Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 03-Тра-2024, 03:45

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Перший рік життя

П'ятий місяць життя малюка
Показники розвитку
За цей місяць дитина зазвичай додає в масі близько 650 - 700 грамів, а в довжину зростає в середньому на 3 сантиметри. Збільшуються окружності голови та грудей - на 1 і 1,5-2 см відповідно. І, звичайно ж, наголошується поступальний прогрес в нервово-психічному розвитку - інакше і бути не повинно, взагалі-то:)

До 5 місяців більшість дітей вже вміє виділяти зі свого оточення не лише мати, а й просто знайомих людей. Якщо до сидить на руках або лежить у ліжечку малюкові підійде добре знайомий йому дорослий, дитина відреагує комплексом пожвавлення. Якщо ж підійшов людини він бачить вперше, то реакція може бути зовсім інший - похмуре розглядування, а то й зовсім плач. Те саме можна сказати і про звуки знайомих або незнайомих голосів: малюк чудово розпізнає голос матері, всіляко його вітаючи і реагує настороженістю (або байдужістю) на звуки мови малознайомого людини.

Непогано орієнтуються п'ятимісячні діти і в емоційній забарвленням мови дорослої людини: усміхаючись у відповідь на ласкаве словесне звернення, малята відразу починають похмуро зосереджуватися, якщо хтось заговорив з ними суворо. Зрештою маленька людина може образитися і заплакати, тому перевірка цього вміння нікому радості не приносить.

Набагато продуктивніше, ніж раніше, дитина п'яти місяців спілкується і з іншими дітьми - виявивши їх присутність поблизу від себе, малюк намагається "заговорити" з ними, дотягнутися до "колег", помацати їх руками, взяти з рук іншої дитини іграшку. Просто вражає, яким чином маленька людина вгадують безпека контакт саме з дітьми - адже по суті справи скільки не було значимих (у нашому розумінні:) уявлень про різницю між дітьми та дорослими у нього ще немає ...

Руки маляти стали ще більш координованими - до кінця п'ятого місяця життя більшість дітей вже здатна взяти з рук дорослого запропоновану іграшку. Якщо ця іграшка зручна для взяття, зрозуміло. І варта уваги маленької людини:) Мало того, малюк може ще й досить довгий час утримувати цю іграшку в своїй руці, підносити її до лиця, розглядати і тягнути до рота - натураліст від природи, що тут ще скажеш ...

Зазвичай в цьому віці діти вміють і люблять довго лежати на животі, високо піднявши корпус і спираючись практично повністю випрямленими руками. При цьому вони уважно роздивляються навколишній світ, час від часу оголошуючи його цікавими співучими звуками - як і раніше переважно голосними. Гудіння-сопілка малюка стає все більш цікавою - запишіть її на плівку чи якийсь інший носій, і Ви не пошкодуєте згодом: хіба не забавно було б прослухати цю чудову промову на майбутнє весілля свого ненаглядного нащадка?:)

Удосконалюються і так звані "побутові" навички - значна частина п'ятимісячних малюків уже вміє "правильно" є з ложки. Під час проведення навчального прикорму, багато дітей здатні знімати їжу з ложки губами і не виштовхувати напівпусту масу з рота мовою, як це робилося раніше, а повільно і з почуттям її жувати:) Втім, це вміння зовсім не обов'язково має бути затребуваним - якщо маляті як і раніше, вистачає материнського молока, то введення прикорму може почекати.

Режим дня

У середньому 5 годовані через 4 години. Періоди неспання після годування становлять 1,5-2 години. Сон після неспання - 1,5-2 години. Днем дитина спить 3 рази. Нічний сон - 10-11 годин. Масаж і гімнастика

Фізичне виховання і догляд 

Змінюються можливості - значить, змінюються і потреби. Наприклад, комплекс загально зміцнюючих і розвиваючих вправ, який використовувався лише місяць тому, вже безнадійно "застарів": батькам пора освоювати черговий. Тому що наявні у малюка моторні вміння потребують подальшого розвитку - на їх основі найближчим часом почнуть формуватися нові навички. Які, до речі, також вимагають відповідного активної уваги батьків - у вигляді все того ж освоєння техніки нових вправ і розвиваючих методик. Кажуть: "вік живи - вік учись". І якби в тих "батьківських університетів", що мільйони мам і тат закінчують, так би мовити, "без відриву від виробництва", раптом з'явилися б справжні навчальні аудиторії, то цей лаконічний гасло мав би повне право красуватися в них на кожній без винятку стіні - через свою неперехідною злободенності.

