Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНд, 22-Гру-2024, 17:10

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Календар вагітності

1-й тиждень вагітності

Отже, перший тиждень... Звичайно, це ще не вагітність, оскільки у Вас - чергова менструальна кровотеча. Однак, прагнете Ви цього чи ні - організм почав готуватися до можливого материнства знову. Уже зараз Ваша центральна нервова система активно перебудовує гормональний фон. Ціль перебудови - поступово підготувати одну з 300 000 (!) Ваших яйцеклітин до запліднення. На це йде в середньому близько двох тижнів. Тому ми й уважаємо даний тиждень першої: адже праобраз Вашої майбутньої дитини формується саме зараз! 1 тиждень вагітності

Для Вашого організму це звична робота судіть самі - вона почалася з миті появи першої менструації й проводиться знову й знову щомісяця , аж до сьогоднішнього дня). Тому будемо сподіватися, що він справиться й цього разу .

Краще поговоримо про те, як Ви можете допомогти своєму організму в настільки важливій справі. У сучасній медицині є поняття "периконцепційна профілактика". Цим тяжковимовним словосполученням позначають цілую систему заходів, зміст яких - створення найкращих умов для розвитку полових кліток і зародка. Взагалі такі заходи краще починати за 3-4 місяця до планованої вагітності (а іноді - і раніше). У цьому випадку фахівець ураховує набагато більше Ваших індивідуальних особливостей, відповідно - і ефект від рекомендованих їм профілактичних заходів значно вище. Однак, якщо Ви не зробили цього раніше - почніть прямо зараз.

Ось кілька універсальних порад: Максимально оздоровте свій спосіб життя - від алкоголю й тютюну бажане відмовитися. Урахуйте, що для плода шкідливо навіть пасивне паління (тому нехай Ваші курящі домочадці роблять це на свіжому повітрі).

Протизаплідні таблетки небезпечні для плода, тому розлучіться з ними негайно. Будь-який медикамент, призначений Вам лікарем, необхідно обговорити з ним - яке вплив цих ліків на яйцеклітини й зародок? Якщо з якихось причин Вас не задовольняють роз'яснення лікаря , звернетеся в медико-генетичну консультацію (по роду роботи там концентрується інформація про вплив ліків на плід).Ухвалювати які-небудь ліки без призначення лікаря взагалі на загал не випливає. Ці рекомендації залишаться актуальними до кінця Вашої вагітності.

Дуже обережно потрібно віднести до рентгенологічних досліджень, особливо області живота й таза.

Бережіть своє здоров'я - чим менше Ви будете бувати в багатолюдних місцях, тем менше ймовірність заразитися інфекційними захворюваннями (наприклад, краснухою або ОРЗ). Ці інфекції найчастіше досить небезпечні для плода.

Для прогулянок краще використовувати парки й сквери, вилучені від автомагістралей. Якщо нежить з'явився у Ваших домочадців - нарядите їх у марлеві маски й одягніть таку ж самі. Корисним буде закапування в ніс інтерферону, або закладання оксолинової мазі, а вдобавок - не жалуйте в раціоні цибілі і часнику. Це заходу, нешкідливі для плода.

Постарайтеся одержувати тільки позитивні емоції - Ви готуєтеся до дуже Важливої Справи та інші проблеми існують для Вас оскільки. Стрес наврят чи буде корисний Вашій майбутній дитині. Якщо Ви продовжуєте працювати або вчитися - проаналізуйте рід Вашої діяльності на предмет шкідливості для майбутнього плода ( радіація, електромагнітні впливи, контакт із ліками й іншими хімікатами ). Усі неясні моменти обговорите з фахівцем (див. 2- й тиждень).

