Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 26-Кві-2024, 20:40

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Репродуктивне здоров'я і планування вагітності

ЕКО

Історія

Історія сурогатного материнства йде в глибоке минуле. Перша відома нам програма так званого традиційного сурогатного материнства була реалізована майже 4000 років тому назад. Ця історія описана у Ветхому Заповіті (Буття, 16): Сара, дружина Аврама була безплідна і найняла свою служницю Агарь, щоб вона виносила дитину Аврама. "І сказала Сара Авраму: ось, Господь уклав чрево моє, щоб мені не народжувати; ввійди ж до служниці моєї: можливо, я матиму дітей від неї. Аврам послухався слів Сари." Похилий вік Аврама (86 років) нітрохи не перешкодив зачаттю і в 1910 році до нашої ери у Аврама і Агарі народився хлопчик, якому дали ім'я Ісмаїл. Сара прийняла його на свої коліна як рідного сина.

Друга письмова згадка про програми традиційного сурогатного материнства описує випадок в шумерській Месопотамії в середині XVIII століття до н.е. В цей час сурогатне материнство було вже законодавче закріплено в кодексі законів царя Хаммурапі. Валла, служниця безплідної Рахілі, другої - любимою - дружини Іакова (внука Аврама), народила йому синів Дана і Неффаліма. Іакову було в цей час 85 років.

До речі, нез'ясовні випадки з вагітністю раніше безплідних матерів були відзначені вже в ті часи: Сара пізніше народила 100-річному Авраму сина Ісаака, а Рахіль Іакову - сина Йосипа, одного з самих відомих біблійних персонажів. "І пригадав Бог про Рахіль, і почув її Бог, і отверз утробу її".

Традиційне сурогатне материнство, про яке йдеться в Священному писанні, означало, кажучи сучасною мовою, природну інсемінацію жінки-донора, яка таким чином була одночасно і сурогатною матір'ю. При цьому з юридичної точки зору сини, що народилися, вважалися власними дітьми законних дружин біблійних пророків.

Стародавній світ

Свої особливості мало і розповсюдження сурогатного материнства в Єгипті. Для того, щоб "сонячна кров" не змішувалася з кров'ю звичайних людей, єгипетські фараони брали собі в дружини своїх рідних сестер. Внаслідок цього, діти, що народжувалися в такому кровозмісному браку, не відрізнялися особливим здоров'ям - якщо народжувалися взагалі, тому багато єгипетських фараонів користувалися послугами наложниць для продовження роду. Так, наприклад, у Аменхотепа I, фараона Нового царства, що правило в XVI столітті до н.е., не було спадкоємця, і йому довелося вдатися до допомоги сурогатної матері-наложниці, щоб на світ з'явився той, що продовжує його роду - майбутній великий фараон Тутмос I.

Традиційна практика отримала своє розповсюдження і в стародавній Греції і Римі. Плутарх описує історію Стратоникі, безплідної дружини царя Галатії Дейотара, особисто що вибрала йому красиву наложницю Електру з числа полонянок. "Їх дітей вона виховала як своїх законних, з любов'ю і прекрасною щедрістю".

Згідно індійській легенді, в 599 р. до н.е. в результаті перенесення ембріона від однієї жінки іншій народився 24-й Тиртханкар - один з головних персонажів Джайнської міфології Махавіра (в перекладі з санскриту - Великий герой). Йому було приречене стати великим і народитися в сім'ї з касти кшатріїв (аристократичний стан воїнів), але Махавіра схотів народитися в касті брахманів (жерців-священнослужителів). В житті, що передувало його новому народженню, він змінив свою карму і утілився в плід, яким завагітніла Девананда, що входить в касту брахманів. Про це стало відомо богам, і того ж дня завагітніла Трішала, дружина якогось кшатрія. На третьому місяці вагітності, коли жінки опочивали в обіймах своїх мужів, боги вилучили у них обидва плоди і поміняли їх місцями. Так Махавіра не зміг нічого змінити і народився у визначеній богами сім'ї кшатріїв, щоб стати Тиртханкаром. А Трішала і Девананда, що виносили чужих дітей, стали першими сурогатними матерями в сучасному значенні цього слова.

