Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 21-Лис-2024, 15:22

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Інфекції під час вагітності
Інфекційні захворювання при вагітності порушують її звичайну течію, можуть привести до ранніх пологів, аномалій розвитку плоду, його внутріутробних захворювань і смерті, можуть несприятливо відбитися на здоров'ї самої пані.


До тяжчих наслідків для внутріутробного розвитку малюка приводять вірусні хвороби мами. До вірусів чутливіші ембріони. Для цих збудників типово, що вони вважають за краще розвиватися на ембріональних, незрілих тканинах. Недаремно і в лабораторіях віруси культивують на курячих ембріонах. Тому вірусні інфекції небезпечні конкретно в перші 90 днів внутріутробного розвитку плоду.


У фетальном періоді, тобто після 3 місяців вагітності, до плоду можуть проникати не лише віруси. Бактерії і прості також здатні долати плацентарний бар'єр, що буває, правда, не так вже частенько. Такий шлях проникнення збудника називають трансплацентарним. При цьому плацента може бути уражена, що само по собі дуже несприятливо для плоду: він перестає отримувати необхідну кількість кисню і поживних речовин.


Але збудники не постійно вражають плаценту. Час від часу вони потрапляють до плоду з піхви мами через навколоплідний пухир. В цьому випадку спочатку інфікується порожнина матки і амниотическая рідина, яка є непоганим середовищем для розмноження збудників. Вражаються також плацента, пуповина і плодові оболонки. У організм малюка збудник проникає через шкіру, пупковий канатик, дихальні шляхи, очі і вуха. Хвороботворні мікроорганізми можуть потрапляти до плоду і з черевної порожнини по маткових трубах. Не виключений і контактний шлях зараження, якщо осередок інфекції локалізований в стінці матки або плаценті.


Для запобігання внутріутробному інфікуванню плоду проводиться зцілення хвороби у вагітної пані. Як правило, це антибактеріальні засоби, які призначаються в другому триместрі вагітності, коли ризик несприятливої дії лікарських препаратів на плід істотно знижується. До прикрості, вибір препаратів, дозволених до використання при вагітності, зовсім обмежений, тому зцілення інфекцій в умовах вагітності представляє певні труднощі.


Окрім зцілення основного хворобі проводиться профілактика плацентарної недостатності, оскільки здорова плацента у більшості випадків перешкоджає поширенню інфекції до плоду. З цією метою призначають препарати, що покращують кровообіг, матки, що знижують тонус, метаболічні комплекси, що покращують живлення плоду.


Розглянемо індивідуальності течії деяких інфекцій при вагітності


ВІРУСНІ Захворювання

КРАСНУХА

Краснуха. Час від часу одного контакту мами з нездоровим краснухою буває досить, для того щоб плід захворів. Захворювання, яка у діток протікає, як правило, просто, часто навіть без підвищення температури, робить трагічні руйнування в організмі малюка, якщо він внутріутробний уражений вірусом краснухи в першому триместрі вагітності.


Вірус потрапляє до ембріона через кров мами. В цьому випадку зовсім висока можливість народження мертвого малюка або малюка з вадами розвитку : ураженнями мозку, серця, слухового аналізатора, шкіри, кісткової системи, печінки, селезінки, бруньок. Посеред пізніх ускладнень можна назвати глухоту, глаукому, мікроцефалію, гідроцефалію, енцефалопатію (наслідок органічного ураження головного мозку), потужне відставання в психомоторному розвитку, пізніше закриття швів і джерелець, цукровий діабет, захворювання щитовидної залози.


Посеред живих діток, які з'являються у матерів, що перенесли краснуху на 1-2-му місяці вагітності, 50-80% мають вади розвитку, а на 2-3-му місяці — 15-30%. Тому, якщо пані перехворіла краснухою впродовж перших 90 днів вагітності, це розглядається як абсолютне свідчення до штучного аборту. У Австралії, де вперше в 1944 році було встановлено згубний вплив краснухи на плід, застосовувався типовий метод імунізації девченок. До хворої краснухою дитини запрошували у гості девченок з усієї округи... Щоб вони заразилися і перехворіли краснухою, яка віддає довічний імунітет. Пізніше ця захворювання вже не могла нанести шкода дітям цих девченок.


