На цьому тижні вирішиться найголовніше питання - бути або не бути вагітності? У Вас відбулася овуляція і яйцеклітина в матковій трубі готова до запліднення. Саме час для зустрічі із заповзятливими сперматозоїдами! Якщо така зустріч пройшла вдало - можете поздоровити себе з вагітністю.НАПРИКІНЦІ цього тижня відбудеться впровадження (імплантація) плодового яйця в стінку Вашої матки. У деяких жінок це супроводжується мікрокровотечею, що не становлять, втім мало-мальськи значимої проблеми. Починають з'являтися перші зміни у Вашій імунній системі - виробляється Ранній Фактор Вагітності (по-англійському - EPF). Ця речовина допомагає плодовому яйцю "обдурити" Ваш організм (справа в тому, що половина генів Ваше майбутнє маляти має батьківське походження, а виходить, білки плода є чужорідними для Вашого організму). Для запобігання конфлікту між Вашими імунними клітками й клітками плода й потрібний EPF. Рекомендації до 1- й тижню залишаються в силі. Яйцеклітина й сперматозоїд зустрілися в матковій трубі. У результаті їх злиття утворювалася зигота - перша й найголовніша клітка Вашої майбутньої дитину. Усі наступні 100 000 000 000 000 кліток його організму є дочками зиготи! Зигота починає ділитися, одночасно подорожуючи по матковій трубі в напрямку до Вашої матки.Через троє доби після запліднення зародок складається з 32 кліток і за формою схожий на ягоду шовковиці. ДО кінця цього тижня число кліток зросте до 250, форма буде нагадувати порожня кулька з діаметром 0,1 - 0,2 мм. Тепер учені назвали б Ваше майбутнє маляти бластоцистою.
Бластоциста руйнує маленькі ділянки слизуватої оболонки й інших тканин матки, як би "вириваючи" для себе невелику "нірку", після чого затишно в ній улаштовується. До речі, при цьому в окружності "нірки" виникають мікроскопічні крововиливи, про яких говорилося трохи раніше. Процес впровадження називається імплантацією. І якщо імплантація пройшла успішно, той розвиток зародка піднімається на новий щабель - тепер його "постачання" будуть забезпечувати Ваші органі й системи, а не скромні запаси живильних речовин, зроблені яйцеклітиною.
У період від запліднення до імплантації різні впливи, що ушкоджують, можуть порушувати або всі, або нічого. У першому випадку зародок гине, у другому - знаходить резерви для виправлення ушкоджень (якщо надалі не буде неприємних сюрпризів, то не залишиться навіть слідів від цих ушкоджень).
Сперматозоїди атакують яйцеклітину. Видовище фантастичне! Спермії синхронно б'ють хвостами, змушуючи яйцеклітину повільно обертатися проти годинникової стрілки. Усередину потрапить тільки один з них.
Зигота: ДНК сперматозоїда вже усередині яйцеклітини. Скоро відбудеться злиття батьківської й материнської половин генетичної програми й почнеться перший розподіл клітки.
Перша доба після зачаття. У яйцеклітини вже дві дочки.
Друга доба після зачаття. Розподіл триває.
Другі - початок третьої доби після зачаття. Бластомерів уже вісім. При штучному заплідненні (дитина "із пробірки") у матку жінки підсаджують саме такий зародок. <a href="http://detkamamka.at.ua/publ/kalendar_vagitnosti/10-1-0-24" target="_blank">4 тиждень вагітності</a>
Джерело: http://eestimamki.ee |