Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 19-Кві-2024, 21:16

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Родинне життя

Бабуся: соціальне явище очима педіатра
Для початку зазначу, що, кажучи про бабусь, автор, зрозуміло, має на увазі і дідусів. Але бабуся, у порівнянні з дідусем, майже завжди більш емоційна, менш керована, і, як це ні парадоксально, помітно більш активна. Досвід автора (практичного лікаря-педіатра) показує: переговори з лікарем бабусі здійснюють у 20 разів частіше, ніж дідуся. Цей факт сам по собі символічний і показовий.
Заперечувати величезну роль бабусь у справі виховання підростаючого покоління просто безглуздо. У нашій країні це безглуздо подвійно, оскільки переважна більшість молодих сімей взагалі не в змозі без допомоги бабусь забезпечити дитині нормальний догляд і виховання.


Перелічимо для початку фактори, що обумовлюють саме такий стан речей.
  
1.
      
Наша сім'я часто не є повноцінною осередком суспільства - вона несамодостатність, що вступили в шлюб молоді люди не можуть вижити без постійної допомоги «старших товаришів». Діти, як правило, з'являються на світ не тому, що цього дуже хотілося батькам, а тому, що «так вийшло». Самі винуватці події не мають ні окремого житла, ні засобів до повноцінного існування - володіють житлом як раз бабусі і фінансову допомогу надають теж бабусі, які, як правило, зовсім не бабусі, а навпаки, жінки в розквіті сил і матеріальних можливостей.
   
2.
      
У мами й тата відсутній будь-який досвід, будь-які знання відносно того, що з дитям треба робити. Під рукою завжди є їх власні батьки, такий досвід мають.
   
3.
      
Процес догляду за дитиною постійно вимагає прийняття вельми відповідальних рішень. Молоді тато і мама дуже часто бояться, та й просто не хочуть приймати не тільки відповідальних, але і взагалі ніяких рішень - досить зручна позиція, особливо з урахуванням того факту, що під рукою є особи (все ті ж бабусі), готові ці рішення приймати .
   
4.
      
До моменту появи в сім'ї дітей тата-мами часто самі ще не стають дорослими і їм (татам-мамам) дуже хочеться гуляти, танцювати і грати. Дитина заважає радіти життю, а допомога бабусь дозволяє бути мамою-татом і в той же час не сумувати з приводу того, що пропадають молоді роки.

З урахуванням перерахованих вище пунктів стає очевидним наступний факт: саме поняття «бабуся» цілком може розглядатися не як конкретної людини, а в якості дуже значущого соціального феномену, що вимагає окремого вивчення.
Протягом багатьох років автору статті доводиться контактувати з бабусями самим тісним чином. Висновки однозначні - без урахування цього явища майже неможливо організувати нормальний догляд і виховання дітей.
Головною проблемою участі бабусь у виховному процесі є проблема власності - власності на дитя. Відчуваючи в собі сили і бажання допомагати, перебуваючи в повній впевненості, що добре знає, як це треба робити, бабуся, тим не менше, на рівні підсвідомості відчуває, що це не її дитина! Не своєю річчю нормальна людина користується з особливою обережністю - тут головне не нашкодити. Ну а уявлення про те, що для дитини шкідливо, небезпечно і небажано у бабусь абсолютно конкретні - шкідливо не є, шкідливо мерзнути, шкідливо плакати, шкідливо мочити вуха, шкідливо ходити босоніж і т. п. - таких шкідливостей сотні. Не дивно, що бабусин виховання відрізняється підвищеною дбайливістю, що межує з патологією. Ні про які загартовування, протягах і холодних п'ятах навіть мови бути не може. Окреме питання - хвороби. Якщо можна лікувати, а можна почекати, бабуся завжди віддасть перевагу лікувати - як би чого не вийшло.
Одночасне участь представників двох поколінь у виховному процесі часто породжує безліч проблем, які, не менш часто, переходять у серйозні конфлікти. Улюблений зять стає ворогом номер один, чарівна невістка перетворюється на ледачу нездари. Словосполучення «твоя мати» (у різних відмінках) все частіше вживається подружжям у процесі з'ясування відносин один з одним. Фраза «ти такий же (така сама), як твоя мати, а я з твоєю матір'ю жити не хочу» іноді стає фінальним акордом, що повідомляє про розпад черговий сім'ї.
Запобігти можливі конфлікти можна. Для цього всім учасникам виховного процесу слід розставити крапки над i і визначитися з поняттями відповідальності та власності. Пріоритетну роль у з'ясуванні відносин просто зобов'язані зіграти саме бабусі як люди більш досвідчені і, принаймні, теоретично більш мудрі і більше врівноважені.
Здатність любити взагалі і особливо здатність любити дітей має найтісніший зв'язок з віком людини. Не в змозі, біологічно не в змозі двадцятирічні дівчата і хлопці відчувати ті ж почуття, що і зріла жінка - мати цих хлопчаків-дівчат, які «догралися» і стали сильно дорослими ...
Я дуже люблю бабусь, я безмежно ціную їх доброту, працьовитість, бажання допомагати. Починаючи з наступного абзацу, я взагалі буду писати тільки для бабусь.

