Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧт, 28-Бер-2024, 16:59

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Мякі пологи
В століття науково-технічного прогресу ми все більше і більше покладаємося на досягнення цивілізації, на "високі технології”, на допомогу "розумних” комп’ютерів. У суспільстві міцно влаштувалася "психологія споживача”, яка не обійшла стороною і таке за природою своїй природна подія як народження дитини.
Ми з легкістю перекладаємо відповідальність за життя наших дітей на медиків, вважаючи що, звернувшись по допомогу до медичної установи, а вже тим більше сплативши медичні послуги, має право розраховувати, що за нас "народять” лікарі. Одна з молодих мам, на питання як пройшли її пологи, відповіла: "Бригада спрацювала добре”.

Дійсно, медичні технології отримали такий високий розвиток, що активна участь жінки в пологах стала зовсім не обов′язковою.
Один препарат стимулює пологову діяльність, інший препарат прибирає больові відчуття, комп’ютер стежить за станом дитини, є спеціальні інструменти, щоб допомогти дитині з’явитися на світло, навколо жінки бригада кваліфікованого медичного персоналу. Тільки чому ж тоді складається така ситуація, що здорові дітей народжується все менше і менше.
І так мало жінок згадують про свої пологи щось хороше.

Перший життєвий досвід. Народжуючись на світло, чоловік отримує свій перший життєвий досвід, досвід спілкування з навколишнім світом. У цей складний для нього момент дитина гостро потребує любові і підтримки з боку своєї мами, в людському теплі і розумінні людей, що оточують його.
Адже народження - це не стільки фізіологічний акт, це складне психофізіологічне переживання, що робить вплив на все подальше життя людини. Від того, як пройдуть пологи, залежить не тільки здоров′я малюка, але його відносини з батьками, його здатність адаптуватися до навколишнього світу, спілкуватися з іншими людьми, та і просто бути щасливим.

Ось що розповів нам лікар-психотерапевт, директор медико-психологічного центру "Стіхиаль” Тютін Олег Володимирович: ” У нашому суспільстві все ще не усвідомлюють важливості переживань, що отримуються дитиною в процесі народження. Внаслідок чого ми маємо цілі покоління людей, травмованих грубим втручанням системи вітчизняної допомоги породіллі.
Люди, що отримали негативний досвід народження, насилу адаптуються до життя, схильні до неврозів, мають труднощі у відносинах з близькими людьми, насилу можуть реалізувати свої материнські або батьківські відчуття. Жінки "розучилися” народжувати, чоловіки із страхом і нерозумінням відносяться до вагітності, а розплачуються за це своїм здоров′ям діти.
От чому ми створили Школу вагітних мам "М’яке народження”. Головне завдання нашої Школи - повернути жінкам здатність гармонійно народжувати здорових дітей без болю і травм”.

Будь-які стимулюючі і знеболюючі препарати мають негативні наслідки на здоров′ї новонародженого. Ось, що розповіла нам лікар-педіатр, неонатолог Бачуріна Тетяна: "У сучасній педіатрії існує термін "окситоциновий дитина” - дитина що з’явився на світло під впливом препарату окситоцина, стимулюючого пологову діяльність у матері.
Основна проблема таких дітей - пригноблення нервової системи, і як наслідок порушення дихання, зниження імунітету, порушення з боку шлунково-кишкового тракту. При використанні медикаментозного знеболення в пологах, дитина з’являється на світло, перебуваючи в стані наркотичного сп’яніння.
Багато лікарів зв′язують зліт наркоманії серед молоді безпосередньо з необгрунтованим застосуванням в пологах знеболюючих препаратів″. Але природні пологи - це не тільки і не стільки відмова від стимулюючих і болезаспокійливих медикаментів, скільки якісно інший підхід до процесу народження. З чого ж складається цей підхід? Що це таке - природні пологи?

Усвідомлений вибір. Майбутній мамі слід пам’ятати, що здоров′я малюка залежить від її активної участі в пологах, бажання допомогти малюкові з’явитися на світло, сили її материнської любові. Багатьох ускладнень в процесі пологів можна уникнути при правильній поведінці породіллі, її спокійному відповідальному відношенні до того, що відбувається.

Це навики спеціальних поз і рухів, спеціальної техніки дихання на сутичках і потугах, методів самознеболення. Але найцінніше уміння - це здатність відчувати свою дитину, розуміти його переживання, активно допомагати йому в процесі появи на світло.
Свобода рухів. В процесі пологів важливо, щоб жінка мала можливість вільно рухатися. Дитині необхідно зайняти максимально зручне положення усередині тіла мами для того, щоб благополучно пройти через родові шляхи. Вибираючи вертикальні пози, часто міняючи положення тіла в просторі, мама допомагає малюкові зайняти оптимальне положення.

Ось коли вона повинна максимально використовувати уміння довіряти своєму тілу, відчувати і розуміти його сигнали, підкорятися ритму змін, що відбуваються. Таким чином, зменшується вірогідність травмування головки дитини і ризик пошкоджень промежини у жінки.

Мистецтво народжувати. Оскільки традиції природного підходу до пологів практично втрачені, сучасні жінки потребують спеціального навчання "мистецтву народжувати”. Таке навчання включає не тільки докладну інформацію про перебіг пологів, але і вироблення конкретних навиків поведінки в пологах, що дозволяють жінці поводитися в пологах максимально природно і розкріпачено.

Природні пологи. В практиці світового акушерства активно розвивається тенденція за підтримку природних пологів. До пологів більше не відносяться як до операції по витяганню плоду з тіла матері, а дивляться на них як на природний, нормальний процес, який цілком може проходити без зайвого медичного втручання.
Відповідно до рекомендацій ВІЗ лише 10% пологів потребують застосування стимулюючих і болезаспокійливих медикаментів. Задумайтеся, інші 90% жінок здатні благополучно народити дітей при мінімальному медичному втручанні, покладаючись на сили дані їй природою. У Америці, наприклад, широкого поширення набули спеціальні сімейні центри, орієнтовані на природні пологи.
У Голандії і Данії більше половини пологів проходить удома. У Щвециі вся система допомоги породіллі орієнтірованна на природні пологи. Чому ж це так важливо - народжувати природно?



Джерело: http://vugillya.kiev.ua
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (13-Лип-2010)
Переглядів: 1370 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024