Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 03-Січ-2025, 05:43

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Notabene

Здоров‘я з пуп‘янка або чи варто зберігати пуповинну кров

Здоров‘я з пуп‘янка або чи варто зберігати пуповинну кров

Чого тільки не зроблять майбутні батьки задля того, щоб їх немовля народилося та виростало здоровим. Одні, плануючи дитину, витримують іспити тисячами обстежень та аналізів, інші, вже завагітнівши, проводять усі можливі скрінінг-тести, генетичні аналізи, досліджують плід на різні патології. Здоров‘я з пуп‘янка або чи варто зберігати пуповинну кров Однак ті, хто вирішив зберегти пуповину кров своєї дитини дають їй неабияку впевненість у майбутньому та установку на здоров’я. Сьогодні стає зрозуміло одне – в Україні все частіше рекламується те, що модно. Молоді батьки просто губляться у вихрі пропозицій, ночами досліджують Інтернет-статті та пресу, мізкуючи над одним єдиним питанням: «варто чи не варто», «бути чи не бути»? Можливість застрахувати життя і здоров’я свого малюка від прикрої випадковості чи закономірної негативної спадковості сьогодні надається і українцям. Варто лише кожному з батьків виважити всі «за» і «проти» і прийняти правильне рішення. Від початку - про теорію. Аби достеменно впевнитися у тому, що така процедура вам потрібна, варто познайомитися з самим поняттям – пуповина кров. І так, пуповина кров це –


1. Перший порятунок дитини, смертельно хворої на анемію Фаншоні ще у 1988 році. Перша успішна трансплантація клітин пуповинної крові відбулася у Франції. Клітини ввели смертельно хворій п’ятирічній дитині. Після вдалого завершення операції та видужання дитини, зацікавленість клітинами пуповинної крові значно зросла. Через 10 років такі операції перестали бути чимось надзвичайним. А зовсім нещодавно банки пуповиної крові з’явилися і в Україні.

2. Вклад у майбутнє здоров’я вашого немовляти, а можливо й членів вашої родини. Науковцями доведено, стовбурові клітини, що знаходяться у пуповинній крові є головними ліками людини, які 100% підходять саме їй. Окрім того, такі клітини можуть врятувати життя її боратам та сестрам (у 50% випадків), а також на 25% такі клітини підходять батькам.

3. Особливості пуповинної крові дитини в тому, що саме ця перша кров містить у собі дуже особливі клітини – стовбурові клітини. Саме з них, як по маленьких цеглинках будується імунна система людського організму. З них створюються всі клітини, що є у нас в крові: лейкоцити, які допомагають боротися з хворобами, еритроцити, що забезпечують людські органи киснем та тромбоцити, котрі заживляють рани та допомагають крові звертатися. Унікальність стовбурових клітин у тому, що вони здатні трансформуватися у клітини будь-яких тканин нашого тіла – крові, м’язів, мускулів, нервів.

4. Гарантія видужання від 70 смертельних захворювань. Саме стільки хвороб на сьогодні здатні лікувати медики за допомогою стовбурових клітин. В основному це хвороби крові: лейкози, ті ж анемії Фаншоні, імунодефіцити, різні види дитячої онкології. Терапія пуповинної крові може замінити трансплантацію стовбурових клітин з кісткового, мозку, яка надто болюча та й не завжди дає бажаний результат. Кажуть, якщо в перші часи поранення ввести людині стовбурові клітини, зона рубця помітно зменшиться.

На сьогодні проводяться десятки тисяч досліджень застосування стовбурових клітин для лікування різних видів захворювань. Лікарі та вчені не перестають пересвідчуватися, що такі клітини просто незамінні в лікуванні онкологічних захворювань, адже хіміотерапія, радіотерапія, знищуючи пухлину, одночасно вбивають усі здорові кровотворні клітини. А потім потрібно повністю відновлювати кістковий мозок. А стовбурові клітини допомагають вирішити цю проблему.

Гарні результати є і в неврології. За даними останніх досліджень клітини пуповинної крові здатні мінімізувати насідки інсульту та інфаркту. Висновки вражають: стовбурові клітини допомагають достатньо швидко відновити втрачені функції. Адже сьогодні інсульт вважається невиліковним і непередбачуваним захворюванням.

