Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 29-Бер-2024, 06:47

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського

Підгузки. випуск 25.04.2010 рік
Підгузки
 

Окремо з приводу одноразових підгузників
На території колишнього СРСР одноразові підгузники традиційно називають «памперсами». Теоретично це неправильно, бо саме слово «памперс» не є синонімом поняття «одноразовий підгузник», а являє собою всього лише абсолютно конкретну торгову марку фірми Procter & Gamble. Практично ж Pampers від Procter & Gamble були не тільки першими одноразовими серійно випускаються, підгузниками взагалі, а й першими одноразовими підгузками, що з'явилися у продажу на території СНД. Отже традиція має свої реальні корені. Проте автор просто зобов'язаний зазначити той факт, що, виголошуючи в подальшому слово «памперс», він має на увазі саме одноразові підгузки в цілому, а не торговельну марку.

У кожної людини, реально зіткнувся з доглядом за новонародженим саме зараз, коли тисячі магазинів продають сотні найрізноманітніших підгузників, є своє до них ставлення, і це ставлення дивно часто є приводом для сімейних конфліктів.

Цікавий факт, з яким автору доводиться стикатися неодноразово: бабусі (ваші мами) підгузники-памперси, як правило, не люблять, а ось прабабусі (ваші бабусі) ставляться до них дуже навіть прихильно. І цьому, дивному на перший погляд, явище має досить просте пояснення, що йде своїм корінням в специфічні психологічні закони.

Бабушкіна логіка проста, але зізнатися в ній складно. Мовляв, якщо я стояла, вибачте, попою догори і з ранку до ночі прала, то непогано і тобі, дівчинка, випробувати, яке це мені було тебе ростити. А ти, цяця, хочеш і дитя виростити, і не прати, і не прасувати з ранку до ночі? Очевидно, що стосовно онуків (внучок), т. е. вас, подібної логіки частіше за все не спостерігається, тому й налаштовані прабабусі більш мирно.

Особливу загрозу поширенню памперсів представляють бабусі-лікарі. Вони пишуть про розвиток якогось особливого «парникового ефекту», про те, що яєчкам дуже потрібний холод, а підвищена температура їм (яєчок) протипоказана (дідуся-лікарі про це не пишуть), домовилися (дописалися) вже до того, що використання памперсів призводить до безпліддя ... Звідки наші лікарі взяли цю інформацію, не ясно. Але завжди приємно звинуватити заморські памперси до наших місцевих проблемах, особливо враховуючи той факт, що не менше 15% подружніх пар є безплідними. Зауважте: з приводу «парникового ефекту» від чотирьох пелюшок на дитині і двох обігрівачів в дитячій кімнаті ніхто і нічого не пише.

Суть та ідеологія одноразових підгузників полягають у наступному:

Памперс потрібен не дитині! Памперс потрібен матері дитини!

Догляд за шкірою немовляти прекрасно може бути здійснено при використанні звичайних марлевих підгузників. Але ж цілком однозначний той факт, що в перші місяці після пологів здоров'ю, відпочинку і способу життя матері повинне приділятися уваги не менше, ніж догляду за дитиною. Памперси - один із способів вирішення цієї задачі.

І саме тому, з точки зору автора, людина, що придумав одноразові підгузники, здійснив подвиг. При наявності памперсів пелюшки стираються в міру природного забруднення, що зменшує їх кількість (і необхідне, і підлягає пранню) у кілька разів. Якщо у вашій присутності хто-небудь і коли-небудь скаже, що памперси - це погано (нібито не гігієнічні, нібито тиснуть, нібито сприяють подразнення шкіри і т п..), Знайте: або у цієї людини була прислуга, яка займалася пранням [ 1], або він памперса ніколи не бачив в очі. Запам'ятайте: навіть якщо з якихось вашим міркуванням звичайні марлеві підгузники краще памперсів, то це може бути справедливим лише по відношенню до дитини. По відношенню до тих, хто за дитиною доглядає, це однозначно і категорично неправильно. Невеликі незручності, доставлені дитині, менше позначаться на здоров'ї сім'ї в порівнянні з багатьма годинами, які проведуть його батьки за пранням і в прасувальної дошки.

У відношенні одноразових підгузників є лише дві справді існуючі проблеми - ціна та вміння ними користуватися.

