражає м'яз серця, нервову систему, печінку, нирки. Захист - вакцинація. Якщо ви не зробили вчасно щеплення і спостерігаєте у дитини симптоми "дивною" ангіни, яка розвивається з швидкістю снігової лавини і починає душити, негайно викликайте "швидку" - протидифтерійну сироватка допомагає тільки на ранній стадії хвороби.
Дифтерія зіва може бути тонзіллярной (локалізованої), коли основні зміни виявляються в межах слизової мигдаликів, і поширеною на слизову м'якого піднебіння і язичка.
Захворювання починається гостро, після інкубаційного періоду в 3-10 днів, з підвищення температури до 38 ° С. Діти скаржаться на біль у горлі. При дослідженні зіву виявляють набряк слизової мигдалин і зіву з утворенням на її поверхні ніжних, павутиноподібний нальотів, які протягом першої доби набувають вигляду щільної плівки, сіро-жовтого або сіро-білуватого кольору.
При вчасно розпочатий лікуванні через 24-48 годин нальоти відшаровуються і починається одужання. Якщо час було згаяно, нальоти поширюються на слизову оболонку піднебінних дужок, язичка, глотки, носоглотки. Набряк навколишніх тканин різко виражений, ковтання утруднене; наліт набуває брудно-зелений колір. 
Загальнотоксична явища настають з 5-6-го дня хвороби: може з'являтися порушення ритму серцебиття, збільшення печінки, подвійне зір, парези м'язів кінцівок.
Токсична форма дифтерії зіву характеризується бурхливим розвитком важких симптомів. Температура - до 40 ° С, скарги на біль у горлі, головний біль. Різко виражені явища загальної інтоксикації, занепокоєння змінюється апатією. Лімфатичні вузли збільшені, болючі, набряклі.
Нальоти в зіві збільшуються, стають суцільними, брудно-сірими, поширюються на небо, слизову порожнини носа. Відчувається неприємний солодкувато-гнильний запах з рота, з'являються слизисто-гнійні кров'янисті виділення з носа, утруднюється дихання. Дитина не може ковтати. Набряк навколо лімфатичних вузлів може поширитися на всю область шиї, до ключиці. Тони серця різко прискорені, пульс слабкого наповнення, кров'яний тиск знижується.
Гангренозних форми токсичної дифтерії спостерігаються рідко. Викликаються вони гангренозний розпадом, нальотів, що супроводжується вкрай неприємним запахом з рота і надзвичайно тяжких проявів загального токсикозу.
Дифтерія гортані (дифтерійний круп) розвивається переважно у дітей віком від 1 року до 4 років, як правило, вдруге - в результаті ураження слизової зіва або носа і розповсюдження дифтерійній плівки на гортань з мигдалин або носа.
Спостерігаються підвищення температури, поява сухого кашлю, захриплість. Потім кашель набуває "гавкаючий" характер, з'являються ознаки утрудненого дихання (звуження просвіту гортані, вдих галасливий). Дитина стає неспокійною, шукає положення, при якому їй було б легше дихати (сідає, закидаючи голову, хапається руками за ліжко і т. д.).
Тяжкість задухи наростає, і протягом 1 - 2 днів розвивається асфіксіческій період. Дитина стає спокійним, не кашляє, перебуває ніби у напівсонному стані. Цей стан свідчить не про поліпшення, а про виснаження сил дитини і пояснюється кисневим голодуванням. 
Круп є тією формою дефтєре, яка не завжди може закінчитися сприятливо, якщо не надати термінову медичну допомогу із застосуванням інтубації (введення в гортань через рот спеціальної трубкідля усунення розлади дихання, викликаного запальним звуженням гортані) або навіть трахеотомії.
Дифтерія носа спостерігається найчастіше у дітей раннього віку, ослаблених, які страждають на рахіт і дистрофію. Порушується носового дихання, дитина стає неспокійною, відмовляється від грудей.
У дітей старшого віку дифтерія часто протікає як хронічний нежить, тому батькам слід насторожитися і вчасно звернутися до лікаря.