Цей період - не самий удалий час для обзаведення свійськими тварина. Багато котів і кішки інфіковані токсоплазмою. При первиннім влученні в організм вагітної цей мікроб може викликати захворювання в матері, а також викликати генетичні дефекти й інші поразки в органах і тканинах плода. Однак, якщо кіт у Вас у родині живе досить довго, цілком можливо,що Ви маєте природній захист від цього захворювання. Переконатися в цьому можна, перевіривши рівень спеціальних захисних антитіл у Вашій крові (де і яким образом це можна зробити - підкаже Ваш лікар). Крім того, бажане обстежити Вашого улюбленця в ветеринара. У кожному разі, займатися обслуговуванням туалетного посуду кота повинні не Ви, а хто-небудь із домочадців. Постарайтеся також не годувати кота сирим м'ясом і обмежити його можливості в плані лову мишей, пацюків і голубів. Небажане його спілкування з вуличними побратимами. Що ж стосується собак, то існує не так уже багато хвороб, якими вони можуть заразити людину. Уважно стежачи за чотириногим другом можна уникнути багатьох небезпек. Вчасно й правильно прищеплюйте собаку (особливо від сказу й лептоспірозу), у плані їжі, прогулянок, спілкування й іншого "сервісу" - рекомендації ті ж, що й для котів.

Придбайте комерційно доступний мультивітамінний препарат для вагітних і починайте його щодня приймати. Підійде "Матерна" або "Пренатал". Взагалі На загал їх дуже багато (самі розкішні мають практично ідеально розраховану вітамінну й мікроелементарну формулу, однак і досить пристойну ціну). Найважливіше - такий препарат повинен містити не менш 0,4 мг. фолієвої кислоти. Саме цей вітамін, прийнятий за три місяці до зачаття й перші 12 тижнів вагітності вберігає плід від безлічі вроджених дефектів. Уважно прочитайте статтю про харчування під час вагітності в цьому календарі або в інших книгах для майбутніх мам. Постарайтеся вже зараз дотримуватися найважливіших принципів дієти - достатнє по кількості й збалансоване по основним ингридиентам харчування багато в чому є запорукою успішного розвитку Вашого майбутнього маляти.

Уже зараз обмежте вживання міцного кава й чаю, а також постарайтеся не зловживати шоколадом і колой (це може виявитися небезпечним для плода). Якщо перші 4 -6 тижнів планованої Вами вагітності можуть "випасти" на кінець весни- початок літа, то бажане на цей період зменшити вживання в їжу блюд з перезимованого картоплі. Якщо ж Ви не маєте сил обійтися 1,5 - 2 місяця без цього, безумовно найважливішого представника багатьох національних кухонь, то при чищенні бульб знімайте шкірку потолще, після чого піддавайте картоплю досить тривалому варінню. Цим Ви зменшите ризик деяких вроджених дефектів у плода. Виберіть час і відвідаєте фахівців.

Якщо у Вас є які-небудь проблеми зі здоров'ям (наприклад, хронічні захворювання, у тому числі й інфекційні), то лікар підкаже, коли і яким образом можна провести їхнє лікування. Природно, з обліком того, наскільки шкідливими для плода можуть виявитися як ці самі хвороби, так і способи їх терапії. Якщо здоров'я в цей момент Вас не турбує, то однаково візит до лікаря буде не зайвим (при ретельнім вивченні Вашого анамнезу можуть "спливти" моменти, що насторожують, для уточнення яких Вам буде запропоновано медичне обстеження).

Обов'язково відвідаєте лікаря- генетика (якщо Ви в нього раніше не були). Ці рекомендації бажане дотримувати під час усієї вагітності, але особливо вони важливі в перші 12 тижнів.

Отже - у добру дорогу! Поки що Ваше маля - це більшою мірою ідея, чому реальний організм.

Його праобраз (точніше, половина праобразу) - це одна з багатьох тисяч Ваших яйцеклітин, що перебувають у своїй "колисці" - яєчниках. Друга ж половина праобразу (батьківська) ще навіть не встигнула оформитися в зрілий сперматозоїд (це відбудеться приблизно через два тижні).

Чекаємо.

2 тиждень вагітності

Джерело: http://eestimamki.ee
Категорія: Календар вагітності | Додав: Татіка (21-Сер-2009)
Переглядів: 2930 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024