Вагітна пані, що не хворіла на краснуху, зобов'язана тримати в голові, що ця захворювання у дорослих протікає, як правило, в легкій формі, традиційно з невеликим підвищенням температури або без нього, з висипаннями на шкірі. Висип має вигляд маленьких бардовых точок. Оскільки температура буває низькою і тримається недовго, такий висип часто приймають за алергічну і не звертають на неї уваги. Але неважливо який висип у вагітної пані, особливо в перші 2-3 місяці, зобов'язана бути приводом для звернення до лікаря за консультацією.


Що розрізняє краснуху від алергії? При алергії, як правило, не буває температури. Не рахуючи того, при краснусі ростуть потиличні лімфатичні вузли, що постійно може знайти лікар.

КІР

Кір. У дорослих кір зараз зустрічається досить рідко, оскільки фактично усе популяція імунізується. Але проте слід знати, що імунітет до кору, вироблений в процесі захворювання,, і імунітет, придбаний у результаті щеплення, розрізняються по тривалості. Перший залишається на все життя, другою може слабшати. Тому при контакті вагітної з нездоровим корі їй вводять антикоровий і у-глобулин. Кір, перенесений пані на ранешних стадіях вагітності, призводить до таких же тяжких наслідків для плоду, як і краснуха. Якщо пані захворіла корі в першому триместрі вагітності, це є абсолютним свідченням для штучного аборту.

Цитомегаловірусна інфекція (ЦМВИ). Збудник відноситься до групи вірусів герпесу. Його називають також вірусом слинових залоз, тому що він локалізується в їх клітинках. За статистичними даними, в Росії близько 30% населення є носіями цього вірусу. Іншими словами, він знаходиться в організмі, але нічим себе не проявляє. Але пані, носитель вірусу цитомегалії, може через свою кров заразити ембріон або плід, і тоді починається патологічний процес, який частенько призводить до важких поразок малюка. Малюк виникає на світло до терміну, жовтяничне, з вадами очей, кісткової системи, слуху. У майбутньому розвиваються глухота, сліпота, енцефалопатія, мікроцефалія, пневмосклероз, цироз печінки, поразки кишкового тракту, бруньок.


Нині розроблені особливі діагностикуми, що дозволяють по кількості антитіл, наявних в організмі проти вірусу цитомегалії, встановити, являється людина носієм цього збудника або немає. Краще таке обстеження пройти завчасно, щоб у разі носительства і лікар, і сама пані були насторожені відносно цитомегалії. Підступність цитомегалії полягає в тому, що захворювання частенько протікає безсимптомно або ознаки її нагадують буденну застуду.


При носительстве цитомегалії вагітна зобов'язана при будь-якому погіршенні здоров'я звернутися до лікаря, який по збільшенню слинових залоз може запідозрити цитомегалію. Положення із захворюваністю цитомегалією посилюється тим, що все ще непізнані зовні-утробні шляхи передачі збудника від людини до людини, а тому не розроблені заходи профілактики цього хвороби. Не має у розпорядженні вітчизняна медицина і радикальних коштів зцілення цитомегалії. Якщо вагітній пані поставлений діагноз «цитомегалія», то, щоб ослабити дію вірусу ембріон або плід, їй можуть вводити особливий у-глобулин — антитіла проти цього збудника. Викликає труднощі і прогнозування здорового потомства у нездорової пані.


Хламідійна інфекція. Хвороба викликається внутрішньоклітинними мікроорганізмами — хламідіями. З чотирьох впізнанних нині видів хламідій для людини найбільшу небезпеку представляють два. Один з них викликає більшою мірою патологію дихальних шляхів, інший може вражати різні органи, у тому числі статеві (урогенітальний хламидиоз). Зараження при цьому відбувається більшою мірою при статевому контакті і частенько змішується з іншими ЗППП. Хвороба у більшості випадків протікає безсимптомно і виявляється випадком, при обстеженні з іншого приводу.