Дефтерія шкіри, очей, вух у дітей спостерігається рідко, проявляється набряком і утворенням плівок в уражених місцях. У новонароджених ці змінена можуть логалізоваться в області пупка. При дифтерії очей спостерігається різкий набряк повік (звичайно одного ока), рясне гнійне виділення. На слизових століття видно плівка, яка з трудом знімається. Дифтерія вух проявляється у вигляді набряку барабанної перетинки. Іноді плівчастими утворень на ній. 
Ускладнення при дифтерії виникають найчастіше при пізньому або неправильному застосуванні антитоксичної протидифтерійної сироватки. Найбільш характерні ускладнення - ураження серцево-судинної системи, нирок. 
Дифтерійний міокардит розвивається на 7-15-й день хвороби. Його симптоми - нудота, блювота, біль у животі, зміни серцевих меж, глухість тонів, падіння кров'яного тиску.
Периферичні паралічі - Типові ускладнення дифтерії. Вони розвиваються на 2-4-му тижні захворювання. Найчастіше спостерігається параліч м'язів м'якого неба. Його характерні ознаки: гугнявий голос, рідина при ковтанні виливається через ніс. При огляді зіва помітна нерухомість язичка і м'якого піднебіння.
Поліневрити розвиваються на 5-6-му тижні і ведуть до утворення паралічів різних м'язових груп (втрачається здатність сидіти, ходити, тримати голову і т. п) Надзвичайно небезпечні ураження дихальних м'язів і діафрагми.
Ураження нирок у формі нефрозу розвивається при токсичних формах дифтерії. Перебіг нефрозу сприятливий.
Дифтерія нерідко поєднується з іншими інфекціями. Небезпечним буває поєднання дифтерії та коклюшу. Так званий пізній круп при кору часто буває дифтерійній етіології.
Лікування полягає в застосуванні антитоксичної сироватки, нейтралізуючу дифтерійний токсин; симптоматичних засобів, що призначаються за показаннями; у створенні належних умов догляду та харчування. Необхідно суворе дотримання постільного режиму, спокою й тиші, постійна притока свіжого повітря і повноцінне вітамінне харчування.
Дифтерійний круп слід відрізняти від помилкового крупа, що виникає при ГРЗ, грипі, кору. Ускладнення: 
Помилковий круп називають хворобою ночі. Найчастіше він виникає саме в цей час доби на тлі гострої респіраторної інфекції.
Гортань у маленьких дітей значно вужче, ніж у дорослих. У її слизовому шарі багато судин і залоз; хрящі дуже м'які, голосові зв'язки короткі, голосова щілина вузька. У результаті - набряк під голосовими зв'язками, що не дає повітрю нормально проходити всередину. Так з'являються грубий кашель і утруднене дихання.
Характерні симптоми: хрипкий, осиплим голос (часом до повної беззвучно); кашель дуже грубий, що нагадує гавкіт; дихання утруднене, гучне; дитина неспокійна, переляканий.
У випадку важкого помилкового крупа занепокоєння висловлене різко, дихання дуже гучне, западає грудина. Помилковий круп будь-якого ступеня тяжкості становить небезпеку для життя і вимагає невідкладної лікарської допомоги. Відразу телефонуйте "03" - на діагноз "круп" швидка виїжджає негайно.
Ви ж заспокойте дитини, так як збудження, переляк підсилюють спазм м'язів гортані та обтяжують стан.
Необхідно: збільшити доступ свіжого повітря; внести дитини у ванну і, відкривши кран гарячої води, дати йому подихати теплим вологим повітрям (це необхідно для зволоження слизової); напоїти гарячим чаєм з м'ятою або зробити лужний пиття (додати склянку теплого молока на кінчику ножа - харчової соди); розвести регідрон (1 порошок на літр кип'яченої води). Пиття повинно бути теплим. Можна до приходу лікаря дати відхаркувальний мікстуру - бромгексин, алтейний корінь, пертусін, мукопронт. З протиалергічних засобів показаний тавегіл або супрастин, димедрол (від 1 / 5 до 1 / 2 таблетки).