Окрім того, стовбурові клітини починають достатньо широко використовувати і в офтальмології. Наприклад, вони допомагають у лікуванні погіршення та втрати зору при діабеті, глаукоми.

Відомо, що стовбурові клітини бувають двох видів – кровотворні та стромальні. Перші слугують для утворення нових клітин крові, другі – для усіх інших тканин.

Саме стромальні застосовуються в ортопедії. З їх допомогою можна боротися з такими захворюваннями суглобів, як артози та ревматоїдні артрити. Також за допомогою таких клітин можливо відновити хрящові тканини, лікувати кісткові дефекти, прискорювати загоєння переломів. Особливо актуальні ці питання у жінок старшого віку, коли підвищується ламкість костей. Тепер у людей існує реальний шанс стати на ноги. І це – перші паростки, кажуть вчені. Робота у цьому напрямку ведеться дуже активно.

5. Шлях до лікування багатьох хвороб у майбутньому. Цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, дефекти костей, заміщення та трансплантація тканин в пластичній хірургії, склероз та атеросклероз, псоріаз та ревматизм, рак молочної та підшлункової залози – ось неповний перелік хвороб, які у найближчому майбутньому будуть лікувати за допомогою стовбурових клітин.

6. Набагато дешевший та безпечніший спосіб «добування» стовбурових клітин, аніж вилучення їх з кісткового мозку, жирової тканини чи периферійної крові.

Відомо, що окрім пуповинної крові, стовбурові клітини знаходяться в мозку, жировій тканині та периферійній крові. Однак у пуповинної крові є декілька переваг. По-перше, забір пуповинної крові відбувається досить швидко та легко. Сам процес займає всього-на-всього 10 хвилин, не викликає дискомфорту і є безпечним, як для матері, так і для дитини. Забір же кісткового мозку займає декілька годин та проводиться під загальним наркозом. По-друге, стовбурові клітини пуповинної крові відрізняються «молодістю». Здивовані? Вся справа в тому, що протягом усього свого життя людина старіє і постійно піддається негативному впливу навколишнього середовища та екології. Безумовно, радіація, канцерогенні речовини, концентрація випарів та газів в повітрі негативно впливають на стан людського здоров’я. Стовбурові клітини пуповинної крові не «проходять» таких випробувань, а тому є набагато «чистішими» та захищеними від дії зовнішніх подразників.

Окрім того, вчені вважають, що кількість поділу клітин обмежена. Активність пуповинної крові мають здатність ділитися та перетворюватися саме в «потрібні» для організму клітини. І третє – знайти донора кісткового мозку, який підходить саме цій людині іноді буває досить важко та дорого. А ваша пуповинна кров, яка зберігається у спеціальному банку доступна вам у будь-який час, за будь-яких обставин. Окрім того, вартість забору , видалення та зберігання клітин пуповинної крові значно дешевша, аніж з інших джерел.

Ризик негативних наслідків значно нижчий. Забір стовбурових клітин з кісткового мозку або периферійної крові може супроводжуватися певними ускладненнями. Серед них емболія, зміни в структурі ДНК, які зазвичай потім зникають, але можуть перерости в захворювання крові. До того ж, концентрація стовбурових клітин в пуповинній крові значно вища – в 100 мл. міститься стільки ж клітин, скільки в 1-1.5 л. кісткового мозку. Існує ще один ризик, який виникає при транспортуванні стовбурових клітин. Це ризик внесення інфекції та настання реакції «трансплантат проти господаря». При використанні пуповинної крові цей ризик значно менший.

Однак не слід забувати і про мінуси, хоча їх зовсім мало. Не варто сподіватися на те, що кордова або пуповинна кров стане страховкою «на усі випадки життя». По-перше, проти більшості «дорослих» хвороб, у тому числі й онкологічних, вона просто безсила. По-друге, декілька десятків мілілітрів, які в середньому забирають з пуповини, не вистачить для лікування дорослого організму, адже вважається, що найкраща доза для отримання лікувального ефекту – 40 млн. клітин на 1 кг. маси людини.

