Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСр, 24-Кві-2024, 14:36

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Підготування до зачаття
Народження дитини – справа відповідальна. (Наталія Усик).

Життя і здоров'я кожної дитини дорогоцінне, але часто серйозні думки про здоров'я майбутнього малюка приходять разом з вагітністю, коли змінити будь-що буває вже пізно. У всьому світі прийнято говорити про плановану вагітність. Підготовку до майбутньої вагітності треба починати за три місяці до зачаття, що дозволяє значно знизити вірогідність появи аномалій у новонародженого. Подружжя, плануючи народження здорових нащадків, повинне вести здоровий спосіб життя, перевірити стан свого здоров'я і вжити ряд профілактичних заходів.
Усвідомлений підхід до майбутнього материнства:
Зміни в способі життя:
Перевірте свою вагу тіла:

  • Значна надлишкова або недостатня вага тіла може викликати порушення овуляторно-менструального циклу, перешкоджаючи настанню вагітності.
  • Дефіцит ваги, зумовлений недостатнім харчуванням, призводить до дефіциту таких життєво-необхідних речовин, як вітаміни та мінерали (залізо, кальцій та інші), що може завдати шкоду Вам і Вашому малюку;
  • Надлишок ваги збільшує вірогідність підвищення артеріального тиску, що може ускладнити перебіг вагітності на пізніх термінах, створює додаткове навантаження на суглоби під час вагітності і посилює такі поширені симптоми, як болі в спині і задишку. Також підвищується ризик розвитку так званого діабету вагітних. Обмежувати харчування під час вагітності не рекомендують, тому нормалізувати свою вагу тіла бажано до планованої вагітності;
Відмовтесь від шкідливих звичок.
Тютюнопаління:
Існує дуже багато доказів того, що куріння до настання і під час вагітності шкідливе для дитини, оскільки погіршується транспортування кисню і поживних речовин.Причому немає прямої залежності між кількістю викурених цигарок і їх шкідливістю. Як наслідок куріння у новонароджених підвищується ризик розвитку наступних патологій:
  • недостатньої маси тіла при народженні;
  • невиношування вагітності, передчасних пологів чи мертвонародження;
  • синдрому раптової смерті новонароджених;
  • респіраторних інфекцій, бронхіальної астми, отиту;
  • відставання в розумовому розвитку.
Алкоголь:
Алкоголь здатний проникати через плаценту в кровоток дитини. Зловживання алкоголем може стати причиною викидня на ранніх термінах вагітності. У батьків, які страждають алкоголізмом, часто народжуються діти з цілим рядом фізичних та розумових розладів, які об'єднуються під терміном – алкогольний синдром плода.
  • Зловживання алкоголем може стати причиною непліддя;
  • Найкраще повністю припинити вживання алкоголю до зачаття і під час вагітності.
Особливо небезпечне сильне алкогольне сп'яніння.
Наркотики:
Вживання під час вагітності наркотичних речовин, таких як героїн, кокаїн, маріхуани та інших, підвищує ризик вроджених вад розвитку плода, невиношування вагітності, передчасних пологів та мертвонародження. Крім того, дитина може народитись з наркотичною залежністю.
Попереднє обстеження загального стану здоров'я:
Консультація терапевта або сімейного лікаря необхідна для з'ясування таких питань:
Чи не спостерігались ви в минулому з приводу:
  • хронічних захворювань, таких як бронхіальна астма, артеріальна гіпертензія, епілепсія і наявності таких захворювань у вашій сім'ї;
  • невиношування вагітності;
  • захворювань, які передаються статевим шляхом, таких як герпес, хламідіоз та інших.
Чи не приймаєте ви будь-яких лікарських засобів за призначенням лікаря чи без нього?
Не припиняйте прийом медикаментів без дозволу лікаря.
У багатьох жінок з хронічними захворюваннями вагітність перебігає нормально, але, щоб зменшити ризик розвитку можливих ускладнень під час вагітності, необхідно обговорити з лікарем перебіг вашого захворювання і його можливі наслідки для майбутньої дитини.
Рекомендоване лабораторне обстеження:
  • Аналіз крові на групову належність і резус-фактор.
  • Аналіз крові на наявність імунітету до вірусу краснухи.
    Якщо імунітет до вірусу краснухи відсутній, необхідно провести щеплення, але після вакцинації утримуватись від зачаття протягом трьох місяців. Краснуха належить до дитячих інфекцій з повітряно-крапельним шляхом передачі, відзначається дуже високою контагіозністю, збудник може призвести до тяжких вад розвитку плода (глухота, сліпота, вади серця, нервової системи, скелету), особливо, якщо вагітна перенесла краснуху на ранніх термінах.
  • Аналіз крові на наявність імунітету до токсоплазмозу.