У цей час у багатьох малюків назрівають перші зміни в дієті - зазвичай, починаючи з віку 4,5 місяців, батьки і педіатри починають довгий і часом багате пристрастями обговорення проблеми введення прикорму. Слід зауважити, що в даному випадку під прикормом розуміється енергетично значуще кількість їжі, за багатьма показниками принципово відрізняється від грудного молока або адаптованої суміші. Отже, 12 крапель (ну, або 10 мілілітрів:) яблучного або якого-небудь іншого соку, які до цього віку деякі малюки вже отримують (з легкої і нетерплячої руки мам, що турбуються про правильний розвиток смакової рецепції своїх дітей) тут до уваги не приймаються . Мова йде про поступове введення в раціон дитини овочевих або злакових страв, здатних замінити собою ціле годування. І розмови батьків та лікарів на цю тему дійсно найчастіше бувають аж ніяк не простими.

Причина таких жарких дебатів лікарів і батьків полягає в тому, що зараз у світовій педіатрії просто не існує єдиної думки з приводу строків введення прикорму. Різні медичні методичні школи переконливо аргументують і активно пропагують свої погляди на цю проблему, в результаті чого як конкретні практикуючі лікарі, так і мами з татами можуть запросто "не збігатися" за наявними у них уявленням про прикорм. Тема ця, як уже говорилося вище, дійсно до простих не належить, а тому вимагає окремої розмови. Тому тут і далі в Календарі ми будемо дотримуватися позиції інформування наших читачів - з тим, щоб вони могли самі активно формувати свою власну думку про прикорм.

Отже, п'ятий місяць життя. Більшість педіатричних шкіл - як вітчизняних, так і зарубіжних - вважає цей період цілком підходящим для введення так званого навчального прикорму. Мета останнього полягає, по-перше, в оцінці фізіологічної готовності малюка до "плідній знайомству" з їжею, кардинально відрізняється від інфантильного типу харчування (грудного молока або його високотехнологічних замінників). А по-друге, такий прикорм відіграє роль своєрідного сенсорно-орального тренінгу, що дозволяє розвивати смакову рецепцію і біомеханіку "дорослого" типу харчування. В якості навчального прикорму зазвичай використовуються пюрірованние фруктові страви, кількість яких становить від 5 до 20 грамів на годування. У принципі, який навчає прикорм повноцінним прикормом назвати важко - оскільки енергетично він не суттєвий, замістити собою молочне годування не може, та й на хід природного вигодовування практично ніяк не впливає.

Зате, якщо під час такого тестування з'ясується, що малюк ще не готовий до прийому напівгустої і густої їжі (виштовхує її мовою, не зовсім добре ковтає і т.д.), усім відразу стане зрозуміло, що будь-які розмови про введення справжніх прикормом передчасні. У цьому, власне і полягає головний плюс такого дієтологічної прийому, як навчальний прикорм. Інша річ, що деякі діти можуть цілком задовільно розвиватися і на одному грудному молоці аж до восьмимісячного і навіть більш старшого віку - а це означає, що в цих випадках цілком можна трохи зачекати і з введенням навчального прикорму. Очевидно, що у вирішенні таких проблем на перший план виходить індивідуальний підхід - і тому мамам і татам найкраще обзавестися грамотним педіатром-консультантом, не чужим раціоналістичного плюралізму по відношенню до дитячої дієтології. І тоді проблем буде набагато менше.

Забезпечте роботою зоровий аналізатор дитини - показуйте йому всілякі предмети, різні як за формою, так і за забарвленням. У ліжечку малюка або в манежі повинні бути підвішені яскраві стрічки, і, звичайно ж, іграшки. Привабливий зовнішній вигляд підвішених різнокольорових стрічок, брязкалець, дзвіночків і т.д. не тільки змушує дитини уважно розглядати ці предмети, а й сприяє розвитку моторних умінь - загарбання рукою, наприклад. За освоєнні дитиною навички утримувати голову, носіть його у вертикальному положенні - так маленькій людині видно набагато більше, ніж в положенні лежачи.

Вкрай важливо розвивати у малюка і тактильну рецепцію шкіри - вміння оцінювати предмети на дотик. Для цього корисно періодично пропонувати дитині для вивчення не тільки пластмасові брязкальця, а й матеріали самої різної фактури - округлі і горіння дерев'яні предмети, клаптики найрізноманітнішої матерії (від шовку і шкіри до парусини і велюру) ... Загалом, включіть свою фантазію - тільки не забувайте про те, що даючи малюкові в ручки всілякі предмети, варто заздалегідь подбати про санітарної безпеки останніх.

Турботи і справи для мам і тат

І наостанок - медичні аспекти п'ятого місяця життя. На першому плані тут знаходиться все та ж вакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту і коклюшу - тому що схема щеплення від цих інфекцій на першому році життя в ідеалі передбачає трикратне введення вакцини з інтервалом не менше місяця. І якщо за місяць, що пройшов з моменту минулого вакцинації, ніяких форс-мажорних явищ у житті малюка не сталося, то в цей час він отримає чергову дозу вакцин.


Категорія: Перший рік життя | Додав: Татіка (24-Сер-2009) | Автор: МОЙ РЕБЁНОК №02/2006
Переглядів: 2787 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024