Перша проблема (пошук додаткових коштів) цілком залежить від вас. Запевняю - все, що ви збережете на власноручного пранні, ви ж і витратите на відновлення здоров'я. У цій книзі ми не раз ще торкнемося речей, яких купувати не треба [2]. Але на власному здоров'ї не економте. Розповсюдьте серед своїх друзів, родичів і товаришів по службі гасло: «Памперси - найкращий подарунок!", І фінансові складності вирішаться самі собою. Для тих, хто вперше відправляється на пошук, придбання одноразових підгузників, повідомляю, що вони, як правило, бувають універсальними, значно рідше призначеними окремо для хлопчиків і для дівчаток, а також різних розмірів в залежності від ваги дитини. І вага і підлога вказано на упаковці.

Тепер про правила використання.

    
* При стандартно-гарною (з точки зору середнього нашої людини) температурі в дитячій кімнаті - а це 24-25 ° С - дитина в одноразовому підгузку буде страждати. Неминучі попрілості, подразнення шкіри під памперсом. Нескладно зрозуміти, що памперси є унікальним барометром, що дозволяє з упевненістю відповісти на питання: перегріли ви дитину чи ні? При нормальному температурному режимі покритий одноразовим підгузником ділянку тіла за кольором не відрізняється від інших. А якщо відрізняється, то це не памперс винен, родичі а люблячі. Правила зрозумілі - підтримувати належний температурний режим, а якщо це неможливо (липнева спека) - памперси не використовувати взагалі або використовувати епізодично: наприклад, тільки в нічний час.
    
* Все хороше має мати свій початок і свій кінець. Ще раз підкреслюю: памперс - це для мами! Якщо після пологів ви сили відновили, якщо відчуваєте себе непогано, якщо маєте, врешті-решт, пральну машину-автомат - не захоплюйтеся.
    
* Не використовуйте памперс в той час, коли дитина не спить. Оскільки по мірі дорослішання спить дитина все менше і менше, то і тривалість спілкування з памперсом весь час повинна зменшуватися.
    
* Особлива обережність необхідна, якщо дитина захворіла і у нього висока температура - адже памперс покриває близько 30% поверхні тіла і перешкоджає віддачі тепла. Тому при температурі тіла вище 38 ° С памперс краще не використовувати.

Таким чином, необхідна кількість пелюшок і підгузків залежить від того, як буде вирішене питання з памперсами. Безглуздо говорити про те, скільки їх (пелюшок і підгузків) треба. Цифра визначається, перш за все, вашим фінансовим становищем. Адже ясно, що мати можливість прати не кожен день - дуже добре, але для цього необхідні запаси: принаймні, тонких пелюшок повинно бути ніяк не менше 20, а пелюшок товстіший - 10-12.

Льоля і повзунки - замінники пелюшок. У поєднанні з пелюшками вони потрібні для того, щоб, з точки зору батьків, дитина був більше схожий на людину. Ніякої природної потреби в них немає, принаймні, для новонародженого. Можливо, що від додаткової прання сорочечок і повзунків хтось і отримує задоволення, але мені таких зустрічати не доводилося. Спати цілком можна в пелюшках, а сорочечки та повзунки знадобляться пізніше - тоді, коли малюк у проміжках між годуваннями захоче подригать ногами, а температура повітря в кімнаті (нижче 18 ° С) не дозволить тримати його зовсім голеньким.

Автор нічого не має проти повзунків і сорочечок - автор проти поєднання їх з пелюшками. Треба вибрати щось одне, і цілком можливо, що повна відмова від пелюшок раціональніший.

З моменту народження дитини одягають, використовуючи сорочечки та повзунки. І в цьому немає нічого поганого, оскільки прання та сушіння займають менше часу і сил, руху немовляти нічим не обмежені, немає загрози, що серед ночі він розповити в прохолодній кімнаті.

Відмова від пелюшок дозволяє використовувати чоловіків для одягання (роздягання) малюка. Багаторічний досвід показує, що батько, який опанував мистецтво сповивання, повинен бути занесений до Червоної книги. Що ж стосується сорочечок і повзунків, то чоловіки, через свою природну кмітливості, дуже швидко здогадуються, куди треба засовувати ноги, куди - руки куди і - голову.

Твердження про те, що без пелюшок дитя гірше спить, дригає й саме себе будить, досить далекі від істини. Так говорить той, хто після трьох місяців сповивання спробував вкласти дитину спати без пелюшок. Ще один аргумент прихильників пелюшок-необхідність тугого сповивання для забезпечення рівності ніг. Це - сумне оману, ніякої наукової грунту під собою не має. Рівність ніг залежить від спадковості, раціонального харчування та своєчасної профілактики рахіту шляхом призначення вітаміну D. І я не пригадаю такого випадку, щоб криву ногу зробили рівною, туго її обмотавши.

