Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 28-Бер-2024, 23:31

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Здоров'я наших дітей

Кашель. Як допомогти кашлю продуктивним?
Будь-яке захворювання дихальних шляхів веде до посиленого виділення слизу на всьому їх протязі. До слизу прилипають всі сторонні частинки, у тому числі мікроби, у здорових вони видаляються клітинними віями, що просувають слиз догори. При хворобі вії перестають працювати, і якщо б не кашель, дитина захлинувся б слизом. Лише коли мокротиння стає густим, липкою і видаляється з трудом, при кашлі потрібна допомога - зниження в'язкості мокротиння.




Придушувати слід лише «сухий кашель», викликаний подразненням слизуватої при убогою мокроті, але у дітей при ГРЗ він триває декілька годин, змінюючись вологим. Кашляють, до речі, не лише хворі, а й здорові діти - і не так вже рідко: підраховано, що дитина 8-12 років на день в середньому має близько 11 епізодів кашлю. Відкашлювання що накопичується, особливо за ніч слизу - цілком нормально.

 Що слід робити при кашлі? Якщо кашель вологий - кілька кашлєвих поштовхів закінчуються відходженням мокротиння і кашель припиняється на час, осо-яких заходів приймати не слід, оскільки кашель виконує свою функцію. Якщо епізод кашлю затягується - дитина ніяк не може відкашляли мокротиння - показані розріджуючі мокротиння засоби (муколітіки - бромгексин, амброксол). Ацетилцистеїн застосовують з віку 12 років при хронічних процесах, а при гострих бронхітах вони не потрібні.

Традиційно застосовувані відхаркуючі засоби покликані покращувати відходження мокроти, збільшуючи її рідку частину завдяки видихається легкими ефір-ним масел. Більшість з них продається у вигляді готових ліків в легко дозується формі, що замінює вихідні трави.

Це Мукалтин (алтейний корінь), таблетки термопсиса, Гліцерам (солодка), Пертусин (чебрець), Лікорін (екстракт лілійних і амаріліевих рослин), Пектуссін (евкаліпт, м'ята). Любителі лікарських трав можуть використовувати протикашльові грудні збори. Треба сказати, ефективність цих коштів (а їх багато десятків) вельми сумнівна, як і розтирань грудної клітини містять ефірні масла засобами: вони можуть трохи полегшити кашель, але не вплинути на причину хвороби. А ось жиром або салом (свинячим, собачим, борсучим) натирати дитини шкідливо - важко шкірне дихання без будь які дії на кашель.

 При сухому кашлі, який буває на початку ГРЗ, при ларингіті і трахеїтах застосовують пригнічують кашель засоби (кодеїн, бутамірат, глауцин тощо), Але гаряче молоко з боржомі або содою (1 / 2 чайної ложки на склянку), «пом'якшує» кашель не гірше. При ларингіті (але не при бронхіті) пом'якшують сухий кашель парові інгаля-ції (не над чайником - небезпека опіку, а над свіжозваренною картоплею через розтруб з згорнутої папери).

 При коклюші кашель особливо наполегливий і болісний - його легше Попереджув-дить вакцинацією, ніж лікувати протівокашлевими і протизапальними засобами (інгаляційними стероїдними препаратами).

При кашлі, що пов'язаний з обструкцією бронхів, як це має місце при ас-ТМЕ і обструктивному бронхіті, всі перераховані вище засоби не ефективні, застосовують спазмолітичні кошти. В основному, використовують симпатоміметики, а також еуфілін.

При ОРЗ, при бронхіті теплові процедури корисні. Ванни (з температурою близько 39, тривалістю до 10 хвилин) посилюють кровообіг у шкірі, сприяючи зв'язок-ванію вірусів (їх, природно, не можна робити при високій температурі дитини - небезпека перегріву). Але про гірчичники, банки, пекучі пластирі та розтирання, які все ще застосовують у дітей для боротьби з кашлем, пора забути, тому що гірчичник викликає печіння, бронхоспазм і посилення кашлю, банки - біль, опіки. Не допомагають при кашлі і фізіотерапевтичні електропроцедури.

Як ми бачимо, при великому розмаїтті засобів лікування кашлю хотілося б, щоб батьки не боялися кашлю і не прагнули б його вгамувати будь-що-будь - важливо вилікувати причину, породило кашель.

 У деяких дітей після бронхіту рідкісний кашель залишається протягом 2-4 тижнів через повільно нормалізується виділення слизу; пригнічувати такий кашель, вважаючи дитини хворим - шкідливо, його часто доводиться стимулювати, коли кашльовий рефлекс знизився, і слиз у дитини при диханні клекоче, гнівити і турбуючи народите-лий. У таких випадках натискання на трахею на шиї або ложкою на корінь язика викликає кашльовий поштовх і на якийсь час припиняє клекіт.

Джерело: http://gorodmam.ru
Категорія: Здоров'я наших дітей | Додав: Татіка (22-Січ-2010)
Переглядів: 11819 | Теги: Кашель. Як допомогти кашлю продукти | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024