На жаль, ускладнення, іменоване помилковим крупом, зустрічається у дітей від 6 місяців до 4 років, особливо в промислових містах, наповнених смогом.
Помилковий круп буває рідше у дітей 7-8 років, звичайно при наявності таких факторів, що привертають, як підвищена нервова збудливість, схильність до спазмів. Він може виникати при ангіні, грипі, кашлюку та інших захворюваннях, що супроводжуються катаральним запаленням гортані. При помилковому крупі допомагають припарки, гірчичні обгортання грудей і потогінні засоби (липовий цвіт, малина).

Грип
Гостре інфекційне, швидко поширюється захворювання, що характеризується різноманітністю клінічних проявів з ураженням органів дихання, нервової, а іноді і серцево-судинної систем. Збудником є специфічний фільтрівний вірус типів А, В, С. Поза організмом він малоустойчів. Звичайне місце локалізації - слизова оболонка верхніх дихальних шляхів. 
Розповсюджувач вірусу - хвора людина, предмети побуту, заражені його мокротою. Навіть короткочасного спілкування з хворим буває достатньо для зараження, яке відбувається повітряно-крапельним шляхом.
Провісники грипу - погане самопочуття, відсутність апетиту, познабліваніе. Після інкубаційного періоду (зазвичай не перевищує 2 днів) з'являються озноб, головний біль, наростання температури, почуття розбитості, ломоти у суглобах, м'язах і кістках. Катаральні явища (нежить, почервоніння м'якого піднебіння і зіва, захриплість, кашель, сльозотеча) з'являються пізніше. Крива температури не має певної закономірності. Найчастіше температура підвищується протягом перших двох діб і доходить до 39-40 ° С.
У дітей грудного віку грип буває рідко. Характеризується він вираженими ознаками інтоксикації нервової системи. Загальний стан дітей вкрай важкий: занепокоєння змінюється апатією, з'являються блювота, судоми, розвивається диспепсія.
Діти більш старшого віку скаржаться на головний біль, біль у вухах, м'язові болі. При об'єктивному дослідженні можна виявити різку гіперемію зіва, приглушені тони серця, тахікардію.
Неускладнений грип триває 4-5 днів. Ускладнення найчастіше бувають у дітей грудного та раннього віку у вигляді пневмонії, отиту, пієлітах. Серйозним ускладненням може бути грипозний круп.
У період епідемії грипу треба уникати переохолодження, перевтоми, відвідування людних місць. Мати, хвора на грип, повинна носити марлеву пов'язку і під час догляду за малюком, і під час годування.
Якщо лікар поставив діагноз: "грип" - необхідний строгий постільний режим. Крім призначеного лікарем лікування, дитині треба частіше давати пити свіжоприготовані фруктові соки (особливо лимонний), гарячий чай з сушеної малиною, липовим цвітом.

Епідемічний паротит (свинка)
Інфекційне захворювання, яке спостерігається головним чином навесні і взимку. Воно рідко виникає у дитини до 1 року. Захворіти свинкою можна тільки раз в житті. Якщо мати перенесла свинку, новонароджений має імунітет до цього захворювання протягом 6 - 7 місяців.
Збудником паротиту є фільтрівний вірус. Зараження відбувається при прямому контакті з хворим, а також через предмети. Інкубаційний період триває в середньому близько 3 тижнів. Хворий заразний вже за кілька днів до появи характерних симптомів і ще близько 10 днів.
Основний симптом захворювання - Запальне збільшення привушної слинній залози (з одного або з двох сторін). Дитині важко ковтати, жувати, іноді навіть просто розкривати рот. Запалена заліза болюча при дотику. Припухлість тримається 2-3 дні.
Інші симптоми: Висока температура протягом 5 - 6 днів, головний біль (у важких випадках можливі блювання і болі в області живота). Діагностика свинки досить проста, але все ж її можна переплутати з лімфаденітом.
