У середньому 5 годувань через 4 години. Періоди неспання після годування становлять 1,5-2 години. Сон після неспання триває 1,5-2 години. Днем дитина спить 2-3 рази. Нічний сон - 10-11 годин. Масаж і гімнастику проводять, як і раніше, в період другого неспання. Питома вага масажу потроху знижується, а частка різноманітних фізичних вправ з поступовим посиленням навантаження - збільшується Обов'язково проводите гартують процедури: почніть з повітряних ванн тривалістю 10-12 хвилин під час переодягання, потім протягом тижня сухі обтирання фланелевою рукавичкою до слабкого почервоніння шкіри, потім переходите до вологі обтирання прохолодною водою (температура 35 ° С), поступово знижуючи температуру до 30 ° С.
Фізичне виховання і догляд
Меню малюка поступово розширюється. Додатково вводиться м'ясне пюре - від 5 до 30 р. Для його приготування використовуйте тільки нежирне м'ясо (телятину, свинину, курячі грудки без шкіри), пропустивши його 2-3 рази через м'ясорубку або подрібнити у блендері. За відсутності у дитини алергічних проявів м'ясне пюре можна змішати з овочевим. Якщо малюк відмовляється їсти незнайоме блюдо, спробуйте невелика кількість змішувати зі звичною їжею, поступово збільшуючи частку нової їжі. Навіть у капрізика на такий процес звикання йде тиждень. І хоча малюк ще не може чітко вимовити слова "так" і "ні", в більшості випадків він цілком здатний донести до вас своє рішення. . Малюк може відштовхнути вас, якщо не розташований до ніжностей, але особливо яро дітлахи відстоюють свою думку за обіднім столом. Ротик щільно стиснутий, малюк докладає всіх зусиль, щоб змахнути тарілку на підлогу, наполегливо відвертаючись від їжі. І навіть якщо вам вдасться впхнути в дитину ложечку субчика, швидше за все, малюк негайно його виплюне. Що робити? Не вступайте в конфронтацію, але будьте сильні та послідовні! Спробуйте запропонувати дитині попити з чашки. Почати можна з маленьких обсягів - чарочки або кришечки. Чим раніше малюк усвідомлює, що п'ють не тільки з пляшечки, тим краще для його загального розвитку. Звертайте увагу на те, скільки рідини п'є дитина протягом доби. У малюків недолік рідини може привести до серйозних порушень в організмі. Тому в жаркий день, якщо малюк хворий, сильно спітнів, займаючись гімнастикою, не забудьте запропонувати йому водички. Сік не дуже підходить для в гамування спраги, він ситний і перебиває апетит.
Турботи і справи для мам і тат
Найкращі іграшки для дитини в цьому віці - різні за матеріалом, формою, стійкості і тяжкості: брязкальця, коробочки, стаканчики, які можна вставляти один в одного, дзвіночки, гумові та пластмасові ляльки і тварини, кільця з кулями, надувні м'ячі. У крихти зараз переважає веселий і бадьорий настрій, він із задоволенням іде на контакт з дорослими, легко дізнаючись знайомі обличчя. Не турбуйтеся, якщо при вигляді нової людини дитина лякається і починає плакати - це нормально. Адже тепер він так добре розрізняє, хто "свій", а хто - "чужий" (нехай навіть приїхав з іншого міста рідний дідусь). Малюк тепер подовгу белькоче, деякі малюки навіть можуть повторювати за дорослими такі слова, як "бух", "ау". Тому, спілкуючись з дитиною, вимовляєте слова чітко, показуючи рукою на предмети, - це стимулює розвиток мови. Зазвичай малюк спочатку засвоює імена дорослих, назви оточуючих його речей та іграшок, а потім частин тіла та обличчя. Не думайте, що входить поряд з ліжком радіоприймач допоможе в освоєнні мови, навпаки - це надмірне навантаження.