Тепер Ви будете бачитися зі своїм лікарем щотижня.
Більшість малят до цього часу розташовуються в матці головою долілиць. Однак деякі малята (у середньому - 4 з 100) займають положення долілиць сідницями. Це називається сідничним або тазовим передлежанням. У такому випадку можливі деякі проблеми в родах, хоча й не обов'язково. Досить часто акушери попереджають майбутню маму про те, що пологи за допомогою кесарева розтину для неї повинні розглядатися як один з реальних варіантів.
Існує кілька способів, що дають шанс виправити передлежання. І зараз самий час для їхнього застосування.
1-й спосіб - "Переконання" При всій гаданій "ненауковості" цієї методики вона часто дає позитивний результат! Суть її полягає в наступному: фахівець, що володіє цим методом як би "подумки переконує" малюка іти за руками лікаря, поміщеними на живіт жінки. Саме головне - відсутність опору з боку мускулатури жіночої матки й передньої черевної стінки.
2-й спосіб - "Примус" Незважаючи на настільки недобру назву, нічого страшного під час спроби повороту плода цим методом не відбувається. Просто майбутня мама кілька хвилин у день проводить в особливому положенні - на спині, упираючись ногами в стіну, з підкладеною під поперек подушкою. І так два рази в тиждень протягом півмісяця. Маля, що у такому положенні відчуває себе досить дискомфортне, іноді самостійно розвертається на 180 градусів. 3-й спосіб - Рефлексотерапевтичний За допомогою спеціальної полинової сигарети для лікувальних припікань виконується вплив на особливу акупунктурну (біологічно активну) точку, яка контролює деякі функції матки. Використання цього методу, запозиченого з арсеналу традиційної східної медицини теж здатне викликати поворот плоду.
4-й спосіб - Зовнішній акушерський поворот Цією методикою користуються тільки в акушерському стаціонарі. Для початку необхідно провести детальне ультрасонографічне дослідження положення плоду, потім ввести жінці медикаменти, що запобігають передчасній появі переймів. Сам поворот здійснюється руками лікаря, які піднімають плід з порожнини тазу, одночасно роблячи м'який різноспрямований тиск на область голівки та сідниць маляти. У випадку яких-небудь серйозних ускладнень, від появи яких не гарантована ця маніпуляція, проводиться екстрений кесарів розтин.
Вищеописані способи виявляються корисними майже в половині всіх випадків. Але навіть якщо все це виявилося безуспішним у плані повороту маляти – впадати у розпач ніяких причин немає. Щорічно тисячі дітей народжуються в тазовому передлежанні, і переважна більшість із них не мають скільки-небудь значимих ускладнень.
Майбутня дитина
Маля, як звичайно, продовжує рости. Вага - приблизно 2 кг 400 грамів, довжина - 45 см.
Як уже говорилося, вага дитини на цьому терміну може значно коливатися (залежно від спадкоємних і зовнішніх причин). Звичайно лікар, ретельно обмацавши живіт вагітної, робить деякі виміри й потім вираховує передбачувану вагу немовляти по нескладній формулі. Ви повинні знати, що це тільки дуже приблизне значення, хоча в багатьох випадках воно дійсно збігається з реальною вагою немовлят.
Джерело: http://www.malecha.org.ua |