За наявності хламідійної інфекції у вагітної пані в 60% випадків відбувається народження недоношеного малюка. Хламідії викликають запалення в плаценті, внаслідок якого порушується її функція, — розвивається плацентарна недостатність. У результаті недостатності плаценти відбувається затримка розвитку плоду, уповільнення його росту і надбавки ваги. Дітки з'являються з низькою вагою, пониженою імунітетом, частенько хворіють, погано ростуть.
У 40-70% випадків можлива передача хламидиоза від мами до плоду. Не виключено також зараження під час пологів, якщо інфекція потрапить в дихальні шляхи новонародженого малюка.
При внутріутробному зараженні у плоду може розвинутися запалення легенів, оболонок головного мозку, хвороба органів шлунково-кишкового тракту та ін.


Хламідії не мають своєї клітинної стіни, тому імунна система зовсім погано бореться з цими мікроорганізмами, викликаючи не зцілення від хвороби, а формування хронічного уповільненого процесу. Зцілення проводиться залежно від стадії хвороби із застосуванням антибактеріальних і стимулюючих імунітет препаратів в другому триместрі вагітності

Герпес. Як проявляє себе вірус герпесу, зрозуміло усім. Це висипання на тілі, а почастіше на губах — так звана застуда. Велика частина людей є носіями вірусу герпесу. Він віддає про себе знать у той момент, коли імунний захист організму з тієї або іншої причини знижується. Але якщо герпес не завдає величезної шкоди дитині і дорослому, то у плоду він викликає зовсім серйозні ушкодження.


Особливо небезпечний в цьому відношенні вірус II типу, який локалізується на слизових оболонках статевих органів пані. В цьому випадку зараження плоду відбувається через інфікування амниотической води. Але найчастіше вірус потрапляє до плоду через плаценту, а до ембріона — через кров мами.


Оскільки вірус герпесу вважає за краще розвиватися в нервовій тканині, дитина народжується, як правило, з поразкою центральної нервової системи. Він може внутріутробний перенести менінгоенцефаліт, наслідком якого у новонародженого є мікроцефалія, водянка мозку, сліпота, уповільнений розвиток. Часто зустрічається укорочення кінцівок.
Нині розроблений спосіб, що дозволяє ще до вагітності провести зцілення, щоб ослабити дію вірусу на плід. Таке ж зцілення проводиться і під час вагітності, якщо у пані виникли герпетичні висипання на тілі.

Грип. Чи може грип, перенесений пані під час вагітності, впливати на малюка? Отримати відповідь на це повністю закономірне питання виявилося не так просто. На перший погляд епідемія грипу 1953-1957 років (збудник — вірус А-2, азіатський) не викликала росту кількості новонароджених з потворністю. Але пізніше, коли були зібрані і проаналізовані статистичні дані, з'ясувалося, що кількість таких діток все-таки дещо зросла.


Словом, якщо пані захворіла в першому триместрі вагітності, небезпека поразки малюка існує. Але якщо захворювання протікала порівнянно просто, то порушень здоров'я малюка традиційно не спостерігають. Лише при зовсім важкій течії грипу у мами дитина може народитися з наслідками внутріутробний перенесеного інфекційного хворобі. З пізніх ускладнень можна назвати енцефалопатію, із-за якої малюк відставатиме в психомоторному розвитку.


Абсолютно інший прогноз дають лікарі, якщо пані захворіла грипом на пізній стадії вагітності. У такому разі дитина може народитися раніше терміну з пониженою реактивністю організму — він більше схильний до інфекційних захворювань. Як мовлять, вірус грипу прокладає дорогу іншої інфекції, яка «в'їжджає в організм верхи на грипі». Приміром, у малюка почастіше виникає сепсис. Тому навіть до легкої форми грипу на пізній стадії вагітності необхідно віднестися зовсім серйозно і, не прибігаючи до самолікування, сходу звернутися до лікаря. Лікарські препарати, що неправильно приймаються, можуть зруйнувати дитині.