Можливі ускладнення, зокрема, менінгіт, тому необхідний постільний режим до тих пір, поки температура залишається підвищеною. Буває й так, що на початку хвороби припухлість тільки з одного боку. Потім, коли температура піднімається і здається, що захворювання пройшло, уражається слинна заліза на іншій стороні.
Слід ізолювати хворого дитини від старших братів і батька, якщо вони не перенесли свинки, тому що у підлітків і молодих чоловіків свинка дає ускладнення - запалення одного або обох яєчок (орхіт).
Для ослаблення болю на область набряку слинній залози час від часу потрібно накладати гарячі компреси, але краще - сухе тепло і синій світ протягом 10-15 хвилин.
Їжа повинна бути рідкою, що не вимагає пережовування. Необхідно після кожного прийому їжі ретельно полоскати порожнину рота і горла.
Без призначення лікаря - ніяких медикаментозних засобів.

Скарлатина
Пурпурова лихоманка - так називають скарлатину. Збудник її - надзвичайно агресивний стрептокок, що виділяє токсини і здатний проникати в кров. Нинішня скарлатина сама по собі на початку захворювання не становить великої небезпеки. Головна біда, яку вона несе в собі, - тяжкі запально-гнійні і алергічні ускладнення. Ускладненнями чревата і явно виражена скарлатина, й замаскована під звичайну ангіну. Найбільш схильні до ускладнень малюки перших років життя і діти з ослабленим імунітетом.
Інкубаційний період триває зазвичай 2 - 7 днів, іноді - 12 днів. Усе починається раптово. Хвороба розвивається бурхливо протягом перших же годин. Проникнувши в організм через слизову оболонку зіва і глотки (скарлатина - повітряно-краплинна інфекція), стрептокок викликає в них гострий запальний процес.
Зростає температура, з'являється головний біль, стає боляче ковтати, припухають шийні лімфатичні вузли. Все тіло або окремі ділянки покриває рясна мелкоточечная яскраво-рожева або червона висипка, особливо рясно з боків, на грудях, внизу живота, на внутрішніх поверхнях рук і стегон, сідницях, спині. Тільки носогубний трикутник (ніс, підборіддя, шкіра навколо рота) залишається блідим або навіть білим. І ще: очі блищать, зіниці злегка розширені, щоки палають рум'янцем. Губи, як вишні. Всі ці ознаки говорять про те, що необхідно викликати лікаря.
До приходу доктора уважно спостерігайте за станом дитини. Якщо температура підвищиться до 38,5 - 39 ° С, з'являться блювота, судоми, марення, постарайтеся знизити температуру: дайте жарознижувальну, обітріть дитини серветкою, змоченою 3%-ним оцтом (можна обернути вологою простирадлом).
З постійно рекламованих імпортних засобів найбільш у нас поширені панадол, Еффералган. Дітям 3-6 років ці ліки можна давати лише у вигляді сиропу або суспензії.
Лікар обов'язково призначить антибіотики пеніцилінового ряду - це основний засіб боротьби зі стрептококом. Зазвичай курс прийому антибіотиків триває 5-7 днів. Дотримуйтесь дозу та години прийому препарату, не скасовуйте самі лікування, помітивши поліпшення. Своїм свавіллям ви можете спровокувати небажані ускладнення.
Догляд. Режим у перші 5 днів постільний, навіть якщо температура знизилася. На 7-й день можна ненадовго вставати (туалет, обід тощо), а на 7-10-й день, отримавши дозвіл лікаря, можна рухатися більше. 
Скарлатина сушить шкіру та слизові, так як знижується секреція залоз травного тракту, тому в перші дні хвороби давайте дитині більше пити: негорячій чай з лимоном, фруктові соки, компоти, мінеральну воду, тепле молоко маленькими ковтками.
В особливій дієті необхідності немає, але поки що важко і боляче ковтати, годуєте хворого теплою рідкої або напіврідкої їжею (протерті овочеві супи і пюре, рибні та м'ясні парові котлети, каші-розмазня, запіканки тощо). Годуйте дитини невеликими порціями, але частіше. Крім того, лікарі рекомендують мед, кефір, кисле молоко, щоб поліпшити апетит і попередити дисбактеріоз кишечнику.
