Ваша постава як і раніше важлива для зменшення дискомфорту. Центр ваги Вашого тіла продовжує переміщатися, тому продовжуйте стежити за поставою. Немаловажну роль у збереженні Вашого самопочуття й підтримці енергії грають фізичні вправи. Вони ж допоможуть Вам належним чином підготуватися до пологів.
Саме головне тут - не перестаратися, особливо - якщо Ваш спосіб життя до цього не можна було вважати активним.
Оптимальне навантаження можна одержати під час піших прогулянок або плавання (тільки на короткі дистанції та аж ніяк не на швидкість!) Корисні різного роду потягування. Це звичайно допомагає знизити кількість неприємних відчуттів, викликаних вагітністю. Майбутня дитина
Маля вже має досить пристойне уявлення про середовище, що його оточує. Ми звикли думати про матку як про абсолютно темне місце, однак у дійсності це не так. Рівень освітленості в матці сильно залежить від освітленості середовища, у якій перебуває вагітна жінка. Так що Ваше маля знайоме з відчуттям світла й темряви.
Тепер Ви можете з великою вірогідністю визначати, коли плід спить, а коли - ні. Хоча більшості вагітних здається, що дитина спить, коли мати активна, і навпаки – занадто пожвавлюється в моменти, коли в матері буквально "злипаються очі". Однак це зовсім не показник того, що в плода безсоння.
Якщо у Вас є скорочення Брекстона-Хікса (про них ми писали раніше), то використовуйте їх для тренування навичок, отриманих у Школі Материнства (при психопрофілактичній підготовці до пологів). Ваше тіло інтенсивно готується до пологів. Плід, звичайно, звертає увагу на ці маткові скорочення, але шкоди йому вони не приносять.
Ваше маля важить майже 1400 грамів, а його довжина - близько 37,5 см.
Джерело: http://www.malecha.org.ua |