Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 18-Кві-2024, 06:03

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Краса і здоров'я

Які віруси герпесу «живуть» в людині та чим вони небезпечні?

Які віруси герпесу «живуть» в людині та чим вони небезпечні?

Сучасній медицині відомі назви мільйонів інфекцій, вірусів і хвороб. Якісь можна вилікувати, якісь ні. До останніх належить і вірус герпес, яким у тій чи іншій формі заражені від 80 до 90 % всього населення нашої планети. Чого чекати від цього збудника захворювань, і якими шляхами він передається?

 

Герпес
Герпес це містить ДНК вірус, який ставати причиною розвитку різних захворювань. На даний момент науці відомо близько 200 різновидів цього неклеточного інфекційного агента. Зустріти їх можна практично скрізь: у організмі людини, ссавців, риб, рептилій, птахів, а також в рослинах.

Людське тіло, як місце постійного проживання, для себе вибрали тільки 8 типів вірусу. Вони так само, як інші види герпесу, можуть тривалий час перебувати в організмі людей, ніяк себе не проявляючи (в латентній формі). Найнебезпечніше те, що вірус цей невиліковний. Організм може виробляти антитіла, боротися з ним і заганяти в сплячку, але позбутися від нього назовсім не вийде.
Назва самого вірусу з грецької мови перекладається, як повзти, розповзається. Саме так можна описати метод поширення хвороби по тілу людини. Ураженими можуть виявитися всі ділянки тіла, внутрішні і зовнішні органи, в тому числі і статеві органи і слизові оболонки.

 

види герпесу
На даний момент медикам відомі 8 типів вірусу герпес людського (ВГЧ) і близько 80 не класифіковані видів проживають в людині і тварин. Як сказано вище збудник може тривалий час перебувати у клітинах організму ніяк себе не проявляючи, вичікуючи вдалого моменту. Зазвичай його «пробудження» буває пов'язано з ослабленням захисних функцій людини. Це можуть бути різні хвороби та процедури пов'язані з руйнуванням імунітету, стресові ситуації і брак вітамінів, мікроелементів.

 

 

Якісь типи зустрічаються частіше і добре знайомі лікарям, якісь виявлені недавно і поки ще не зовсім вивчені.
1. Вірус простого герпесу, лабіальний герпес або лихоманка на губах в більшості випадків вражає різні частини обличчя, очі, слизові рота, горло, а також може стати причиною розвитку генітального герпесу.

2. Простий герпес другого типу, статевої чи генітальний вражає зовнішні і внутрішні статеві органи, область промежин.

3. Вірус Варіцелла - Зостера більше відомий як вітряна віспа, яка трапляється в більшості випадків у дітей, і оперізуючий лишай, що зустрічається частіше у людей похилого віку. У першому випадку висип поширюється по всьому тілу і навіть в волосистої частини голови. У другому на боках з одного боку, хоча може бути вражений і будь-який інший ділянку тіла, але тільки одностороннє висипання.

4. Epstein - Barr virus або вірус Епштейна- Барр. У латентній формі зовсім не небезпечний. При збігу несприятливих обставин може стати причиною появи і розвитку пухлинних клітин, а також може руйнувати клітини мозку.

5. Цитомегаловірус або ВГЧ 5 типу розвивається в фібробластах людського організму, вражені ним клітини набувають гігантські розміри.

6. HHV - 6 або вірус герпес 6 типу ставати причиною дитячого захворювання дитяча розеола при первинному зараженні, якщо ж занесена при трансплантації, то може стати причиною енцефаліту і пневманіта.

7. 7 і 8 типи до кінця ще невивчені. Перший може стати причиною розвитку лімфопроліферативних захворювань. Другий, попередньо є збудників саркоми Капоші.

 

Кожен з цих видів небезпечний по -своєму і передаються декількома шляхами.
Механізм розмноження і способи передачі
Потрапляючи в організм людини будь-який з типів вірусу вбудовується в ДНК здорової клітини і починає паразитувати на ній, жити і розмножуватися самостійно він не може. Проникнувши в ядро , він починає розмножуватися, використовуючи ресурси донора в своїх цілях. Одна заражена клітина може відтворити до 1000000 вірусів. У процесі розмноження її оболонка руйнується і вона гине. Вірус переходить далі.