У перші дні хвороби мова густо обкладений, мигдалики збільшені і запалені, тому необхідно якомога частіше полоскати горло. Лікар напевно порекомендує використовувати для полоскання 2%-ий содовий розчин (1 ч. ложка соди на склянку теплої кип'яченої коди). Після цього корисно прополоскати горло настоєм однієї з трав: шавлія, ромашка аптечна, календула, липа, лист евкаліпта.
Можна застосовувати і готові лікарські форми: ротокан (1 ч. ложка на склянку води); аерозоль Каметон або гексорал для зрошення; таблетки Фарингосепт, себідіна або тонзілотрена (під язик або смоктати). Все, звичайно, узгодити з лікуючим лікарем, адже саме він знає індивідуальні особливості організму вашої дитини. 
Припухлі і хворобливі шийні лімфатичні вузли потрібно зігрівати сухим теплом (м'який шерстяний шарф або шар вати, закріплений бинтом).
Приблизно з 5-го дня хвороби мова очищується від нальоту і стає малиновим (теж ознака скарлатини). Зазвичай до цього часу зникає і висип, але це ще не одужання. Чи не попадіться в пастку: скарлатина підступна. Не припиняйте призначеного лікування.
На початку 2-го тижня починається лущення шкіри: спочатку на шиї і мочках вух, потім на тулубі, руках і ногах. Іноді шкіра долоньок і підошов очищається, ніби шкірка з молодої картоплі. Лушпинність - неодмінний супутник скарлатини. Саме воно дозволяє розглядати її під личиною ангіни.
Другий тиждень хвороби небезпечна ускладненнями. Можливий і рецидив: висока температура, головний біль і навіть висипання. Негайно викликайте лікаря. Значить, не було проведено повноцінне лікування антибіотиками, і "вцілілі" стрептококи з током крові влаштувалися в тому чи іншому органі, викликавши в ньому запальний процес. Якщо це серце - міокардит, якщо суглоби - артрит, якщо середнє вухо - отит, якщо нирки - нефрит або пієлонефрит.
Ще одна небезпека - алергічні ускладнення. Ні в якому разі не можна допустити в цей час вірусних захворювань (грип, ГРВІ). Необхідно під контролем лікаря провести курс лікування протиалергічними (антигістамінними) препаратами: димедрол, піпольфен супрастин. Курс звичайно триває 7-10 днів.
Запобігти ускладнення можна, ізолювавши дитини на час хвороби (якщо не кімната, то кут за ширмою). Доглядати за хворою дитиною має хтось один з сім'ї, адже дитина може не тільки сам захворіти, а й заразити інших. Окрема посуд, постільні та туалетні приналежності необхідно не тільки мити і прати, але обов'язково кип'ятити, пропрасовувати гарячою праскою. Справа в тому, що заразитися скарлатиною можна не тільки від хворого, але і через предмети, якими він користувався.

Кір
Це найпоширеніше інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом при чханні, кашлі. З потоками повітря вірус легко перелітає в сусідні приміщення. Щоб заразитися, достатньо просто зайти до хворого в кімнату на кілька хвилин, тому якщо в сім'ї є ще діти, їх необхідно ізолювати, відправивши до бабусі або іншим родичам.
Дітям до року вірус не страшний: їх надійно захищають материнські антитіла. Особливо небезпечна інфекція для дітей у віці від 1 до 2 років.
Хвороба починається не відразу. Інкубаційний період триває 8-10 днів, і весь цей час вірус активно розмножується.
Симптоми. 1-й день. Початкові ознаки кору дуже схожі на респіраторне захворювання. Підвищується температура (зазвичай до 38-39 С). З'являються млявість, кашель, першіння в горлі, іноді кон'юнктивіт, світлобоязнь.