* * *

Дорогі бабусі! Дуже-дуже вас прошу знайти мужність дочитати цю главу до кінця, а там будь що буде.
Ваше головна відмінність від «молодих» - досвід. Їм багато ще має бути, а ви свою дитину вже благополучно виростили й одружили (видали заміж). Озираючись на пройдений шлях, ви переконані в тому, що точно знаєте, як треба поступати з дитиною. Але чи був ваш шлях легким? Згадайте, чи завжди ви були згодні з власною мамою? Абсолютно чи ви впевнені у вашій правоті і вашому право радити або, що ще гірше, приймати рішення?
Виховання дитини оточене величезною кількістю традицій, оман і забобонів, а багато речей, однозначно сприймаються як правильні, насправді такими не є. Вас вчили, що дитину необхідно туго сповивати. І ви сповивали, впевнені: так треба. Чому треба? Що, є хоч одна жива істота, що не дає своєму дитинчаті ворухнутися? Вас вчили не годувати дитину по ночах. Чому? Де це бачено, щоб у матері було молоко, а дитина кричав від голоду?! Ви звикли гортати журнал «Здоров'я», що видається такими ж бабусями і дідусями. Не дивно, що ідеалом краси став пухкий немовля з явними ознаками ожиріння і червоними від алергії щічками.
Ви готові на все, лише б захистити онука від небезпек, оскільки переконані в його слабкості, хворобливості і непідготовленості до життя. Але ж це зовсім не так - хворобливими діти, як правило, не народжуються, а стають.
Життя дуже і дуже змінилася ... І багато чого з того, що було правильно в минулому, стало безглуздим зараз. В умовах голоду цілком логічно дати дитині жовток єдиного на всю сім'ю яйця. Але при нормального життя не краще нагодувати належним чином маму. Якщо дитину годують коров'ячим молоком, доводиться давати соки для заповнення потреб у вітамінах - це в минулому. Але навіщо в місячному віці давати сік, коли є можливість купити молочну суміш, до складу якої всі потрібні вітаміни вже включені.
Все вищевикладене я пишу з однією єдиною метою: переконати вас у тому, що ви не є носіями абсолютної істини, як втім, і автор. Але, в силу професії, мені довелося зіткнутися з такою кількістю безглуздостей, головним чином, педагогічних, що волосся стає дибки. І хочете вірте, хочете ні, але діти із сімей, де бабусі не живуть разом з онуками, потрапляють до лікарень помітно рідше. Там, де нікому чи ніколи годувати дитину, відмовляється від їжі, змушувати ходити по будинку обов'язково в шкарпетках, не вискакувати роздягненим у коридор, не пити сиру воду і т. п. - так ось, в таких сім'ях діти набагато здоровіше. І це очевидний факт, що говорить про те, що рясна їжа і тепло не мають ніякого відношення до кохання, швидше, навпаки.
Найголовніше правило, обов'язкове для виконання дідусями та бабусями: ніколи і ні за яких обставин не приймати ніяких рішень, що стосуються способу життя дитини, а тим більше, нав'язувати ці рішення його батькам.
Відповідальність за щастя і здоров'я малюка несуть тільки мама і тато. Ви повинні з цим змиритися і, як би вам цього не хотілося, ніякої відповідальності на себе не брати!
Нехай роблять зі своєю дитиною, що хочуть, самостійно відповідаючи за все!
І це не бездіяльність, не закривання очей - це єдиний і найвірніший шлях до миру і спокою в сім'ї, до нормальних взаємин між поколіннями. І раз вже вас просять чогось не робити (не одягати, не гріти, не купувати), то й не робіть.
Якщо ви маєте час і бажання допомогти, то постарайтеся допомагати пасивно, здійснюючи лише дії, які не потребують прийняття принципових рішень. Ви готові вдягнути дитину - нехай скажуть в що. Ви готові погодувати - нехай скажуть ніж, якої температури, в якій кількості. Цілком можливо, що в подібній ситуації мама і тато захочуть чи просто будуть змушені хоч що-небудь почитати. А адже цілком закономірно стан речей, при якому книги типу «Ваша дитина» бабусі читають частіше і більш уважно, ніж мами.
Але ж ви можете дуже-дуже допомогти, взагалі дитини не торкаючись, - погладити, випрати, прибрати в будинку, приготувати їжу, сходити в магазин або на молочну кухню. Ваша допомога - це подарунок. І ніколи, ніколи не згадуйте і не нагадуйте про свої добрі справи. Краще вже нічого не робіть.
Я цілком допускаю, що ваша «молодь» може зайняти пасивну позицію, добровільно передавши до рук бабусь і дідусів виховний процес. Але в цьому випадку ви стаєте мамою і татом, оскільки, прийнявши на себе відповідальність, ви автоматично перестаєте бути дідусем і бабусею.

* * *

Ви, звичайно, пам'ятаєте народну мудрість про те, що чоловік - голова, а жінка - шия. Ви ж прекрасно розумієте, що мудра жінка ніколи не дасть дружину зрозуміти той факт, що саме вона і є в домі господар. З конфліктами поколінь на грунті виховання дітей ситуація аналогічна.
Мистецтво бути справжньою і повноцінної бабусею як раз і полягає в тому, щоб створити у біологічних мами і тата повну ілюзію того, що саме вони є справжніми і повноцінними батьками.


Джерело: http://articles.komarovskiy.net
Категорія: Родинне життя | Додав: Татіка (16-Кві-2010)
Переглядів: 1574 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024