Вірусний гепатит.
Чи може народжувати пані, що перенесла цю захворювання? Може, але до пришестя вагітності вона зобов'язана дізнатися, в якому стані у неї печінка і яким збудником був викликаний гепатит. Якщо пані перенесла гепатит типу А, те може не хвилюватися — до цього вірусу виробляється стійкий імунітет, і знову вона вже не захворіє.


До недавнього часу числилося, що передумовою важкого перебігу захворювання є вірус типу В. Захворювання частенько набуває хронічного характеру і призводить до серйозного ускладнення — цирозу печінки. Не рахуючи того, часто зустрічається носительство вірусу гепатиту В.


Але виявилось, що і вірус У в чистому вигляді не викликає важкого гепатиту. Був знайдений третій тип вірусу — дельта. У асоціації з вірусом У він і обумовлює н...гоприятное перебіг захворювання. Та ж асоціація вірусів при носительстве мами небезпечна і для плоду. Якщо він заражений вірусами типу В і дельта, пологи можуть статися раніше терміну. Дитина народиться з гіпотрофією і внутріутробним гепатитом. У новонародженого спостерігаються кровоточивість, збільшення печінки, порушення її функції. 20% таких діток гинуть в перші місяці після народження, 40% — доживають до 2 років, 40% дітей вдається вилікувати, і вони ростуть безсонними.


Синдром набутого імунодефіциту. Чи передається вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) від мами до плоду — непогодження, що потребує доп дослідження. Але наявні відомості дозволяють припускати, що можливість такої передачі ВІЛ досить висока і складає від 30 до 50%. Бувають випадки, коли пані бажає мати малюка мужики, у якого виявлені антитіла до ВІЛ. І хоча прояви СНІДУ у нього відсутні, тобто мужик доки не хворий, а є носієм вірусу, небезпека зараження, пані зовсім велика.
Нині усі пані обстежуються в перші місяці вагітності на присутність в крові антитіл до ВІЛ. У разі позитивної відповіді при тестуванні пані показаний штучний аборт із-за найвищої вірогідності зараження плоду. Природно, вона сама вирішує, кинути їй вагітність або немає.

БАКТЕРІЙНІ Захворювання

ТУБЕРКУЛЬОЗ

Туберкульоз. Посеред захворювань, що викликаються бактеріями, зараз особлива увага заманює туберкульоз. Інфекція, з якою свого часу упоралася вітчизняна охорона здоров'я, стала знову поширюватися, в першу чергу вражаючи людей, що живуть в місцевостях з несприятливими екологічними, соціально-побутовими і санітарно-епідеміологічними умовами.


Якщо в оточенні пані є нездоровою туберкульозом, їй потрібна консультація лікаря. Якщо ж вона сама хвора, то спочатку зобов'язана вилікуватися, тому що по іншому їй, вагітній, доведеться сприймати ліки, вплив яких на плід різнобічно.

Туберкульозний процес може з'явитися або загостритися під час виношування малюка. У нашій країні розроблена і діє система зцілення вагітних пані, нездорових туберкульозом. У Москві для них відкритий спец пологовий будинок. При відповідному спостереженні і лікуванні діток у таких пані традиційно з'являються безсонними.

ЛІСТЕРІОЗ

Лістеріоз. Збудник даної захворювання — амеба. Зараження може статися через погано оброблене м'ясо і молоко, а також при контакті з нездоровими тваринами. Про це необхідно тримати в голові пані, які за родом власної трудової діяльності мають справу з тваринами,— дояркам, ветеринарам, робітницям звіроферм.


До плоду листерии потрапляють через плаценту. Але при цьому може бути і вторинне зараження плоду : виділяючи збудника з сечею, він інфікує навколоплідні води, які потрапляють, в його дихальні шляхи. Виникає важка внутріутробна пневмонія. Зараження навколоплідних вод відбувається і у тому випадку, якщо бактерії потрапляють в порожнину матки з піхви мами.