На 2 - 3-й день температура знижується, а інші симптоми посилюються. Цей період хвороби триває 3 - 4 дні. Виявляється вірна ознака кору - слизова оболонка рота стає яскраво-червоною, плямистої.
Наступний виток - поява висипки. Новий стрибок температури. Спочатку висипка виникає за вухами, потім в центрі обличчя. Протягом доби поширюється на все обличчя, шию, верхню частину грудей. На другий день переходить на тулуб, передпліччя, стегна, потім охоплює поверхню ніг і рук. Висипання рожевого кольору завбільшки з гречаної або просяне зерно, без водянистого вмісту. Буквально через кілька годин вузлики оточує червона "зона", а ще трохи пізніше все зливається, утворюючи великі плями неправильної форми.
На 4-й день після появи висипки хворий вже заразний. Висипання згасає в тій же послідовності, в якій з'явилася. Період згасання називається часом пігментації: висип стає більш плоскою, набуває синюшного відтінку, блідне, перетворюється в світло-коричневі плями.
Якщо ви запідозрили у дитини кір, негайно покладіть його в ліжко і викличте лікаря. Виключіть всі контакти з дітьми, особливо нещепленими. Можна дати жарознижувальну: аспірин, парацетамол.
Антибіотики призначає тільки лікар.
Висипання нічим змащувати не потрібно. Умивати малюка кімнатної температури. Купати його можна тільки після того, як спаде температура.
Харчування. Хворому потрібна щадна їжа. Звичайно, нічого гострого, солоного, кислого. Бульйонів не давати. На першому - овочевий суп протертий, можна грибний. На другому - рідкі каші, протерте м'ясо, парові котлети, тефтелі, відварна нежирна риба.
З молочних продуктів - йогурти. З фруктів - банани (можна змішувати з сиром), яблука тільки терті. Хворого мучить звичайно спрага. Підійдуть некислі соки (ананасовий, банановий, грушевий), компот із сухофруктів, чай. Ніякої водички з "бульбашками".


Краснуха
Спалахи захворювання найчастіше виникають навесні і восени. Вірус краснухи вражає лише людей і передається повітряно-крапельним шляхом. Рожева плямиста висипка розміром з сочевицю розташовується переважно на обличчі, тулубі, руках і ногах. Дуже часто викликає свербіж. Звичайно через 2-3 дні зникає, не залишаючи пігментації і лущення. Температура рідко буває вище +38 С, може спостерігатися легка лихоманка, або почервоніти носоглотка, кон'юнктива. Іноді лікар визначає збільшення селезінки.
Найчастіше хворіють діти від 1 року до 9 років. У дівчаток старший 10 років виникає біль у суглобах, набряклість. Обов'язково збільшуються завушні, задньоийні, потиличні лімфатичні вузли.
Немовлята до 6 місяців не хворіють зовсім, якщо мама перехворіла краснухою в дитинстві. В Англії, згідно корнуєльский звичаєм, запрошували в гості на чаювання до дівчинки, хворої на краснуху, її одноліток з сусідніх будинків (навіть дітей прислуги). Вважається, що дівчаткам краще перехворіти краснуху в дитинстві, оскільки вони майбутні мами, а вірус краснухи здатний проникати в організм плода через плаценту. Зараження краснуху - вагомий привід перервати вагітність, так як вірус краснухи викликає важкі вади розвитку: плід перестає нормально рости; виникають катаракта, глаукома, глухота. Перехворіли дівчинку назавжди захищає імунітет, більш того - вона здатна в майбутньому захистити від захворювання своєї дитини.
Звичайно діти переносять краснуху досить легко, але необхідний постільний режим. Якщо у дитини температура і його сильно лихоманить, потрібно дати дитячу дозу аспірину, анальгіну.
Рекомендується багато пити - журавлинний, брусничний, обліпиховою, чорничний морси; будь-які натуральні соки; багато фруктів і овочів. З цитрусовими варто почекати до зникнення висипу, щоб не спровокувати свербіж.

