Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСб, 20-Кві-2024, 09:21

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Повторення - мати учення Чого можна чекати від повторних пологів

Загальне - Повторення - мати учення Чого можна 
чекати від повторних пологів Досвід - велика справа…

Якщо порівнювати перші і другі пологи (звернете увагу, таке порівняння справедливе тільки для нормальних пологів, що протікають без ускладнень), то другі, як правило, проходять легше. Пояснюється це дуже просто: жіночий організм вже "навчився” народжувати.
Шийка матки і м’язи, що оточують піхву, тепер еластичніші, адже вони вже колись розтягувалися і розсувалися головкою первістка. Тому при повторних пологах, як правило, шийка матки відкривається швидше, а сутички результативніші. Як сказав би фізик, скорочення відбувається з великим ККД.
Другий період пологів, коли в результаті потуг, власне, і відбувається народження дитини, теж протікає швидше. Знаючи з досвіду, що таке потуги, жінка відразу, не втрачаючи часу на "пристрілку”, тужиться правильно і з потрібною інтенсивністю - звичайно, якщо є чим. (Сила потуги залежить від сили м’язів.
Тому, якщо прес не розвинений або м’язи, розтягнуті попередньою вагітністю, не відновилися, другий період пологів може затягнутися). Всі перераховані обставини зазвичай приводять до скорочення тривалості пологів: в середньому вони тривають не більше 6-8 годин (тоді як перші пологи - 10-12 і більше годин).

Між першими і другими пологам може пройти багато років, але цей досвід не забувається - він залишається в підсвідомості і згадується в потрібний час. Досвід перших пологів сприяє психологічній стійкості, а вона дуже навіть важлива для благополучного завершення справи.
Чудово, коли жінка знає, чого їй чекати, як поводитися, коли і як дихати, де масажувати, щоб зменшити біль, і коли вона розуміє, які важливі для неї і для малюка ради, а деколи і команди акушерів. Будь-яка людина, що вже має досвід в справі, яка його знов чекає, менше турбується, менше його боїться. Так само - і з пологами.

Давно відомо, що страх перед пологами підсилює суб’єктивне відчуття цього самого болю. Тому при повторних пологах, коли ці страхів зазвичай менше, жінкам набагато рідше потрібне знеболення. І найголовніше, вона вже знає, що це таке - відчути свого крихту у себе на животі, почути його перший крик.
Це допомагає концентруватися не стільки на процесі пологів, скільки на їх щасливому закінченні.

Нарешті, при нормальних повторних пологах жінка менше втомлюється, швидше відновлюється і фізично і емоційно.

…але ризик залишається

Але, на жаль, не дивлячись на загальну тенденцію до полегшення повторних пологів, є обставини, які можуть їх обважнювати Це вік жінки, - ближче до сорока років.
Після тридцяти п’яти частіше виникають генетичні аномалії плоду, у зв′язку з "букетом” хронічних захворювань, що накопичилися, важче протікає вагітність, частіше виникають ускладнення в пологах.
Багатоплідна вагітність, аборти і викидні між першими і подальшими пологами (особливо якщо їх було декілька), перенесені між пологами запальні захворювання жіночих статевих органів можуть привести до ускладнень в повторних пологах. По спостереженню акушерів, другі пологи бувають легшими перших, а ось четверті і подальші пологи часто проходять важче із-за "зносу” жіночого організму.

Часто жінки бояться народжувати повторно із-за проблем, що виникли в перших пологах. Давайте спробуємо розкласти їх "по поличках”.

1. Мама і її первісток здорові, проте пологи протікали з ускладненнями. В цьому випадку абсолютно необов′язково, що все повториться. Жінка могла бути, наприклад, дуже молодою або не готовою до пологів фізично і (або) емоційно - адже це можна виправити.

Якщо під час перших пологів із-за слабкості пологової діяльності лікарям доводилося вдаватися до лікарських стимуляторів, або якщо перша дитина неправильно лежала в матці (при тазовому передлежанні пологи проходять важче, при поперечному положенні можливо тільки кесаревий перетин), то це здійснено не означає, що неприємності повторяться.

2. У мами хронічне захворювання (цукровий діабет, підвищений артеріальний тиск, порок серця, бронхіальна астма і т.п.). Зменшити ризик ускладнень або зовсім уникнути їх допоможуть відповідне обстеження, лікування і, найголовніше, постійно спостереження у фахівців під час вагітності. Народжувати при важких хронічних захворюваннях треба в спеціалізованих пологових будинках.

3. Кесаревий перетин при перших пологах. Доводиться визнати, що серед акушерів немає єдиної думки з цього питання. Останніми роками техніка подібних операцій удосконалилася, що дає можливість жінці надалі народжувати через природні родові шляхи.

Проте, рухомі бажанням максимально забезпечити здоров′я дитини і його матерів, багато лікарів вважають за краще вести повторні пологи також із застосуванням кесарева перетини. Проте, якщо ви народили першу дитину з допомогою кесарева перетини, це не означає, що ви приречені на повторну операцію, можливо, знання про правильне дихання і поведінку в пологах вам ще стануть в нагоді.
При рішенні питання про ведення других пологів важлива причина першого кесарева перетини. Наприклад, крайній ступінь звуження тазу, важке хронічне захворювання у мами напевно примусять лікаря піти на повторну операцію.

4. У перших пологах накладалися шви на місця розривів або розрізів. Якщо розриви промежини не були значними, а шви зажили відразу, без нагноєння, то, як правило, наявність рубців не впливає на перебіг пологів. Цього не можна сказати про рубці на місці розривів шийки матки.

Річ у тому, що нагноєння шва, обширні розриви промежини або навіть незначні розриви шийки матки могли привести до того, що змінилося нормальна будова родових шляхів, погіршала еластичність, розтяжність м’яких тканин.
  Тому в подібних ситуаціях збільшується вірогідність повторних розривів (хоча це лише загальна тенденція, а не "залізне” правило).
Побачивши анатомічні зміни, що з’явилися в результаті попередніх пологів, акушери з особливою ретельністю захищатимуть промежину.

5. Конфлікт з лікарями, акушерками. Добре, що на сьогоднішній день у наших жінок з’явилася можливість вибору лікаря і пологового будинку. Вирішенням цієї проблеми треба зайнятися якомога раніше.



Джерело: http://vugillya.kiev.ua
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (13-Лип-2010)
Переглядів: 1347 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024