    Токсоплазма – паразит, який може бути в недостатньо обробленому термічно м'ясі, котячих екскрементах і зараженій землі. У здорової дорослої людини токсоплазмоз проявляється як грипоподібний синдром, а при вагітності може призвести до внутрішньоутробної загибелі плода, викидня або народження дитини з вадами розвитку.
    Якщо імунітет до токсоплазмозу відсутній, старайтесь не прибирати самостійно котячий туалет, ретельно мийте руки після кожного контакту з кішкою. При роботі на присадибній ділянці обов'язково одягайте рукавиці.
Генетичне тестування на носійство спадкових захворювань:
Якщо у ваших близьких родичів (батьки, рідні або двоюрідні брати і сестри) були випадки:
  • спадкових захворювань таких, як цистофіброз, серповидно-клітинна анемія, талласемія, муковісцидоз, спінальна м'язова атрофія, фенілкетонурія;
  • вроджених вад розвитку серця, розумової відсталості, синдрому Дауна, синдрому Шерешевського-Тернера, незарощення верхнього піднебіння і розщеплення верхньої губи,
то при плануванні вагітності необхідно звернутись за генетичною консультацією, на основі якої робиться заключення про можливість передачі захворювання вашій дитині. Для профілактики згаданих захворювань достатньо обстежити одного з партнерів подружньої пари. Якщо виявлено носійство одного з генів, то необхідне обстеження на носійство другого партнера.
Якщо в шлюбі випадково зустрілись носії гену одного і того ж захворювання, вірогідність народження хворої дитини складає 25%. Для точної діагностики того, які гени отримала дитина (а цей процес є випадковим і некерованим), у термін до 10-12 тижнів проводиться інвазивна процедура взяття зразків навколоплідних вод чи ворсин хоріону, а потім визначається точний діагноз дитини. У випадку виявлення захворювання дитини батьки мають можливість прийняти рішення про переривання вагітності.
Якщо ж тільки один з партнерів є носієм гену спадкового захворювання, то носійство цього захворювання ніяк не ускладнить перебіг вагітності.
У повністю нормальної і здорової жінки після 35 років різко збільшується можливість народження хворої дитини з синдромом Дауна.
Консультація стоматолога.
Санація ротової порожнини дозволить уникнути необхідності в рентгенологічному дослідженні під час вагітності. Під час вагітності теж обов'язково необхідно регулярно відвідувати стоматолога, не забуваючи кожного разу повідомляти про свій стан.
Рекомендовані профілактичні заходи:
  • Прийом фолієвої кислоти у підвищених дозах.
    Клінічні дослідження довели, що вживання фолієвої кислоти у підвищених дозах протягом 12 тижнів до і після зачаття знижує ризик народження дитини з вродженими вадами розвитку. Фолієва кислота відноситься до вітамінів групи В. У великій кількості вона міститься в злаках, цитрусових, бобових, зелених овочах, зелені, молокопродуктах;
  • Прийом вітамінно-мінеральних комплексів за три місяці до планованого зачаття обом партнерам (особливо рекомендовано жінкам, які користувались оральними контрацептивами);
    Врегулювання режиму праці і відпочинку, максимальне зниження психо-емоційного навантаження.
Визначіть, чи не піддаєтесь ви впливу шкідливих факторів на робочому місці (хімічні речовини, гази, випромінювання від рентгенологічного обладнання). Сучасні дослідження не виявили негативного впливу випромінювання дисплеїв на плід, але ви можете скоротити час, який ви проводите перед монітором.
Усвідомлений підхід до майбутнього батьківства.
Стан здоров'я майбутнього малюка залежить не тільки від його матері, але й від батька. В організмі чоловіка сперматогенез (утворення сперми) проходить постійно, але для повного дозрівання сперматозоїдів потрібно приблизно 100 днів.
На кількість і якість сперматозоїдів можуть впливати:
  • надмірне вживання алкоголю, куріння;
  • лікарські засоби;
  • надлишкова вага;
  • стрес;
  • шкідливий вплив хімічних речовин і токсинів.
Припинення контрацепції
  • Якщо ви використовуєте внутрішньоматкову спіраль, а такий метод контрацепції підвищує ризик інфікування, видаліть її напередодні і при найменших ознаках інфікування – пролікуйтесь.
  • Припиніть прийом оральних контрацептивів як мінімум за два місяці до планованого зачаття, до врегулювання менструального циклу.
  • До планованого зачаття користуйтесь бар'єрними методами контрацепції.
Пам'ятайте: якщо ви серйозно поставитеся до планування вагітності, то зможете народити здорового довгоочікуваного малюк

Джерело: http://mamusi.org.ua
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (22-Бер-2010)
Переглядів: 2152 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024