Тому будьте послідовні і здійснюйте вибір - або пелюшки, або сорочечки та повзунки - відразу ж після пологового будинку повернення з. З точки зору здоров'я, цей вибір не є принциповим. Вирішуйте самі - що простіше, що зручніше, що дешевше. Особисто я раджу вам орієнтуватися на пору року. Якщо дитина «літній» (що народився влітку) і в кімнаті тепло (вище 20 ° С), краще відразу від пелюшок відмовитися. Ну а «зимового» буде в пелюшках позатишніше.

ШАПОЧКА. При температурі вище 18 ° С не потрібна взагалі. Знадобиться обов'язково для прогулянок в холодну пору року і після купання. Численні розмови про необхідність берегти вуха є виключно розмовами, ніякої логічної основи під собою не мають. Адже ясно, що коли незабаром вушна раковина і слуховий прохід постійно захищені від дій перепадів температури, вологи і впливу рухомого повітря (того ж протягу), то перший же контакт з водою і вітерцем закінчиться який-небудь болячкою - отит (запалення вуха), наприклад .

***

У міру зростання дитини кількісний і якісний склад одягу буде істотно змінюватися, але головне все-таки - це одяг в перші місяці життя. Не можна передбачити все, що може знадобитися. У липні шестимісячній дитині цілком вистачить маєчки і трусиків (підгузників), а в лютому вже знадобляться повзунки, комбінезончик кофтина й. Для нас з вами важливо зрозуміти ПРИНЦИПИ одягання, а відповісти на решту запитань будь-яка розсудлива людина цілком зможе самостійно.

Головний принцип ми вже виклали, але для надійності повторимо ще раз - краще переохолодити, ніж перегріти.

Далі: краще накрити, ніж закутати.

Пояснюю: якщо дитина спить в дитячій кімнаті, ви сповиє його за допомогою всього двох предметів одягу: підгузника (памперса) і тонкої пелюшки. Всім іншим - більш теплою пелюшкою, рушником, ковдрою - його потрібно буде прикрити. Але батькам завжди незрозуміло: скільки ж треба всього іншого? Як визначити, холодно дитині або жарко?

Найбільш вагомий критерій - зовнішній вигляд шкіри: вона повинна бути блідо-рожевою [3]. Червона - значить, перегріли, і наступного разу необхідно використовувати менше одягу (у меншу кількість закутувати, меншою кількістю накривати). Особливість здорової дитини полягає в тому, що на холод він дуже бурхливо реагує, голосно кричить, рухається. Якщо ви сповиє дитину і він спокійно заснув - ні про яке холоді мова йти просто не може. Але якщо вам дуже страшно за нього - накрийте зайвої пелюшкою, тільки не нервуйте.

Одяг завжди має менше значення в порівнянні з температурою повітря в кімнаті.

При температурі нижче 18 ° С перегріти дитину практично неможливо - як би ви його не кутали, зайве тепло піде у процесі дихання.

При температурі від 18 ° С до 22 ° С - однієї-двох пелюшок і підгузника цілком достатньо.

При температурі вище 22 ° С здорова дитина не замерзне взагалі, а от перегріти його легко.

Дуже багато помилок існує з приводу того, якою повинна бути температура шкіри малюка - не температура та, що показує термометр, а на дотик - ручки, ніжки, ніс, вуха і т. д. Абсолютно неправильно, коли прохолодні й бліді п'яти розглядаються в якості загрози здоров'ю або як ознака хвороби!

У будь-якому теплокровній організмі, як ми вже з'ясували, постійно відбуваються два процеси - теплоутворення тепловіддачі і.

У нормальному організмі ці процеси знаходяться в стані рівноваги, яке складає близько 36,4-36,9 ° С (у пахвовій западині), проте можливі індивідуальні коливання (тобто бувають люди -. І діти, і дорослі, - для яких цілком нормальна температура тіла, скажімо, 36,3 ° С або 37,2 ° С).

Коли в приміщенні, де перебуває дитина, прохолодно, а дитина здорова, її організм реагує абсолютно певним чином - зменшує втрати тепла. Досягається це досить легко - скорочуються судини шкіри, зменшується інтенсивність циркуляції в них крові і, таким чином, зменшується тепловіддача. Шкіра при цьому прохолодна на дотик, що свідчить про нормальну теплорегуляції.

Якщо в кімнаті 18 ° С, а у голенького малюка рожеві і теплі п'яти - значить, ви його вже встигли зіпсувати: він не вміє зберігати тепло, а отже, може швидко переохолоджуватися і захворіти.



Джерело: http://video.komarovskiy.net
Категорія: Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського | Додав: Татіка (11-Січ-2011)
Переглядів: 2008 | Теги: Корисність, одноразові підгузки, Підгузки, Комаровський, діти, Виховання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024