 

Для більшості форм цього збудника хвороб характерні висипання. Відбувається це таким шляхом. Прокидаючись «шкідник» починає активно розмножуватися і по нервових клітинах, дратуючи їх, добирається до шкірного покриву. Через це і виходить дискомфорт, свербіж і больові відчуття. Після виходу назовні більшість з різновидів герпесу утворює вогнище запалення у вигляді пухирчастої висипки.

 

З часом пухирі лопаються і на їх місці утворюються відкриті виразки. З часом вони покриваються скоринкою, яка подсохнув самостійно відпадає. Весь процес супроводжується свербінням, болем і палінням в області запалення, але допустити розчісування не можна, так як це може стати причиною розвитку нових вогнищ запалення.
У більшості випадків вірус герпес передається повітряно -крапельним шляхом при безпосередньому контакті з інфікованою людиною. Зараження може відбутися і статевим шляхом при статевому акті і оральні пестощі. Через поцілунок інфекція теж передається. Найбільшу небезпеку становить ситуація, коли зовні інфекція ще не виявилася, але всередині вона вже вийшла з латентної форми.

 

Вірус може «переселитися» в організм людини і при трансплантації органів, крові та її складових. Не рідкість передача від матері до плоду в період вагітності та під час пологів. А також через предмети побуту при недотриманні елементарних правил гігієни і при медичних маніпуляціях.

 

Вражає і живучість цього шкідника поза людини. Так при нормальній кімнатній температурі він може прожити на різних поверхнях до 24 годин. При 50 градусах - 30 хвилин, при 37 - 10 годин, при -70 до 2 -х діб. На металевих ручках і монетах, перила і водопровідних кранах до 2 -х годин. При попаданні на пластик або дерев'яну поверхню герпес зможе зберігати життєздатність 3:00, на медичних інструментах, вологою ваткою і бинтах до 6 годин. Так що обережним треба бути завжди і скрізь.

 

заходи запобігання
Зовсім уникнути зараження навряд чи вдасться, але постаратися на більш тривалий період загнати вірус в сплячку можна. Для цього рекомендується дотримуватися простих правил:
• Дотримуватися елементарних правил особистої гігієни: мити руки після вулиці, туалету і перед їжею;
• Не використовуйте в громадських місцях загальним посудом, треба мати свій прилад;
• Стежити за своїм здоров'ям і не допускати переохолодження або перегріву;

 

 

• Постаратися трохи менше нервувати і уникати стресових ситуацій;
• Повноцінно харчуватися і якщо треба приймати вітаміни з мінералами;
• Мати постійного статевого партнера і практикувати захищений секс (презерватив на 30 % знижує ризик передачі герпесу);
• Уникати тісних контактів з людьми мають явні симптоми наявності герпесу в активній формі (висип, виразки).

 

Слід пам'ятати, що спровокувати рецидив може будь-який чинник: інфекція, гормональний збій, сонячна засмага, менструація, емоційний вибух. Тому якщо вірус став турбувати частіше ніж 5-7 разів на рік, то слід звернутися до лікаря і пройти профілактичне лікування. Правда спочатку ставлять діагноз і з'ясовують тип збудника.
До заходів обережності відносять і правила поведінки, якщо хтось із членів сім'ї або близьких захворів герпесом. По можливості йому намагаються створити зону карантину. Природно, виділяють окремі столові прилади, рушник та інші предмети гігієни. Якщо це дитина, то треба пояснити, що розчісувати ранки ні в якому разі не можна і постаратися знизити дискомфорт і неприємні відчуття за допомогою таблеток і мазей.

 

Закоханим, та й всім іншим треба в цей період відмовитися від поцілунків та інших тілесних ласк. Природно слід утриматися від сексу і прийняття ванн. Обов'язково дотримуватися всіх рекомендації лікаря і зміцнювати імунітет.

 

Віруси герпесу безумовно небезпечні. Викликані ними захворювання можуть не тільки доставити масу неприємностей пов'язаних з дискомфортом, а й завдати непоправної шкоди організму. Тому навіть проста застуда на губах, що з'являється більше 6 разів на рік це привід негайно піти до лікаря і пройти діагностику та лікування.



Джерело: http://momandkids.net.ua
Категорія: Краса і здоров'я | Додав: Татіка (03-Лис-2015)
Переглядів: 1326 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024