У пані, нездорових лістеріозом, дітки частенько з'являються з генералізованою формою інфекції — сепсисом. У них збільшені печінка і селезінка, вже в перші день життя розвивається жовтяниця, на шкірі в 40% випадків виникає висип. Зараження малюка може бути і під час пологів. У майбутньому у нього можуть розвиватися водянка мозку і енцефалопатія.

СИФІЛІС

Сифіліс. Плід може заразитися тільки від нездорової мами. Захворювання у пані може протікати не лише в гострій, але і в прихованій формі. Бліда спірохета вражає плід найчастіше на 6-7-му місяці вагітності. Плацента спочатку не міняється, ознаки її ураження виникають вже після хвороби плоду. Наслідком зараження може бути викидень або народження мертвого малюка. Якщо ж він виник на світло живим, у разі ранешнего природженого сифілісу ознаки захворювання можуть бути виявлені вже до кінця 1-го тижня або 2-го місяця життя. Але захворювання може заявити про себе у будь-якому віці до 16-17 років.


При ранешном природженому сифілісі вражаються шкіра (сифілітичний висип), слизові оболонки, кістки, підшлункова залоза, печінка, головний мозок, а в майбутньому розвивається водянка мозку, сифілітична нежить. При пізньому природженому сифілісі більшою мірою вражається центральна нервова система. При своєчасному виявленні і лікуванні сифілісу пані в майбутньому може мати здорових діток.

СТРЕПТОКОКОВА ІНФЕКЦІЯ

Стрептококова інфекція. Якщо у вагітної пані є осередки хронічної інфекції, приміром при тонзиліті, синуситах, запальних захворюваннях сечостатевого тракту, вони можуть стати передумовою важкої поразки плоду. Збудниками захворювання є маленькі бактерії кулястої форми, які традиційно об'єднуються в ланцюжки. Вони можуть проникати до плоду через плаценту або заражаючи навколоплідні води.


Дитина народжується з симптомами внутрішньочерепної травми, у нього порушено дихання, спостерігаються кровоточивість, млявість. Частенько дітки гинуть сходу після народження. У загиблих діток виявляються крововиливи в мозкові оболонки, речовина мозку, тканини легенів. Якщо дитина не гине сходу, захворювання прогресує: вражаються легені і центральна нервова система.




МІКОПЛАЗМОЗ


Захворювання викликається мікоплазмою — мікроорганізмами різної форми. Це маленькі кулі, короткі нитки, позбавлені клітинних стін. Вони частенько є передумовою хвороб сечостатевої системи. До плоду збудник може потрапляти через плаценту і навколоплідні води.


При внутріутробному інфікуванні хвороба плоду носить генералізований характер. Дітки у більшості випадків з'являються недоношеними. У них спостерігаються жовтяниця, дихальні розлади і ураження мозку. Доношені немовлята хворіють на природжену пневмонію і кровоточивість. Через деякий час у них виникає менінгоенцефаліт.
При поразці мікоплазмою на ранешних термінах вагітності дитина народжується з різними вадами розвитку. У майбутньому у нього можливі гідроцефалія і енцефалопатія. Мікоплазми здатні викликати формування вад розвитку плоду, діючи на генетичному рівні.


У зв'язку з важкими ускладненнями для плоду, які формуються при інфікуванні його стрептококами і мікоплазмою, дуже принципово, щоб вагітна пані копітко дотримувалася правил особистої гігієни. Не менш принципово по напряму лікаря зробити аналізи, щоб пора знайти і перервати запальний процес в сечостатевій системі.


УРЕАПЛАЗМОЗ


Уреаплазмы, як і мікоплазми, відносяться до одного роду микоплазм і досить частенько виявляються при обстеженні фактично здорових пані. Ці мікроорганізми не постійно викликають хворобу. Але за певних умов, що ведуть до пониження імунного захисту організму, вони здатні викликати різні ураження органів статевої і мочевыделительной системи.
Основний шлях зараження — статевий.

