Отже, майбутня мама вже майже місяць марно чекає чергової менструації. Якщо вона ще не зверталася до лікаря - якраз час зробити це зараз.
Радимо звернутися в свою жіночу консультацію і відвідати генетика (якщо у нього ще не були). При перших відвідинах гінеколога буде складений індивідуальний план спостереження вагітності. Він включатиме лабораторне обстеження: - аналіз сечі на білок, лейкоцити, хоріонічний гонадотропін
- вимірювання базального артеріального тиску
- зважування (початкова маса тіла)
- вимірювання тазу
- аналіз крові загальний, на RW і ВІЛ, резус-фактор та ін. - мазки (деякі з них можуть призначатися в пізніші терміни) - сімейний і акушерський анамнез
Жінка отримає інформацію про те, де й коли можна пройти курси психо-профілактичної підготовки до майбутніх пологів і т.д.
Додаткові види обстеження будуть призначені за необхідності, з урахуванням особливостей здоров'я й анамнезу. У лікаря-генетика буде оцінено спадковість вагітної і при необхідності сплановано заходи пренатальної діагностики (медичні дослідження, що дозволяють виявити грубі інвалідизируючі хвороби у плода ще до його народження).
Подальша кількість і тривалість відвідин лікарів залежатиме від особливостей перебігу вагітності.
Що стосується розвитку дитини: Йде "дошліфовка" формування серця - удосконалюються перегородки між його відділами. Поліпшується сполучення серця з великими кровоносними судинами.
Шлунок переміщається донизу й опиняється на своєму місці - у черевній порожнині.
Починається процес "постачання" м'язового шару шлунка нервовими елементами (це необхідно для того, щоб згодом їжа правильно проходила через порожнину шлунка).
Відбувається закладання слинних залоз.
Активно розвиваються кістки й навіть суглоби. Іде процес формування верхньої губи (окремі її частини починають тісно зближатися).
Якщо це хлопчик, то на цьому тижні відбувається формування його яєчок.
Ультразвукове сканування, проведене на цьому тижні, дозволило б розрізнити не тільки головний і тазовий кінці зародка, але й визначити, де в нього "спина", а де - "живіт". Можна було б побачити хребет і навіть "очі".Думаєте, це просто? Сміємо запевнити, що ні. Адже довжина маляти від "верхівки" до "сідниць" - усього лише 8 - 11 мм!
Джерело: http://www.malecha.org.ua |