Не дивлячись на релігійні і культурні особливості, традиційне сурогатне материнство застосовувалося в середні століття і в Китаї, Кореї і Японії. Знаменитий корейський режисер Ним Квон-тек показав в своїй картині "Сурогатна мати" один з історичних випадків. Сюжет картини заснований на залученні неповнолітньої селянської дівчини як наложниця до Чи спадкоємця знатного роду, дружина якого безплідна. Виконавиця ролі юної сурмами була удостоєна призу МКФ у Венеції за кращу жіночу роль.

Наша ера

Історія досліджень в медицині бере свій початок в 1677 році, коли винахідник мікроскопа голландець А. Левенгук обстежив людську сперму і став першим, хто побачив сперматозоїдів. Він висунув припущення, що сперматозоїд є сім'ям, тоді як матка жінки створює сприятливе середовище для його "проростання". А в 1790 році для подолання безплідності знаменитий шотландський хірург і венеролог Джон Хантер шприцом ввів сперму чоловіка в піхві дружини і, таким чином, здійснив першу штучну інсемінацію в історії, яка успішно завершилася народженням здорової дитини.

В 1891 році першою "сурогатною мамою" в історії стала кролиця, якої французький дослідник Неаре переніс ембріон від іншої кролиці. Через декілька років В.С. Груздев вперше застосував в дослідах на кроликах розроблену їм методику, що стала прообразом ГИФТ (перенесення яйцеклітин разом із спермою в яйцепровід). І вже в 20-х роках XX століття стала широко застосовуватися штучна інсемінація спермою чоловіка або ж спеціально підібраного донора.

XX вік

Проте батьками-засновниками екстракорпорального запліднення в сучасному розумінні цього слова є британські дослідники Роберт Едвардс і Патрік Стептой. В 1967 році Едвардс добився успіху в заплідненні людської яйцеклітини in vitro. А в 1976 році, через довгі 9 років безперервних досліджень і експериментів, наступила перша вагітність "чужою дитиною", яка, на жаль, виявилася позаматковою. І ось 10 листопаду 1977 року, після більш ніж 600 невдалих спроб ЕКО, лікарі, нарешті, здійснили перенесення восьмиклітинного ембріона, який успішно прижився! 25 липня 1978 року в невеликому містечку Оулдем в Англії народилася перша дитина, зачата в пробірці - Луїза Браун. Продовження послідувало вже через рік - в 1980 році після восьми років безперервних досліджень в лабораторії Карла Вуда і Алекса Лопати в Мельбурні народилася друга, штучно зачата дитина, цього разу хлопчик, а в 1981 році в США була реалізована перша успішна програма ЕКО.

В Радянському Союзі перші успішні досліди по заплідненню яйцеклітин людини були здійснені в кінці 60-х років Б.В. Леоновым в Москві і А.И. Никитиным в Ленінграді. А в 1986 році народилися перші "діти з пробірки": дівчинка Олена, зачата в лабораторії Б.В. Леонова в Москві і "брат" Кирило в Петербурзі.

Всього за 30 років, що пройшли з моменту появи на світло Луїзи Браун, в світі народилося більше двох мільйонів дітей, зачатих "в пробірці".

В тому, що торкається власне сурогатного материнства, то перша успішна скоординована програма в США - і в світі - пройшла в 1980 році за сприяння заснованої доктором Річардом М. Левиным компанії Surrogate Parenting Associates, Inc. в Луїсвілле. Вагітність, що наступила з першої спроби, завершилася народженням здорового хлопчика. Через п'ять днів сурогатна мати відмовилася в місцевому суді від прав на народженого їй дитину на користь біологічного батька. З тих пір за допомогою Surrogate Parenting Associates, Inc. на світ з'явилося більше 500 немовлят, а сам доктор Льовін став широко відомою публічною фігурою.