Ветрянка
Збудник хвороби так летючий, що легко розноситься звичайним сквозняком навіть у сусідні квартири - звідси і назва. А от через іграшки, посуд, постільна білизна інфекція не передається.
Зовсім крихітні дітки до 2 місяців зазвичай вітрянкою не хворіють, зате від 6 місяців до 7 років - часто. Діти старше 10 років і дорослі хворіють на вітряну віспу рідко. Тим часом у дорослих, яких вітрянка минула в дитинстві, її вірус може викликати інше захворювання - оперізуючий лишай.
Вітряна віспа активізується з настанням осіннього негоди. Якщо ви опинилися випадково в гостях, де дитина хвора вітрянкою, або в дитячий сад залетів цей злощасний вірус, ваш малюк може захворіти і становити небезпеку на 10-11-й день після небажаного контакту. З цього моменту по 23-й день оголошуйте карантин.
Симптоми: Висип - від червоних цяток до дрібних бульбашок величиною від шпилькової головки до великої горошини. Вона з'являється протягом 2-5 днів, на обличчі і волосистої частини голови, на тілі, в порожнині рота, рідше - на руках і ногах. Одночасно з появою ветряночних бульбашок або на кілька годин пізніше підвищується температура до 38 С.
Що робити з температурою, ви знаєте: таблетка аспірину, чай з малиновим варенням. Відмінний ліки проти спека - 2 ст. ложки сухих ягід малини, залитих склянкою окропу і настояних не менше півгодини. Корисні, як і при звичайній застуді, журавлинний підсолоджений морс, компот із сухофруктів, настій шипшини, домашні соки, але не "Фанта", "Пепсі" і пр. (можливе подразнення слизової).
Спеціальної дієти не потрібно, але їжа не повинна бути гострою, солоної, кислої або жорсткою. Обійдіть без сухого печива, сушок, твердих яблук (їх краще натерти з морквою). Годувати потрібно частіше і невеликими порціями. Головна вимога до їжі: ніщо не повинно дратувати чи травмувати слизову рота - там і так не дуже "весело". Підійдуть каші, пюре, парові котлети, фрикадельки, вітаміни.
Лікують вітрянку, обробляючи бульбашки кілька разів на день зеленкою або темно-фіолетовим розчином марганцівки, щоб уражені ділянки не інфікувалися. Бульбашки лопаються, на їх місці утворюються кірочки, які самі по собі відпадають через 1-2 тижні.
Сверблячка від корочок, звичайно, докучає. Значно полегшує свербіж трав'яний настій. Змішайте в рівній пропорції траву і квітки деревію, календули і ромашки, траву череди і шавлії, коріння лопуха. 1 ст. ложку суміші залийте 0,5 л окропу, настояти 30-40 хвилин, процідіть. Настоєм можна обмивати дитини кілька разів на день, протирати тіло. Цим же настоєм потрібно полоскати рот 3 рази на день, можна пити по 1 / 4 склянки.
Поліпшить самопочуття малюка вівсяний відвар з медом: 1 ст. ложку вівса промити і залити склянкою води. Варити на повільному вогні приблизно годину. Мед - за смаком.
Корисний сік білоголової капусти з медом. Капусту пропустити через соковижималку, мед додати до смаку. Xраніть сік не можна.
Карантин в 23 дня - термін чималий, до того ж і свербіж неабиякий. Намагайтеся відвернути дитини казками, книжки-розмальовки, покажіть, як будуються піраміди, замки казкових принців і принцес з кольорових кубиків. Дітей старшого віку потрібно постаратися захопити малюванням, ліпленням, мозаїкою.
Не забувайте і про свіжому повітрі. Температура в нормі - вирушайте на прогулянку (природно, не допускайте поки спілкування з однолітками) і не забудьте в цей час гарненько провітрити дитячу кімнату.
На 11-й день хвороби ваша дитина вже не заразний, отже, може поспілкуватися і з друзями-знайомими. Дозвіл на відвідування ясел або дитсадка видасть лікар.

Стригучий лишай
Давно відомо, що багато інфекцій "люблять" певний час року. На серпень-вересень припадає пік захворюваності мікроспорія, яку часто називають просто стриже позбавляємо.