Однак, якщо в історії хвороб вашої родини наявні деякі особливі види захворювань та ризиків, зволікати та ставити на ваги життя та здоров‘я майбутніх поколінь просто не варто. Краще одразу ж надати перевагу такому «страхуванню». Отож, особливо уважно до можливості зберігання стовбурових клітин пуповидної крові варто поставитися у тому випадку, якщо:

- в історії вашої родини зустрічалися злоякісні захворювання чи захворювання крові;
- у родині чи власне вашій сім‘ї вже є діти, яких можна буде лікувати та вилікувати з використанням стовбурових клітин, отриманих з пуповидної крові новонародженого брата чи сестри;
- члени вашої сім‘ї належать до різних рас або є представниками національної меншості. Адже це надто сповільнює та ускладнює пошуки сумісного донора за загально прийнятою методикою. Це ж стосується і сімей, що мігрували з віддалених регіонів чи тих, хто збирається це зробити;
- ви – багатодітні батьки;
- вагітність виникла в результаті штучного запліднення, особливо від анонімного донора сперми.

І от, рішення прийнято, майбутні батьки дають «добро» на забір та зберігання пуповинної крові. Куди звернутися, де знайти потрібних спеціалістів та якими якостями має бути наділений акушер, що супроводжує пологи.

Найстаршим і мабуть, найдосвідченішим «майстром» у цій справі є на сьогодні Київський інститут клітинної терапії. Окрім нього, забором та зберіганням пуповинної крові займається «Гемафонд» та Харківський інститут кріобіології та кріомедецини. Вартість процедури коливається від 1500 до 4000 доларів в залежності від строку зберігання. Плата за щорічне зберігання коливається в межах 150-160 доларів.

Пам’ятка майбутніх батьків - про що запитати при укладанні договору.

1. Поводьте себе так, як поводите в звичайному банку при відкритті депозиту – сміливо ставте запитання, дізнавайтеся про те, що вас цікавить або непокоїть до найменших дрібниць.
2. Нажаль, для відкриття кріобанку (банку пуповинної крові) в Україні не потрібно проходити процедуру ліцензування та сертифікації процесів зберігання пуповинної крові. Тому усі питання доведеться з’ясовувати самим. Установа повинна мати давати право на забір пуповинної крові, виділення з неї стовбурових клітин та їх зберігання.
3. Запитайте про право на трансплантацію клітин, хоча, як правило, банки самі пересадженнями клітин не займаються.
4. Поцікавтеся наявним обладнанням у банку. Запитайте, чи проводить він бактеріологічні та імунологічні дослідження зразків.
5. Переконайтеся, що в штаті співробітників є спеціалісти трансфузіології. Все це має бути вказано в ліцензії.
6. Зваживши всі за і проти, зверніть увагу на те як довго працює банк, чи є у його спеціалістів досвід трансплантації і чи співпрацює він з яким-небудь центром трансплантації. Ви маєте знати, де, у випадку необхідності, ви зможете провести операцію.
7. Важливо знати і яким методиками банк робить «забір» пуповинної крові, як виділяє з неї стовбурові клітини.
8. Обов’язково дізнайтеся чи є в установі власні джерела електроенергії, адже у випадку відключення електричного струму, холодильник все-одно мають працювати.
9. Коли ж всі відповіді на питання вас влаштовують, можна укладати договір, перед тим уважно його прочитавши. Як правило, він укладається на 18 років та продовжується за вашим бажанням.
10. Для більшої впевненості покажіть договір юристу. Як правило, спірні для вас питання та моменти будуть вказані десь у самому кінці, до того ж, маленьким шрифтом.

Як відбувається процедура забору пуповинної крові.

Якщо ви все ще вагаєтеся варто чи не варто збирати пуповинну кров, пам‘ятайте, що час спливає. Оптимальним строком для прийняття рішення про можливість зберігання стовбурових клітин пуповидної крові є середина вагітності. Приблизно за 30 днів до попередньої дати пологів чи безпосередньо перед пологами, кров майбутньої матері має бути обстежена на наявність збудників небезпечних для здоров‘я вірусних та бактеріальних інфекцій (СНІД, гепатит В та С, сифіліс, цитомегаловірус).

Підписавши договір з банком, ви отримуєте так званий набір засобів для забору крові. Консультанти банку порадять вам або завжди носити його з собою, разом з обмінною картою, адже ви не знаєте напевно де можуть застати вас пологи і звідки ви поїдете до пологового будинку. Якщо ж все-таки трапилося так, що ви набір забули, спеціальний кур’єр банку завжди може доправити вам необхідне обладнання.