Перша успішна програма гестаціонного сурогатного материнства (коли сурогатна мати виношує ембріон біологічних батьків), що завершилася народженням дівчинки, була проведена в 1986 році в Енн Арбор в США. 37-річна біологічна мати, у якої була видалена матка, попросила свою 22-річну подругу, що мала двох дітей, виносити її дочку.

В 1987 році в ЮАР була успішно реалізована перша програма сурогатного материнства з участю родичів. Карен Феррейра-Хорхе, у якої унаслідок рясної кровотечі після пологів видалили матку, і її 33-річний чоловік Альсино виховували 3-х літнього сина, але мріяли про чотирьох дітей. Хоча їм було відоме про програми сурогатного материнства, вони боялися, що сурогатна мама після народження може залишити малюків собі. Рішення прийшло з несподіваної сторони: 48-річна Патрісия Антоні, мати Карен, буквально настояла на процедурі ЕКО. Енергійній бабусі підсадили 4 ембріони з отриманих 11, три з яких успішно прижилися. Дітей назвали Давид, Хосе і Паула. До речі, британські журналісти заплатили 500000 доларів за ексклюзивні права на відео-репортаж про ці пологи.

Перша програма сурогатного материнства на Україні (і одночасно на території СНГ) була реалізована в 1995 році в Харкові. Як і в ЮАР, сурогатною матір'ю стала жінка, що виносила дитину своєї дочки, страждаючої природженою відсутністю матки, ставши, таким чином, і мамою і бабусею одночасно.

Цікаві випадки

Не всі приховують таємницю народження своїх дітей. Майкл Джексон відкрито оголосив про програму сурогатного материнства для народження свою третю дитину - Принца Майкла II. При виборі кандидатури сурогатної мами його цікавив тільки її інтелект, національність і вік. Відкрито говорять про те, що вони вдалися до послуг сурогатних матерів, популярна російська співачка Алена Апіна і господиня сіті фітнес-клубів москвичка Ольга Слуцкер.

Одна з найцікавіших історій, пов'язаних з сурогатним материнством відбулася зовсім недавно в дружній гей-сім'ї 36-річного юриста Майкла Міана і 31-річного стиліста Томаса Дайсарца з Лексингтона, Кентуккі, США. В липні 2002 року у них народилося відразу четверо дітей - троє хлопчиків, названих Майкл, Джейкоб, Тристан і дівчинка Тейлор. Для Майкла і Томаса їх виносила 23-річна сурогатна мати Веріті Брукс, що виступила також в ролі донора ооцитів. Біологічним батьком дітей є Майкл, що здав сперму для ЕКО. А в січні 2004 року все таж Веріті Брукс народила для двох тат ще одного сина, цього разу від сперми Томаса. Вибір на Веріті і удруге ліг невипадково - батьки бажали поріднитися через дітей! Єдиним засмученням для Майкла і Томаса стало те, що по законах штату вони не можуть бути вписаний в свідоцтво про народження всіх своїх малюків одночасно.

Абсолютною рекордсменкою серед сурогатних мам дотепер залишається 39-річна англійка Керол Хорлок, яка успішно виносила і народила 9 малюків для бездітних пар - 6 дівчаток, включаючи два близнята, і трьох хлопчиків. Остання дитина, Деніел, народилася в серпні 2004 року. На відпочинок між вагітностями рекордсменка відводила собі не більше 6 місяців. До речі, на момент участі в першій сурогатній програмі у Керол вже було дві власні дитина. Сумно, що англійські закони дозволяють тільки безвідплатне сурогатне материнство (загальні виплати на покриття викликаних вагітністю витрат не можуть перевищувати 10 000 фунтів), оскільки з цієї причини Керол одержує за свої послуги порядка 3000 фунтів, які не покривають навіть її поточні витрати під час вагітності. Але це не привід для засмучення - "Мені просто подобається бути вагітною!" - з гордістю говорить головна сурмама нашої планети.




Джерело: http://www.surrogacy-ukraine.com
Категорія: Репродуктивне здоров'я і планування вагітності | Додав: Татіка (12-Кві-2010)
Переглядів: 2305 | Теги: штучне запліднення, ЕКО, сурогатне материнство | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024