Зовсім принциповим є той факт, що деякі складові клітинної стіни цих мікроорганізмів мають істотну схожість з клітинками людини. У зв'язку з цим уреаплазмы часто не сприймаються імунною системою як сторонні, а означає, організм не бореться з цими інфекціями. З іншого боку, ці мікроби здатні зовсім затісно прикріплятися до клітинок людини, при цьому імунна система приймає комплекс «Клітинка — мікроб» як єдине ціле і починає битися зі своїми клітинками.


При активній уреаплазменной інфекції вагітність протікає з ускладненнями, до яких відносяться раннє переривання вагітності, багатоводдя, невірне прикріплення плаценти, раннє відходження навколоплідних вод, запалення оболонок плоду, післяпологові ускладнення у мами, а також патологія сечової системи мами.


Частота внутріутробного інфікування при уреаплазменной інфекції складає 45%, при микоплазменной — до 20%. У разі важкого хворобі вражаються очі, печінка, бруньки, нервова система, шкіра, лімфатичні вузли.
Але усі ці ускладнення розвиваються лише за наявності активної фази інфекції. Носительство на течію вагітності не впливає. Тому для вирішення питання про необхідність зцілення рекомендується при виявленні уреа— і микоплазм ДНК-методом проводити посів на ці інфекції. Це дослідження включає також визначення чутливості до ліків, тому можна підібрати дієвіше зцілення.
Зцілення проводиться в другому триместрі вагітності з впровадженням антибактеріальних препаратів і стимуляторів імунітету.


ТОКСОПЛАЗМОЗ


Збудник захворювання — просте, токсоплазма. Джерела інфекції — домашні і дикі тварини, а також птахи. Незвичайну небезпеку представляють кішки. Людина людини може заразити лише внутріутробний. Токсоплазма проникає до плоду через плаценту, якщо пані захворіла незадовго до вагітності або під час її. Збудник може уразити і ембріон. Але це відбувається дуже рідко і лише в тому: випадку, якщо токсоплазма потрапила в стінку матки і в цьому: ж місці в неї впровадився зародок. Уражений ембріон гине, тому що токсоплазма — внутрішньоклітинний паразит: розмножившись, вона покидає клітинку, руйнуючи її. А потім вражає інші клітинки. Тому внутріутробний токсоплазмоз являється звичайною фетопатией.


Залежно від тривалості внутріутробного патологічного процесу дитина вражається по-різному: чим раніше заразився плід, тим важче порушення. Якщо інфекційний процес почався на 4-5-му місяці вагітності, дитина народиться з водянкою мозку або мікроцефалією, тому що збудник передусім вражає центральну нервову систему. При цьому клітинки мозку, в які проникла токсоплазма, впродовж часу, що залишився до народження, устигають просочитися вапном. І тоді на рентгенівських знімках черепа у таких діток видно кальцификаты, що типово для токсоплазмоза. Не менш частенько у нездорових діток бувають уражені очі.


Якщо плід був заражений на 6-7-му місяці вагітності, то дитина народжується з енцефалітом, якщо конкретно перед пологами — те з жовтяницею, збільшеною печінкою і селезінкою. Пізніше часто виникають симптоми менінгоенцефаліту.


Якщо під час вагітності пані довелося доглядати за нездоровою твариною, у якої потім був діагностований токсоплазмоз, їй необхідно негайно звернутися до лікаря і пройти обстеження. Нині вагітних дам, нездорових токсоплазмозом, лікують, так само як і немовлят, заражених конкретно перед пологами. Таке зцілення досить ефективно. Жахливіше справа йде з тими дітками, які захворіли на ранешних стадіях фетального періоду і народилися з грубими порушеннями здоров'я.



По матеріалах сайту : http://www.twolines.ru

Джерело: http://sprosimam.org.ua
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (01-Бер-2013)
Переглядів: 3850 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024