Спеціалісти кажуть, що зовсім не важливо, де ви будете народжувати дитину – в пологовому будинку чи вдома, яким способом – за допомогою кесаревого розтину чи природнім шляхом, акушерка завжди може самостійно зібрати пуповинну кров (до засобів забору завжди додається інструкція). Однак, враховуючи стан заробітної плати в Україні, а також часто-густо нордичний характер наших акушерок, раджу вам все-таки запросити для забору спеціаліста банку. Так ви збережете свої нерви, не будете у момент пологів думати лише про те, як нагадати акушерці про забір та будете мати впевненість у тому, що все зроблено як слід.

При чому тут варто пам’ятати – для того, щоб отримати пуповинну кров у акушера є лише 10-15 хвилин, поки не народилася плацента і пуповинна кров не звернулася. Ось чому, якщо пологи були тяжкими, або ще гірше – є ускладнення, акушерка навряд чи буде займатися збором пуповинної крові, коли мова йде про життя та здоров’я самої породіллі.

В залежності від ваги новонародженої дитини, строку, на якому відбулися пологи та деяких особливостей здоров‘я мами, лікарю вдається зібрати від 40-50 до 140-150 мл. крові. Звичайно, що більше, то краще.

Після того, як зібрану кров доправлять до банку (це потрібно зробити впродовж 24 годин), вам видадуть сертифікат, реєстраційну форму та договір, де мають буди зазначені виключно ваші права на використання зібраного матеріалу. В них будуть вказані і два унікальних номери: місце, де зберігається кріопакет і пробірки зі стовбуровими клітинами та безпосередньо номер самого зразка. Ці цифри – гарантія того, що ваші зразки у випадку необхідності видадуть саме вам.

Якщо ж вам пропонують вибрати метод зберігання пуповинної крові, врахуйте наступні фактори. Зберігання у кріопробірках дозволяє використовувати кров декілька разів для лікування декількох захворювань, однак тут ризик інфекціонування матеріалу вищий через те, що зібрану кров доводиться переливати з системи, в яку проведено забір, в пробірку. Слід врахувати і те, що пробірка – це посуд, який в будь-який момент може або тріснути, або лопнути. Кріопакети дозволяють використати кров одноразово. Як правило, пуповинну кров якраз і збирають у такі пакети, а тому ризик інфікування досить низький. Надійність зберігання теж вища, оскільки пластик, з якого зроблені пакети, виготовлений за космічними технологіями. Третій спосіб сумісний – матеріал зберігається в пакетах та пробірках супутниках, може неодноразово використовуватися, ризик інфікування досить низький завдяки тому, що основний матеріал зберігається в пакеті і зберігання при такому способі максимально надійно.

Протипоказання. Вам відмовлять у заборі крові вашої дитини, якщо:

- вагітна мама ВІЛ-інфікована, інфікована гепатитом, сифілісом, токсоплазмозом, цитомегаловірусом, вірусом Т-кліткового лейкозу.
- Якщо виявлені бактеріальні або грибкові захворювання пуповинної крові або стовбурових клітин (вони просто стають непридатними для трансплантації). Тут ще є варіанти – кріоконсервація та низька температура можуть знищити якусь частину бактерій, а в лабораторії роблять посів на чутливість до антибіотиків, бо при необхідності клітини пересаджують разом з антибіотиками
- Якщо отриманий об’єм зібраної крові занадто малий.

Мабуть, зробити такий крок і прийняття рішення на користь забору пуповинної крові дається батькам досить непросто. Одні кажуть, що таким чином можна накликати хворобу на дитину, інші ж, мислячи більш сучасно, звертаються до таких установ. Дехто з батьків вважає за краще загартовувати дитину, привчати до спорту та здорового способу життя. За підрахунками вчених, в житті реальний випадок використати пуповинну кров до двадцятирічного віку надається в 4 випадках з 10 000, іншими словами із ймовірністю 0,04%. А до 70 років, тобто за усе життя, ця ймовірність підвищується до 0,22%.

Як би там не було, на який би крок ви не зважилися, нехай забір пуповинної крові вашої дитини так і залишиться лише таким собі «страхуванням життя» і ніколи не буде використаний. Здоров’я вам і вашим малюкам

Джерело: http://www.greenmama.ua/nid/2048967/

Категорія: Notabene | Додав: Даяна (11-Лис-2009)
Переглядів: 2266 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2025