Основні носії гриба - кішки, особливо кошенята. Грибок мікроспорум так і називається - - "котячий". Заражаються ним при безпосередньому контакті з хворою твариною, коли кошеня беруть на руки, гладять. Мікроспорія у кішок часто протікає непомітно: тварина виглядає здоровою, без лисин. Рідко - і навряд чи гладять зверне увагу на це - - на лапках або черевці шкіра трохи лущиться, а шерсть десь поріділа. Захворювання у тварини може встановити лише ветеринар за допомогою особливої люмінесцентної лампи Вуда: в її світлі вражена грибком шерсть світиться зеленим світлом. Рідше грибки потрапляють на шкіру з предметів, забруднених вовною з лусочками слущенного епідермісу. Хвороботворних грибків величезна кількість. Врахуйте, що вони довго живуть в пилу, грунті, а гинуть тільки при кип'ятінні та обробці дезінфікуючими середовищ-; ствами. Спілкування з вже хворим дитиною також небезпечних для здоров'я. Будь-які пошкодження шкіри, жарка і вла ва погода сприяють розвитку грибкової інфекції Проникаючи в шкіру людини, грибок починає бис розмножуватися в її верхньому шарі. Уражаються блізле; щие капіляри і нерви. Інкубаційний період коливається від 5 днів до двох місяців. А потім на місці впровадження суперечка з'являється ледь помітне червонувате цятка. Ще кілька днів - і воно збільшується, починає лущитися. Плями виникають там, де тварина стосувалося шкіри дитини, - на руках, обличчі, голові (якщо кішку гладі-ли, обіймали); на животі (якщо дитина, наприклад, брав її в ліжко). Ще кілька днів - і батьки бачачи * г зовсім недобре: на волосистої частини голови з'являється кілька (1-2 або більше) округлих або овальних "вогнищ"-звичайно діаметром 6-8 см. Іноді вони можуть бути більшими, а іноді набагато дрібніше -- такі, що їх важко виявити. Волосся в цих місцях обламуються на рівні 5 - 6 мм від шкіри - вони ніби акуратно підстрижені, звідси і назва "стригучий лишай". Іноді збільшуються завушні, потиличні або шийні лімфовузли, температура підвищується до 37 "С, часом і до 39 ° С. Але навіть якщо немає температури, дитині явно нездужає: він слабшає, втрачає апетит, вередує. Треба якомога раніше, при перших же ознаках змін ділянок шкіри або волосся, звертатися до дерматолога. Будьте готові до того, що мікроспорія дуже важко лікувати амбулаторно. По-перше, інфекція становить велику небезпеку для оточуючих. Іграшки, предмети побуту, меблі повинні бути оброблені дезінфікуючими засобами, інакше можливі повторні зара - Кенія. По-друге, препарат, яким лікують мікроспорія - грізіофульфін, - має суворі дозування в за-; 1сімості від ваги, віку та стану дитини. Лікування грізіофульфіном, на жаль, супроводжувалося • ться часом змінами з боку системи крові, пече - сечовивідних шляхів, і проконтролювати все це • південно тільки в умовах стаціонару. Удома ж можливі ускладнення, чреваті незворотними наслідками. Крім того, в лікарні дитині будуть правильно прово-, зовнішню обробку вогнищ. При всьому бажанні) не зуміє зробити це з потрібними обережність - ° тями і необхідної вправністю. Іноді батьки протестують: навіщо, мовляв, збривати по-I на голові сина чи доньки? Це потрібно зробити обя-гьно, тому що не тільки за такої умови полегшується процедура обробки уражених ділянок, але й нчно виявляються нові, пропущені вогнища, які при звичайному огляді залишаються непоміченими. 








Джерело: http://akademroditel.ru/zdorov/bolezn3.html
Категорія: Здоров'я наших дітей | Додав: Татіка (07-Вер-2009)
Переглядів: 10381 | Рейтинг: 4.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024