Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 29-Бер-2024, 11:14

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Перший рік життя

11 -й місяць життя
Показники розвитку
На одинадцятому місяці життя здоровий малюк остаточно і безповоротно "записує" радість спілкування з іншими дітьми до Списку Самих Головних Радостей Життя. Бурхлива позитивна реакція маленького господаря у випадках, коли до нього в гості приходить інший малюк, є кращим тому свідченням. Так само, як і не менш бурхлива негативна реакція на догляд гостя:) До речі, у цьому віці емоційна реакція дитини на різних дітей суттєво варіює: малюки, які відносяться до категорії "старих добрих знайомих" викликають майже виключно позитивні емоції, у той час як діти незнайомі найчастіше удостоюються насторожено-вивчає погляду. У перші секунди зустрічі, по крайній мірі.

Помітно збільшується обсяг розучені малюком дій з іграшками та побутовими предметами - якщо мами і тата не шкодували свого часу на це розучування, звичайно ж. Тільки від дорослих, постійно перебувають поруч із малям, залежать вміння одинадцяти місячної людини - починаючи від уміння нанизувати кільця розбирається пірамідки на її стрижень і закінчуючи вмінням підфарбовувати ляльці маминої губи помадою:) Діти цього віку можуть багато чого, причому виконують вони освоєні дії як за своїм бажанням , так і за інструкцією, отриманої від дорослого - благо, що розвиток сенсорної мови дитини продовжує йти стрімкими темпами. У цей час багато малюків, до захоплення батьків, уже демонструють перші ознаки вміння узагальнювати - наприклад, у відповідь на прохання "принести мамі м'ячик" дитина може запросто принести будь-який з тих, що поблизу він нього м'ячів, а не тільки той, з яким він зазвичай грає .

До кінця 11-го місяця багато малюків вже досить впевнено користуються декількома простими у вимові нормальними або "полегшеними" словами (на кшталт "дай", "бі-бі" або "ам-ам"). Не кажучи вже про те, що теперішній лепет дитини є куди більш різноманітним і складним, ніж той, яким він користувався якихось пару місяців тому.

Продовжують прогресувати моторні вміння дитини - всі його рухи стають більш координованими та впевненими, а рівень активності постійно зростає. До кінця цього місяця все більшу і більшу кількість малюків поповнює славні ряди "прямо ходячих" - але якщо Ваша дитина до цих пір не освоїв цього вміння, немає ні найменшого приводу для занепокоєння. Аж ніяк не всі мають неодмінно бути "молодими та ранніми". До кінця одинадцятого - початку дванадцятого місяців життя малюкові "офіційно належить" вміти самостійно стояти на розставлених ногах протягом всього лише 20-30 секунд. До речі, якщо Вам пощастить застати дитини під час такого стояння, самому залишаючись непоміченим, не відмовляйте собі в задоволенні спостерігати за ним. Такий насиченої пристрастями п'єси Ви не побачите ні в одному театрі світу: в обличчі, очах, самому єстві маленького актора чітко прописуються бажання, сумніви, резолюція ... Далі або піде зухвалий перший крок, або малюк знову опуститься на підлогу. У цій міні-п'єсі - все наше життя. Втім, час повертатися до нервово-психічного розвитку дитини одинадцяти місяців:)
Власне, нерозглянутими залишилися лише так звані "побутові" навички малюка цього віку. Щодо цих навичок можна сказати лише, що ступінь їх розвитку прямо залежить від кількості часу, витраченого батьками на навчання малюка. Зазвичай до кінця 11-го місяця багато дітей вже досить впевнено користуються чашкою або піалою - беруть її двома руками, самостійно роблять кілька ковтків і ставлять на стіл. Ну, можуть і упустити, звичайно - не без цього. Уміння користуватися ложкою кілька менш зовсім - але в кінцевому результаті чиєїсь ротової порожнини цей інструмент, даний в руки малюка, все-таки досягає:) Якщо Ви бажаєте "підтягти" уміння дитини користуватися ложкою, спробуйте під час їжі поставити перед ним велике дзеркало. Хоча - чи варто поспішати? Попереду в малюка ціле життя і вже чого-чого, а часу для оволодіння навичкою "роботи" ложкою у нього більше, ніж достатньо:)

Режим дня

У середньому 5 годую, через 4 години.
Періоди неспання після годування становлять 2-2,5 години.
Сон після неспання 1,5-2 години. Днем дитина спить 2-3 рази. Нічний сон - 10-11 годин.
Гімнастичні заняття зручніше проводити в другий період бодрствовання, приблизно через годину після того, як малюк поїв. Під час гімнастики активно використовуйте різні предмети: паличку, м'ячик, кільця.

Фізичне виховання і догляд

У дієтичної "гонці" все йде своєю чергою: в даний момент на фінішну пряму виходить основна мас її учасників. Під фінішем у даному випадку розуміється практично повний перехід дитини з грудного вигодовування на харчування продуктами "дорослого" типу. Окремі маленькі "спортсмени", з огляду на низку обставин і проти своєї волі змушені стати "лідерами", завершили цю "гонку" вже давно, багато хто робить це саме зараз - пюре, каші, фрукти й кисломолочні продукти повільно, але впевнено витісняють грудне молоко з раціону все більшої кількості малюків. , Що залишилися в меншості одинадцяти-дванадцяти місячний "аутсайдери" будуть ще довго боротися за право на хоча б символічне годування з материнських грудей. Залишається тільки побажати їм успіху: що поробиш, якщо в вищезазначеної "перегонах" у порівнянні зі справжніми спортивними гонками все навпаки і аутсайдером бути кілька вигідніше, ніж лідером:)

У цей час педіатри зазвичай рекомендують переходити до останнього, п'ятого за рахунком, комплексу фізичних вправ, розрахованих на малюка першого року життя - так що, ласкаво просимо, дорогі мами і тата.

Турботи і справи для мам і тат 

Зовсім не переживаючи з приводу закидів у неоригінально, поспішаємо оголосити: і цей місяць в медичному плані нічим не примітний. За винятком хіба що вже звичному планового візиту до педіатра. Втім, цієї непримітно можна тільки порадіти. Що ми і робимо - разом з батьками здорових одинадцяти місячних малюків.


Категорія: Перший рік життя | Додав: Татіка (24-Сер-2009) | Автор: МОЙ РЕБЁНОК №02/2006
Переглядів: 3331 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024