Якщо Вас усе ще переслідують підвищена стомлюваність і нудота - кріпіться! Ще пару тижнів - і справи підуть на покращення (принаймні , саме так буває в переважної більшості вагітних жінок). У районі ареол молочних залоз можуть з'явитися вузлики розміром із сочевичне зернятко. Це так звані "вузлики Монтгомері" - збільшені потові залози. Чергова типова для вагітності зміна Вашого тіла. Ваше маля входить у новий період свого розвитку - фетальний. Тепер він називається плодом. І до цього моменту в нього - величезна кількість досягнень! Сформовані ліктьові суглоби, пальці рук і ніг, вушні раковини, верхня губа. Практично "готова" діафрагма - перегородка, що відокремлює грудну порожнину від черевної. Починають формуватися зовнішні полові органі. Зникає "хвіст". Тільки що почався розвиток молочних зубів (які почнуть прорізуватися на першому році життя).
Маля з комфортом розташовуються усередині плодового міхура, заповненого амніотичною рідиною (або, по-іншому - навколоплідними водами). Кількість рідини в міхурі - майже 20 мл.
Вода практично прозора. Очі маляти широко відкриті, але сказати, "бачить" він що-небудь чи ні, не можна.
Сам плід важить уже близько 4 грамів, його довжина від "верхівки" до "сідниць" - 27 -35 мм. Якщо він торкається маткової стінки - то може від неї відштовхнутися! Хоча Ви, зрозуміло, цього не відчуєте.
Джерело: http://www.malecha.org.ua |